Problemy s vyhazovanim nabojnic


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od fejfarz » pon 07.4.2014, 16:47

No já měl pár nábojnic i v obličeji u své G17 2 gen ale to jsou ty moje čajíčky na mířenku :lol:
CZ 75 TS
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od Int1m1thy » pon 07.4.2014, 17:07

Deringer: 1 to musis dokoukat az do konce a nepreskakovat. 2. problem je v tuzsi pruzine kde pulku problemu delaji spatny laborace a druhou clovek..., samozrejme nerikam ze nemuze byt problem ve zbrani ale to je mizivy procento problemu se spatnym vyhazovanim... jestli to nevyhazuje nebo to lita do ksichtu tak prvni problem je clovek, druhej je naboj a treti zbran... jestli chci glocka neumim to drzet a setrim na prachu tak koupim gen3 nebo pokud chci gen4 tak koupit mekkou pruzinu nebo nebejt ***** a umet to drzet... :roll:
G17gen4

Příspěvky: 34

Registrován: pát 21.2.2014, 16:33

Re: Problemy s vyhazovanim nabojnic

Příspěvek od George » ned 12.10.2014, 8:28

9. 5. 2014
Takže pro ty, které to možná zajímá. Glock se vrátil z reklamačního řízení a dnes jsem jej asi 170 ranami vyzkoušel. Dovozce sice nepotvrdil vyhazování do obličeje, nicméně uznal nestandardní průběh vyhazování ve smyslu velkého rozptylu. Dle protokolu byl vyměněn domeček spouště s vyhazovačem, načež došlo ke zlepšení a ustálení směru vyhazovaných nábojnic - toliko reklamační protokol.

Vyhazovač má stejné číslo jako původní a jestli oplývá mírně jiným tvarem oproti vadnému vyměněnému, nejsem schopen posoudit. A pocity ze střelnice? Musím uznat, že zlepšení. Nicméně několikrát zbraň nábojnici vyhodila opět podivně (nikoli však do obličeje), což se mi u Walthera ani CZ nestává... Ale to už je možné, že jsem v důsledku předchozí zkušenosti až příliš kritický a všímavý :-) Neříkám hop, další návštěvy střelnice rozhodnou, ale snad už bude lépe. Až budu mít časový prostor, zkusím ještě poprosit uživatele fóra o vyzkoušení mé zbraně - Karviná, Ostrava a okolí :-) A nehlaste se všichni ;-))

Rukama to být mohlo a může, nicméně zbraň tedy nebyla úplně ok.

AKTUALIZACE 12. 10. 2014

Hezký den všem, konečně jsem si našel chvilku k dopsání závěru ke špatnému vyhazování nábojnic, který tady snad dlužím. Takže bodově:

1. Při další návštěvě střelnice se zlepšení neprojevilo žádné. Stav byl naprosto stejný jako před reklamací. Z reklamačního protokolu vyplynul důraz na správný úchop.

2. S myšlenkou, možná mylnou, že kdybych se já, bezejmenný vidlák z Horní Dolní obrátil opět na reklamační oddělení dovozce, tak mi můj požadavek vyhodnotí jako neoprávněný, s odkazem na správný úchop, jsem nabyl následujícího rozhodnutí. Zbraň jsem dal k prověření problému puškaři se zbrojní licenci a aktivnímu střelci IPSC. Jestli to je tedy rukama. Tento ihned po prvním kontaktu se zbraní potvrdil problém. Sám Glock mj. vlastní. Časté a krajně nepříjemné vyhazování do obličeje se dělo i jeho kolegům - taktéž velice zkušeným střelcům. Následovala série pokusů a omylů. Dal jsem souhlas, aby pan puškař kontaktoval dovozce a problém se tak vyřešil. Tak se měnily vytahovače a různě prověřovalo, co vlastně tu závadu způsobuje. Nechte být, předtím by mě ani nenapadlo, jak složitá to může být záležitost.

3. Následně dovozce projevil zájem na opětovném zaslání na reklamaci, který problém, zdá se, vyřešil opětovnou výměnou vyhazovače a nově i výměnou systému vratných pružin. Zatím mohu potvrdit, že vyhazování je konečně snad v normálu. Nicméně práce puškaře taky nebyla zadarmo a Glock byl více po opravách a reklamacích než u mě.

V žádném případě nechci dovozci křivdit, ale nechce se mi věřit, že u něj k problému nedošlo. Ale statistika je svině a tak skutečně existuje teoretická možnost, že k problému po výměně domečku spouště s vyhazovačem během prvního reklamačního řízení nedošlo. Projevilo se až mi a následně výše uvedeným zkušeným střelcům. Občas dokonce vyhodila nesmyslně dopředu a doleva přes závěr. Zároveň mu budiž ke cti, že problém nakonec aktivně řešil a vyřešil.

Co říci závěrem. Po prohlédnutí netu s odkazy na "Glock 19 gen 4 brass to face" nebo "ejection issue" apod., člověk zjistí, že je to poměrně rozšířená bolest Glocků těchto let. Stačí si vyhledat. A i s Glockem můžete zažít spoustu legrace při řešení problémů a při reklamčním řízení ;-) Pro mě osobně Glock svému sloganu "Glock perfeciton" tedy nedostál.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz