Opravdu odolný mobil


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Řepa » pát 03.10.2014, 21:21

Dobrý den,

máte někdo opravdu odolný mobilní telefon ?

Normální telefon je pro mě na nic.
Když už, tak nějaký odolný. Nemusí být dotykový.
Spíš nesmí, než nemusí.
Stačí mi volání a SMS.
Ostatní chujovinky nejsou důležité.

Děkuji

Řepa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Sailor » pát 03.10.2014, 22:04

Já mám nokii 720,asi 20x mi spadla z ruky na zem,jednou v práci do sudu s naftou,nic se jí nestalo(samozřejmě sem ji hned vytáhl,trochu smrdí),potom asi z půl metru na zem(u toho jsem nebyl-asi vítr) a tak nešťastně,že se rozbilo sklo,celkem dost,je tam i dirka,no a minulej tejden mi spadl do vany,když jsem se cachtal,samosebou hned sem ho vytáhl a nic,furt jde,tak si myslím,že můžu říct,že mám fakt odolnej mobil :wink: Co bys potřeboval vědět :D ?
jinak kdyby si chtěl něco levnějšího tak:
http://mobilenet.cz/clanky/recenze-sams ... c-ii-12009
no a kdyby si se nebál investice
http://mobilenet.cz/clanky/sony-xperia- ... avat-17452
No a bezdotikáč
http://mobilni-telefony.heureka.cz/cate ... =Se+slevou
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 138

Registrován: čtv 02.1.2014, 6:41

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od jirka911 » ned 05.10.2014, 18:47

Zdravím,

odolné telefony mám 2. První mám asi 2 roky, vše původní včetně baterie. Je to Sonim XP3.2 quest pro. Když jsem ho používal jako hlavní telefon, tak baterie vydržela tak týden při hodně intenzivním používání ( jedna sms za druhou, několik hodin hovoru a pár hodin na internetu / týdně ) teď když ho používám jako druhý telefon, tak nabíjím cca jednou za měsíc ( asi 4 hodiny volání za měsíc ) to je vše o baterii. Spadl mi zatím jen jednou, když jsem lezl do náklaďáku, tak mi vypadl z kapsy na beton a ani škrábanec. Jinak se pohybuji v prašném prostředí a do telefonu se nic nedostane a když je hodně špinavej, tak ho očistím pod tekoucí vodou a zase vše ok. Taky jsem ho jednou zapomněl v kraťasech, když jsem se šel v moři koupat a byl poměrně dlouho ve slané vodě a taky ok. Teď mám Evolveo strongphone d2 nevím jak to bude s odolností, když má 4" displej, mám ho teprve týden, ale voda ani prach mu nevadí.

Jirka
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od pitt » ned 05.10.2014, 20:48

docela vážně uvažuji novým CATem
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od reddog » ned 05.10.2014, 21:05

Heh, pokud chces u neceho zjistit odolnost, pujc mi to :mrgreen: . Skoda ze nepise vice lidi. Klidne piste i zkusenosti s "obycejnou" vyrobou beznych telefonu. Ono ja bych bral cokoli ve kvalite iphonu a odolnosti treba i toho CATu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od michalkolen » ned 05.10.2014, 21:37

Zdarec...Odolné telefony i zde výše zmiňovaný mi připomínají vysílačku :D bez urážky,ale to abych si kvůli telefonu vzal batoh na záda. :lol: ne vážně?Výdrž telefonu je irelevantní,i když si koupím telefon co vydrží úplně vše a on to opravdu vydrží a zároveň se mi poštěstí,že vydrží i software...tak mohu mít telefon 5-10 let.
A teď otázka???Kdo z vás by chtěl mít pořád jeden a ten samý okoukaný telefon od teď až na pořád??? :? asi nikdo...Já mám telefon jen na volání a diář,dělám v pro telefon drsných podmínkách...v létě zimě venku...sekání zbýječkou,údržba v kovovýrobě a pořád ho válím po kapsách...kupuji si dvou simkové ty nejlevnější nokie,600kč dožije se lehce přes dva roky,pak ho vezmu a vyhodím...V počítači mám nainstalovaný pcsuite,takže koupím jinou nokii,připojím k počítači aktualizuji a mám v novém telefonu všechna data :D
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Sailor » ned 05.10.2014, 21:43

Pitt: ty CATy jsou pěkný,ale celkem tlustý a na živo to pak vypadá ještě hůř,prostě jak cihla.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Piggy » ned 05.10.2014, 22:04

michalkolen: Já - já chci mít pořád jeden stejný telefon, na který jsem zvyklý a nehodlám ho měnit. A kdyby se mi ho podařilo rozbít, rád bych si pořídil zase úplně stejný.
A co se týká rozměrů - vyhovuje mi můj telefon, na který můžu hamtat svými prstíky jako buřtíky (výrobce inzeruje možnost psát sms v rukavicích). Menší přístroj by mi aktivně vadil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Biggles » ned 05.10.2014, 22:56

No, měl jsem Xperii Go od Sony, vydržel dost, pak jsem nějak urval záslepku úesbéčka, ale furt dobrý, pro cca dvou letech se zbláznil Android, resp. se nakopla paměť a tím se soudruh Android zbláznil (pravda je, že telefon když netelefonoval, tak dělal wi-fi hotspot, takže byl furt v zápřahu). Teď mám Ascenda P7 (zatím jediný, co mne fakt točí je, že se o kousek nevejde do přední "zásobníkový" kapsičky na Blackhawk kalhotech), naprosto neodolnej telefon, díky sklu (Gorille) na spodku klouže jako kráva skoro z každýho povrchu...no a zas tak neodolnej není... už párkrát sebou jebnul o zem :D Displej funguje dobře i rukavicích...no mobil není úplně věc na kterou dávám moc bacha, tak jsem zvědavej, jak dlouho bude fungovat :D 8-) :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Int1m1thy » ned 05.10.2014, 22:59

G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od S474N » ned 05.10.2014, 23:59

Michalkolen: jedna mensi technicka, taky mimojine pouzivam ty dvousimkovy Nokie a docela me vytrestala nepodpora PC Suite u modelu tak rok dva nazpet, tak bacha, at te to nevytresta taky *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od kregan » pon 06.10.2014, 8:30

Svuj Samsung B2100 sem už nespočetně krát vykoupal v kde čem, pádů zažil taky nepočítaně a celkově sem s nim otevřel skoro dvě basy lahváčů. Pogumování z něj slejzá, ale stále funguje. Oproti jinejm odolnejm má celkem praktickou velikost.
http://www.01net.com/images/produit/ful ... 2100-4.jpg

O CAT sem taky uvažoval, ale odradili mě negativní recenze na netu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od 4mike » pon 06.10.2014, 13:23

Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od pitt » pon 06.10.2014, 23:51

Sailor píše:Pitt: ty CATy jsou pěkný,ale celkem tlustý a na živo to pak vypadá ještě hůř,prostě jak cihla.
to je o prioritách...... třeba reddog hledá zlatý grál....Iphone s životností CATu, což prostě nejde...je to něco za něco.....obecně odolný telefony nejsou žádná háájtech technologie
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od S474N » úte 07.10.2014, 7:45

Pitt: rekl bych, ze to castecne jde - iPhone a pouzdro LifeProof. Jedno videi z mnoha, od 3:00 zacinaji testy:
:arrow: https://m.youtube.com/watch?v=4DYKabyE-Ig

Mimochodem, tohle pouzdro na dovolenych bezne pouziva i U.I. na foceni pod vodou, takze reference na to existuji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od U.I. » úte 07.10.2014, 8:34

Skutecne pouzdro LifeProof jak verze Fre tak verze Nuud - perfektni zalezitost, vode/narazu/ prachu odolne spolu s iPhonem 5 rekl bych fakt 9/10 ... Ten jeden bod dolů jen za malinko zhoršenou ovladatelnost telefonu , ale nic strasňého
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Tomm45 » úte 07.10.2014, 11:10

Už třetí rok mám Galaxy SII a to všechno, co už přežil, mě zaráží...
Je pravda, že ho mám od začátku v silikonovým obalu a cca jednou do půl roku nalepím novou folii na displej, ale těch pádů na beton bylo nepočítaně, sem tam nějaká sprcha od vody a především cca 2 roky v opravdu extrémně prašném prostředí...
Jednou za dva měsíce jsem ho rozebral a profoukl kompresorem, párátkem dostal ven větší kousky z usbčka a jacku, a žádný problém...
Jen mi nějak odchází baterka, ale tu pokládám za spotřebák...

Musím konstatovat, že ten telefon za těch 15t stál... :D

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Řepa » sob 07.3.2015, 20:25

Dobrý večer,

tak jsem otestoval asi na 2 měsíce Caterpillar CAT B25 a moc mě nepřesvědčil. Velmi špatně jsem slyšel volajícího. Pro telefon vada poměrně závažná.

Teď testuji Evolveo Gladiator RG300 a taky se mi zdá, že to není ono. Mám poměrně dost poruch, které teda zatím vždy vyřešilo vypnutí a opětovné zapnutí telefonu.
Jenže to bych pochopitelně nechtěl dělat stále.

Možná jsem měl pech na vadné kousky, ale pořád tápu a hledám.

Možná nějaký SONIM, nebo SWISS Voice SV39 Outdoor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Biggles » ned 08.3.2015, 8:13

A co pořádnej telefon, ale odolný pouzdro?

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Opravdu odolný mobil

Příspěvek od Řepa » ned 08.3.2015, 11:42

Dobrý den,
co si představujete pod pojmem "pořádný telefon" ?

Nemusím ty různé Bluetooth, Google +, Wifi, internety :D , mapy, navigace, emaily, kalendáře, foťáky,plánovače ...... a podobné naprosto zbytečné chujoviny, které se tváří a jsou nám vnucovány jako nezbytnosti.

Fakt mi stačí jen přijmout hovor, dovolat se a přijmout a odeslat SMS.
Slušná slyšitelnost, hlasité vyzvánění, velká tlačítka, nebo alespoň ne miniaturní. Slušné podsvícení displeje, abych viděl text i na sluníčku, možnost zvětšit si text zprávy a pokud by byla i svítilna, tak je to luxus.

Vydatná výdrž baterie je podmínkou.

Nic víc nepotřebuji. Na focení mám foťák, který dokáže fotit mnohem lépe, než kterýkoli mobil, mapy vozím s sebou v tištěné podobě. Navigace je pro neschopné jedince, kteří se nedokážou zeptat, nebo neumí s mapou.

Přístup na internet z mobilu ? Proč ? WTF !

Co je nutné : neutopit, nerozmlátit při pádech, nezničit v bahně a v prachu, ne moc poškrábat, nezlomit ( stalo se mi s Galaxy S III :mrgreen: )

Jsem náročný, já vím, ale výrobci by si už měli uvědomit, že pro šampónky už udělali dost. Takže teď mobil pro normální lidi,kteří ho normálně používají.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz