Plivnutí - adekvátní obrana/reakce


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Nikdo » pát 23.5.2014, 9:59

Desinfikovat někoho sprejem v takové situaci ... no, nevím. Kdoví, co je to za pi*use, může to být vymatlané hovado, ale taky třeba místní šedá eminence nebo městapák v civilu (tyto možnosti se vzájemně nevylučují). Nahlásí on tebe, jak jsi mu zaútočil na děti a minimálně se dozví tvoje nacionále. Nejlepší se mi jeví řešení ad HV, vymotat okýnko a jet si po svých. Možná mu ujely nervy a teď se stydí před svou starou a před šklebákama; nebo taky ne, a takovou rodinu mu pak přeju. Každopádně oni ti nic neudělali a neměli by být zasaženi tvou "obranou". Mezi čtyřma očima, to je něco jinýho, to ať si dvě z nich zapláčou.

Jsem morálně nadřazen asi tak 99,99% lidí, a nepotřebuji si to dokazovat - nebo alespoň ne v situaci, kdy nemám na 110% zajištěno vítězství :lol:

Zkušenost mne naučila v potenciálně rizikových situacích na nikoho netroubit, neukazovat, nedělat významné pohledy ani grimasy, prostě ignorovat, držet oběma rukama volant a hlídat si dostatek prostoru pro ujetí (nenechat se zablokovat). V autě s klimačkou mimo počátečního intenzivního větrání mám zavřená okýnka. V autě bez klimačky jen škvíry na větrání. Využívám automatické zamykání při rozjezdu, v případě i náznaku hrozícího konfliktu auto bez autozámku zamykám. Možná je to paranoidní, ale kdo je připraven, není překvapen.

Ignorování troubičů, ukazovatelů, vybržďovačů a jiných vychovatelů považuji za nejlepší strategii. Minimalizuje riziko mé chyby ve stresové situaci, a nelegitimuje jeho další eskalaci konfliktu. Před ním samým, před svědky, na případném záznamu. A to nezávisle na aktuální výzbroji v autě.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od HV » pát 23.5.2014, 11:42

S474N: No proběhlo to před 15. lety, kamery byly tenkrát jen na filmový pás :lol: . Trval jsem na vyšetření. Poslední dvě čísla z SPZ pro ně byl nepřekonatelný oříšek ("víte co je to za spoustu aut?" mi řekli :mrgreen: ) Uzavřeli to s tím, že barva u těch SPZ co jsem udal jako pravděpodobné (dva tipy), nebyla. Co chceš asi tak v takovém případě řešit?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od john.hawk » pon 26.5.2014, 9:09

Absolutní souhlas s Nikdo.
Když nejde o život nebo o zdraví tak je jen o Ego.. Na uražený ego se neumírá, na kudlu v břiše jo..Neotvírat, nevystupovat, nekomunikovat, prostě nic nedělat..pokud by se on chtěl dostat do auta, mám na to vymakanou techniku..ukazoval jsem ji na Bojových simulacích..

Určitě bych ho vyškolil přes policajty, oznámení s videem, kdyby to nedopadlo, aspoň budu vědět co je to zač.. a pokud to ve mně bude stále doutnat a budu mít veselou náladu a nebudu moct usnout, udělám si večerní procházku...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Sailor » pon 26.5.2014, 9:45

Večerní procházku :lol:
Takže i když to nedopadne,tak z toho zamítnutí se dozvím jeho jméno a bydliště ?
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Starosta » pon 26.5.2014, 9:54

Nemyslím, že by bylo příliš výhodné sdělovat přes spis svoje nacionále takovému hovadu...
Nebo se tomu dá nějak vyhnout?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Sailor » pon 26.5.2014, 12:37

Stepan píše:Dneska spousta lidí, co posiluje, zobou různé "pilule"
Tak nejdřív videohry a teď zas bobule . . . tak už se Štěpáne rozhodni,proč jsou ti lidé teda agresivní. !!
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od pitt » úte 27.5.2014, 10:59

obrana může a vlastně i musí být agresivnější, než útok, takže pokud na tebe plivnul, tak být tebou tak ho poseru....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od pitt » úte 27.5.2014, 11:03

S474N píše:michalkolen: ja myslim, ze davka Sabre Red jeste nikoho nezabila a na druhou stranu je dostatecnym poucenim pro priste, ze pokud clovek neni vyslovene lama, tak na lidi zasadne nepliveme. A co se hlidky tyce, tak urcite pri tom plivani na me jeste zacal natahovat ruce, ze jo... *88* *40*

Navic je dost vysoka pravdepodobnost, ze takovej idiot uz nekdy neco vyvedl a ma to v zaznamech. Proti nemu stoji slusny obcan - drzitel zbrani, ktery ma navic jeho primarne zavadove chovani na kamere. Takze podle me by nebylo realne co resit.
¨
vážně...v tomto případě pepřák ani nic takovýho bych fakt neřešil...jednak děcko v autě, a magor může vytáhnout kvér, kudlu, nebo cokoli jinýho...........jediný co mě napadá.....opsat si SPZ, chchel utřít do čistýho kapesníku,odnést na infekční a nechat udělat rozbor.
Pokud bych chtěl typana vytrestat, tak chrchel infikovat jakýmkoli typem žloutenky,tubery,nebo něčeho podobnýho a SPZ předat policii :lol:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od cmk » úte 27.5.2014, 11:36

pitt píše:obrana může a vlastně i musí být agresivnější, než útok, takže pokud na tebe plivnul, tak být tebou tak ho poseru....
:banana: :woot: :thumbsup: *47* *66* *28*

http://zpravy.idnes.cz/vytrznik-pokalel ... _krimi_cen

Asi na nej i plivla :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od john.hawk » úte 27.5.2014, 15:16

pokud se to odloží, mužeš mrknout do spisu pokud máš procestní postavení účastníka řízení - musí ti vzniknout majetková škoda..
nebo by jsi měl na věci prokazatelný právní zájem.. :wink:

Příspěvky: 101

Registrován: úte 11.6.2013, 14:19

Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od dan.persec » úte 27.5.2014, 17:12

To mel volant vpravo nebo se mu vazne povedlo plivnout skrz svoje auto, svoje okynko, mezeru mezi autama a jeste tvoje okynko, na tebe? Chtit to resit, tak sprej, jinak se utrit a pripadne si skocit k doktorce na test...decka v aute atp. jaksi vylucujou nejakou soutez kdo umi flusnout presneji s naslednym vyhlasenim vysledku.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od S474N » úte 27.5.2014, 17:17

dan.persec: psal, ze se vyritil proti nemu. Staci pouze pozorne cist *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Sailor » úte 27.5.2014, 21:21

john.hawk píše:pokud se to odloží, mužeš mrknout do spisu pokud máš procestní postavení účastníka řízení - musí ti vzniknout majetková škoda..
nebo by jsi měl na věci prokazatelný právní zájem.. :wink:
Tak škoda mi asi nevznikne,když na mě jenom flusne,možná za čistírnu . .
A pod tím prokazatelným právním zájmem si mám představit co?Vznikne tam v tomto konkrétním případě-flusnutí?
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od john.hawk » stř 28.5.2014, 9:07

Když se chce, všechno jde více na srazu MG. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Sailor » stř 28.5.2014, 14:40

A já přijedu z práce 3.dny po srazu :huh:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 101

Registrován: úte 11.6.2013, 14:19

Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od dan.persec » stř 28.5.2014, 15:41

Satan: "...na sidlisti pobliz skolky se proti me vyritil opel a nedal mi prednost..." At ctu, jak ctu, chapu to asi jinak nez ty tu vetu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od S474N » stř 28.5.2014, 15:58

Tak ja kdyz to cetl, tak jsem si vybavil treba takovouto situaci:

[Přípona png byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz