Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přerušil si


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od S474N » sob 10.5.2014, 11:28

Nejak nechapu, proc se tak rozcilujete panove, vzdyt se tim netaji a dokonce ve dvou poslednich prispevcich to napsal snad naprosto jasne.
Stepan píše:...Uvedená čísla byly jenom moje odhady...
Stepan píše:...a tak nějak subjektivně dokážu (asi hodně nepřesně) odhadnout...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Biggles » sob 10.5.2014, 11:46

Pomalejší? Opravdu? Takže osobní útoky, dobrá.
Citace:"která navíc v takové situaci vůbec nejde zajistit." Konec citace.
Citace:"Ajajaj... Jsou dvě základní varianty: ... 2. vypouštění kohoutu.
Jo, a zrovna tahle varianta zajistit při nataženém kohoutu opravdu nejde. To jsem psal." Konec citace. Takže pokud v jedné z poloh nejde, tak v jaké jde zajistit? Jak se tedy zajišťuje pistole CZ75 s decockerem, když si myslel právě tuto variantu?
K tvému "tipování" jen tolik, tvůj odhad je nesmyslný a pokud ho nejsi schopen alespoň rámcově odůvodnit a věděl si to již v okamžiku, kdy si tipoval, tak si obyčejný lhář, který doufal (nesmyslně), že to nikdo nebude rozporovat. Pokud si tipoval "jen tak", tedy netušil si, že nebudeš moci svůj odhad alespoň přibližně podložit argumenty, jsi bohapustý kecal, tedy v technické diskuzi zcela bezcenný. Vyber si.
Myslím, že je zřejmé, kdo je "pomalejší"...a to bez přístroje...
A tvoje otázky? Co myslíš? Kdo je větší letadlo? Prolhanej blb, kterej z plezíru prudí a každýho by chtěl na základě "vzorů z televize" střílet legálníma zbraněma nebo ten, kdo mu jasně je schopnej doložit jeho hlouposti a lži?

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 13:18

Němec je jenom distributor, vyrábí to nějaký Dvořák instruments v USA, což by vysvětlovalo i češtinu v softwaru, právě se jeden kus prodává použitý na ebayi za 2100 USD, nový asi nebude dražší než 4000.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Biggles » sob 10.5.2014, 13:52

A ty jsi němec, Němec nebo Dvořák? A jakou to má souvislost s tím, abys odpověděl na snadné otázky? Mám ti je zkopírovat? Co přesně nechápeš na otázce: "Jak se zajišťuje CZ75 s decockerem? Kde si se ztratil v překladu dotazu ohledně patnáctiny síly při použití GLOCKa vs CZ75 v DA?

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 14:09

Tady to je jasně vidět, viz přílohy.
Na upravené spoušti (fialový graf) u čezety je práce potřebná ke spuštění v DA 8x větší než v SA. Na neupravené spoušti (zeleně) jsem to podle grafu odhadnul jako 9x.

Já jsem to původně odhadoval 30x. Spletl jsem se jenom o 233%. :) Každopádně desetinásobné zvýšení práce potřebné k odpálení náboje u DA zbraně je samo o sobě dost silná pojistka proti nechtěným výstřelům.

Nedaří se mi přiložit obrázky, vycházel jsem z tohohle:

http://www.dvorakinstruments.com/index.html

case studies, case study 2.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » sob 10.5.2014, 14:17

Bigglesi, já už jsem vše, co jsem mohl, vysvětlil a nebudu na tebe reagovat, ani kdybys svoje otázky zkopíroval desetkrát. Jestli ty máš nějakou potřebu reagovat na to, co píšu já, tak se klidně vyventiluj, já mám právo nereagovat na člověka, na kterého reagovat nechci, a na člověka, co se chová jako útočný zakomplexovaný hulvát, tuplem ne. Takže tohle je moje poslední reakce na tebe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Biggles » sob 10.5.2014, 14:21

Když vynechám ten zbytek...GLOCK má SA spoušť? A odkdy je rozdíl mezi A x 9 a A x 30 233%? A jakpak se tedy zajišťuje ta číza s decockerem?
edit: Pokud jsi vysvětlil všechno, co jsi mohl, tak toho viditelně moc nemůžeš :lol: :D

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Carloss » sob 10.5.2014, 14:40

Mě by taky zajímalo, jak se ta číza s vypoušťákem zajišťuje. Já na to nikdy teda nepřišel... Ani když jsem ji měl v ruce, ani když jsem se ptal mnoha lidí, včetně prodejců, ani výkresově to dle mého zjištění nejde.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od jry2000 » sob 10.5.2014, 15:55

Mne by zajimalo, kde se Stepan pri svem exothumanistickem vzdelani dostal k integralum :).

Paac mam pocit, ze to na nejakych chytrych strankach jen vygooglil a pastnul to sem.
Stepan píše:Jestli ty máš nějakou potřebu reagovat na to, co píšu já, tak se klidně vyventiluj, já mám právo nereagovat na člověka, na kterého reagovat nechci, a na člověka, co se chová jako útočný zakomplexovaný hulvát, tuplem ne
No vidis, a tady se vsichni snazi jednoho utocneho zakomplexovaneho hulvata nabadavymi otazkami primet k zamysleni nad sebou samym. A proste se to nedari .... tak ma furt ruzovou hvezdu .....
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Piggy » ned 11.5.2014, 18:24

A just se zastanu Štěpána: on přece nikde netvrdil, že číza s decockerem jde nějak zajistit; tvrdil (správně), že s nataženým kohoutem zajistit nejde. Implicitní předpoklady do formální logiky netahat!
azavak píše:Pouzdro je na vnější straně nohy a tepna na vnitřní straně.
Na dolní končetině je tepen (dost velkých na vykrvácení) několik a žádná z nich není "na vnitřní straně nohy".

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od azavak » ned 11.5.2014, 19:22

Vnitřní tepna je.Ale máš pravdu že jich je víc.Omlouvám se za šíření bludu.http://www.szsmb.cz/admin/upload/sekce_ ... /Tepny.pdf

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Piggy » ned 11.5.2014, 19:51

Ne, to já se omlouvám - neodolal jsem, jelikož noha je anatomicky až ten zahnutý konec dole :wink:
Nicméně stehenní či podkolenní tepna je při zasouvání do pouzdra dost na ráně :(

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od azavak » ned 11.5.2014, 20:00

:D Dostal jsi mě.Prostě jsi nemohl odolat. :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Starosta » ned 11.5.2014, 23:26

Vzhledem k tomu, že FMJ projde dost daleko, tak si myslím, že je reálné procestovat až kam blbá náhoda dovolí :(
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od john.hawk » pon 12.5.2014, 11:53

UCPčka mají velký výběr, ale s jistotou můžu potvrdit že ti co chtějí mají Glocky, ti co chodí na střelnici zatrénovat ( stíhají spisy a nejsou líní ) mají Glocky..
No a ohledně zasouvání zbraně s nábojem - já to vidím tak, že se trénovalo tasení s pouzdra s střelbou..opakovaně několikrát za sebou, tedy nebyl důvod furt po dvojvýstřelech vybíjet..zbytečně by se to zdržovalo..tož asi tak..1) prst na spoušti
2) Dasta pouzdro..dostatečně ošuntělé..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: pon 12.10.2009, 17:42

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od spideyx » pon 12.5.2014, 21:01

jry2000 píše:Mne by zajimalo, kde se Stepan pri svem exothumanistickem vzdelani dostal k integralum :).
Kdysi viděl v TV příběh o hledání Svatého inteGrálu. Nějakým indiánem Jonášem.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od cmk » úte 13.5.2014, 8:35

jry20000> kulturni elity starych Reku ci Rimanu umely zaroven vyborne matiku... Na tom není nic zajimavyho... Hold si Stepan pamatuje část uciva pro 4. rocnik gymnazii, nebo spis pouzil wikipedii... Tomu by nasvědčovalo to, ze to umi dobře opsat, mozna i pochopit smysl,jen s tim neumi v praxi pracovat.

A taha to sem skoro zbytecne :-)
1) Jeho teorie muze mit tolik promennych, ze nejakym opdhadem nebo cimkoliv striktne matematickym se dopidi akorát k tomu, ze urci presne číslo z nepresnych vstupu.
Realne na to staci matika 1. stupne zakladni skoly.
CZ75 - DA rezim - 2cm pohybu spouste s odporem 40N - 0.8J
G17 - SfA rezim - 1cm pohybu spouste s odporem 25N - 0.25J
Tzn. práce potrebne ke spusteni G17 je asi 3.2x mensi - mozna i 4x, kdyby odpor CZty byl 50N.
Nejsou k tomu potřeba integrály, staci odhad a znalost průměrných odporu, delky chodu spousti a prosta násobilka.

2) (to se tyka toho "zasazeni do reálného ramce")
To, ze je u neceho 4x mensi práce nutna k iniciaci neceho neznamena, ze je 4x vetsi sance, ze se něco stane.
Duvod?
2.a) ve chvili, kdy policajt dava nabitou zbran do pouzdra při vycviku, nebo dokonce na ulici, cini tak ve stresu. Navíc ji tam dava RUKOU, která sama o sobe vazi kolik - 10kg? Tudiz jen volne vsunuta zbran hmotnosti ruky vystreli tak jako tak, pokud se da spousti cokoliv do cesty (prst nebo ohnuty pouzdro) a je uplne jedno, jestli je na spousti 10N nebo 50N.
2.b) při porovnani CZ75 a Glocka je tu jedna věc, kterou Stepan nezohlednil. Jsou zbrane, kde pokud decock spusti kohout, nemůže to vystřelit. Pokud se někdo u CZ75 spoleha na to, ze mu nevystreli při vypousteni decockerem, je to jeho věc, ale durazne mu doporučuju, aby decocker pouzival jen když miri ultra-bezpecnym smerem.
Další nebezpečí, které u CZ75 je a u Glocka ne... Když není decocker a vypousti se manualne... Opet - u Glocka nebezpecnost 0. U CZ75 zase nejaka je.

Takze ano, mensi delka a odpor spouste Glocka muze byt o něco nebezpecnejsi, nez DA u CZ75. Ale je potřeba si uvědomit, při cem to realne nebezpecne byt muze - ze jsou to chvile, kdy když uz k tomu dojde, tak si dotycny prostreli nohu klidne i tou CZtou. Naproti tomu je potřeba stejne nahlas rict, ze u CZ75 jsou zase jiny věci, který si tak trochu rikaj o pruser a tudíž nelze rict, ze by Glock byl nebezpecnejsi nez CZ75.

PS: pokud bych si predstavil "bezpečnost" jako integral funkce vznikle spojenim jednotlivých bodu moznosti bezpecnosti, pak na tom budou obe zbrane podobne :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od Stepan » úte 13.5.2014, 9:39

cmk píše:1) Jeho teorie muze mit tolik promennych, ze nejakym opdhadem nebo cimkoliv striktne matematickym se dopidi akorát k tomu, ze urci presne číslo z nepresnych vstupu.
Realne na to staci matika 1. stupne zakladni skoly.
CZ75 - DA rezim - 2cm pohybu spouste s odporem 40N - 0.8J
G17 - SfA rezim - 1cm pohybu spouste s odporem 25N - 0.25J
Tzn. práce potrebne ke spusteni G17 je asi 3.2x mensi - mozna i 4x, kdyby odpor CZty byl 50N.
Nejsou k tomu potřeba integrály, staci odhad a znalost průměrných odporu, delky chodu spousti a prosta násobilka.
Psal jsem tady, že se na to středoškolský vzoreček použít nedá, protože se síla v průběhu mění.

REÁLNĚ se na měření průběhu síly při spouštění a potřebné energie používá přístroj, na který jsem dával odkaz. Energie se potom zjišťuje jako integrál naměřené funkce neboli plocha pod křivkou.

Dával jsem odkaz na studii, kde je opravdu jasně vidět, že síla se v závislosti na výchylce spouště opravdu výrazně mění.

A po tom všem ty napíše tohle. Je to marné, je to marné, je to marné!!!
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od jry2000 » úte 13.5.2014, 9:45

Je to klaun, buracely deti!

Plocha pod krivkou se samozrejme stredoskolskou matematikou spocitat da, ale to lidi s s pravdepodobne nedokoncenou zakladkou tezko pochopi :)
Lajte mi lhu-li

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Při cvičení si prostřelil nohu elitní policista, přeruši

Příspěvek od cmk » úte 13.5.2014, 10:25

Tak mi, mily Stepane, spocitej plochu pod tou krivkou na obrazku :-) Copak ty znas predpis te funkce? Neznas.
Zato ti s klidnym svědomím reknu, ze kdyby ta krivka byla primka nekde kolem 3, bude ta plocha velmi podobna.
konkretne u CZ75 navíc bude ta krivka u kazde zbrane pomerne rozdilna.
Takze jak rikam - snazis se pocitat presny výsledek u neceho, co muze mit 1.000.000 ruznych vstupnich hodnot, coz proste nemá vyznam.

A hlavne to nemá vyznam z duvodu, které uz jsem psal v bode 2.a a 2.b.

V jednom souhlasim - "je to marny". S tebou.

PS: mimochodem - my jsme intgraly brali na stredni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz