VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřelil ve


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřelil ve

Příspěvek od S474N » úte 02.9.2014, 18:06

VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřelil ve střešovické nemocnici

Do objektu Emergency, tedy Urgentního příjmu Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, vstoupil v úterý dopoledne muž s krátkou střelnou zbraní. Muž začal pobíhat po čekárně místní pohotovosti, kde ze své zbraně jednou vystřelil do zdi.

Na místo okamžitě vyrazily nejbližší dostupné hlídky PČR (konkrétně PMJ Praha, 158 Dejvice, MO PČR Břevnov atd.), družstvo Speciální pořádkové jednotky Praha a policisté ze Zásahové jednotky KŘP hl.m. Prahy.

Jako první k nemocnici dorazili policisté z PMJ společně s hlídkou 158 Dejvice. Policisté zajistili vchody do budovy a vyčkávali na příjezd posil. Mezitím již začal s mužem na pohotovosti rozmlouval velmi zkušený lékař. Ten se měl v minulosti účastnit mimo jiné zahraničních misí. Lékař s mužem několikrát promlouval, poté z budovy odešel.

Jakmile byl objekt prázdný, došlo na zákrok. Policisté ze Speciální pořádkové jednotky vnikli dovnitř a muže pomocí taseru zpacifikovali. Policisté zajistili také krátkou střelnou zbraň, která byla podle prvotního ohledání pravá (nejednalo se o plynovku). Muž byl transportován na psychiatrické oddělení. Před budovou Emergency bylo nalezeno osobní vozidlo, kterým střelec na místo přijel. Pod vozidlem byla nalezena další střela, pachatel pravděpodobně poprvé vystřelil již zde.

Následným šetřením bylo zjištěno, že se muž chtěl v objektu nemocnice pravděpodobně zastřelit. Dle svých slov proto, aby mohl darovat orgány. Případem se nyní zabývají kriminalisté.

Video:
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=vu9dd4Fv_A0

Puvodni odkaz:
:arrow: http://policejnidenik.cz/video-policist ... nemocnici/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od michalkolen » úte 02.9.2014, 20:02

Zdá se mi to nebo si držel zbraň u hlavy???Protože za těchto okolností byla střelba taserem docela riskantní,ne???Nemůže dojít k tomu,že mu při ochrnutí svalů prst máčkne spoušť???A ani jsem nevěděl,že je v ČR povolen taser???Máte k tomu nějaké info???Dík :)
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: stř 29.1.2014, 9:55

Zbraň: G17, CZ 858

Bydliště: Řepsko

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od Cerberus » úte 02.9.2014, 20:04

no, pokud vím, tak je to kat. A. ozbrojené složky ho požívat můžou, my bohužel ne...
Nepotřebuju kurz sebeovládání. Potřebuju, aby mě lidi kolem přestali srát!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od S474N » úte 02.9.2014, 22:08

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od maja » stř 03.9.2014, 8:46

michalkolen: Z videa není vidět, jestli měl ten prst opravdu na spoušti nebo ne. A jinak ano, mohlo by dojít ke zmáčknutí spouště, pokud by se svaly dostatečně stáhly. Nenašel jsem článek, kde by bylo napsáno, jak moc se v té chvíli svaly stáhnou. Většinou se řeší, jestli může dojít k zástavě srdce apod.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od Int1m1thy » stř 03.9.2014, 15:02

maja: je to idividualni, a podle toho kam te zasahnou, a v jakym ses stavu... nekdy dojde k paralyze, nekdy ke krecum, nekde vubec nic ;)
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od michalkolen » stř 03.9.2014, 16:40

Děkuji za info.Tak nějak jsem si přectavoval,že to ochromí svaly,na videích vždy padnou jak prkna a nebo jsou srolovaný v klubíčku :lol: Vybavil bych tím každého měšťáka :D
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od Int1m1thy » stř 03.9.2014, 17:09

https://www.youtube.com/watch?v=8DrzCVAJtDw

tady mas paralizu :D :P

na fetaky a ozrali to moc nefunguje..

a jak vidis je to chvilkovy... proto na to amici i serou protoze vi ze to moc nefunguje, zasobnik do alfy to jisti ;) proc pouzivat neco co funguje jenom nekdy spise skoro nikdy nebo neco co funguje porad ;)

a tady dalsi normalni den v atlante

http://www.liveleak.com/view?i=543_1363835997

takhle vypada capek

http://edge.liveleak.com/80281E/s/s/19/ ... c_rate=230
G17gen4

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od Shi » stř 03.9.2014, 17:26

michalkolen píše:Vybavil bych tím každého měšťáka :D
Přesně to fakt potřebujeme ... Nevím s kolika měšťáky jsi měl tu čest se bavit, ale kromě těch rozumných, jsou mezi nimi i jedinci co se jeví býti poněkud chudí duchem. A přesně takoví pak budou (v souladu s četnými zahraničními zkušenostmi) používat taser v rozporu s pravidly pro jeho užití, protože si myslí, že je to zcela bezpečné a nemůže se nic stát. Třeba v Austrálii zpětně vyhodnocovali případy užití tasru a zjistili, že v 5 procentech případů byl použit neoprávněně a dovolím si tvrdit, že jejich policista a náš měšťák jsou nebe a dudy.

Tasry a taky střelné zbraně by měla mít JOZ a nebo jedinci s garantovaných extra výcvikem, ale určitě ne všichni pěšáci MP.

---
https://www.ombo.nsw.gov.au/__data/asse ... -2012-.pdf
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od michalkolen » stř 03.9.2014, 17:48

Máte pravdu.S tímto se nedá nesouhlasit.Jen mě napadlo,že by mohly mít něco,co se nebudou bát použít :) Měšťáky,které znám já,ty jsou v poho,ale máte pravdu,že tam jistě bude dělat i spousta individuí :mad: tady u nás na malém městě by to fungovalo...ale máte pravdu,že ve větších městech,kde je třeba více měšťáků ta úroveň bude asi někde jako u bezpečnostních agentůr :?
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od cmk » stř 03.9.2014, 21:53

Shi píše:Tasry a taky střelné zbraně by měla mít JOZ a nebo jedinci s garantovaných extra výcvikem, ale určitě ne všichni pěšáci MP.
Dovolil bych si nesouhlasit...
Policista/straznik v primem vykonu na ulici (nevim, jak pesaka nejak rozumne nazvat) je nejvic ohrozen na zdravi, obzvlaste v pripade, ze bude drban vedet, ze zbran nema...
Kazdy policista/straznik by mel mit zbran - obzvlaste ten, kdo slape chodnik.
Ale musi tomu odpovidat sluzebni priprava.
Tzn. nesmi byt napr. zakonem dana nesmyslne kratka doba pro vycvik...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od Int1m1thy » stř 03.9.2014, 23:31

shi: individua se objevuji vsude... stim nic neudelas

cmk: ano zbran, taser je draha vec knicemu... a dle nasi pravni upravy je jedno jedno ho smahnou taserem nebo streli pistoli... bud ktomu mel opravneni nebo ne... mozna to resi jinak pravdolaskari ale do ty doby nez nekdo chcipne na selhani srdce nebo po paralize se bouchne nekde do hlavy... kdyz uz na nej strilim tak asi potrebuju a mam duvod. Vic moznosti pro policajty jim jenom zhorsi rozhodovani a jednani... a bude se vic resit proc ho nesmahli radsi taserem proc na tu chudinku fetackou strileli ostrou. Takze za me jednoznacne zakazat tasery
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od reddog » čtv 04.9.2014, 5:55

Int1m1thy:
No ty ses rozjel :mrgreen: . Tak prvne, ne vsude se da strilet. Nahodils video s cernochy v Mallu a zrovinka tam by strilel jen cvok. Ze mohl ten mallcop pustit klidne dalsi impuls(y) a neudelal to, tak to beru jako zasadni. A to vcetne toho, ze na zasah tohoto charakteru byl sam a zbytek tlupy (ano tlupy, protoze jejich chovani opice pripomina) ho mohl radne pocechrat. Jak si muzes vsimnout, u nas chodi hlidky PCR ci MP vetsinou ve dvou. Taser pak nejspise nebude jedina zbran a lze predpokladat, ze budou mit na BEZNE ulici vetsi autoritu, nez treba nadrazak.
Dale, zalezi na tom, kam se zahaknou/napichnou ty trny, o tom zadna. Pri zasahu je to stejne se strelnou zbrani. Taky primarne zalezi kam zasahnes.
Dale, uz sis vyzkousel taser na sobe?? Zatim co jsem mluvil s dobrovolniky, nikdo z nich si to nechce zopakovat. Neni to funny a cool. A zrovna trasoritka to ani v jednom pripade nikdo z nich nebyl.
No a na zaver, at doplnim zacatek. Taktika pouziti taseru zavisi na situaci. Tak jak jsem taser osobne videl v akci, tak jednoznacne rikam, ze je pri spravnem vyhodnoceni situace idealni jako zacatek nastupu zasahu. Kecy, tanceni, kontrola prostoru, PLESK, rychle na nej a zpacifikovat.
Jo a ze se muze pri padu rozbit hlava?? Jo, muze, ale to muze klidne vystrel poskodit sluch nejen utocnikovi, ale i lidem okolo. po zasahu strelou ze sluzebni pistole taky muze postreleny v soku upadnout a rozbit si kokos, proste rizika jsou stale.
Jak jsem psal, ne vsechno lze resit armadne-"chirurgicky" :mrgreen: . Nejsme na Ukrajine :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 04.9.2014, 20:18

sry ale jelikoz nejsem fetka tak to na me bude fungovat bych rek ze dobre, klidne to na sobe zkusim kdyz za to neco dostanu :) ja tu rikam ze pokud to budou muset nosit polisi bude vsude brek proc mi zastrelili toho psa kdyz trhal dite, proc ho zastrelili mohli ho tejznout atd. prinese to jenom problemy... stejny sracky jako v USA kdy kazdej breci proc strili, kdyz maji tazer.
cim vic mas moznosti tim dyl se rozhodujes, a tim hur pro tebe nebo toho koho zachanujes...
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od reddog » čtv 04.9.2014, 20:47

Pak jest toto otazkou pripravenosti a vycviku, nikolivek veci (zbrane) samotne :wink: , nacez pak zjevne narazime na zakladni problem uzivani zbrani vubec.
Vse je otazkou nahledu. Ja predpokladam pozitivni prinos teto zbrane a proto si umim predstavit vhodnost a ucelnost pouziti. Zaroven jsem trochu realista a umim si predstavit i negativa a take si je umim dat do linie s pozitivy. Umim byt i negativista... ale to bys asi poznal, bo bych ti jen prikyvoval a jeste vymyslel dalsi duvody, proc radeji na taser v rukou policistu zapomenout. A to pamatuj, ze mne tady nekteri pokladaji za PSVBSTBSNB :mrgreen:

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od Pupak » pát 05.9.2014, 3:42

Když se vrátím k původnímu dotazu na použití taseru, tak podle toho co píšou tady to při zákroku stihnul dvakrát zmáčknout, ale měl zrovna prázdný ty dvě komory:

http://praha.idnes.cz/ve-stresovicke-ne ... -zpravy_dc

Takže je asi irelevantní nějaký stažení svalů, protože se stihnul zastřelit dřív, než ho paralyzovali, dokonce dvakrát. Pokud tam byl sám, ohrožoval jen sebe a chtěli ho zachránit, neměl by tam místo zásahovky nastoupit spíš ukecávač? Dvakrát tam zaznělo, že chce s někým mluvit.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od reddog » pát 05.9.2014, 5:40

Ta videa jsem si pustil dvakrat. Pan Hulan hovori o dvou prazdnych komorach a zabraneni pred naslednym vystrelem, jen ale (alespon mne) neni jasne, ze by to bylo v dobe po zasahu taserem. Tedy neni mi z toho videa jasne ze: po zasahu taserem jeste dvakrat stiknul spoust. Rad bych si precetl zaznam o pouziti taseru. Take by mne zajimalo, jak to cele probehlo od chvile zasahu taserem - kam se zachytily hacky, kolika impulsy jej PMJ zasahla, jaka byla jeho bezprostredni reakce po zasahu a prvnim impulsu.

Ukecavac mozna, otazka je v jakem stadiu zasahu uz jsme to video videli. Velmi agresivne se choval jiz pri vstupu. Nejaky pokus o vyjednavani preci jen na tom prvnim videu zaznel.

Spise mne prekvapilo to obsirne seznamovani verejnosti s vozidlem zadrzeneho. Dokonce i pokus o vysvetleni, jak to bylo s poloplnym valcem revolveru. Pokud jsem pochopil spravne, v dobe natoceni videa jeste zadrzeneho nevyslechli.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od S474N » pát 05.9.2014, 7:28

Ty voe "bubinek", to je fakt peklo *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: VIDEO: Policisty zaměstnal ozbrojený muž, který vystřeli

Příspěvek od Piggy » sob 06.9.2014, 8:13

Copak bubínek, ale "Střešovická nemocnice" (ÚVN) je celá v Břevnově! :lol:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz