Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil jí bř


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil jí bř

Příspěvek od Stepan » úte 14.10.2014, 10:58

Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil jí břicho
14. října 2014 10:51

Průstřelem břicha, přímým ohrožením života a operací skončilo náhodné setkání ženy v tmavém oblečení a myslivce v lese na Zlínsku. Myslivec si dělnici spletl s divokým prasetem. Hrozí mu až čtyřleté vězení.

Devětačtyřicetiletá žena z Holešova v sobotu ráno v lese u Fryštáku jako brigádnice natírala stromky proti okusování lesní zvěří, když se kolem vracel domů o rok mladší myslivec po neúspěšném lovu.

Po cestě z lesa ven uviděl mezi smrčky pohyb „něčeho šedivého“ a uslyšel šramot.

„V domnění, že je kousek od něj divoké prase, vzal svou nabitou zbraň a vystřelil směrem, odkud uslyšel zvuk a viděl pohyb. Vzápětí jej polil studený pot. Po výstřelu totiž z lesa uslyšel lidský výkřik,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Za těžké ublížení na zdraví až čtyřleté vězení

Myslivec hned běžel na místo, kde uviděl ležet schoulenou ženu v zeleném oblečení, která splývala s lesním porostem a držela se za břicho. Odhodil zbraň a snažil se ženě poskytnout první pomoc a komunikovat s ní, aby neztratila vědomí.

Po chvilce vytočil číslo záchranné služby a policistů, kteří dorazili po pár minutách a střídali se v poskytování první pomoci zraněné ženě až do příjezdu záchranné služby.

Žena skončila v nemocnici s průstřelem břicha a musela podstoupit operaci, nyní by už měla být mimo přímé ohrožení života.

„Osmačtyřicetiletého myslivce prověřujeme pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což by mohl strávit až čtyři roky za mřížemi,“ poznamenala policejní mluvčí.

Policisté zároveň nabádají návštěvníky lesa a lesní pracovníky k ostražitosti.

„Apelujeme, aby lidé v zájmu ochrany vlastního života i zdraví do lesa nosili výrazné oblečení jasných barev, případně reflexní doplňky,“ zdůraznila Kozumplíková.

Zdroj: http://zlin.idnes.cz/myslivec-u-frystak ... zpravy_ras

Žádný občan není povinnen nosit reflexní oblečení do lesa, aby nás náhodou nezastřelil dementní myslivec!!! To už bysme do toho lesa snad raději neměli chodit vůbec, ne? To je nejbezpečnější.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od hermenet » úte 14.10.2014, 11:27

Kozumplíková se prostě asi zbláznila.
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil jí bř

Příspěvek od Lock » úte 14.10.2014, 11:47

A rika, ze je povinen?

Bud vem doporuceni jak je, anebo prijmi fakt, ze muzes dostat darwinowu cenu (vedel a ignoroval). Ja na psa davam preventivne blikatko z eBaye, zvlast nyni od podzima o jara je obdobi lovu a uz me to parkrat napadlo, co kdyby nejaky moula po me v lese z posedu vystrelil...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Žížal » úte 14.10.2014, 12:19

Proto ja nosím do lesa ak74 v batohu,
a střelbu pakošů v zeleném munduru ihned opětuju.:mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Int1m1thy » úte 14.10.2014, 15:48

jak sem to psal na ZK

j za chvili do lesa jen s lvl IV platy, helma, a k lesu neprustrelny auto. Myslivci jsou jenom svoloc smejdu a slepejch lidi, nejcasteji i prislusnici strany. Ze vsech myslivcu co znam jenom jeden je normalni.

Se zbrani zachazet neumi, jsou slepy, ktomu jeste pouzivaji ty nejhorsi optiky aby usetrili takze slepota se nasoby. Pote nejvetsi chtic neco trefit a pak machrovat v hospode ze trefili neco tak strili po vsem co se hne. A jak tu nekdo psal, nejvetsi zabava myslivcu je strelba psu. Cekam az se tu vyroji myslivecek, ze to neni pravda ze jsou super dulezity ze chodi se starat o zvirata a zakrmovat ze nevime co je to za praci blablabla....

PS: nejlepsi vec jak se nekoho zbavit je ho jako myslivec prasknout v lese... zabiti ci zraneni z nedbalosti FTW !!!!!
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Žížal » úte 14.10.2014, 16:11

Až do teď jsem si myslel,že takový názor mám jenom já. Je to přesně jak píšeš. Poflakujou se po cizím lese a na cizím pozemku, prý honitbě, a ještě ohrožujou normální lidi. V zimě krmí zvěř ti dobráci, aby ji potom hromadně zmasakrovali a nakonec se ožrali. Každý rok je nějaký případ, kdy někoho sejmou.
Když jsem kdysi přejel autem srnu, přiletěl kašpar, že je to majetek spolku, vyvrhnul ji vedle nabouraného auta a už maso nakládal do traktoru. Tak mu říkám, ok, tak ať mi tvuj spolek zaplatí škodu na autě a to zas že néé tak to neníí. A když po hodině přijeli policajti tak na mě čuměli, kde je ta srna, kterou jsem prý srazil ?? "To bude pojistný podvod". Ten lesní pakoun už byl i se srnou samozřejmně pryč a vedle bouráného auta zbyla jen trocha vnitřností.. aa vo tom to je :mrgreen:

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od azavak » úte 14.10.2014, 16:36

Souhlasim s Váma.Na podzim do lesa beru reflexní vestu a pes také.Jsme tam sice za paka ale snad tím nečemu předejdem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Int1m1thy » úte 14.10.2014, 16:58

nebo mit pod kabatem 58 a v pripade problemu opetovat palbu... presnost zaruci hustota strelby :listen:
G17gen4

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Jurda » úte 14.10.2014, 17:10

Ano to jsou zakomplexování lidi...všechno jim vadí...i jezevčík pobíhající v okruhu 15 metrů od majitele, kolo jedoucí v lese atd. Co jsem viděl tak i bezpečná manipulace se zbraní jim nic neříká...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od reddog » úte 14.10.2014, 17:19

přestaňte šílet. nejsou všichni lesomuži divní a nebezpeční. uklidněte trocha hormony, i zde je pár myslivců a spousta z nich je veskrze normálních :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: stř 14.9.2011, 14:37

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Amateur » úte 14.10.2014, 17:38

reddog: čest výjimkám :huh:
Wo ein Willen ist, ist auch ein Weg.
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Lock » úte 14.10.2014, 17:51

Jurdo, kdybys mel louku a pobihal ti na ni cizi psi, tak by ti vadilo, nebo ne? ;-) me docela jo, mit psi exkrementy v louce a jestli beha pes po oranici, a nehonil zajice... Co ti (mzslivec) rikal?

Lepsi prevence " nehoda".

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Jurda » úte 14.10.2014, 18:37

Taky mám kámoše myslivce (i on tvrdí, že jsou mezi nima dobré extrémy) a je ok, ale bavíme se o většině. Lock: no louku (tzn ne anglický trávník) mám a pobíhá mi po ní kromě cizích psů i jiné zvířata, ale to není důležité, protože většinou ty louky, které končí třeba na hranici lesa nepatří myslivcům, ale mají je v nájmu zemědělci, kteří je sečou a dostávají na ně dotace. O majetku a hovnech to není, protože jednou do roka tam vyženou i krávy. Myslivcovi vadil pobíhající pes v mé naprosté blízkosti, šlo mu o princip, že pes není na vodítku a vyhrožoval, že mi ho zastřelí příště, takže abych tomu správně rozuměl, chtěl střelit odněkud mým směrem kde mi pobíhal pes. Byl to jezevčík a vím, že kdyby se náhodou někam rozběhl do 10 sekund ho mám pod paží.
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Lock » úte 14.10.2014, 18:53

To se ho chce zeptat, PROČ mu to, mimo intravilán tak vadí, jaký princip a jak je to v katastru obce ošetřené. Jelikož můj pes uloví (pssst) na těch jak píšeš 15 metrů zajíce nebo kačera, no tak to chápu, že někteří to nesou nelibě... A někteří pejskaři už venčí radši v oplocených areálech.

Příspěvky: 36

Registrován: pát 26.1.2007, 16:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Radowan » úte 14.10.2014, 19:13

Zdravim. Zaprve strilet v lese ci honitbe volne pobihajici psy nesluzebnich plemen muze jen a pouze myslivecka straz. Zadnej jouda Ferda myslivec co jednou za rok vyleze na hon, at si rika co chce...
Zadruhe kdyz jsem pred lety coby honec sel s tatou na hon, vyfasovali jsme vsichni reflexni vesty. Rada "myslivcu" co vystreli jednou za rok a to jeste nekam na poli do baliku slamy. A potom cely nateseny v lese ani neudrzi flintu.
No a pak zlata myslivecka poucka ze "kazdej flek v krovi je prase", a pak to takhle dopada.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Int1m1thy » úte 14.10.2014, 19:15

prevence ? takze ja budu muset po lese chodit v signalnim ? nemam si na kebuli dat i VRZ ?
a debil co nevi na co strili nemusi nic ? to ze tady na videa Drilly.cz kazdej nadavate o spatnych uhlech, bezpecnosti atd. a najednou kdyz myslivec nekoho zastreli/postreli je to vporadku a ja mam jednat preventivne ?

a co strilet myslivce preventivne ? to by slo ne ;)
G17gen4
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Lock » úte 14.10.2014, 19:26

No, NEMUSIS, je to dobovolny rozhodnuti s tou vestou ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil j

Příspěvek od Žížal » úte 14.10.2014, 20:12

Když chtějí lovit,ať si koupí svůj les a louky, oznáčí si to a tam se můžou v klidu vystřílet. Každopádně do mého lesa žádny kašpar s pérem za kloboukem nevkročí, protože : "vídím v lese cizího chlapa, v ruce má obrovský kvér, něco řve a blíží se ke mně ááááá ...." - " trrrrr... no jo, dvě dávky.. " :mrgreen:
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Myslivec si v lese spletl ženu s divočákem, prostřelil jí bř

Příspěvek od Lock » úte 14.10.2014, 22:30

Oni casti i svuj les ci kousek casto treba maji, avsak:

Podle § 19 Lesního zákona (289/1995 Sb.) má každý právo vstupu do lesa bez ohledu na to, komu les patří, s výjimkou vojenských lesů, chráněných území, školek a plantáží (viz § 3 odst. 2), obor, bažantnic atd., kde režim vstupu určuje vlastník.

Zedy leda soukroma armada a soukromy vojensky les :-)

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz