V Prešove sa strieľalo. Na ulici


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od S474N » ned 02.3.2014, 9:14

V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Jednému mužovi vážne poranili krk.

V centre Prešova sa v noci z piatka na sobotu strhla bitka a neskôr aj streľba.

33-ročný strelec trafil do krku muža, ktorý s ťažkým zranením krku bojuje o život.

Vraj strieľal v sebaobrane, zadržali ho policajti.

Puvodni odkaz s videem:
:arrow: http://www.tvnoviny.sk/sekcia/domace/17 ... .-na-ulici
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od Stepan » ned 02.3.2014, 10:37

Opět - alkohol a zbraň. Alkoholikům trávícím noci po barech opravdu zbraně do rukou nepatří.
Nejenom kvůli tomu, že můžou ublížit druhým nebo sobě, ale také kvůli využitelnosti takových případů proti všem vlastníkům zbraní. Novináři samozřejmě nezapomněli zdůraznit, že střílející opilec má legálně devět zbraní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od Sailor » ned 02.3.2014, 11:28

Jak by si to řešil Štěpáne?
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od azavak » ned 02.3.2014, 11:53

neřekl jak to řešit, jen okomentoval a řekl svůj názor.myslim si totéž,prostě voda na mlýn proti zbraním o nezodpovědnosti majitelu zbraní.
Naposledy upravil(a) azavak dne pon 03.3.2014, 18:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od fejfarz » ned 02.3.2014, 12:09

To je pořád dokola opilí majitelé zbraní .... opilí řidiči za volantem tak co je horší *257*
CZ 75 TS

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od Stepan » ned 02.3.2014, 12:18

Je to pořád dokola, pořád nechápete ten rozdíl? Vysvětlím znova, už asi popáté pro extra natvrdlé:

Auto má každý a "nutnost" vlastnit auto je společností všeobecně přijímána.

Možnost občanů v ČR (a SR, ale tam to mají horší než my, musejí prokazovat, že jim hrozí nějaké zvýšené nebezpečí, aby mohli dostat zbroják) vlastnit a nosit zbraň je v evropském a světovém měřítku ojedinělá. Zbraň pro osobné ochranu vlastní v České republice asi 3% lidí, to je množství lidí z hlediska dělání politických rozhodnutí a přijímání zákonů zcela mizivé.

Možnost vlastnit a nosit zbraně není společností všeobecně přijímána, z hlediska celé společnosti toto právo využívá mizivé procento lidí a celá společnost bez mrknutí oka toto právo tomuto malému počtu lidí vezme, pokud se nebudou chovat odpovědně a budou dělat takové věci, jako v opilosti střílet do lidí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od S474N » ned 02.3.2014, 12:29

Takze kvuli pochybenim v radu promile smahem odsoudime celou skupinu.

Po pravde, od idiota jsem ani jiny navrh na reseni neocekaval.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od Sailor » ned 02.3.2014, 12:29

No a já se tě štěpáne ptám jak by si to teda řešil?Excesy budou furt,lidi budou taky chlastat furt.Mě se totiž zdá,že ty máš skryté choutky furt něco zakazovat.Jinak i v opilosti se samozřejmě můžu bránit střelbou . . .
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od Stepan » ned 02.3.2014, 13:17

S474N píše:Takze kvuli pochybenim v radu promile smahem odsoudime celou skupinu.
Ano, přesně to většinová společnost může udělat s naprosto početně bezvýznamnou a nedůležitou skupinou lidí.

Mimochodem, komu si tady můžu stěžovat na Satanovo chování?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od Sailor » ned 02.3.2014, 13:37

Mě a slibuju,že se to bude řešit :lol:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od reddog » ned 02.3.2014, 13:47

Stepan píše:Opět - alkohol a zbraň. Alkoholikům trávícím noci po barech opravdu zbraně do rukou nepatří.
... Novináři samozřejmě nezapomněli zdůraznit, že střílející opilec má legálně devět zbraní.
Stepan:
A ty vis, ze ten clovek se nacamral a pak sel jen tak strilet? Pokud mas neco noveho k pripadu, sem s tim. Radi si udelame presnejsi obrazek o celem incidentu. A k tem novinarum, od nich lze ocekavat totez, co od demagogu a poblouznencu (ty si pak Modra s hvezdama hycka, bo Vox populi). Totiz tzv "jednucha reseni" pro ovcany, zalozena na "jednoduchych informacich".

A pokud to tady cte nejaky novacek ci nahodny navstevnik. Ano, i alkoholem posilnena osoba MA PRAVO SE BRANIT. V tuto chvili jen nevime, zda se ten strilejici branil, ci mu z alkoholu hrablo. Tzn nevime zda jej hajit ci hanit. Jenom Stepan v tom ma jasno :huh: (po vzoru eurohujeru). A taky plati, ze za sebe doporucuji POKUD NEJSTE V OHROZENI ZIVOTA, NEMANIPULUJTE SE ZBRANI (zadnou) POD VLIVEM ALKOHOLU CI NAVYKOVYCH CI JINYCH LATEK, KTERE MOHOU VYRAZNE OMEZIT VASE ROZPOZNAVACI A ROZHODOVACI SCHOPNOSTI.

Stezovat na S474N si muzes, komu chces.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od jry2000 » ned 02.3.2014, 14:16

Stepan ma pravdu,
musi se zvysit pomer ozbrojeneho obyvatelstva na nejakych 60-70%, aby byla nutnost vlastnit zbran spolecnosti vseobecne prijimana.

Jo - a jeste prestat koukat na televizi a hrat pocitacove hry, protoze to muze za vsechno zlo na svete ....

Stepane - stezovat na Certidlo si muzes i u mne :) .... Taktez tva stiznost bude radne projednana
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od fejfarz » ned 02.3.2014, 14:37

Štěpáne ty to pořád nechápeš. To že má auto každý neznamená že nemůže mít zbraň každý pokud splní všechny podmínky k jejímu získání. Jen ne každý pociťuje nutnost jí vlastnit jako spousta lidí nepociťuje nutnost vlastnit auto. Záleží na tom jak se na to díváš. Naopak útok autem pod vlivem alkoholu může být horší protože se dá jednou ranou ublížit více lidem najednou. Teď mě to vysvětli jak to je :lol:
CZ 75 TS

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od Jarda K » úte 04.3.2014, 19:02

Stepan píše:Je to pořád dokola, pořád nechápete ten rozdíl? Vysvětlím znova, už asi popáté pro extra natvrdlé:

Auto má každý a "nutnost" vlastnit auto je společností všeobecně přijímána.

Možnost občanů v ČR (a SR, ale tam to mají horší než my, musejí prokazovat, že jim hrozí nějaké zvýšené nebezpečí, aby mohli dostat zbroják) vlastnit a nosit zbraň je v evropském a světovém měřítku ojedinělá. Zbraň pro osobné ochranu vlastní v České republice asi 3% lidí, to je množství lidí z hlediska dělání politických rozhodnutí a přijímání zákonů zcela mizivé.

Možnost vlastnit a nosit zbraně není společností všeobecně přijímána, z hlediska celé společnosti toto právo využívá mizivé procento lidí a celá společnost bez mrknutí oka toto právo tomuto malému počtu lidí vezme, pokud se nebudou chovat odpovědně a budou dělat takové věci, jako v opilosti střílet do lidí.

Asi budu za vola (ne poprvé, ne naposled): Kde ten Štěpán volá po restrikci? Prostě konstatuje jak to může v našem Absurdistánu také dopadnout. Po přečtení jeho příspěvku mě jen napadlo: Bohužel, mohlo by to tak být.
Vím, že na některé zde působí jako červený hadr na býka, ale v citovaném příspěvku snad nijak nepochybyl. Jen konstatuje....
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od Stepan » úte 04.3.2014, 20:14

Tady se nehodnotí jenom obsah příspěvku, tady mají někteří lidé takové zvláštní hobby, že kopou do vybraných jedinců nezávisle na tom, co píšou.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od S474N » úte 04.3.2014, 20:16

A co jineho, nez to, ze se zakazou zbrane pro 3% lidi z toho tveho prispevku vyplyva?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od jry2000 » úte 04.3.2014, 20:52

Jarda K píše:Asi budu za vola (ne poprvé, ne naposled): Kde ten Štěpán volá po restrikci?
Skoro v kazdem druhem threadu, protoze zbrane jsou spatne, aaano.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od pitt » úte 04.3.2014, 22:09

Co blbnete.......stepan jen konstatoval jak to bude verejnost vnimat.....a ma pravdu.
je to opet voda na mlyn lidem,kteri chcou kvery zakazat......a ja se jim nedivim....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od reddog » stř 05.3.2014, 6:36

Tak uz se vi neco vic? Branil se ten muz pod vlivem? Nebo pod vlivem spatne vyhodnotil situaci, ci mu proste z alka ruplo v kouli??
Kazdy ma pravo se branit napadeni. I clovek pod vlivem. Konstatuji, jak to vnima verejnost... A to je voda na mlyn tem, kteri bojuji za pravo na obranu vlastniho zdravi a zivota (taktez na obranu zivota svych milovanych).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: V Prešove sa strieľalo. Na ulici

Příspěvek od rostar » úte 11.3.2014, 10:26

Netroufnu si posuzovat konkrétní případ, bo jsem tam nebyl. Ale vypadá to, že frajer měl u sebe zbraň, opil se a pak se něco posralo... To je špatně. Přece se nenacamrám, když mám u sebe železo. Něco jiného by bylo, když mám doma veselý večer a vleze mi do baráku nějaký mamrd toužící po mém majetku i za cenu mého života, nebo zdraví.
Někdy mi připadá, že prioritou některých, je bušit do Štěpána za každou cenu. I když má třeba pravdu. Není to tak dávno, kdy tady probíhal hon na čarodejnice ohledně (ne)skrytého nošení. To bylo nářku, jak to může negativně ovlivnit střeleckou komunitu. Dle mého názoru je ožralý chlap (žena) s kvérem mnohem větší negativum. Nota bene je nošení pod vlivem protizákoné.
Ptáte se Štěpána jak to řešit? No přece stejně jako když uvidíte u člena ochranky (nebo jiného civilisty) čouhat kus zbraně. Volejte! Volejte 156, 158, 112, 150, 155, MÚ, OÚ, SKPV, UOOZ, GIPS a na lampárnu. Volejte! Bo tak je to správně. Kázeň musí být.
Účinější však bude opilce proplesknout a tu bouchačku mu strčit do prdele. R
Si vis pacem, para bellum!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz