G20 nebo G31


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » úte 18.7.2006, 21:03

OK. Jenom jsem si to radši ujasnil, že nemeleme každej o něčem jiným. :D To, že je to zajímá mě jasný je - kromě dalšího, jak jinak by toho arciďábla s "důraznějším" střelivem pak mohli předat pod policejní správní gilotinu a ostatky jeho ZP pak vystavit na náměstí jako varování ostatním eventuálním arcilotrům, že? :twisted:
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 18.7.2006, 21:06

V případě použití střelné zbraně vždy policie se snaží najít nábojnici a to z důvodu aby byla jistota že šlo o tovární střelivo s označením..XXX..které je povolené nebo přebíjené a tam se potom zkouší jaká laborace a co vlastně obránce vystřelil a potom prokazuješ že jsi koupil přebíjenky nebo jak přebíjíš-můžou požadovat ukázku proto pokud přebíjíte uschovávejte paragóny od nákupu a je klid koega už toto absolhoval a je to skoro jak dolovat černé uhlí.stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 18.7.2006, 21:08

stengan:
přesně tak, lépe bych to nenapsal :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

stengan

Příspěvek od freak » úte 18.7.2006, 21:12

Jo, bylo by blbý, mít problémy kvůli nemožnosti prokázat, že ty přebíjený jsou kupovaný od legálního výrobce v případě, že mám doma lis.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 18.7.2006, 21:17

Pro vlastní potřebu můžeš přebíjet o106,ale uschovávej paragóny od prachu,kapslí,kulí nábojnic a sežen si tabulku laborace a pak je vše naprosto good a není problém.stengan
Tabulka je k prodeji i s razítkem zkušebny v každém krámě kde prodávají prach a zápalky.

Jínak i přebíjenky ofiko kupované mají svoje označení kterénu podléhá ze zákona o zbraních a střelivu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 18.7.2006, 21:41

Pro vlastni potrebu muzes prebijet treba o 107, ale toto strelivo NESMIS pouzit pro bezne noseni, ale pouze na strileni na strelnici.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » úte 18.7.2006, 21:47

Ono je to cele ohladom tohto zakazaneho streliva vselijake.
U nas je vyslovene uvedene ,ze je zakazane expanzivne strelivo ktoreho deformacne vlastnosti su umocnene DUTINOU v spici. Samozrejme parafrazujem nakolko nemam teraz pred sebou zakon.
Podlo tohto je teda SP strelivo legalne, tak isto EFMJ a tak isto by malo byt v poriadky Glaser Safety Slug?
Jeden znami mi povedal ohladom "nadvykonoveho" streliva. Pytal som sa konkretne na 454 Casull a povedal mi, ze v pripade, ze strielam na strelinici je jedno ako vykonne strelivo pouzivam, problem je ak mi zistia pri danom pouziti zbrane (povolene vynimocne situacie) som toto strelivo pouzil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » úte 18.7.2006, 21:52

3) Zakázaným strelivom je
a) strelivo s priebojnou, výbušnou alebo zápalnou strelou,
b) strelivo pre krátke guľové zbrane s expanznou strelou,
c) strelivo so strelou dodatočne upravenou,
d) vojenské strelivo,
e) strelivo pre krátke guľové zbrane presahujúce úsťovú rýchlosť strely 550 ms-1, alebo prekračujúce úsťovú energiu 1 000 J,
f) strelivo pre dlhé guľové zbrane presahujúce úsťovú rýchlosť strely 1 150 ms-1, alebo prekračujúce úsťovú energiu 6 000 J.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » úte 18.7.2006, 21:59

Ano to viem:) Len som podotkol, ze je vyslovene v zakone uvedene k expanzivnemu, ze sa jedna o take kde je dutina v strele. Vyslovene je to tam tak napisane.
To strelivo s nad vykonom som len uviedol ako myslim,ze k tematu aku som dostal odpoved, kedze sa tu bavime o moznostiach pouzitia zakazaneho streliva:)

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

G 20 nebo G 31

Příspěvek od vito » stř 19.7.2006, 14:57

Satane, odkud jsi dovodil, že přebíjené náboje nesmím nosit? Jako držitel ZP skupiny B nebo C mohu pro svou potřebu přebíjet sportovní nebo lovecké....... Proč bych nemohl nosit sportovní náboje na osobní obranu? Samonabíjecí pistoli ráže 22 LR nosí leckdo na osobní obranu a tento náboj je mimo veškerou pochybnost primárně sportovním nebo loveckým nábojem. Já nechci vypadat, jako bych sežral všechnu moudrost, ale toto bychom si měli vyjasnit. Jak už jsem psal na jiném místě, zákon nerozlišuje náboje na to nebo které užití. Rozlišuje náboje zakázané a dovolené výrobní provedení.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 19.7.2006, 15:18

Jedna debata o tom, ze zakon je v nekterejch vecech dost "zahadnej" uz tu probehla...
Zakon myslim neresi pojem "sportovni strelivo", ale majitelum zbrojaku "B" umoznuje prebijet spoertovni strelivo :-( A ted aby se v tom prase vyznalo :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 19.7.2006, 15:21

vito: prisel jsem na to v zakone, v paragrafu 28:
§ 28 Oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu sportovní náboje nebo lovecké náboje se středovým zápalem podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » stř 19.7.2006, 16:43

Pod pojmom pre vlastnu potrebu sa co presne rozumie? Ked si prebijem strelivo a budem mat toto prebijane strelivo v zasobniku na osobnu obranu je to pre vlastnu potrebu, nie?
A k tomu zakazanemu strelivu.
Dnes som sa informoval na policii aj u predajcou na tuto problematiku.
Policia: Tu mi povedali v podstate, ze ked mi to predajca preda tak to mozem nosit, nakolko predajca nesmie perdavat zakazane strelivo :)
Predajca: Vraj aj SP sa zaraduje pod expanzivne s dutinou :)), no EFMJ je legalne. Tak asi to je to co som dnes zistil.
Skoda, ze som sa zabudol spytat na Glaser Safety Slug.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 19.7.2006, 16:45

Probuh dalsi debatu na EFMJ uz NEEEEEEEE :-)

Takze jen co se tyce poloplastu - konkretne S&B SP 125gr (8g) - ty jsou v CR z rozhodnuti CUZZS zarazeny jako strelivo kat BaC, tudiz naprosto legalni naprosto ke vsemu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » stř 19.7.2006, 22:15

:D Ukázkový příklad, kam se víceméně pokaždé "zvrhne" každý podobný thread. :D :D :D
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

G 20 nebo G 31

Příspěvek od vito » čtv 20.7.2006, 7:12

To Satan: Jo jasně, to jsem si přečetl taky že mohu přebíjet sportovní náboje. Kde je ale řečeno, že je nesmím nosit nebo že je můžu používat pouze na sportovní účely?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

TO VITO

Příspěvek od Salamoun » čtv 20.7.2006, 7:29

V krajní nouzi se třeba můžete pane kolego bránit tarasnicí vhodně nalezenou na chodníku,ale teď vážně,je v tom legislativní chlívek.Jdete ze střelnice,jako spořádaný střelec máte zásobník venku,s přebíjenou municí,nějaký OTO si zamane,že Vás o cosi odlehčí,bleskem LOAD and MAKE READY,bum,černá se mění na červenou,kdo Vám tenhle postup právně vyvrátí?Pochopitelně máte zásobník v šachtě a dle Vašeho zvyku, či ne, patrón v komoře.Stokrát omílané téma a když se zeptáte policajta nebo právníka,každej má na to svůj názor.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

G 20 nebo G 31

Příspěvek od vito » čtv 20.7.2006, 8:23

No to je právě ono. Co osoba, to názor. To by ale mělo platit mezi obyčejnými lidmi a rozhodně ne u orgánů, činných v trestním řízení.Bohužel i mezi nimi tomu tak je. Což je v důsledku dost hrůza. Snad nám jako neoddiskutovatelná jistota zůstává, že co zákon výslovně nezakazuje, je dovoleno. Proto se tak zatvrzele pídím po místě, kde zákon zakazuje nosit a tedy pro obranu užívat sportovní náboje /tedy pro vlastní potřebu přebíjené/. Abych upřesnil, já je pro obranu nenosím, jde mi o princip. Ono je třeba si uvědomit, že dnes je téměř každý náboj "sportovní". Téměř nenajdete běžnější náboj, který by se nevešel do nějaké sportovní disciplíny.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » čtv 20.7.2006, 9:02

Mam taky dotaz.
Zakomponovaval Glock nejake zmeny, pripadne vylepsenia do zbrani od roku 2001? Respektive medzi rokmi 2001 a dneskom , teda 2006 ppribudli nejake zmeny?
Dakujem za odpoved
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

TO VITO

Příspěvek od Salamoun » čtv 20.7.2006, 9:15

Tedy ještě jednou,jdu na střelnici nebo z ní,byl jsem si sportovně zastřílet svojí přebíjenou municí,byl jsem napaden,uskočil jsem nabil jsem zásobník přebíjených nábojů do pistole a v krajní nouzi jsem se bránil,kdo Vám dokáže,že jste ten zásobník v pistoli měl?Jako sportovní střelec přece umíte dobře střílet a ještě lépe rychle nabíjet a natahovat,toť můj názor.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz