Brutální napadení v centru Prahy: Útočník srazil muže k zemi


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Brutální napadení v centru Prahy: Útočník srazil muže k zemi

Příspěvek od S474N » úte 14.10.2014, 14:20

Brutální napadení v centru Prahy: Útočník srazil muže k zemi a dupl mu na hlavu

Brutální napadení v centru Prahy zaznamenaly kamery městské policie v noci na pondělí. Útočník nejprve srazil 53letého muže na zem, pak do něj kopal a nakonec mu dupl na hlavu. Spolu se svým kumpánem ho následně okradli. Po několika minutách byli zadrženi hlídkou strážníků.

O případu, který se stal kolem nedělní půlnoci v ulici Na Příkopech, informovala Novinky mluvčí strážníků Irena Seifertová.

„Po oznámení rvačky se na místo zaměřil i operátor městského kamerového systému, který hlídkám směřujícím na místo poskytl popis účastníků rvačky. Jedna z hlídek okamžitě poskytla zraněnému muži první pomoc,“ uvedla Seifertová.

Napadený stihl strážníkům před příjezdem záchranné služby říci, co se stalo. „Mlátili mě pěstmi do obličeje, poté jsem upadl na záda, udeřil jsem se do temene hlavy o dlažbu následkem pádu. Když jsem ležel na zemi, jeden z útočníků mi dupnul na hlavu,“ sdělil třiapadesátiletý muž.

Útočníci muže ležícího na zemi prohledali a okradli o tisíc korun, které měl u sebe. Nestačili však odejít daleko a byli zadrženi jinou hlídkou strážníků. Muži ve věku 22 a 30 let byli předáni Policii ČR.

„Případ prověřujeme pro podezření z trestného činu loupeže, za který hrozí útočníkům až deset let vězení,” doplnil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/350385-brut ... hlavu.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Brutální napadení v centru Prahy: Útočník srazil muže k

Příspěvek od Starosta » úte 14.10.2014, 15:38

Když někdo leží na zemi a dupne se mu na hlavu, tak mi vydá hotovost?
Nebo proč jinak je to hodnoceno jako t.č. loupeže? :crazy:

Kdyby ho zabil, tak se hájí u soudu jak?
"No, chtěl jsem, aby mi dal peníze, ale už se nebránil, tak jsem mu dupl na hlavu, aby mi je dal."
"Ne, nevěděl jsem, že ho můžu zabít, chtěl jsem jen ty peníze."
tr.zákon píše:§ 140 Vražda

(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.
(2) Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let.
(3) Odnětím svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2
a) na dvou nebo více osobách,
b) na těhotné ženě,
c) na dítěti mladším patnácti let,
d) na úřední osobě při výkonu nebo pro výkon její pravomoci,
e) na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti,
f) na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví, nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona,
g) na jiném pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání,
h) opětovně,
i) zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem, nebo
j) v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného majetkový prospěch nebo ve snaze zakrýt nebo usnadnit jiný trestný čin nebo z jiné zavrženíhodné pohnutky.
(4) Příprava je trestná.
Může mi někdo vysvětlit jak malýmu dítěti, co je na tom odlišnýho od pokusu o vraždu?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Brutální napadení v centru Prahy: Útočník srazil muže k

Příspěvek od jry2000 » úte 14.10.2014, 15:51

Pravni nazor OCvTR
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Brutální napadení v centru Prahy: Útočník srazil muže k

Příspěvek od Int1m1thy » úte 14.10.2014, 15:52

mozna byli cmoudly nebo jini statni prislusnici tam se to resi jinak :D
G17gen4

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Brutální napadení v centru Prahy: Útočník srazil muže k

Příspěvek od Jurda » úte 14.10.2014, 17:01

bavilo mě číst ty komentáře typu: kolik lidí šlo kolem a bylo jim lhostejné, že tam někoho mlátí....přitom odpověď si můžou přečíst v dnešním článku o zabití 16-ti letého mladíka.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz