Střelil se do nohy Glockem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Stepan » čtv 10.4.2014, 21:15

VSETÍNSKO: Doplatil na neopratrnou manipulaci se zbraní.
Na neopatrnou manipulaci se zbraní včera doplatil pětatřicetiletý muž ze Vsetína, který si legálně drženou zbraní postřelil nohu.

Včera krátce po čtvrté hodině odpoledne vyjížděli vsetínští policisté a následně i kriminalisté s kriminalistickým technikem do jednoho vsetínského bytu, kde se měl muž postřelit svojí legálně drženou zbraní. Oznámení jsme přijali od rychlé záchranné služby, kterou zraněnému muži přivolali sousedi, kteří postřelenému muži přispěchali na pomoc. Zjistili jsme, že si muž způsobil střelné zranění nohy sám, a to neopatrnou manipulací s ní. Pistoli zn. Glock měl za opaskem kalhot a při upravování košile zřejmě zavadil o spoušť a zbraň vystřelila. I když se jedná o dlouhodobého držitele zbraně, který má se zbraněmi nemalé zkušenosti, přesto se tento pistolí poranil. Přivolaná rychlá záchranná služba odvezla muže se zraněním nohy na ošetření do vsetínské nemocnice. Tam za ním přijeli policisté, aby se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Zbraň i zásobník jsme zajistili a předáme ji kolegům z oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál, kteří se budou porušením zákona o střelných zbraních a střelivu ze strany pětačtyřicetiletého muže dále zabývat. Cizí zavinění kriminalisté šetřením vyloučili a rovněž jsme vyloučili verzi, že by si muž zranění způsobil úmyslně.


8. dubna 2014, por. Mgr. Lenka Javorková

http://www.policie.cz/clanek/postrelil-si-nohu.aspx

Chi chi chi... :lol:
Ten glock a další okolnosti mě fakt pobavily...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od S474N » čtv 10.4.2014, 21:18

Ano, to je urcite velmi vtipne. *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Stepan » čtv 10.4.2014, 21:21

Na ZK někdo píše, že všechny případy z ČR o postřelených pistolí, o kterých ví, jsou Glocky, ale takovéhle anonymní informace nemají bohužel žádnou váhu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od jry2000 » čtv 10.4.2014, 21:29

Lajte mi lhu-li

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Stepan » čtv 10.4.2014, 21:52

Tak já se vám přiznám, pomyslel jsem si, že nikdo jiný než majitel Glocka nemůže být tak hloupý, aby si cpal tenhle typ zbraně bez pouzdra za kalhoty. Tak už to víte.

Jestli jste na mě nasadili jry2000 jako zbraň tak se vám docela daří. Kdykoli čtu jeho příspěvky tak mám pocit že se mi zastavuje mozek. Možná z něj zemřu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od maja » čtv 10.4.2014, 22:01

Ty nejsi exot. Ty jsi prostě debil.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Stepan » čtv 10.4.2014, 22:10

Mám svělý nápad na nové označení: Debilní exot. Debilní exot by měl růžový znak se zelenými puntíky a kolem dokola s rolničkama.

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Stenny » čtv 10.4.2014, 22:24

Nacpat si jakoukoliv pistoli s nábojem v komoře a nataženým bicím mechanismem jen tak za opasek je myslím pokus o Darwina. Ano, u pistolí s velmi tuhou spouští to může nositeli bez problému projít (nebo u revolveru), ale to ještě neznamená, že je to dobrý nápad.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od cmk » pát 11.4.2014, 11:34

Stepan píše:Na ZK někdo píše, že všechny případy z ČR o postřelených pistolí, o kterých ví, jsou Glocky, ale takovéhle anonymní informace nemají bohužel žádnou váhu...
Aha, takze zase logika... To, ze někdo nekde placne nejakou blbost je brano zase jako "dukaz pravdy"...
Když někdo neumi rozeznat seriozni myslenku, clenak ci pojednani od placnuti do vody, mel by popřemýšlet, jestli sve narozy prezentovat a delat ze sebe dobrovolne verejne hlupaka.

Ja jsem třeba byl pobliz jediného nahodneho vystrelu, kde nastesti doslo jen k povrchovému poraneni a udelal to majitel CZ75.
Na závodech IPSC ci LOS jsme snad nezazil "nahodny" vystrel od nekoho kdo strilel Glockem. Samotnymu se mi stalo, ze jsem párkrát vystrelil o nejakou tu desetinku dřív, nez jsem zamyslel (při dopichovani zbrane a namackavani spouste - vždy samozrejme do bezpečného prostoru - většinou do terce ci poppera - vždy s CZ75TS).
Dokonce vim i o prustrelu skrine revolverem (dokonce 2 pripady).

A taky to nepodavam jako dukaz, ze si nelze Glockem bouchnout tam, kde nechci.

Kdyz ma pistoli v ruce jelito a nedava bacha, tak se postreli cimkoliv.
A kdyz ma někdo v hlave někdo nakakano, tak to vztahne na 1 znacku zbrane :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Nikdo » pát 11.4.2014, 12:07

Stepan píše:Mám svělý nápad na nové označení: Debilní exot. Debilní exot by měl růžový znak se zelenými puntíky a kolem dokola s rolničkama.
Sice OT, ale já jsem pro, bude ti slušet :lol:

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Pařez » pát 11.4.2014, 18:19

Staré české přísloví praví "I mistr tesař se někdy utne"...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od PatrikChrz » pát 11.4.2014, 20:04

Jen takový dotaz. Co takovému člověku hrozí? Nikoho nezranil ani neohrozil, prostě je to "jen" nemehlo. To snad není trestný, ne? :P

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 01.7.2010, 23:38

Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Andy_cz » pát 11.4.2014, 20:09

Myslím, že za to může nevhodný úhel pažby Glocku...

:lol:
Audaces Fortuna Ivuat

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Steiner » pát 11.4.2014, 20:28

PatrikChrz: přestupek (bez pokuty), ale pokud je to už druhý v posledních 3 letech, tak ztráta spolehlivosti = papíry do čistírny
§ 29 Povinnosti držitele zbrojního průkazu
(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen
a) dbát zvýšené opatrnosti při zacházení se zbraní, střelivem, střelným prachem a zápalkami,

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Pařez » pát 11.4.2014, 20:36

Teď je otázka jak se tento přestupek bude před komisí řešit?Teoreticky mě napadá,že by musel sám sebe obvinit??
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od S474N » pát 11.4.2014, 20:49

Nikoliv, nemusi se sam obvinovat, oni to uz zaridi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Pařez » pát 11.4.2014, 21:03

Tak tomu,že se to budou snažit "zařídit" věřím.Ale že by se z toho nedalo dostat bez přestupku?
Napadá mě "obdobný" příklad.V zákoně sice není nic o tom,že musím dbát zvýšené opatrnosti při zacházení s motorovou pilou.Ale když se sám říznu do nohy..?

Příspěvky: 54

Registrován: úte 21.8.2012, 11:17

Zbraň: alfa defender

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od mobil-man » pát 11.4.2014, 21:24

Právě proto, že v zákoně není definován přestupek spočívající v říznutí se motorovou pilou, tak to nemůže být přestupek!
Trestné je jednání v zákoně uvedené a také patřičně označené (přestupek, tč).
Rychle jsem to prohledal a nenašel jsem, že by porušení § 29 odst. 1 písm. a) bylo trestáno, ale jedná se o zákonnou povinnost, jejíž porušení může mít dopady v trestním i občanském právu.

Tady spíš půjde o přestupek podle § 76a:
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E, držitel zbrojního průvodního listu pro tranzit zbraně anebo střeliva nebo držitel evropského zbrojního pasu se dopustí přestupku tím, že
a) střílí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, v rozporu s § 28 odst. 5,
>střílí si představuji jinak, než jeden výstřel, ale opakovanou činnost. Obávám se, že to by rozsekl až soud.
(15) Za přestupek lze uložit pokutu do
a) 50000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 2, 3, 4, 5, odstavce 8 písm. g), odstavce 11 písm. a) nebo b) nebo odstavce 14 písm. i),
Pokud najdete, že porušení § 29 odst. 1 písm. a) je přestupek, pak výše uvedené neplatí :mrgreen:
Naposledy upravil(a) mobil-man dne pát 11.4.2014, 21:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Sailor » pát 11.4.2014, 21:25

Stepan píše:Chi chi chi...
Ten glock a další okolnosti mě fakt pobavily...
Nemohl by jsi to trochu rozvést?
Stepan píše:Na ZK někdo píše, že všechny případy z ČR o postřelených pistolí, o kterých ví, jsou Glocky,
Tak je to stejnej jouda jako ty.
Hele a proč sem furt lezeš?Že ty Glocka chceš a nemáš na něj a nemůžeš si ho dopřát viď?To samé bylo u exota Seiferta,furt sháněl glocka a přitom mu byly dopřány jen čezety :lol:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Střelil se do nohy Glockem

Příspěvek od Pařez » pát 11.4.2014, 21:41

mobil-man: napsal jsi to tak košatě,že mé chabé šedé buňky neví,jestli ten jeden náhodný výstřel,kterým zraním sám sebe,můžu mít jako přestupek :lol:
Proč to řeším?Stejně,jako se mistr tesař může utnout,tak dlouholetý elektrikář může dostat kopanec,tak dlouholetý držitel ZP se může střelit do nohy...
A může se to stát komukoli a je dobré vědět co a jak,když se toto "faux pas" někomu stane :wink:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz