Glock 17 nebo 22


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Jurda » úte 28.10.2014, 20:39

to Josh: abych se stal dobrým střelcem si dokážu představit používat "recykláty", není to cizí špičkovým ipsc střelcům, tak proč by to mělo vadit mě?! Cíl je jasný: za co nejméně peněz,, co nejvíc trénovat. Radši na tréninku vystřílím 400 recyklátů, než 150 továrních. Nevšiml jsem si zásadního rozdílu (max špinavější zbraň). Radši si koupím zbraň a do ní náboje takové, abych si zastřílel, než aby mi ležela ve vitríně.

Příspěvky: 99

Registrován: úte 28.10.2014, 11:33

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Josh » úte 28.10.2014, 20:45

Promiň, Jurdo, nechtěl jsem se Tě dotknout. Já mám z recyklatu všeho druhu obavu, možná neodůvodněně. Faktem je, že když teď přijdu na střelnici, koupím 300 továrních, tak se peníze kutaleji rychlostí závratnou, ale zatím jsem ochoten dávat přednost origo výrobě. Zatím ano. Pokud to ale spotřebovávají i špičky střelci, tak to uvážím. Ale hlavně to sám neumím, a ani neznám nikoho, kdo by to dělal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Žížal » úte 28.10.2014, 20:52

Když člověk ví kdo to přebíjí, tak se to dá , ale jinak si taky radší koupím original. Nechcí mít závěr zaseknutý v ksichtě a zásobník v noze .. :mrgreen:

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Jurda » úte 28.10.2014, 20:52

Nedotknul ses mě... Já jsem uvažoval jako ty, že si nebudu "opotřebovávat" pistoli nekvalitním střelivem. Ale pak jsem viděl, že pořádný trénink něco stojí a že s originálem na to nemám. Je otázka s čím se spokojíš. Jestli dojdeš v neděli na střelnici a dáš si 50 mířenek. Ok, tak klidně i s black mambou a nezrujnuje tě to. Pokud těch 50 dáš jednou za léto, tak si kup klidně 10mm auto a nezrujnuje tě to. Ale pokud budeš chtít pořádně trénovat, tak začne být i tovární sb drahý a začneš přemýšlet jinak...

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Morris » úte 28.10.2014, 20:54

Josh, ja dufam, ze ked to tu budes citat o rok, tak sa na sebe aj sam zasmejes.

Příspěvky: 99

Registrován: úte 28.10.2014, 11:33

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Josh » úte 28.10.2014, 20:59

Jurdo, svatá pravda, ty peníze jsou dost zásadní hledisko, opravdu, když si chce člověk pořádně zastřílet, tak 9mm je v podstatě to nejlevnější. Když jsem si vzal BRENa, pak Deserta, dragunova a další, ze všeho pár zásobníků, tak když jsme účtovali, nestačil jsem valit bulvy. Okey, ale to bylo něco jiného, to nebyla běžná střelba, takže to se nepočítá.

Příspěvky: 99

Registrován: úte 28.10.2014, 11:33

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Josh » úte 28.10.2014, 21:00

Morrisi, jakože melu krávoviny? :D Je to možné, že nováčkovská předsevzetí vezmou za své, to se klidně stát může.

Příspěvky: 206

Registrován: sob 01.9.2012, 17:34

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Frantisekkozisek » úte 28.10.2014, 21:09

Já jsem jen chtěl říct, že pokud budu uvažovat nad jinou ráží než 9 luger, tak budu zároveň uvažovat nad jejím přebíjením. Je velkej rozdíl dát za náboj 8 Kč a nebo 3 Kč. A to už se tu nechci bavit o kvalitě přebíjených nábojů, každej si je přebije jak umí a není to až taková věda. A proto by mě zajímalo při výběru zbraně jak je na tom ta konkrétní zbraň a přebíjení

Příspěvky: 99

Registrován: úte 28.10.2014, 11:33

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Josh » úte 28.10.2014, 21:16

FrantoKožíšku, máš samozřejmě pravdu, každý kouká na peníze, pokud není Kellner nebo současný ministr financí :D Devítka je služební ráže českých poldů, těch je kolik, kolem 38tisíc, speciály nepočítám, ti mají něco jiného, ale tak přeci ráže 9mm nemůže být nedostatečná, když ji mají poldové, strážníci, a spol. A nejen u nás. Mé myšlenky se ubírají směrem "bude stačit při konfliktu, nebude stačit při konfliktu". Jenže do kolika jsem se dostal? Do kolika se dostanu? Jaká je pravděpodobnost? Jak zásadní je zastavovací účinek hledisko, aby mělo rozhodující pozici při výběru? Takže 9mm je asi vítězem. Asi. Ačkoliv ještě je čas vážit a rozhodovat se :D

Příspěvky: 206

Registrován: sob 01.9.2012, 17:34

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Frantisekkozisek » úte 28.10.2014, 21:38

Já jako jeden z mála tady ti nevyvracím tu ráži, sám mám pistoli v ráži 10 mm Auto. A .40 SW je mi taky docela sympatická. Co jsem ti chtěl říct je pouze to, že pro G22 může být problém přebíjení a zohlednil bych to při výběru. Ale jinak souhlasím s tvrzením, že devítka je pro sebeobranu naprosto dostatečná.

Příspěvky: 99

Registrován: úte 28.10.2014, 11:33

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Josh » úte 28.10.2014, 21:43

FrantiškuKožíšku, tu zbraň chci hlavně pro střílení na střelnici, které mne moc baví. Budu ji nosit při sobě, ano, ale nepočítám, že bych se měl dostávat do konfliktů, kdy bych ji musel použít. To se nedostávám ani teď, tak proč bych měl pak. Ačkoliv vyloučit to nemůžu nikdy. To jsou všechno hypotetické otázky. Říkám, že se nedostávám do konfliktů, a zrovna zítra můžu dostat přes hubu. To jeden nikdy neví. Prostě nechci, abys myslel, že jsem magor, který si bude nošením zbraně masírovat ego, a čím větší dělo, tím silnější orgasmus...

Příspěvky: 206

Registrován: sob 01.9.2012, 17:34

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Frantisekkozisek » úte 28.10.2014, 21:56

Neber to špatně, ale je vidět, že uvažuješ tak jako spousta lidí co si vybírá první zbraň. Taky jsem si tím prošel, myslel jsem si, že devítka nestačí a musím si koupit nějaký dělo. Nakonec jsem si koupil právě devítku. A v těch několika příspěvcích sis vlastně odpověděl sám co by pro tebe bylo vhodnější. G17 a G22 jsou naprosto stejný zbraně, jsou stejně velký a při střelbě se budou chovat taky téměř identicky. Ale 17 má spoustu výhod, většina jich tu už byla řečena. Navíc ještě až ji budeš jednou prodávat, protože bude například moc velká na nošení, tak devítku prodáš mnohem snáz a za víc peněz. Výhoda G22 bude, že ji seženeš z druhej ruky jako novou třeba za 8 tisíc. Ale na všechno přijdeš časem sám a co se ti zdá dobrý teď, za rok nemusí bejt vůbec pravda

Příspěvky: 99

Registrován: úte 28.10.2014, 11:33

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Josh » úte 28.10.2014, 22:04

Františku, dělo nechci. Kdyby ano, vezmu si .45, anebo bych se praštil přes kapsu a koupil Deserta. To je opravdové dělo, ale střílet se s tím pořádně nedá, tedy alepoň mně to nejde, strhával jsem to dolů, a těžké to je jako slon. Ale je to dělo. Nicméně, nejsem magor, co se zbrojí kvůli póze. Mám kamaráda, který je instruktorem střelecké přípravy u jednoho krajského ředitelství PČR, tak se mu svěřím do péče jak co do doporučení koupě, tak výcviku. On sám má G17.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Int1m1thy » stř 29.10.2014, 2:15

Josh píše:Int1m1thy: Díky za článek. Docela mi pomohl, přeci jen, když do toho jde i FBI, tak já do devítky půjdu taky :-)

Zatím vás tady nebudu vyrušovat příspěvky, protože ještě žádného glocka nemám, takže jsem neplnohodnotný, ale pak to tady rozjedu, to bude milion otázek, něco jako když se malý capart ptá pořád dokola A prooooč :-)

EDIT: do prčic, tak mám zase dilema, milion jiných článků je pro .40 či .45. Asi fakt nejlepší bude, když si zastřílím a vyzkouším. Ověřil jsem termín, ta předváděčka Glocků bude v Triggeru od 24/11 do 30/11, MPI CZ tam doveze v podstatě komplet modelovou řadu. Ještě nemám ani zbrojní průkaz, a už řeším takové nuance, jako model s kompenzátorem, či bez, zda mířidla Truglo, mohutnější pružinu zápalníku, prodloužený vypouštěč zásobníku, prodloužený záchyt závěru, či zda se spokojit s odporem spouště 2,5 kg, anebo upravit na 3,5 kg... Těším se jako malé děcko na to, až maminka zazvoní zvonečkem, a já budu moct jít ke stromečku :)

Nepotrebujes vetsi zachyt zaveru, ani prodlouzeny vypoustec zasobniku ani nic jinyho vlastne... kompenzator urcite neber... ono to ma svou logiku proc je to takhle z vyroby. za me 9mm.... ostatni je drahy a knicemu ;)
G17gen4

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Stepan » čtv 30.10.2014, 9:59

Josh píše:tak mám zase dilema, milion jiných článků je pro .40 či .45.

Z JAKÉHO PROSTŘEDÍ TY ČLÁNKY JSOU?

Nejsou náhodou z USA? Uvědomuješ si, že typ střely má naprosto zásadní vliv na výběr střeliva, když například v USA někdo doporučuje střelivo s expandující střelou v ráži .40, je to pro nás naprosto nezajímavá informace, protože u nás FMJ nikdy nedokáže předat dost energie, aby tohle střelivo mělo nějaký smysl oproti 9mm Luger? FMJ .40 prakticky jenom zvýší možnost zranění nebo škod způsobených prošlou a/nebo odraženou střelou, zatímco účinek v cíli bude prakticky stejný, jako od 9mm Luger.

Možná by bylo lepší přestat zuřivě spekulovat o střelivu a zbraních a modifikacích zbraně atd. a nejdřív si udělat ty zkoušky a zbroják.

Příspěvky: 99

Registrován: úte 28.10.2014, 11:33

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Josh » čtv 30.10.2014, 10:15

Štěpáne, jsou lidé, kteří zvládnou dělat obé naráz, tedy jak "spekulovat", tak se připravovat na zkoušky. Děkuji za laskavou péči, a drž mi pěsti :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od dali » čtv 30.10.2014, 13:14

Obecně vzato, tady už zaznělo všechno, tak snad ještě jednu osobní zkušenost. Začal jsem na G17 z druhé ruky - o třetinu nižší cena, prakticky neznatelné opotřebení a jako bonus tritia v rámci tunění od prvního majitele. Výsledek: na tréning ideální, žere všechno, závady žádné, slouží dodnes. Kdybych měl začít znovu, postupoval bych stejně. Spíš než do doplňků investuj do pořádného kurzu.

Pro zajímavost sem kopíruju, co jsem před časem psal do jiného vlákna - výcuc toho článku o novém doporučení FBI ohledně střeliva:
- zdaleka nejdůležitějším faktorem účinnosti střely je penetrace 12" - 18"
- při ozbrojeném střetnutí jde 70 - 80% střel z policejní strany vedle
- jediný "zastavovací účinek" krátké zbraně je možný zásahem centrálního nervového systému
- další nejlepší možnost je co nejvíce zásahů do vitálních orgánů (ztráta krve)
- je tedy třeba dosahovat co nejpřesnějšího a nejrychlejšího umisťování zásahů
- z medicínského hlediska nebyl shledán rozdíl mezi účinky 9 mm, .40 S&W a .45 ACP
- většina střelců střílí nejrychleji a nejpřesněji 9 mm a proto se to zdá nejlepší volbou
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Žížal » čtv 30.10.2014, 14:49

Zajímávé, to doporučení FBI , ještě by mě zajímalo co doporučuje US army , USMC a samozřejmně co doporučují gangy z ulice :mrgreen:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od cmk » čtv 30.10.2014, 15:32

Studoval jsem ten dokument ohledne tech razi.
Urcite je fajn to znat a prihlednout k tomu.
Problém toho dokumentu je, ze zohlednuje trochu jiné strelivo.
9mm Luger EFMJ a .40SW EFMJ k sobe budou skutecne mit blizko stop efektem - ten luger letici rychleji se malicko vic otevre - v podstate asi k urovni .40SW.
V pripade FMJ ale proste jsou .40ka a .45ka lepsi.
Kdybych nebyl omezovan kapacitou a cenou naboje, ale jen zakonem, který nam umoznuje nosit cokoli, co se nijak zasadne nedeformuje, asi bych nosil tu .45ku a presel bych na ni asi kompletne.
Kdybych nebyl omezovan nicim, nosil bych tu 9ku EFMJ nebo něco s podobnou strelou.

Ze jsem omezovan vsim, nosim 9mm Luger, pac v te razi mam všechny kratke a porad ji mam dostatek, trenuji s ni (resp. zavodim)

U nas to bude vždy o kompromisu.
A furt lepsi o něco slabsi strelivo, když s tim umim zachazet a mam ho, nez nejlepší raze, se kterou nikdy nevystrelim a nemam ji.
Takze ac Luger není zadnej zazrak, vejde se ho do zasobniku hodne, je levnej, strilim s nim a proto jej nosim.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Glock 17 nebo 22

Příspěvek od Žížal » čtv 30.10.2014, 17:12

cituji :
"- při ozbrojeném střetnutí jde 70 - 80% střel z policejní strany vedle
.......
......
- je tedy třeba dosahovat co nejpřesnějšího a nejrychlejšího umisťování zásahů " :mrgreen:

Je vidět ,že to psal nějaký profik z FBI.
Přemýšlet nebude čas, mířit nebude čas, a když už si někdo vzpomene ,že má u sebe bouchačku, začne to kropit hlava nehlava. O tom svědčí i těch jejich 70 -80 % vedle.

Kdyby nebyly omezení , tak mi stačí .22 s výbušnou střelou ,které kdysi testovala CIA.

Je jasné, že když doopravdy půjde o krk, tak nebude stačit žádný zásobnik a je úplně jedno čím se bude střílet. :mrgreen:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz