Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň poprv


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň poprv

Příspěvek od josuk » pát 24.10.2014, 13:09

Nebýt jeho, dost možná by střelec v kanadském parlamentu během středečního incidentu zabil mnohem více lidí. Člen čestné stráže Kevin Vickers do té doby při zásahu nepoužil střelnou zbraň. Tváří v tvář nebezpečí však zůstal v klidu a jediným výstřelem ukončil řádění šíleného střelce. Tisk i politici ho nyní oslavují jako hrdinu. ..
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/profil-clena-och ... anicni_ert

Myslím, že to je zrovna jeden z těch případů, které je dobré stále připomínat. I zde. Nadpis mě přímo hřeje u srdce, i když ideál trošinku kazí fakt, že dotyčný byl dlouholetý policista.
Nevadí. Pokud si dovolím přidat zatím ničím nepodloženou spekulaci, o domácí výhodě a dokonalém využití znalosti domácího prostředí, je to prostě krása a nádherný protiargument pro všechny současné i budoucí zakazovače zbraní.
:D

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň p

Příspěvek od Stepan » pát 24.10.2014, 15:24

Jediná chybka je v tom, že
... Osmapadesátiletý Vickers ... zůstal během chaosu klidný, šel do své pracovny, vzal si zbraň a přesnou střelou útočníka zabil
Nevím, jak dlouho mu výlet do pracovny, vyndávání zbraně a cesta zpět trvaly, ale za tu dobu mohlo být o několik mrtvých/zraněných víc, kdyby byl střelec aktivnější. Docela by mě zajímalo, jestli po tomhle začne nosit zbraň u sebe, nebo jestli zůstane vše při starém.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň p

Příspěvek od pitt » pát 24.10.2014, 15:32

proč je v tom chybka? zemřel "pouze" jeden člověk a pachatel. Oběť střelby by nezachránil ani kdyby měl zbraň u sebe,takže se dloubeš v "co by,kdyby"naprosto zbytečně, místo toho aby jsi de dloubal v nose,nebo v zadku.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň p

Příspěvek od Stepan » pát 24.10.2014, 15:57

Bylo to zdržení, které v tomhle konkrétním případě nemělo žádný negativní dopad, ale za jiných okolností mohlo mít. Snad se to dá pochopit?

Navíc všichni nosíme zbraně (a někteří i trénujete) jenom kvůli "co by, kdyby".

Takže otázka, co by se dělo, kdyby byl střelec aktivnější a jaké dopady by měto to zdržení, má dobrý smysl. A jestli má někdo pocit, že nemá, tak by mě opravdu zajímalo, proč nosí zbraň u sebe.

(Píšu trénujete, protože to málo, co dělám já, se nedá nazvat tréningem)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň p

Příspěvek od pitt » pát 24.10.2014, 17:27

A nemohlo byt to zdrzeni zpusobeno treba tim ze je clenem CESTNE straze a v miste parlamentu smi zbrane nosit pouze ozbrojene slozky? Nehlede ma to ze parlamen je strezen ozbrojenyma slozkama tudiz je predpoklad ze ozbrojeny clovek by se tam memel jen tak dostat,tak proc sebou tahat celej den kver,notabene ve stylove a dobove uniforme......

Štepane moc se staras o kravoviny.misto toha aby jsi resil dulezitejsi veci.....treba jestli hovno hori.

p.s. ale abych nebyl uplna svine,tak ti odpovim naprosto presne,proc clen CESTSNE straze nemel kver u sebe.......... protoze ma glocka a jeste k tomu subkompakt......nechal se zmast propracovanym marketingem a koupil si ho....no a pak zjistim je s malym kverem houby trefi a jeste se mu debilne drzi. Tak si ho dal v pracovne do stolu,protoze takovyho srace od nej nikdo nechtel koupit. Natoz v severni americe. kde firma Norinco a CZ ma temer monopolni postaveni na trhu.....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň p

Příspěvek od reddog » pát 24.10.2014, 20:15

Pitte,
ano, opravdu máš občas schopnost přivést mne k úsměvu. Díky za osvěžující koment :wink:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň p

Příspěvek od Stepan » pát 24.10.2014, 21:14

Ale vy víte, že zdržení třeba několik desítek sekund, než se ten člověk dostal ke zbrani, objektivě není žádná výhoda, že ano?

Kdyby platilo všeobecně přijaté pravidlo, že je dobré mít v autě hasičák (a navíc většina z vás v autě hasičák měla), a oslavovali jste člověka, který při nehodě sice hasičák v autě neměl, ale byl schopný si pro něj doběhnout do nedalekého domu a úspěšně zasáhnout, a někdo by poukázal na to, že by přece jenom bylo lepší, kdyby měl hasičák přímo v autě, protože než by doběhl do domu, mohlo být pozdě, stejně byste si vymýšleli důvody, proč zrovna tenhleten člověk nemusel mít hasičák v autě a jak je úplně přirozené, že ho tam neměl, a že ten člověk, co na to poukázal, je hlupák, že to nedokáže pochopit?

Nebo byste to udělali jenom v případě, že bych na to poukázal jenom já osobně? Případně jiný člověk podřadné kategorie, na nějž tady byla zavěšena cedule, aby bylo hned jasné, na koho směřovat svoje útoky a na kom si ulevit?

Já nemám žádnou osobní potřebu někoho napadat nebo si z někoho dělat srandu, jakou mají někteří jiní členové tohohle fóra, ani nemám náladu se s nikým zbytečně dohadovat, takže položená otázka není vybídnutí k žádné další diskuzi nebo hádce, je to spíš taková otázka k tichému zamyšlení...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň p

Příspěvek od pitt » pát 24.10.2014, 21:26

Tak jinak.....osobne mam strelnou zbran a bezne ji nenosim.....necitim se ze bych byl az tak ohrozen......jsem tedy spatny majitel strelne zbrane? Pokud by nastala takovato situace a ja bych stihl vcas dobehnout pro zbran a zabranit dalsim ztratam, byl bych za hrdinu. Pokud by se mi to nepovedlo.4byl bych spatny majitel zbrane a mel bych se citit spatne? Mel ny byt tedy podle tebe vydan zakon aby kazdy majitel strelne zbrane ji mel u sebe?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Hrdina, který zastřelil útočníka v Ottawě, tasil zbraň p

Příspěvek od pitt » pát 24.10.2014, 21:31

Ze ja si neodpustim diskuzi s trotlem.......pardon...trolem

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz