Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 47

Registrován: stř 03.1.2007, 19:52

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Kreuz » pon 26.2.2007, 21:59

To Reno: když můžu, pomůžu. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od FRENKY » sob 09.10.2010, 15:35

Oživím tohle stařičké téma :)
Výhod a nevýhod tritií na zbrani zde padlo mnoho (sám je mám, a považuji je za super..ale jinak samozřejmě dle vkusu každého soudruha).
Ale nepadla ještě jedna podstatná výhoda. A totiž ta, že s tritiama lze i v naprosté tmě lokalizovat, kde zbraň leží.
Sám sem si to teď ověřil, jelikož nám v ulici už třetí den nejde veřejné osvětlení (tudíž v baráku je po zhasnutí naprostá, ale naprostá tma), tak přesně vím, kde mi zbraň na nočním stolku leží.
Jednou se to může opravdu hodit.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od FRENKY » ned 10.10.2010, 9:18

OffTopic vsuvka: Jak píšu výše, že nám už 4tý den nejde na ulici veřejné osvětlení, tak už se dostavují výsledky. Jdu dneska se psem a vidím dvě party četníků. Jedna šetří vloupačku do sámošky, druhá o kus dál vykradené auto.
Super.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od Adam » ned 10.10.2010, 21:34

Stále uvažuji o tritiových mířidlech, ale vadí mi ta vysoká cena a taky to, že to není "navěky" (udává se že to bude svítit tak deset let). Navíc na to člověk musí být opatrný, každý říká jak je GLOCK odolný ale s tímhle drahým doplňkem je mnohem choulostivější...

Příspěvky: 71

Registrován: sob 20.6.2009, 22:49

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od Frogy » ned 10.10.2010, 21:48

tritia mam a neprijde mi ze by byly nachylnejsi.... a i kdyby se jim neco stalo tak co? koupis si je jednou, tak pokud si byl spokojenej tak si je koupis podruhy.... v aute taky nejezdis jen s jednou naplni oleje celou dobu zivotnosti auta.... pokud se budu o vsechno tak bat, tak glocka necham v trezoru a muzu rovnou chodit jen s rybickou od vetnamcu....
kdyz spocitam co prostrilim tak investice do miridel je zanedbatelna....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od kuba » úte 12.10.2010, 21:14

samotny tritia jsou odolny dost, problem je v kombinaci se svetlovodem. ale kamaradovi praskla moucha a tritia sviti dal. takze stale funkcni.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od Adam » ned 24.10.2010, 9:48

Po delším uvažovaní jsem se rozhodl, že si zakoupím tritiová mířidla. Bohužel se v tom vůbec nevyznám a určitě existují různí výrobci mířidel a také různé typy. Která z nich jsou podle vás nejlepší v poměru cena/kvalita abych moc nešel přes částku 3 tisíce. Díky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od FRENKY » ned 24.10.2010, 10:36

Pokud je to na Glocka, tak doporučuju originály Glock.
Já na jednoho Glocka koupil Trijicony a nešlo mi nasadit hledí (přestože mám origo montážní bazmek). Hledí bylo asi o desetinu milimetru širší než mělo být. Musel jsem pilovat jehlovým pilníčkem.
Barvu doporučuji zelenou. Její životnost je asi 12 let. Životnost žluté a oranžové je 5 let.
Při koupi hledí bacha na jeho výšku. Dělá se s nekolika variantách. Ta správná je 6.5mm.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 18

Registrován: pon 22.10.2007, 20:10

Zbraň: GLOCK

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od Zvonek » ned 24.10.2010, 20:47

Teďka mají zajímavý ceny Trugel TFO na aukru myslím kolem 2200k . Jinak já považuju za zbytečný.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od kuba » pon 25.10.2010, 0:07

frenky: ne spravna vyska je ta kterou mas momentalne na kveru ;-) kdyz das jinou velikost bude ti to strilet budto pod a nebo nad.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 97

Registrován: sob 09.3.2013, 22:51

Zbraň: Glock 19 4 gen.

Bydliště: Chomutov

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od GeorgK » sob 09.3.2013, 23:16

prosím o radu, na glock 19 4 gen. vyplatí se např. z důvodu opotřebení vyměnit klasická mířidla v plastu za ta samá v kovu? A zkušenosti s tritiem + optickým vláknem, při nošení nezačne vlákno vypadávat či se jinak uvolňovat. Samotná tritia, viděl jsem je na SP 01 a za světla neviditelná, někdo psal že u Glocku jsou za denního světla jako bílé tečky, může někdo porovnat?

díky za radu a pomoc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 04.4.2013, 10:09

GeorgK: Ja mam Truglo vlakno + tritium a po cca pul roce denniho noseni a +- 1x tydne strelnice bez sebemensiho opotrebeni. Jen do pouzdra mi moucha vyhoblovala drazku. :wink:
Za denniho svetla dobre funguje vlakno. S ubyvajicim svetlem prebira funkci tritium. Takze za kazdych svetelnych podminek mam 3 zariti body.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od nettik » pát 05.4.2013, 14:37

kolaczek: to jsem rad ze ti muj "darek" z USA dela takovou radost :-)
GeorgK: TFO mam na G19 gen4 taky, o neco dele nez kolaczek a nemam problem ani s pouzdrem, pac mam poradny pouzdro :mrgreen: (Bladetech Nano)

Příspěvky: 97

Registrován: sob 09.3.2013, 22:51

Zbraň: Glock 19 4 gen.

Bydliště: Chomutov

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od GeorgK » úte 30.4.2013, 21:38

Díky za radu, dnes nakoupené a namontované originály Glock tritia a spokojenost 100%centní na FTO jsem taky koukal ale nějak mi to nesedí moc mi to přitahuje oči .-)

Příspěvky: 97

Registrován: sob 09.3.2013, 22:51

Zbraň: Glock 19 4 gen.

Bydliště: Chomutov

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od GeorgK » čtv 30.5.2013, 23:42

Ještě bych poprosil o radu nevíte jestli se nedá ze značení na origo glock tritium vyčíst rok výroby?

Příspěvky: 11

Registrován: čtv 12.1.2012, 19:04

Zbraň: G17

Re: Tritiové mířidla, taktická svítilna, či bíle body?

Příspěvek od Pontiac_CZ » pát 07.3.2014, 18:37

GeorgK: byl součástí těch originál Glock tritií i klíč na mušku? Předpokládám tedy, že jo, tu mouchu přišroubovat musíš, pokud o ni nechceš přijít :) a samostatně se tento klíč třeba na Glockshopu nenabízí.

Ukazuje ho třeba tady tento chlapík na Youtube při montáži svých mířidel.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz