Občasný dvojvýstřel


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od buki » sob 15.3.2014, 22:02

Chci se optat, zda se vám to taky někdy stává.
Jedná se o toto: Pokud mačkám spoušť normálně, nepřemýšlím o tom a soustředím se jen na odpal, který mě musí překvapit, tak střílím jednotlivé rány. Ale pokud chci vystřelit a po výstřelu se soustředím, aby mi prst tlačil na spoušť a ta zůstala v zadní poloze a vlastně jsem mohl použít krátkého resetu pro další výstřel, tak se mi stává, že při zákluzu zbraně se prst "pohne" a hned znova nechtěně odpálím - zakulometím. Což mě dost štve. Upozorňuji, že stojinou a laděním to není. Konec táhla co zachytává úderník mám ještě přihnut nahoru, aby se neopíral jen o kraj ozubu úderníku a táhlo nemohlo samo sklouznout, jak se to podařilo mnoha ladičům. Takže mám taky díky tomu do resetu o trochu delší krok
Prostě nějak nejsem schopen udržet ten prst vzadu. Glock 34, vystříleno okolo 3000 ran, předtím G26 a 1500 ran. Dělalo to u obou.
Má někdo radu jak to napravit nebo co dělám blbě? Dík.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od Stepan » sob 15.3.2014, 22:56

buki píše:...tak se mi stává, že při zákluzu zbraně se prst "pohne" a hned znova nechtěně odpálím
Tohle je hodně divné. Prsty se ti nemůžou pohybovat samy od sebe, znova odpálit vyžaduje dva VĚDOMÉ plně ovládané pohyby prstu. Nemáš nějaké neurologické problémy nebo problémy s rukou? Další možnost je, že výstřel pro tebe znamená takový šok a leknutí, že se v tom okamžiku nedovedeš plně kontrolovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od Int1m1thy » sob 15.3.2014, 23:07

z toho co pises mi pride ze je problem mezi zemi a kohoutem... asi by nebylo od veci kontaktovat neurologa ( a to nemyslim ve zlym ) protoze pri strachu a leknuti se svali stahuji takze by si jednou zmackul a ne znova potom rychle...


sry spoust :D vino dela svoje :D ani nevim jak sem na to prisel... kdyz to nesnasim na pistolich asi spatna konstalace...
Naposledy upravil(a) Int1m1thy dne ned 16.3.2014, 3:10, celkem upraveno 1 x.
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od S474N » ned 16.3.2014, 2:16

No mezi kohoutem zcela urcite ne. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od FRENKY » ned 16.3.2014, 6:56

buki píše:...konec táhla co zachytává úderník mám ještě přihnut nahoru, ..
Když si někdo něco ve spoušťáku "přivohne", tak se pak nemůže ničemu divit...
(a to bez ohledu na to co přiohnul a co si myslí že tím ovlivní či neovlivní)

Doporučení: Dej tam origo táhlo/spoušťák.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od reddog » ned 16.3.2014, 7:50

buki:
Ona dobra rada o vice ocich je platna i tady. Pozadej kolegu strelce, aby se postavil pri strelbe vedle tebe a soustredil se na tve drzeni, spousteni a strelbu. Pokud mas moznost, klidne to i natoc, nikdy neni od veci se na sebe kouknout s odstupem.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od Carloss » ned 16.3.2014, 9:03

Mohlo by to dělat příliš "volné" držení? "Nedotrisknutí" spouště na doraz, pohyb porstu "příliš pomalý"... Při zákluzu se pohne zbraň dozadu, dojde k resetu, při návratu do záměrné jde zbraň dopředu a hle... opětovné spuštění může být na světě... Asi jde o to po takověm "soustředěném" výstřelu by asi ten prst neměl ukončit svůj pohyb, ale "dotisknout" spoušť na doraz. By pomohl nějaký ten slowmotion.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od buki » ned 16.3.2014, 15:40

Výstřel pro mne žádný šok nikdy nepředstavoval ani na začátku natož nyní po tisících výstřelech.
CARLOSS to popisuje úplně přesně. Asi to bude chtít opravdu pevnější držení. Při jednoručním se mi to nestává. Ten pohyb prstu mám opravdu pomalý do výstřelu. Tlak na spoušti 1,3kg, takže malou silou prstem tlačím na spoušť.

FRENKY- funkci Glocka a co čím ovlivním mám v malíku. Hlavně dbám na zachování všech bezpečnostních prvků a tím, že jsem přihnul co píši výše jsem ještě zvýšil bezpečnost. Zkus dát místo zadní destičky závěru jinou poloviční a jen sušit, abys viděl krásně dovnitř za jaký kousíček je zachytnut úderník před výstřelem. Každé táhlo spouště má záchyt pro úderník ohnut trochu jinak, jak se to rakušákům zrovna povedlo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od Smith » ned 16.3.2014, 18:04

Podle mě je to od všeho kousek: volnější držení a poloha prstu na spoušti + aktuální tolerance ve spoušťáku s pomocí "decentního ladění" dokáží z obyčejné G19 vyrobit G18-compact (můj případ před pár lety). Začaly to taky občasné dvojstřely - a ukončily pověstné "dvě dávky" na závodech. I já jsem si myslel, že mám mechanismus spouště v malíku... *71*
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od Carloss » ned 16.3.2014, 18:28

Jestli to tak je, pak dvě věci: Nejjednodušší je správný úchop a spouštění (domačkávání spouště pomůže). Mno a pak... ale to je jen má teorie, zejména protože nejsem glockař, jestli by se dal doladit reset tak, aby při zpětném pohybu zbraně k resetu nedošlo (tedy ještě prodloužit). Ale to opravdu nevím... aby to nemělo nějaké další důsledky. Podle nějakých videí se dá za jistých okolností a nastavení s kdejakou zbraní střílet dávkou bez zásadních úprav spoušťáku.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od cmk » ned 16.3.2014, 21:44

Smith - pamatuju si jednoho kolegu strelce z Vysociny, co pobihal po strelnici a rval "vyhodte ho" :-) Jo jo... Jestli existuje neco jako "stary zlaty casy", tak ta tvoje davka mezi to patri ;-)

Jinak ano - doporucuju zkusit "seriovy spoustak".
Ne uplne dobry uchop skutecne muze zatlacit zbran do ruky - do zadu, tudiz uvolnit spoust a jak se clovek snazi to svirat, tak si to odmackne znova... Ale na neladenejch zbranicj k tomu nejak nedochazi - takze to fakt i souvisi s nejakejma vulema ve spoustaku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od HV » pon 17.3.2014, 7:46

No nechci být šťoura ale když někdo tvrdí, že mu to kulometí ale že spoušťák rozhodně upravoval odborně, tak v případě Glocka hlasuji za to, že to dojebal.
...no jo, měl jsem to "štěstí", že jsem Smitha na Vražkově pískal já :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od FRENKY » pon 17.3.2014, 8:04

Buki: No ono fakt působí dost vtipně prohlášení typu "funkci Glocka mám v malíku, ..něco jsem si tam přiohnul..a teď to kulometí... Nevíte proč?" :)

Nyní je čas se zeptat sám sebe, zda máš tu funci více v malíku, než konstruktéři Glocku.

A tady fakt nemusíš dělat ramena, tady zná podrobně funkci pistole každý druhý. A všichni ti doporučí vrátit origo táhlo.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od buki » pon 17.3.2014, 20:33

FRENKY žádný ramena nedělám, to bych sem přeci nedával ten dotaz.
Dělá mi to i když dám původní táhlo, které je beze změny, takže tím to nebude. Prostě musím zapracovat na úchopu a po výstřelu se soustředit, abych měl přitlačený prst na spoušti a pevnější úchop. Prostě si to určitě odpaluji podruhé sám. Jinak ten dvojvýstřel se mi koná tak jednou po 100 ranách. Ale přesto mě to štve a proto jsem se ptal.
Děkuji všem za rady a názory.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od HV » úte 18.3.2014, 12:24

Takovýto symptom jsem nikdy neviděl. Maximálně někomu zamrzne prst na spoušti.
Glock má tak dlouhý reset spouště, že by sis musel uvědomit, že spustíš podruhé. Pokud je reset laděný, je to opět o něčem jiném. V tuto chvíli ti to tedy dělá stále a pajšl je původní?
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od buki » stř 19.3.2014, 19:52

Tak jsem to dnes prubnul s pevnějším úchopem a s pevnějším "domáčknutím" spouštáku a je po problému. Na 100 ran ani jeden dvojstřel a hlavně, soustřel stejný jako vždy. Takže klasika-problém mezi zbraní a hlavou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Re: Občasný dvojvýstřel

Příspěvek od WALT » čtv 20.3.2014, 17:13

kdyz buh dopusti, i motyka spusti :-)
dle Hungryho z Guncenter umi dat dvojvystrel i petistovka SW

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz