EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od Carloss » ned 17.11.2013, 7:29

Sice nám Herrmannův a Bavorského Sněmu návrh hraje do rukou, ale všimněme si, že píše: "Německý zákon o zbraních nesmí být nyní jednostranně změkčován harmonizovaným EU – právem". Všichni víme, že německé zbrojní právo je poměrně dost tvrdé, že, a zdá se, že pro němce by návrh EU byl změkčující, proto Herrmann tak řve. Pořád se mi zdá, že náše zbrojní právo je tak nějak poměrně dobře vyvážené, pokud nějaké změny, tak spíše parametricé, upřesňující a zjednodušující celý náš systém. Druhá věc, která by se mi líbila by bylo, kdyby se povedlo prosadit nějaký systém uplatňování práv držitelů jedné členské země v jiné členské zemi. Abych byl správně pochopen: Jestliže jsem u nás legálním držitelem a "nositelem" zbraně, pak jsem stejně schopný, zodpovědný a spolehlivý i v ostatních zemích, to přece hranice nezmění. Já vím, že to má jistá úskalí, ale nějak by to jistě šlo.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od cmk » ned 24.11.2013, 20:15

Never tomu, ze kdyz Nemecko nedovoli nosit zbrane svym vlastnim lidem, ze pristoupi na to, ze prave Cesi/Slovaci by je tam mohli nosit podle sveho zakona :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od Carloss » ned 24.11.2013, 21:22

To si piš, že tomuhle fakt nevěřím. Jen mě tak napadlo, že by nebylo od věci, nějakou formou mezinárodní konvence, podobně jako třeba u ŘP, některých úrovní vzdělání, norem a podobně, uznávat právní normy jiných členských zemí EU. Ale jak píšu, iluze si fakt nedělám...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od Pařez » ned 24.11.2013, 21:32

EU mutuje ve zhoubný totalitní režim (sám Orwell by žasnul..),takže nelze očekávat sjednocování dle rozumných a fungujících modelů..

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od azavak » pon 25.11.2013, 10:16

Jeden národ,jedna říše,jeden vůdce?No,co k tomu dodat?Že by SEIG HEIL?

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od Pařez » pon 25.11.2013, 15:50

To je staré a profláklé.Teď se používá "Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí"!A
to za každou cenu soudruzi!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od reddog » pon 25.11.2013, 16:21

Tak hlavne kdyz to zachrani alespon jeden zivot.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od dali » sob 21.6.2014, 21:40

Tak se přátelé chystám na skok do Skotska a studuju za tím účelem, co se tam může a nemůže a je to fakt k zblití. A to samozřejmě nemám na mysli palné zbraně. Pokud nechci riskovat 4 roky v kriminále a 5000 liber pokuty, tak i na normální kapesní nůž v kapse můžu zapomenout. Maximum je 3 palce čepel a bez pojistky. To je nožík, který mám někde v toaletní tašce na čistění nehtů. Začínám nabývat dojmu, že jsme skoro ostrovem svobody :roll:

Příspěvky: 38

Registrován: sob 25.1.2014, 1:03

Zbraň: EVO3

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od dastin » sob 21.6.2014, 23:35

Jen aby nam to jeste nejaky cas vydrzelo, kdyz jsme v te zasrane EU. Uz aby se to rozpadlo, cim driv, tim lip. :bomb:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od reddog » čtv 26.6.2014, 6:07

dali:
Optej se tam v jinem svete, japak celou problematiku odzbrojeni obycejnych slusnych lidi vidi prave oni. Zpravy z jineho sveta od duveryhodneho zdroje jsou vzdy vitany.

EU necht si polibi zadnici. To ja se prestavam ve vlastni zemi citit bezpecne, kdyz mi chce urednik z Brusele ci Cecka z osatkovaneho musloSvedska narizovat, co je pro mne a mou rodinu nejlepsi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od dali » ned 13.7.2014, 14:52

Skotsko bylo horší, než jsem čekal. Už na letišti všude velké cedule, co všechno je zakázané (omlouvám se za mizernou kvalitu fotky - fotit se na letišti pochopitelně taky nesmí). Navíc mám dojem, že obyvatelstvo tam úplně ztupělo. Všude jsou výchovné nápisy (nezahazuj odpadky, jezdi pomalu, nedávej nohy na sedačku), milion kamer - prostě orwellovský policejní stát. Jestli jim tam ty musla (a je jich tam dost) začnou vyvádět, tak se obávám, že se normální otupělé obyvatelstvo nechá pokojně umlátit.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Zábavnou historku jsem si střihli při přestupu na letišti v Amsterodamu, kde si vzali Katy stranou, jestli by si mohli prohlédnout její příruční tašku. S úsměvem jsme se proceduře podrobili, protože jsme všechny ostré předměty důsledně odevšad odstranili. Usmívali jsme se i ve chvíli, kdy členka ostrahy vytáhla z nějaké zapomenuté kapsy nábojnici .50 BMG :bomb:, kterou si tam manželka kdysi zastrčila jako suvenýr na akci, kde jsme stříleli z Hamra. Pak to chvíli vypadalo, že zavřou letiště... Přivolali dva těžkooděnce, kteří zhrozeně helděli na nábojnici a pak do ní jak husa do flašky - nejspíš to v životě neviděli. Následoval podrobný výslech, skenování pasu a další papírování. Katy zahrála slepici - že to dostala od kamaráda a vlastně vůbec neví, co to je, tak nakonec i těsně stihla letadlo. Přívěšku ve tvaru Glocka na zipu té tašky si naštěstí nevšimli :lol:

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od hermenet » ned 13.7.2014, 15:21

Vy jste ale provokatéři! :lol:
Já takhle nosím jenom Lugery, které mi samy naskákají do tašky a do kapes na střelnici, potvorky jedny.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 15

Registrován: ned 01.6.2014, 23:16

Zbraň: ČZ75 Com, Sig P238

Bydliště: Praha-Západ

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od Katy » ned 13.7.2014, 16:41

No jsem samozřejmě debil, když zrovna v Nizozemsku, kde chtěli nedávno zakázat i IPSC, jim na letišti pašuju vojenský materiál. :D Když to ta sekuriťačka vytáhla, byla jsem snad překvapenější než ona, tak jsem se začala hihňat, na což mě dáma šteknutím setřela "It's not funny, lady!" No trošku mě ten smích pak přešel, když jsem tam zůstala sama v odletové hale obklopená pěti sekuriťáky, zatímco všichni ostatní už nastoupili do letadla a my čekali na příchod policie. Když jsem pak těm obrněncům vysvětlovala, že to mám od kamaráda, začli mě vyslýchat, jestli kamarád je u nějaké vojenské organizace, atd. Poté, co mě pustili, stálo letadlo ještě půlhodiny na letišti, podle kapitána byly nějaké komplikace s nakládkou batožin. No jasně.. všechnu bagáž beztak zase vyložili a pečlivě prohledali, takže jsme v tu chvíli byli určitě nejbezpečnější letadlo v Evropě. :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od cmk » pon 14.7.2014, 8:36

Carloss píše:To si piš, že tomuhle fakt nevěřím. Jen mě tak napadlo, že by nebylo od věci, nějakou formou mezinárodní konvence, podobně jako třeba u ŘP, některých úrovní vzdělání, norem a podobně, uznávat právní normy jiných členských zemí EU. Ale jak píšu, iluze si fakt nedělám...
S tim oni problém nemaj, ale unifikovali by to podle to nejprisnejsiho státu a to by pak uznavali všichni... A to radsi dratem do oka...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od WALT » sob 19.7.2014, 2:09

hermenet píše:Vy jste ale provokatéři! :lol:
Já takhle nosím jenom Lugery, které mi samy naskákají do tašky a do kapes na střelnici, potvorky jedny.
ostry naboj nalezeny pri kontrole na VHAP vyjde od otcovskeho ponauceni po litr pokuty :-)

Příspěvky: 10

Registrován: sob 27.7.2013, 15:19

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od Biermann » pát 25.7.2014, 14:23

Mě se líbí ten plakát, že je zakázáno vnášet "offensive weapons" a jednou z nich je "self-defense spray" :?

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od pekoz58 » pát 25.7.2014, 19:46

Na VH na to mají ještě takový 3D piktogram v životní velikosti :D
(asi pro méně chápavé euroobčany)
P.S.
ten dřevěný meč to jistí, jenom nevím proč nesmím mít sebou magnet :?:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od JAKLA » sob 26.7.2014, 17:13

A tá pružina (posledná foto vpravo dole) ? :lol:
ZBRANĚ MAJÍ JEN DVA NEPŘÁTELE - REZ A POLITIKY.

Příspěvky: 84

Registrován: stř 20.10.2010, 18:51

Bydliště: Plzeň

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od coltik » čtv 31.7.2014, 17:46

Neví někdo, jak se celá situace s "regulací" vyvíjí? :roll:

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: EU se necítí bezpečně, když mají její občané zbraně

Příspěvek od Pařez » čtv 31.7.2014, 19:14

No bude se pokračovat..

Švédka Malmströmová je po Jourové druhou ženou do Evropské komise

http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/s ... se/1107823

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz