Problemy s vyhazovanim nabojnic


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Int1m1thy » sob 05.4.2014, 22:23

1. tuzsi pruzina kdyz je novej...
2. limp wrist
3. malo prachu

to jsou hlavni priciny...
G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Pařez » sob 05.4.2014, 22:30

Hehehe,teď jsem si vzpoměl,jak jsem před lety (poprvé) střílel z hooodně jetého G19 gen 3 a každá druhá hylzna mi šla do frňáku.Proto jsem pak šel do G17 gen4... :lol:
Takže úchop úchop úchop...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Int1m1thy » sob 05.4.2014, 22:36

ja nechapu jak to muze nekdo drzet blbe :roll:
G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Pařez » sob 05.4.2014, 22:42

To je ein zwei,jak říkáme my moraváci :lol: :lol:

Příspěvky: 34

Registrován: pát 21.2.2014, 16:33

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od George » ned 06.4.2014, 7:24

Parez: Dekuji za radu. Momentalne je zbran na reklamaci, pak hodim info. S timto se u zbrane ale nesmirim. Plan mam nasledujici:
Pokud se zbran vrati s tim, ze se zavada neprojevila, tak to budu resit prostrednictvim fanouskovske zakladny a snad by se mnou nejaka dobra duse z fora zasla na strelnici. Jestli se ukaze, ze to je rukama, uznam se za blbce a zbran pujde z domu.
Jenze pred odeslanim na reklamaci jsem obetoval dalsich 300 ran a menil i uchopy. Nektere byly vylozene ultraslabe. Dulezite bylo vsak to, ze k hilznam vyhozenym do obliceje dochazelo statisticky stejne pri jakemkoliv uchopu. Zvlastni - tak je to uchopem / neni to uchopem...?

Opakuji, ze znacne lehci Walther pps mi tohle neudelal nikdy za pet let. Cz 75 d compact rovnez ne. No necham se vysledkem reklamacniho rizeni prekvapit, ale pevne verim, ze bude v duchu marketingovych hesel vyrobce i dovozce a namisto problemove zbrane se mi vrati naprosto bezproblemova a spickova zbran.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Pařez » ned 06.4.2014, 9:00

George: řešil jsem vlastní zkušenost...Ze začátku mi G17 gen 4 taky sem tam hodil něco do brejlí.Pak to vymizelo.Jak jsem psal,buď jsem postupem času zdokonalil držení,nebo se zbraň zaběhla.Nevím..
To že tam nemáš něco technicky v pořádku nelze samozřejmě vyloučit (a od klávesnice zvlášť :D )
Uvidíš jak dopadne ta reklamačka.Pak dej vědět.
Držím palce ať Ti to dobře dopadne! :)

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Stepan » ned 06.4.2014, 9:18

Ono je někdy lepší než zuřivé zkoušení a reklamování atd. novou zbraň nechat pár dní ležet v trezoru se staženým závěrem. Je pravděpodobné, že vratná pružina je ještě tak tuhá, že každá malá odchylka v prachové náplni náboje způsobí, že ten závěr dojíždí dozadu jinou rychlostí a pokaždé vyhodí trochu jinak. Mimochodem, teď už bych to automaticky nedělal, protože to mohli udělat při reklamaci. Takže bych nejdřív zase testoval.

Mimochodem, dvě moje zcela nové pistole tohle nepotřebovaly a fungovaly od začátku dobře, ale nebyly to Glocky... Aby bylo jasno, závada příliš tuhé vratné pružiny a nutnost jí nejdřív trochu unavit mi nepřipadá nijak dramatická a nemyslím si, že by bylo nutné za to Glock nějak moc kritizovat. Ke kritice Glocka je mnoho jiných závažnějších důvodů.... :D
Naposledy upravil(a) Stepan dne ned 06.4.2014, 9:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Biggles » ned 06.4.2014, 9:47

Znalec promluvil :D :D :D Moh bys ty chytráku napsat, v čem, že to tebou vyjmenovaný hračky GLOCKa překonávaj? Případně, co je zastaralýho na glockovský koncepci (mimochodem sama vo sobě má takřka sto let, teda tu byla dávno před Gastonem)? A poradit tak i zástupu konstruktérů, kteří tupě vobkreslujou "GLOCKa" snad ve všech zbrojovkách?
Hele možná se pletu, ale já bych sázel na úchop. Kamarádka byla schopná donutit i moje XSE k nepřetažení, jak měla "pevnej" úchop...a to mi už přijde skoro za hranicema možností fyziky :D Možná jednodušší než reklamovat a mudrovat na fóru by bylo to fláknout do ruky dalšímu střelci :wink:

edit: Jediný, co tu je tuhý, milej Stepane, jsou tvoje mozkový závity...a zkušenosti s pistolema z vobrázku na tom nic nezměněj :D :D :D

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Stepan » ned 06.4.2014, 10:28

Biggles píše: ... ty chytráku ...
... tuhé mozkové závity ...
... zpochybňování zkušeností ...

Pistole jiných značek: "hračky"
Glock: "Glock"

Konstruktéři jiných značek: "tupě vobkreslujou"
Tři osobní útoky v jednom příspěvku.
Používání znevažujícího jména pro konkurenční výrobky.
Urážení konstruktérů jiných výrobců.

Objektivita, slušnost a rozum, to ti chybí, Bigglesi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od S474N » ned 06.4.2014, 10:55

Rict exotovi, ze je chytrak, osobne povazuji spise za kompliment *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Biggles » ned 06.4.2014, 11:18

Milej Stepane, já svejm hračkám říkám taky "hračky", budu se jich muset zeptat, jestli je to neuráží, hlupáku (když "chytrák" ti přijde urážející). A ta třetí "ivektiva"? Vzhledem k tvejm příspěvkům a jejich kvalitě se jedná o vypozorovanej stav tvejch zkušeností, a to nejen se zbraněma, ale třeba i s focením 8-) A co se týká konstruktérů...no chlapče, kdyby neplatila moje poznámka vo tvejch zkušenostech (viz vejš), tak bys to vůbec neplácnul. Takhle je viditelně platná, protože viditelně nemáš ani ánunk vo špoušťácích ve valný části dnešních (nejen) služebních zbraní...
Ale jsem rád, žes mne tak pěkně zhodnotil, už dávno jsem se třeba vod jedný trubky dozvěděl, že jsem arogantní svině z Prahy...a musím říct, že vod takovejch lidí je to pohlazení na duši :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Int1m1thy » ned 06.4.2014, 13:49

George: ono nejde o uchop jako takovej ale o to ze nedokazes udrzet raz od vystrelu...
takze jestli to nebyl spatnej vytahovac tak ses rozbitej ty... :)
G17gen4

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Deringer » ned 06.4.2014, 17:26

Jak znám Georga, tak pochybuji, že neudrží ráz pistole :D ten by udržel i kánón :D

Jinak Georgi, podívej se do SZ :)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od HV » ned 06.4.2014, 21:09

Moc nerozumím narážkám na úchop. Můj 13. letý kluk střílel dnes naprosto v pohodě s G26. Hilzny padaly přesně na stejné místo jako mě.
Vyhazování je věc související s více věcmi.
- pružina zásobníku (příliš silná míže hilznu "nakopnout" nahoru)
- vyhazovač
- laborace
- vytahovač
...a jistě by se našlo ještě něco. Na úchop bych to ale sváděl až v poslední řadě. Jako první věc bych doporučoval trochu unavit pružiny zásobníku nebo otestovat jiný/kolegův zásobník.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Biggles » pon 07.4.2014, 8:05

Jistěže může mít problém základ v technice (pistoli), ale už jsem tolikrát viděl mlátit pistoli hilznama do čela, nepřetahovat a nebo házet nábojnice do výstřihu jen kvůli úchopu (od plasťáka až po 1911), že nejjednodušší by mi opravdu přišlo bouchačku nejdřív fláknout do ruky někomu jinýmu...

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Deringer » pon 07.4.2014, 8:17

Biglesi promiň, ale pokud je služební pistole, kterou nosim pro svojí ochranu, takto náchylná na jemné nuance úchopu, tak je to pistole naprd a někde udělali konstruktéři chybu. Nemám tím na mysli extrémě slabý úchop, při kterém div nevypadává pistole z ruky. Ale tohle?
To je prostě chyba zbraně. Né vždy budu při obraně v situaci, kdy budu moct držet zbraň co nejpevněji oběma rukama.

Já mám glocky rád, jsou to supr zbraně, ale ti kteří vinu hážete na střelce se sebe zeptejte. Jestli byste stejně reagovali, kdyby šlo o CZ. To by bylo hned příspěvků řešících kvalitu Cz produkce... ale jakmile se vyskytne závada u Glocka, tak se jedná o chybu střelce, chybu střeliva... kosmetickou vadu, která ničemu nevadí atd atd. Trošku objektivity by to chtělo.

EDIT: udělali konstruktéři chybu... to je špatně napsáno. Vypadá to tak, že jsou všechny Glocky 19 4gen naprd. Myslel jsem pouze tento Georgův kus :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Biggles » pon 07.4.2014, 8:28

Hele, mně se třeba vůbec nepřetažení závěru nepodařilo pořádně nasimulovat, a to ani na GLOCKu, a to jsem ho ve finále držel snad dvěma prstama...no a na druhou stranu jsem půjčil XSE kamarádce...a z prvních pěti ran nepřebila dvakrát... Sice váží dotyčná padesát kilo i s postelí, ale přesto... Každopádně po prvním dotazu (když by mne to nenapadlo samotnýho) bych tu pistoli vrazil do ruky někomu dalšímu, bylo by to výrazně rychlejší než tu spekulovat jestli má dost pevný zápěstí, jestli to nedrží jako prase kost, jestli není chyba někde jinde a když tak kde a co na to Jan Tleskač...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Int1m1thy » pon 07.4.2014, 15:28

Deringer: https://www.youtube.com/watch?v=H_Uqtz2asE4 jestli si to nevidel... jestli to neumi drzet tak at se toho zbavi... kdyz to nebude vytahovac nebo spatny naboje...
G17gen4

Příspěvky: 195

Registrován: pát 02.3.2012, 20:51

Zbraň: Walther PPQ

Bydliště: MOST

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Deringer » pon 07.4.2014, 15:55

Ale to víš, že sem to viděl. Ale co to dokazuje? Že pistole nepřebije když to drží jako panna ocas? To chápu. Ale né když to Georg drží fest obouruč a u jinejch pistolí mi to nedělá. Takže chyba je v jeho pistoli.
PS: je zajímavý, že jsou problémy jen s g 4gen... někde asi bude chybka.
Já bejt Georgem, tak si pořídim G 3Gen

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 20.3.2014, 7:05

Zbraň: G17 Gen4

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od mku03375 » pon 07.4.2014, 16:37

Jsem krátce majitelem G17Gen4, zatím jsem z něj vystřelil cca 100x nejmenovaných přebíjenek. Kromě 1 chybky (náboj "nevlezl" do komory) ani jednou nebyl problém s vyhazováním nábojnic ve smyslu, že by zůstaly skřípnuté, několik mi jich gloček "hodil" na rameno. Podotýkám, že jej nedržím jako ve svěráku, zápěstí mám také ještě "měkčí".
Pokud se hádáte s blbcem déle než půl minuty, už se hádají 2 blbci…

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz