Glock pro levaka


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.9.2005, 9:57

Glock pro levaka

Příspěvek od Pavel » pon 05.9.2005, 10:08

Ahoj všichni,

rozhodl jsem se pro koupi G 19, akorat jsem levák a potřeboval bych vědět zda bude pro mě problém ovládání pistole pro praváka. Především bych viděl problém v jazýčkové pojisce spouště. V obchodě mi řekli že pro leváka G 19 nemají a není. Díky za odpovědi ! Pavel
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 05.9.2005, 10:23

A v cem je problem u te spoustove pojistky? vzdyt je soumerna na obe strany. Spise bych chapal, kdyby se ti nelibilo vypousteni zasobniku nebo zaveru, ale toto *24**71*

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.9.2005, 9:57

Příspěvek od Pavel » pon 05.9.2005, 10:35

Já jsem z Glocku ještě nestřílel a proto jsem v tom hledal problém. Ten zásobník a závěr by neměl být problém, protože jsem zatím střílel z pistolí pro praváka a nijak mi to nevadilo. doufám že to bude platit i pro Glocka ? Pavel
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 05.9.2005, 10:54

Pavel: no nechci ti do toho kecat, ale ty si kupujes zbran jeste predtim, nez sis ji vyzkousel, potazmo "ochmatal"? To se me zda trosku pritazene za vlasy. Jestli bys mel zajem a ses z Prahy, tak ti muzeme nabidnout par modelu na osahani. Jinak se spoustovou pojistkou rozhodne problem jako levak nebudes mit. *4*

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.9.2005, 9:57

Příspěvek od Pavel » pon 05.9.2005, 11:36

Děkuji za nabídku jsi hodnej, ovšem jsem až z Moravy. Sice si moje vysněné Géčko jedu koupit do Prahy, protože tady jsou ceny asi tak o 1500 až 2000 vyšší, ale bojím se že bychom to časově a termínově nedali dohromady. Já myslím že s G 19 neudělám chybu měl jsem jí několikrát v ruce a dobře mi seděla a na moji dlaň a délku prstů ..... myslim idealní. Bohužel jsem s ní neměl možnost střílet, ale vzhledem k pověsti Glocků..... :D U nás mi všichni nutěj Čízu, ale ja se zamiloval. :oops: ! Tak snad né nešťasně. Pavel
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 05.9.2005, 11:41

Pavel: tak to ti samozrejme schvaluju *40*. Sam mam taky G19 a doslova chrochtam blahem. Doufam, ze nam tady budes verny i nadale - uz jako stastny majitel *40*

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.9.2005, 9:57

Příspěvek od Pavel » pon 05.9.2005, 11:56

Já už jsem rozhodlej - takže vernej budu !!! :wink: Poradil bys mi co si mám k němu koupit ? Přemýšlím o zásobníku s botkou a něco na jeho čištění ?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 05.9.2005, 12:21

Zkus si procist i ostatni fora - jinak rozhodne doporucuju na cisteni BoreSnake. Na upravu asi dvoukilovou spoust a zvetseny zachyt zaveru. *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pon 05.9.2005, 17:17

nazdar moraváku,jestli si chceš ošmatat pořádný Géčko :lol: tak dej vědět.Teda jestli ti neva že je trošku větší (17) :D :D

Brno
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pon 05.9.2005, 17:25

Pavel: koukni na srazy a akce
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pon 05.9.2005, 18:12

Pavle:
Vzal bych to asi takhle poporade
- jsili levak tak nema cenu investovat o prodlouzeneho zachytu zaveru bude ti jenom prekazet, zaver vypoustet budes stejle palcem prave ruky, takze za nej stejne vezmes poradne a ne jako pravaci jenom tak polechtat :)
- stojinu sposte 2Kg a to hnedle vymenit nez zacnes strilet jinak si na tu 2,5kg zvyknes a pak to nema cenu menit.
- cisteni vnitrek hlavne boresnake, stoji vice nez klasicke cisteni, ale svou praci odvede to mi ver :), na mazaci body na hlavni a zamykani komory WD40 nezustava mastne takze se ti nebude svinit mocha a nebude ti to svinit vrsek komory, na ostatni pouzivam brekfree (krapet drazsi nez konkurence), ale stoji to za tu investici.
- jeste mozna zaslepka do pazby aby se ti lip zasouval zasobnik a nebyla tam ta desna dira vedle zasobnikove sachty

To je tak vsechno co jsem ja osobne udelal a cim cistim toho sveho krasavce :)
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 06.9.2005, 7:53

IkaR: obavam se, zes jeste nikdy nevidel levaka s GLOCKem, ja ano a proto muzu rict, ze vypoustet palcem prave ruky stejne nebude. BTW osobne by me zajimalo, jak bys to vubec delal. Zkus si vzit pistoli do leve ruky a vypustit pravym palcem *9**24**71*. Co vim, tak ten levak vsechno ovlada levym ukazovackem a ze mu to jde !

WD40 neni mazadlo, ale vytesnovac vody, takze to bych teda rozhodne nedoporucil, pokud chces mazat, tak kvalitni olej.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » úte 06.9.2005, 10:59

Satane: jestli nepovazujes WD40 za mazadlo tak to fakt nevim co ti na to mam rict, to ze vytesnuje vodu to znamena jenom to ze se navaze na povrh kovu a to i v pripade ze je na nem voda a tim padem nevovoli ulpivani vody na povrchu ale to nema nic spolecneho s maznymi ucinky WD40.
Si nekde precti par veci kolem WD40 a pak neco rikej o tom ze to neni nebo je mazadlo :)
WD40 je kvalitni mazadlo na bazi molekularnich vazeb s kovem.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 06.9.2005, 11:22

Ikar: neni to mazadlo v pravem slova smyslu. Uz jenom jeho nazev WD vychazi z Water Displacement, coz je i jeho hlavni funkci. Z toho vyplyva, ze mazaci schopnosti maji jine, specializovanejsi pripravky, vyssi. *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: úte 17.5.2005, 21:02

Příspěvek od Nekromancer » úte 06.9.2005, 12:37

IkaR píše:Satane: jestli nepovazujes WD40 za mazadlo tak to fakt nevim co ti na to mam rict, to ze vytesnuje vodu to znamena jenom to ze se navaze na povrh kovu a to i v pripade ze je na nem voda a tim padem nevovoli ulpivani vody na povrchu ale to nema nic spolecneho s maznymi ucinky WD40.
Si nekde precti par veci kolem WD40 a pak neco rikej o tom ze to neni nebo je mazadlo :)
WD40 je kvalitni mazadlo na bazi molekularnich vazeb s kovem.
No nechci ti do toho kecat, ale jedinej kdo tvrdí něco o molekulárních vazbách je Militec, a u toho díky reakci oxidů síry se vzdušnou vlhkostí dochází k rekombinaci na kyselinu sírovou. Pravda, sirný soli železa vytvoří na povrchu tvrdou vrstvu, která pěkně klouže, ale pokud ten stroj nejede trvale pod enormním zatížením, životnost se naopak snižuje.

Co se týče WD40, moje zkušenost je následující:
+ výborně vytěsňuje vodu a rozpouští uhlíkatý sloučeniny (výborný třeba na zarezlý šrouby, zámky, atd.)
- během několika hodiny vysychá a přestává nejen mazat, ale hlavně vůbec nechrání proti korozi

Takže ho používám (pokud vůbec někdy) výhradně jako čistící. Bouchačku prostříkám, vyčistím, a když už žádný hnusy nejsou, otřu do sucha.
A namažu, světe div se, KONKORem.

Jo a jen pro informaci, to že je něco mastný, neznamená že to MAŽE, tzn. že to zlepšuje kluzný vlastnosti. WDčko to sice do jistý míry sice taky umí, ale neudrží mazací klín, protože má nepoužitelně malou viskozitu. Proto skvěle proniká do bordelu, proto tak skvěle uvolňuje zakousnutý závity a zámky, proto tak skvěle čistí. Ale když ho zatížíš, zjistíš že to neklouže. A ještě horší je to, když ho necháš uschnout, protože to pak dřeš železo na železo.

Pokud chceš mazat Glocka, tak mě se osvědčila lithium-molybden-bronzová vazelína (každej novej je s ní máznutej) na kolejnice a vlnu přerušovače v závěru, a do spušťovýho, na komorovej hranol a na hlaveň (kupodivu, hlaveň ve vedení čela závěru taky klouže) Konkor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » úte 06.9.2005, 13:57

Souhlasím s NEKREM, mám obdobné zkušenosti. Používám WD na čištění a krátkodobou konzervaci, protože bydlím v paneláku s minimální vzdušnou vlhkostí... S oblibou ho používám na čištění předovek, protože ty koupu a WD pak vytěsní zbytek vody a časem taky vyschne, takže potom ani on není zdrojem selhačů u prvního výstřelu.

Ke konzervaci používám Konkor, Brunox, Gun Care či Break Free. Nekrem vzpomínaná vazelína do kolejnic je dobrý nápad, taktéže používám...

Dnes už není třeba se upínat k WD40. Na truhu jsou mnohem lepší věci určené přímo na zbraně... a de facto za stejnou cenu (Brunox např.)
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.9.2005, 9:57

Příspěvek od Pavel » úte 06.9.2005, 14:39

Díky moc všem za dobré rady a tipy. Vše si vezmu k srdci a zapamatuju. :roll:
Na olejích nebudu tedy šetřit..... ostatně koupím je na firmu :D
Ještě asi hodně dotazu mit budu, ale to až miláčka přivezu domů a rozdělám ho. Takže buťte schovíváví k mým možná trivialním dotazum. :D Jěště jednou moc díky !!! Pavel

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.9.2005, 9:57

Příspěvek od Pavel » pát 09.9.2005, 9:43

Ahojky, tak už jsem šťastným majitelem Glocka G19 :D . A mám takový dotaz jak jsem si s ním hrál a rozdělaval, tak jsem nepřišel na to proč ná ta spoušť dvě polohy ( přední, zadní ) ? Ta zadní je pouze pro demontáž a nebo má tak být i v klidové poloze když zbraň nepoužívám ? A co ten zvuk když jí dávám do zadní polohy, je v pořádku nemůže se něco pokazit ? V jaké poloze jí mám mít ? Díky za odpověď. Pavel
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 09.9.2005, 10:18

Pavel: ted nejak nechapu tvuj dotaz, jake 2 polohy? Spoust ma snad polohu vepredu - tj. natahnute a pripravene po stisku vystrelit a zadni - tj. bez naboje v komore -> kdybys chtel strilet, tak musis natahnout.

A o jakem zvuku mluvis? Opravdu neni vubec ten tvuj prispevek jasny *24**71*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » pát 09.9.2005, 10:24

Ty pravděpodobně myslíš polohu v předu = přednatažený systém (předepjatý úderník) - zbran připravena ke střelbě (je-li v komože náboj)

Zadní poloha = poloha spouště po výstřelu, kdy z nějakého důvodu nedošlo k výstřelu (absence náboje v komoře = výstřel na sucho např při rozdělávání), či selhač. Úderník je vypuště, mechanismus není předepjat.

Záleží na tom k jakému účelu zbran připravíš. Když bude připravena k použití, je to jasné, spoušt je vpředu, mechanismus předpjatý. Jinak to ani nejde.

Když je vybitá, je to taky jedno, protože při přípravě zbraně mechanismus zase předepneš natažením závěru...
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz