Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přerušil si


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 0:16

Carloss píše:Štěpán: Co to plácáš? CZ 75/85 jde zajistit právě a jen s nataženým kohoutem!!!
Ajajaj, ty asi nevíš, že jsou různé varianty čezet, a taky nevíš, jakou variantu nejčastěji používá policie a samozřejmě taky netušíš, jak funguje, to je ale hodně, hodně špatné... Měl by jsis doplnit vzdělání místo toho křiku. Křičící ignorant, to je nejhorší ze všeho.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Carloss » sob 10.5.2014, 0:20

Ajajaj... Jsou dvě základní varianty: 1. Pojistka, 2. vypouštění kohoutu. Tak si prozkoumej, co který mechanismus dělá...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od michalkolen » sob 10.5.2014, 0:34

Pitte: :lol: Já doufám,že ty časy už jsou pryč a že to už snad neučí nikde :lol:
i když asi by jsme se divili...Stačí si vzpomenout na naší základní vojenskou službu,ne :D tak jsi to myslel???to asi nebylo o tom,udělat z nás vojáky ale o přípravě na život :D co se tedy mě týče.tak základní vojenská služba mě naučila chlastat,taky to jak se zašít,nebojak vypadat důležitě a zaneprázdněně :lol:
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 0:35

azavak píše:Ignorujte stepana,jeho averze ke glockum hraničí s trapností.
Práce potřebná ke spuštění pistole typu glock, PPQ atd. ve srovnání se spuštěním pistole v DA režimu je měřitelná fyzikální veličina a číslo je k sympatiím nebo averzím imunní. Já bych si tipnul, že pokud bude ke spuštění glocka/PPQ atd. potřeba 1 jednotka práce, ke spuštění čezety bude potřeba 15 jednotek při poloze kohoutu dole, 10 jednotek při poloze kohoutu na pojistném ozubu a 0,5 jednotek při nataženém kohoutu. No a pak si jenom nějak definujete pravděpodobnostní rozdělení náhodných nechtěných doteků spouště co se týká účinné práce, definujete si nějak pravděpodobnost výskytu SA/DA zbraně v jejích třech režimech a vyjde vám pravděpodobnost nechtěného výstřelu u pistole typu glock/PPQ atd. v porovnání s SA/DA pistolí.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 0:43

Carloss píše:Ajajaj... Jsou dvě základní varianty: ... 2. vypouštění kohoutu.
Jo, a zrovna tahle varianta zajistit při nataženém kohoutu opravdu nejde. To jsem psal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od pitt » sob 10.5.2014, 0:51

Stepan: popsal jsi to dost zajímavě...řekl bych že tohle byl právě ten rozdím půl jednotky práce mezi ČZ a glockem jak říkáš.
Mimochodem....mechanická pojistka na kvéru je blbost a neměla by tam správně vůbec být. Jediná pojistka kterou uznávám je moje pracka.
a vzhledem k tomu že tě neznám a ani nesleduji tvoji činnost na foru, tak by mě zajímalo z jakých zkušeností čerpáš....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od maja » sob 10.5.2014, 6:47

pitt: Štěpán je teoretik amatér.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od hermenet » sob 10.5.2014, 7:09

Já myslím, že největší problém je, když spuštění požaduje pokaždé jinou práci. To pak člověk dělá nejvíc chyb, když zapomene, že teď to nechce 10 jednotek, ale 0,5. Proto je Glock dobrej, protože tam jsem si jistej, že to chce vždycky 1 jednotku, a nikdy se nestane, že bych se spletl. To bys, Štěpáne, měl ve vzorečku zohlednit.
Naposledy upravil(a) hermenet dne sob 10.5.2014, 7:12, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od azavak » sob 10.5.2014, 7:11

No,neříkal jsem to?Už se to tu kurví růžovou barvičkou.Jste nepoučitelní masochisté :lol:
ps:před prstem na spouští Tě pidirozdíly jednotek nespasí.
Naposledy upravil(a) azavak dne sob 10.5.2014, 7:14, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od hermenet » sob 10.5.2014, 7:14

Já Štěpána hájím. Racionalita je krásná. Jen musí postihnout celou složitost světa :lol:

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od azavak » sob 10.5.2014, 7:27

A ještě bych zakázal spouště na zbraních.Jednak by nedocházelo k nechtěnym výstřelum a také by se zamezilo trestným činum :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Carloss » sob 10.5.2014, 7:31

Stepan píše:
Carloss píše:Ajajaj... Jsou dvě základní varianty: ... 2. vypouštění kohoutu.
Jo, a zrovna tahle varianta zajistit při nataženém kohoutu opravdu nejde. To jsem psal.
A ta snad jde zajistit vůbec v nějaké poloze??? Pokud se nemýlím, tak se u nich jasně uvádí, že jsou bez manuální pojistky a zajistil ji nelze. Tak si v tom udělej pořádek.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od reddog » sob 10.5.2014, 7:34

Vi nekdo z mistnich, o jakou zbran se jednalo ? (konkretne, zadne dojmy o tom, co se kde pouziva, nebo zavadejici spekulace z fotek v clanku)

Stepan:
Pripojuji se take s prosbou o zdroj infa k tem jednotkam prace a zdroji zkusenosti. Popis (a vysvetlovani) znel zajimave, rad bych se dozvedel neco vic.

Bohuzel, ke ztratam pri vycviku proste dochazi. Ti ostatni okolo si z toho pak mohou (a meli by, aby tyto ztraty nebyly zbytecne) vzit ponauceni a tezit z toho ve sve dalsi cinnosti. Necht se nam vsem nestastne udalosti vyhybaji a o NV cteme co nejmene.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Biggles » sob 10.5.2014, 10:26

Stepan: O té variantě si psal? O té s decockerem? A jak se prosím tahle varianta zajišťuje? Když nejde zajistit s nataženým kohoutem (běžná varianta CZ), tak musí jít zajistit jinak...jinak totiž tvoje věta nedává smysl.
Ohledně práce, moc pěkná ukázka znalostí fyziky. Že ty ses do ní ponořil, jak jsem ti radil? Tak se na to podívejme. Práce se počítá W=F.s, kdy W je práce, F je síla a s je dráha. Sílu i dráhu není složité dohledat, takže nám názorně prosím předveď, jak u GLOCKa vykonáš patnáctinovou práci při spouštění oproti spouštění CZ75 v režimu DA. A můžeš to v rámci matematicko-fyzikálního cvičení předvést na základních fabrických stojinách fy GLOCK (a jako znalec jistě víš, že kromě standardní myslím verzi dvoukilovou a NY).

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 10:45

Biggles píše: Práce se počítá W=F.s
Práce se počítá jako křivkový integrál f.ds, kde f a s jsou vektory. Zjednodušený vzoreček F.s platí jenom v případě, že je síla konstantní a stále ve směru pohybu. V uvedeném případě konstantní rozhodně nebude a zjištějí práce by vyžadovalo laboratorní měření za pomocí přístroje schopného měřit působící sílu v závislosti na dráze. Uvedená čísla byly jenom moje odhady. Jediná data, co jsou běžně k dispozici, jsou maximální hodnoty síly, které jsou pro výpočet práce úplně k ničemu, resp. uvávají maximální možný strop hodnoty, co chceme zjistit.

Mimochodem, měření práce ke spuštění různých zbraní z hlediska bezpečnosti je krásný námět na diplomku nebo disertaci

Edit: tady nějaký Němec nabízí přesně to, co by bylo potřeba, ale tipuju, že na to nemám. Cenu jsem tam zatím nenašel.

http://triggerscan.com

Edit 2: tady je ke stažení demo verze programu, a různé příklady, třeba různé varianty Glock spouště.

http://www.manthei-mess-systeme.com/gb_ ... wnload.htm

Tenhle přístroj je standard používaný různými výrobci a institucemi

http://www.manthei-mess-systeme.com/gb_ ... lients.htm

a už jsem si jistý, že na něj nemám... :( Není tady někdo bohatý a štědrý???
Naposledy upravil(a) Stepan dne sob 10.5.2014, 11:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od pitt » sob 10.5.2014, 11:00

A odpovis i me.....prosim?

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 11:06

Na co? Z jakých zkušeností čerpám? Mám několik a střílel jsem z dalších pistolí obou systémů a tak nějak subjektivně dokážu (asi hodně nepřesně) odhadnout, jak se nadřu, když mačkám spoušť.

Nemohli by tuhle věc mít v úřadě na zkoušení zbraní a střeliva a nemohli by jí půjčovat??? :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od pitt » sob 10.5.2014, 11:08

Cekal jsem ze me treba reknes z ceho a jak moc jsi strilel.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Biggles » sob 10.5.2014, 11:14

Ehm, Stepane. Vzorec jsem dodal, pro názornost netřeba tahat integrály. Takže znovu. Názorně ukaž, že pro spuštění GLOCKa je třeba patnáctinové práce oproti spouštění CZ75 v režima DA. Že "dokážeš" subjektivně odhadnout, jak se "nadřeš" je blábol s mizivou vypovídající hodnotou... Stejně tak popiš, jak se zajišťuje CZ75 vybavená decockerem.
Pokud nejsi schopný odpovědi, tak se seber a táhni, kam slunce nesvítí. Protože prolhanejch hlupáků je i bez tebe na světě dost, netřeba abys otravoval vzduch i tady...

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 11:27

Bigglesi, ty jsi asi trochu pomalejší. Já ti to vysvětlím.

Psal jsem "já bych si tipnul". To znamená, že je to odhad, proč proboha po mně chceš oddůvodňovat odhadnutá čísla? Zvlášť, když jsem tady napsal a doložil, že je k tomu potřeba měřící přístroj, pravděpodobně dost drahý?

Já jsem nikdy nenapsal, že CZ s vypouštěním jde zajistit. Já jsem psal, že nejde zajistit při nataženém kohoutu. Psal jsem to v souvislosti s tím, že se mi zdálo nepravděpodobné, že by si někdo strkal nataženou pistoli s vypouštěním do pouzdra, protože se nedá zajistit a spoušť je v takové situaci možná ještě citlivější, než na Glocku.
Biggles píše:Pokud nejsi schopný odpovědi, tak se seber a táhni, kam slunce nesvítí. Protože prolhanejch hlupáků je i bez tebe na světě dost, netřeba abys otravoval vzduch i tady...
Co o tobě vypovídá, co jsi tady napsal? Proč na mě bezdůvodně útočíš? Jsi agresivní? Nedokážeš se ovládat? Vyléváš si na mě nějaké potlačené problémy? Nepotřebuješ psychologickou pomoc? Měl bys jako tak nevyrovnaný člověk s potencionálními psychickými problémy vlastnit zbraně?

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz