17.-18.10.2014 - Stáž - Střelba z pušky s optikou I.


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

17.-18.10.2014 - Stáž - Střelba z pušky s optikou I.

Příspěvek od Grinch » pát 12.9.2014, 7:20

Obrázek

VÍKENDOVÁ AKCE / STÁŽ- STŘELBA Z PUŠKY S OPTIKOU 50 - 300m

Vážení střelci, kamarádi,

Rozhodl jsem se uspořádat takový malý drobný "kurz/stáž" střelby z pušky s optickým zaměřovačem.

Jednalo by se o dvoudenní stáž (pá+so), kde byste se dozvěděli zevrubný základ nejdůležitější teorie ohledně střelby z pušky s optikou, něco o zbraních, správném nastavení zbraně, nastřelování zbraně, korekcích, využívání osnovy, MOA/MIL, o usazování optiky, střelba na pohybující se cíle, dále o optických sestavách atd...

Prostě takový ten nejdůležitější souhrn pomůcek, pravidel a postupů, jak si ulehčit střelbu a jak se vyvarovat největších základních chyb.

Vše BY SE STŘÍLELO V OLOMOUCI NA STŘELNICI LAZCE v rozsahu 50 - 300m !!!

Nabídka platí pro všechny, kteří mají zbraně ráže .22LR až .308Win včetně!

S malorážkou se nebojte, dá se perfektně vše aplikovat a odstřílet i na 200m! Střeliště si rozdělíme na ráže větší a na .22LR, které budou mít terče blíže, anebo dle chuti každého soudruha

Termín:
17. - 18. říjen 2014

Jak by to probíhalo?

Pátek:
- příjezd kolem poledne na střelnici Lazce
- příprava terčů, zázemí, stavů
- od 14-15 hod možnost střelby dokud počasí a světelnost dovolí na střelnici 50 - 300m
- následuje přesun do klubovny, kde je možnost kamen, venku posezení a grilu
- teoretická část, kde se dozvíte uvedené základy (berte to jako příjemné povídání si založené na konzultaci, kde se dozvíte obecné principy a postupy), sám se rád přiučím! Rozsah bude dle webu (http://www.takticka-malorazka.cz) a ještě něco více (polohy, nastavení zbraně, vítr, atd)
- možnost ugrilování si večeře (k pití POUZE NEALKO !!!)
- přespání v klubovně na vlastních karimatkách a spacácích, možnost postavení si stanu venku
- zbraně bezpečně uloženy a uzamčeny až do rána

Sobota:
- snídaně v režii každého střelce
- úklid klubovny a přesun na střelnici, kde započne střelba 50 - 300m, kde bude mít každý možnost si vše vyzkoušet
- mohu připravit takovou malou minisoutěž alá TM (pro velké i pro malé na delší vzdálenost jak 50m
- oběd v ceně - guláš v místním občerstvení, pečivo (ostatní z repertoáru občerstvení v režii každého střelce)
- střelba pokračuje do konce světla

MOŽNÉ ZPESTŘENÍ PROGRAMU (v řešení):
- VYUŽITÍ COMBATOVÉ ČÁSTI STŘELNICE - uspořádání malého minizávodu alá GAP GRID, kdy se s puškou a krátkou zbraní pokusíte proběhnout krátkou dráhu v co nejrychlejším čase
- ukázka INVISIBLE GEAR - ukázka krásné práce hejkalů a nějaké povídání si o všem, co k maskování patří
- sponzorské prezentace

Vybavení:
- puška s optikou (kulovnice s okrajovým nebo středovým zápalem do .308WIN (NE CZ858 a jiné klony) bez omezení jednoranka / opakovací / samonabíjecí
- krátká zbraň do ráže .45ACP s příslušenstvím
- střeliva co kdo unese a uzná za vhodné do obou zbraní
- jídlo + pití (pátek celý, sobota snídaně)
- spacák, karimatku, popřípadě stan
- psací potřeby
- dobrá nálada, chuť se něco naučit a otevřená hlava novým věcem

Samozřejmě každý zodpovídá sám za sebe a za použití svých zbraní atd atd... prostě bezpečnost na prvním místě!

Prosím o zatím nezávaznou odezvu abych věděl kolik lidí bude mít zájem se potlachu zúčastnit!

Nabízím pouze prověřeným tvářím, ale pokud máte 1-2 přátele, za které dáte vlastní ruku do ohně, tak jsou samozřejmě zváni také!

Děkuji!

Martin (více info v PM, nebo ICQ 586482698, skype Grinch.cz, email Grinch007@seznam.cz)

Odkaz na FB zde
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: 17.-18.10.2014 - Stáž - Střelba z pušky s optikou I.

Příspěvek od michalkolen » pát 12.9.2014, 19:57

Ahoj.Chi se zeptat,zdali je tam někde poblíž možnost ubytování ještě ze soboty na neděli pro čtyři,nějaký hotel nebo tak,kvůli zraním.Tři z nás mají .308 já mam 300 winmag,jak by to bylo s touto ráží?Je to možné?Popřípadě bych si mohl půjčit 223 remington,ale s tím nemám vůbec žádné zkušenosti.A orientační cena za jednoho?Děkuji za odpovědi.
PS:Jen tak ze zvědavosti proč ne CZ858.Dík
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: 17.-18.10.2014 - Stáž - Střelba z pušky s optikou I.

Příspěvek od Grinch » pát 12.9.2014, 21:44

Ahoj . Ubytovani ze soboty na nedeli kazdy ve sve rezii ve meste napriklad. Ubytovani na strelnici je mimo bezny ramec somluveno pouze na tu jednu noc.

Predbezne cena za osobu je v jednani ale nemela by vyrazne prevysit 2tis kc za oba dny, ubytko, zazemi atd...

Proc ne cz 858? Staz je zamerena na presnejsi strelbu s optikou a jeji principy, praci s optikou atd... navic valna vetsina strelcu s cz 858 se trochu vymyka me predstave rozumneho strelce :-) nechceme tam divoky zapad :-)

300winmag v tydnu proverim a dam vedet. Takze cca 4 mista?
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: 17.-18.10.2014 - Stáž - Střelba z pušky s optikou I.

Příspěvek od michalkolen » sob 13.9.2014, 8:34

Dík.S cz858 to chápu :D máš pravdu.Já jí mám stejně v základu,takže mě to s ní na tuto akci neláká.Tu 300 jsem dostal místo dluhu a nastříleno s ní mám pouze na 50-90m.což je k smíchu. :? A princip optiky a věci,které píšeš mě zajímají.Ale máme to hodně velkou dálku,takže pokud nezaplním auto,aby jsme se složili na cestu,tak bych nejel.Předběžně 4.dokonce týdne to mohu potvrdit závazně.Děkuji
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: 17.-18.10.2014 - Stáž - Střelba z pušky s optikou I.

Příspěvek od Grinch » pon 15.9.2014, 9:09

Malý update:

Takže lidi se nám začínají shromažďovat, takže prosím všechny zájemce zde, aby napsali email za sebe (tzn chce Vás jet 5, tak prosím každý pošlete email s uvedením zájmu o stáž + Váš nick z fóra a s kým vším k sobě patříte) na email:

grinch007@seznam.cz

Abych měl vše na jednom místě a hlavně na každého z Vás kontakt. Zájemců bude zcela určitě více než je počet stavů na střelnici, takže po vyvěšení všech KONCOVÝCH podmínek (kdy kde proč a jak a za kolik) se bude brát 20 lidí s předností těch prvních přihlášených.

Díky, Martin
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: 17.-18.10.2014 - Stáž - Střelba z pušky s optikou I.

Příspěvek od Grinch » pon 15.9.2014, 9:09

michalkolen píše:Dík.S cz858 to chápu :D máš pravdu.Já jí mám stejně v základu,takže mě to s ní na tuto akci neláká.Tu 300 jsem dostal místo dluhu a nastříleno s ní mám pouze na 50-90m.což je k smíchu. :? A princip optiky a věci,které píšeš mě zajímají.Ale máme to hodně velkou dálku,takže pokud nezaplním auto,aby jsme se složili na cestu,tak bych nejel.Předběžně 4.dokonce týdne to mohu potvrdit závazně.Děkuji
Z Jižních Čech by mohla jet dodávka, tak pokud bys byl sám nebo + - 2, tak dej vědět a pořešíme oki?
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz