Žena s nožem pobodala ve škole studenty.


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Jurda » úte 14.10.2014, 22:24

Tohle je přesně ten případ toho kdy někdo ozbrojený chce vraždit tam kde není nikdo ozbrojený... Proto v USA začínají učitelé do školy nosit zbraně..
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Lock » úte 14.10.2014, 22:25

Musi skolnik odzbrojit vsechny, instalovat ram, anebo naopak vsechny vyzbrojit, aby vsichni meli rovne sance ... Konec vtipu.

Myslim si opak, svedectvi a hlavne ta co nejdrive po cinu, jsou nejspolehlivejsi... To video se skolackou tam bylo uz mozna v 9:20 nebo nejpozdeji ve 13:50 a prijde mi rozhodne nejspolehlivejsi pro muj usudek, ostatni ucesane varianty mi nejak nesedi...

Hypoteza, ze zfetovana zenska se sofistikovane vetre do skoly a tam zacne jen tak bodat (PROC?) mi nejak nedavala smysl, je jasne, po cem media jdou, co vypada tak nejak hrdinsky a co konzumenti info prumyslu sbasti a budou sledovat a sledovat a sledovat (dozblbnuti).

Jasne blazen chce vrazdit ve skole kde nikdo neniozbrojen. Proboha kam na to chodite? Zenska vrazdit nozem?

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Jurda » úte 14.10.2014, 22:31

Lock: nechápu poslední tvoji větu: "ženská vraždit nožem?" Ona vraždila prupiskou dnes?

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Jurda » úte 14.10.2014, 22:34

CMK: napsal si to ve svém příspěvku přesně... Kdekoli je u sebe lepší mít aspoň nějakou zbraň, než žádnou.
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Lock » úte 14.10.2014, 22:34

Domnivas se, ze zena prisla do satny spachat ukladnou vrazdu!? Nemohlo to spis byt tak, jak vypovedela rano ta holka?

Zenska prisla, capla pod krkem holku a kricela opakovane: "zavolejte policii nebo ji podriznu"? Nacez z horniho patra se prisel podivat Petr, co se tam deje, neco se semlelo a zbytek uz zname.

Proc by nesla ukladne vrazdit do divadla, do loze? Na jine verejne misto, na zachodky?

Zkratka se domnivam, ze se chtela nechat sebrat, umistit do vazby do blazince pripadne nechat zabit policii... Thats all. Treba se pletu, tak mi napovez jiny mozny motiv jejiho jednani... A ze je fetacka, tak viz muj predchozi post...

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Jurda » úte 14.10.2014, 22:40

Ano pochopil jsem z té výpovědi, že si tam šla pro pozornost policie. Ale to bylo v tomto případě. Příště tam může jít další vyšinutá kráva zkusit koli děcek pořeže. Proto jsem přesvědčen, že když už má někdo ty koule jít proti noži tak ne s holýma rukama. Kdyby byl po ruce alespoň pepřák, mohlo by to dopadnout jinak dnes a třeba i v budoucnu.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Carloss » úte 14.10.2014, 22:43

Ono je to vždy na obě strany. Proto se excesu říká exces, protože rupnout v kouli může kdykoli a komukoli a nelze to předem odhalit. Někdy snad ano, ale zdaleka ne vždy. A ani bezprostřední svědectví není spolehlivé. On totiž mozeg je mrcha a filtruje a upravuje si věci okamžitě, tak říkajíc on-line. A má to i svůj důvod a své principy.

Ale abych to shrnul: 1. Je opravdu škoda mladého života. 2. Je vcelku fuk, co tam ta baba vlastně dělala, prostě zaútočila. 3. Rozhodně je skvělé, že se vůbec někdo snažil bezprostředně pomoct, za to určitě zasluhuje obdiv. Nebyl by to dobrý adept na cenu Velíška? 4. Co vidím jako problém je způsob té pomoci. To, že to je ten problém dokazuje výsledek: hoch, co chtěl pomoci je po smrti a s útočníkem se neví, co vlastně bude.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Jurda » úte 14.10.2014, 22:58

Carloss: vidím to stejně. Odvaha jako řemen (já bych ji nenašel, jít holýma rukama proti noži), ale kdyby ji neměl, třeba by nikdo nemusel umřít.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od reddog » stř 15.10.2014, 7:02

cmk píše:
reddog píše:Lock:
to tvé OT ano, ale přeci jen, Štěpán má pravdu v tom, že pokud už útočník dříve páchal hnusné svinstvo, tak neměl mít právo chodit mezi námi.
Ale klid s emocemi - omezit tisice lidi kvuli par malo pruserum - to se muze otocit treba proti strelcum.

Konkretne v tomhle pripade by me zajimal prubeh ambulantni pece, cetnost kontrol, obsah a forma kontrol, forma medikace. Tohle maj totiz doktori ve zvyku flakat... Staci, ze jim tam clovek prijde 1x mesicne, usmeje se, rekne, ze se cejti slunickove a doktor nic neresi...
Honzo já s tebou souhlasím, je to tak jak píšeš. Už jsme to rozebírali dřív (viz případ z tvého okolí), ale tady máme přeci jen rozdíl. Ta žena již podruhé zaútočila na cizí lidi. Rodina nikde, přátele nikde. Z rukou lékařů měla vyjít jako zdravá, či s upozorněním na riziko možného dalšího defektu a s tím být pod dohledem. Pokud by sahala na život sobě, je to smutné, ale netýká se to mne ani mých dětí. Ona ale ohrozila život jiného člověka a mladý chlap to dokonce zaplatil životem. To je fakt, se kterým prostě nehneme.
A k těm emocím. Zrovna my dva si asi nemusíme přílišné emoce vyčítat či předhazovat :wink: . Tak či tak, chladným to nenechá ani mne ani tebe. Já tu větu zopakuji ještě jednou:
"že pokud už útočník dříve páchal hnusné svinstvo, tak neměl mít právo chodit mezi námi"
a dovolím si říct, že za ní budu stát i nadále. Já nevím, zda a nakolik ta žena byla nemocná. Je spousta individuí, která se za nemoc schovávají a těží pak ze solidarity ostatních - viz invalidní důchody ve zvýšené míře u jistých skupin obyvatelstva. Pro mne může být nemocnou, ale především je pro mne útočníkem, a dnes již i opakovaným a s hrozným skóre - mrtvým chlapem. Bez emocí. Ctím presumpci neviny stejně jako ty. A ano, je to o hledání křehké rovnováhy mezi omezovat, vládnout, zasahovat a ponechat tak.
Za sebe i vás ostatní si přeji, aby tyto incidenty nebyly vůbec. Držím palce rodičům toho mrtvého kluka, ať najdou sílu jít dál. Všem ostatním zraněným a psychicky poškozeným pak to, aby se jejich rány zacelily.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od john.hawk » stř 15.10.2014, 10:24

Škoda toho mladého a statečného kluka, že do toho naběhl tak zvostra..moc bych si přál aby to přežil a tu sračku rozjebal kovovou židlý..Každopádně udělal aspon něco, holt to dobře koupil a umřel.. i tak si myslím že jeho čin je potřeba posuzovat podle úmyslu než podle výsledku..za mně hrdina..bohužel mrtvej..
spíše mně sere reakce těch učitelů, copak tam není nějaká nabouchaná tělocvikářka s Masárnou ? především učitelský sbor by měl být aktivější při těchto incidentech..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Starosta » stř 15.10.2014, 10:40

Rád bych poznamenal, že pokud někdo vezme jiného pod krkem s nožem v ruce a vyřvává něco o zavolání policie (pokud to tak bylo), tak to neznamená, že si chce povídat.
Neznamená to ani, že chce "spáchat sebevraždu policistou", neznamená to vůbec nic, protože do hlavy mu v danou chvíli nevidí nikdo (možná ani útočník sám).

Takže pls kroťte své vášně o tom, co "je přece jasný" a co útočnice chtěla nebo nechtěla, bo to bylo evidentní z jejího chování.
Kdyby ten kluk nezakročil, třeba by té holce 5 minut přítelsky špitala do ouška a pak jí podřízla jako podsvinče, až by měla dost diváků kolem.
Taky bych se na to nechtěl dívat, být její kamarád.

Kluk udělal to, co jemu samotnému v dané chvíli přišlo nejlepší.
Jestli to bylo blbé hrdinství, nebo takticky nejlepší věc pod sluncem - to nedokáže posoudit nikdo z nás, kdo tam nebyl.
Tak či onak to rozhodnutí vedlo ke ztrátě vlastního života - ale nevíme, jestli by to dopadlo líp nebo hůř, kdyby to nezkusil.

Čest jeho památce.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 15.10.2014, 12:21

Pokud ta vražedkyně spáchala ten čin jako duševně chorá,vinil bych z účinku (následku)tu osobu která dala podnět k jejímu propuštění z léčebny,kde byla pod kontrolou lékařské péče a tudíž relativně "společensky neškodná"!Vinu za její činy po propuštění z léčení nese ten společensky nebezpečný ignorant,profesí lékař!Ten by měl nést následky svého nedbalostního jednání a měl by být trestně odpovědný za zneužití pravomoci veř.činitele s následkem smrti a vážného poškození zdraví dětí.
Pokud účinek(následek) nastal tím,že dotyčná osoba byla zfetovaná(jaksi na "kuráž",aby čin dokázala provést),potom by tato osoba konala s vědomím,jakého následku a jak chce dosáhnout(plánovitě,promyšleně,připravovaně),potom by za účinek(následek)měla odpovídat ona sama,právě proto,že čin byl plánovitě připraven v době jejího svobodného a ničím neovlivněného jednání.Byla to její vůle a ne nějaký chorý a náhlý popud nemoci kterou údajně trpí.Za těchto okolností bych i docela pochyboval o tom zda tou nemocí skutečně trpí ona ,nebo nějaký lékař!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Starosta » stř 15.10.2014, 12:32

Vladimíre, pokud byla pod vlivem, dá se těžko určit, do jaké míry za to mohla ta látka a do jaké míry její aktuální psychický stav.
Aby bylo všude na světě bezpečno, museli by nás do blázinců pozavírat všechny.
Aby bylo bezpečno "jen" od léčením prošlých schizofreniků, museli by zavřít na doživotí všechny s touto diagnózou.
Je asi jasné, že oba přístupy už jsou za hranicemi svobod, které jsme ochotni jako společnost obětovat.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od S474N » stř 15.10.2014, 12:52

Ja po pravde nechapu, proc by tyto veci meli byt jakoukoliv omluvou, naopak bych to daval k tizi. Dneska si sehnat potvrzeni od doktora neni az takovy problem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Fox4077 » stř 15.10.2014, 13:16

Něco málo o systému:
Hlavní problém vidím v systému, samozřejmě nevylučuji selhání jednotlivců. Před pár lety jsem měl výživný rozhovor s primářkou cvokhausu.
Taky jsem s ní licitoval nad bláznem, kterého tam měli přes rok a potřebovali se ho zbavit alespoň na pár týdnů, aby jim zase naběhly platby od pojišťovny. Blázen, který překročí určitou dobu hospitalizace, se stává nechtěným, páč na něj pojišťovny přestávají platit a cvokhaus to platí ze svého. A pokud tedy dobrozdání pro soud, o případném propuštění, píše lékař tohoto zařízení, kterému jde o prémie a přívětivost nadřízených, tak co asi napíše, že?
Příklad jak systém funguje: blázen je 2 roky na uzavřeném oddělení a příjde mu kontrola, zda je doma, když je v pracovní neschopnosti :crazy:
Můj soused je taky schizouš, dvakrát do roka honí matku po bytě s nožem v ruce. Cajti ho v poutech odvezou do cvokhausu, tam ho přeléčí, za měsíc ho zase přivezou s tím, že ambulantní péče stačí. Přece ho chudáka nebudou omezovat na svobodě, vždyť by to bylo nehumánní. :bomb:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Lock » stř 15.10.2014, 13:41

Tedko to mas moznost ovlivnit u voleb...

Tak tech 50% obcanu, kterym nekdy hrablo, zmrazime. Aneb Demolition Man http://www.csfd.cz/film/13018-demolition-man/ San Angeles - dokonalé město, plné harmonie, míru a bezpečné telepatické lásky.

Starosta: jakepak vasne, co chtela, rec je o tom, ceho se verbalne domahala. Kluk tam nejspise sebehnul a za par vterin vybehnul pobodany. Co kdyz nevedel oc jde, nabehl nestastne na nuz nebo uz vedel oc jde a chtel ji odzbrojit, co ja vim.

A jak uz tu pisu opakovane, umim si predstavit, ze se nekdo chce dostat do basy nebo do blazince, pripadne se nechat odstrelit, tak jaka je nejsnazsi cesta? Kvuli jednomu pripadu, zmenime system? Ano, ale nebude to ve prospech lidu, nekdo se napakuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Starosta » stř 15.10.2014, 14:37

Lock: Narážel jsem na to, že tu někdo psal, že to byla odvážná blbost, mladická nerozvážnost, nebo podobně.
A že pokud někdo vezme rukojmí a řve ať se zavolaj policajti, že to neznamená ani zbla z hlediska "chce si povídat", "chce vraždit", nebo "chce se nechat odstřelit".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od josuk » čtv 16.10.2014, 8:09

Naprosto souhlasím s Johnem posuzovat se čin musí podle úmyslu!! A v úmyslu chyba žádná nebyla!! A že to tam bylo asi těžký a natěsno vypovídá i to, že stejně zranila toho dalšího hrdinu – profesionála. Čili umlátit židlí bych jí taky přál, ale asi situace neumožňovala se s jakoukoli potenciální zbraní se vůbec přiblížit…

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 16.10.2014, 10:01

Pokud se někdo mzfetuje či opije za účelem překonání psychických bariér k činu který hodlá vzápětí realizovat.potom je to účelové jednání,k realisaci plánovaného čánu!Jde o nutnou "podmínkiu"pro pachatele která má psychicky pachateli umožnit učinit to,.co by nza stavu normálního nazírání třeba ani neučinil,nebyl by schopen!!Za těchto okolností je toto jednání důležitou a mnezbytnou podmínkou celého dalšího konání realisace dalších bodů plánu,bez něhož by se plán ani neuskutečnil. Jako by se neuskutečnil třeba bez nože,nebo třeba bez předmětu útoku (přítomnost dětí)!Takže se čin nemohl stát třeba v sobotu či neděli,nebo po odchodu dětí z budovy školy.Což je další podmínkou plánu!A souhrn těchto "atributů"plánu ddává jistotu,že čin byl proveden za vykalkulovaných a předem danných podmínek které si pachatel musel připravit a konal tak za podmínek normálního,acionálně uvažujícího svobodného myšlení a realizoval tak svoji vůli spáchat tento čin právě tímto způsobem!Vše objasní vyšetřování,A pak,pokud "bůh dopustí,i kladivo spustí"!
Jinak to šetření jak píše Fox4077,má jistě reálný základ,tak jako amnestie,domácí vězení a pod.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Žena s nožem pobodala ve škole studenty.

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 17.10.2014, 10:15

Omlouvám se všem,za množství chyb v předchozím příspěvku.Neměl jsem brýle,a byl jsem v časové tísni pro případnou korekci.Promiňte OT. :( Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz