Proč nosíme zbraň???


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Pařez » sob 28.6.2014, 21:18

Největší Štěpánovou zbraní je jeho mozek :twisted:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » sob 28.6.2014, 21:30

To je hotovej vojenskej matroš: Zbraň hromadnýho ničení... :-D
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Pařez » sob 28.6.2014, 21:40

Jj,je to zralé na kat.A .. :lol:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » sob 28.6.2014, 21:42

By se mělo zjistit, jestli na to má Štěpa příslušný ZP a povolení... :-DDD
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Pařez » sob 28.6.2014, 21:44

To budou sběratelské účely (kuriozit).. *47* *40*

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » sob 28.6.2014, 21:52

To jako jistě... jak jinak... Ale Áčko na to třeba, ne? Já teda přesně nevím, bo sám Áčkař nejsu...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Pařez » sob 28.6.2014, 21:56

Jasně A,ale asi o výjimku brzy přijde,protože zbraň používá na veřejnosti a vysloveně ohrožuje (duševní) zdraví obyvatelstva :mrgreen:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Shi » úte 01.7.2014, 16:27

Stepan píše: Mimochodem, moji předkové šli ve 2. válce dobrovolně bojovat,
Když už jsi to dotáhl na argumentační úroveň mateřské školky, tak já se přidávám: Moji předkové pomáhali vyhnat turky.

Kolik pachatelů už jsi Štěpáen zadržel ? Kolikrát jsi něco závažnějšího řešil s policií ?

A hlavně jak si myslíš, že by u soudu dopadl michalkolen, kdyby lupiče zastřelil a u soudu by pak čerpadlář(ka) na otázku státního zástupce zda se cítila lupičem akutně ohrožena na životě odpověděl(a) že ne, protože už byl(a) přepaden(a) několikrát a dosud se nikdy kromě ztráty peněz nic nestalo ?

Takticky zvládnout zákrok proti pachateli tak, abys vyvázl se zdravou kůži nemusí být nic jednoduchého, u nás je to pro civila ještě v kombinaci s jistotou, že justiční aparát a média stojí proti tobě, což už se ukázalo mnohokrát.

rostar: já už jsem nějaké pašíky zadržel, byli tři. Doufám, že podobnou blbost už nikdy v životě neudělám. Naprosto nebylo v mé moci zabránit tomu, abych někoho z nich neměl neustále v zádech, protože jeden z nich odmítal zůstat stát na místě a pořád kroužil okolo (byl vybuzený k neszastavení, jako by si něco šlehnul). Jediná takticky správná možnost by byla ho zmrzačit. Fakt nevím, jak bych to pak u soudu vysvětloval - paní soudkyně já mu přerazil hnáty, protože nechtěl chvilku postát na místě? A to vás ohrožoval tím že chodil ? Uvědomujete si, že jste zmrzačil člověka kvůli kusu starého železa ? ... No to by byla fraška a nakonec bych možná měl celu vedle pana Bašty ...

Další věc je, že spousta lidí pro svou vlastní ochranu nedělá vůbec nic a pak je otázka, zda s takovým přítupem mají spoluobčané morální právo očekávat, že za ně někdo bude nasazovat vlastní zdraví nebo svobodu. Co se mě týče, michalkolen udělal to nejlepší co udělat mohl. Byl připraven bránit minimálně sám sebe, což je víc, než o sobě může říct 95% občanů.

A také je to víc, než o sobě může říct většina provozovatelů čerpacích stanic (a většina zaměstnavatelů obecně), kteří jsou líní zainvestovat do pořádného kamerového systému. Typické záběry z kamerového systému benzínky (ale i jiného) jsou velmi často k ničemu:
https://www.youtube.com/watch?v=rSJQY-DhlAs

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Stepan » úte 01.7.2014, 22:29

Shi, netuším, proč jsi vytáhl jednu větu, která byla POUZE úvod k vysvětlení mého osobního postoje.

Dále nevím, proč píšeš tohle:
Shi píše:A hlavně jak si myslíš, že by u soudu dopadl michalkolen, kdyby lupiče zastřelil a u soudu by pak čerpadlář(ka) na otázku státního zástupce zda se cítila lupičem akutně ohrožena na životě odpověděl(a) že ne, protože už byl(a) přepaden(a) několikrát a dosud se nikdy kromě ztráty peněz nic nestalo ?
... když soud posuzuje fakta a skutkovou podstatu. Jestli si napadený lupičem myslí, že mu nic nehrozilo, SOUD VŮBEC NEPOSUZUJE. Loupež je loupež a co si o tom myslí napadený je úplně jedno.
Shi píše:Takticky zvládnout zákrok proti pachateli tak, abys vyvázl se zdravou kůži nemusí být nic jednoduchého
V případě zákroku proti jednomu pachateli spíš hrozí nebezpečí pro další nezúčastněné osoby v kombinaci s takovými nečekanými věcmi jako že třeba za barem byla jen dřevěná přepážka za kterou zrovna svačil další zaměstnanec a státem povolený FMJ si našel cestu i skrz něj a podobně.
Shi píše:Další věc je, že spousta lidí pro svou vlastní ochranu nedělá vůbec nic a pak je otázka, zda s takovým přítupem mají spoluobčané morální právo očekávat, že za ně někdo bude nasazovat vlastní zdraví nebo svobodu.
Ovčácký pes cítí odpovědnost i za tu nejtupější ovci, která by vlku sama vešla před tlamu, nebo jsou všechny tyhle věci jenom kecy??? Jak to teda je?
Shi píše:... většina provozovatelů čerpacích stanic (a většina zaměstnavatelů obecně), kteří jsou líní zainvestovat do pořádného kamerového systému. Typické záběry z kamerového systému ... jsou velmi často k ničemu ...
Jedná se bohužel i o takové podniky jako pražský dopravní podnik, jehož záznamy můžou být dost důležité i pro objasňování dalších trestných činů, nejenom těch, co se stanou přímo tam.
Shi píše:já už jsem nějaké zadržel, byli tři. Doufám, že podobnou blbost už nikdy v životě neudělám.
To jsi teda borec a blázen, s tím by měli problém i dva policajti, na zadržení třech pachatelů je jich potřeba nejmíň pět! :D

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od hermenet » stř 02.7.2014, 0:33

Štěpán for president!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od jry2000 » stř 02.7.2014, 0:47

Ke Stepanovu prispevku muzu rici jedine, ze jsou to kecy. Opet tu siri sve zvracene poselstvi.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Starosta » stř 02.7.2014, 1:09

Po dlouhe dobe jsem si procetl tema se Stepanem a dost horce lituji.

Byvaly tu vecne diskuse k zamysleni.
Ted me ta horni vrstva sracek odrazuje hloubat niz k tematu, kde bych se mohl dozvedet neco hodnotneho.

Tohle fakt nemam zapotrebi...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od reddog » stř 02.7.2014, 5:43

reddog píše:
Stepan píše: jenom okamžitý rozhodný zákrok. Vyčkávání ne.
Ciste technicky, to by bylo v tomto pripade teda jak??

A nez nekteri budete odpovidat, projdete si i tech par predeslych stran.
Tak jaky je ten okamzity rozhodny zakrok pri incidentu v TAMTE herne ???
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Bukowsky » stř 02.7.2014, 7:14

Tak tohle si rad prectu... Po posledni vychovne lekci, kterou jsem od Stepana obdrzel, horim zvedavosti, jaka je spravna taktika likvidace takoveho lapky krok za krokem - koneckoncu jsem ve zbrani opravdu zelenac, cili si vazim kazdeho vysoce odborneho prispevku 8-)
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od john.hawk » čtv 03.7.2014, 12:53

já to chci také vědět, co a jak se dělá, člověk se pořád učí..
tak co Štěpo napis sem krok za krokem co bys udělal ty : :wink:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Shi » pát 04.7.2014, 17:04

Stepan píše: ... když soud posuzuje fakta a skutkovou podstatu. Jestli si napadený lupičem myslí, že mu nic nehrozilo, SOUD VŮBEC NEPOSUZUJE. Loupež je loupež a co si o tom myslí napadený je úplně jedno.
Kéž by to tak bylo.
Stepan píše: V případě zákroku proti jednomu pachateli spíš hrozí nebezpečí pro další nezúčastněné osoby v kombinaci s takovými nečekanými věcmi jako že třeba za barem byla jen dřevěná přepážka za kterou zrovna svačil další zaměstnanec a státem povolený FMJ si našel cestu i skrz něj a podobně.
Pokud jako zákrok chápeš tak, že pachatele odstřelíš jako v nějakém filmu a on po dokonale provedeném zásahu jde okamžitě k zemi, tak máš pravdu. V reále to vždy bude složitější.
Stepan píše: Ovčácký pes cítí odpovědnost i za tu nejtupější ovci, která by vlku sama vešla před tlamu, nebo jsou všechny tyhle věci jenom kecy??? Jak to teda je?
V první řadě běžný občan nemá svěřené žádné ovce o které se má starat. Navíc u ovce se nestane, že by ochotně svědčila proti ovčáckému psu, zatímco u lidí takovou jistotu nemáš.
Stepan píše:To jsi teda borec a blázen, s tím by měli problém i dva policajti, na zadržení třech pachatelů je jich potřeba nejmíň pět! :D
Byl jsem pekelně naštvaný, takže jsem moc nepřemýšlel a když jsem konečně přemýšet začal, tak už nezbývalo dohrát tu komedii do konce. Policista má tu výhodu, že může tvrdit, že měl podle zákona povinnost provést zákrok. Zatímco když se do něčeho zamontuje ozbrojený občan, tak se hned začnou ozývat chytráci, že zlý ozbrojený občan vzal zákon do vlastních rukou a je nutné ho potrestat, aby se nám to tady moc nerozmohlo.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz