ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od S474N » pát 31.10.2014, 8:37

Vcera docela zajimavy dil, jaky na to mate nazor panove - jak k dilu, tak i problematice:
:arrow: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... m-jilkovou
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 23.10.2014, 12:05

Zbraň: G17 gen4

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od AsiJura » pát 31.10.2014, 11:23

Tuším, že ta mladá paní, která tam vykřikuje cosi o obraně státu zevnitř, bude ta samá, která bude mít strach z legálně ozbrojených spoluobčanů.
Macha mám rád, bohužel jeho názor na odvody AZ do A je moc extrémní, myslím, že by to vyřešila dobrovolnost odvodu do zahraničních misí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od pitt » pát 31.10.2014, 11:30

on ale jen řekl aby aktivní zálohy byli nadále dobrovolné, ale aby je udělali atraktivnější pro mladé lidi a motivovali je k tomu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od S474N » pát 31.10.2014, 11:43

AsiJura: jestli se nemylim, tak je to cerstva manzelka Petra Macha a ta zrejme proti zbranim nebude.

Mimochodem, co jsem pochopil, tak Machuv nazor je ten, ze zatimco v navrhu je AB, tak Stropnicky rikal pouze A, tak Mach dodaval i to B.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 17.4.2014, 10:20

Zbraň: Glock 19

Bydliště: všudezdejší

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od Radimathor » pát 31.10.2014, 11:50

Názory a kecy co se tam vedou mě dohánějí k šílenství, ty lidi naprosto nechápou o co jde při obraně státu a co je třeba udělat aby to fungovalo, točej se na nesmyslech ( obrana doma, strašák Afghanistán, omezení demokracie) Můj názor je ten - nejsi ochoten bránit stát (kdekoli, ty hranice jsou jinde) - tak stát nebraň, ovšem v tom případě nejsi občanem tohoto státu, ale zrádce národa se všemi důsledky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od pitt » pát 31.10.2014, 12:12

S474N píše:AsiJura: jestli se nemylim, tak je to cerstva manzelka Petra Macha a ta zrejme proti zbranim nebude.

Mimochodem, co jsem pochopil, tak Machuv nazor je ten, ze zatimco v navrhu je AB, tak Stropnicky rikal pouze A, tak Mach dodaval i to B.
no jestli je to jeho žena, tak to má doma docela uječenou nevychovanou slepici....

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 24.10.2013, 8:37

Bydliště: Chrudim

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od LadaN » pát 31.10.2014, 12:16

Pokud vím, novopečená manželka P. Macha se jmenuje(vala) Andrea Holopová.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 23.10.2014, 12:05

Zbraň: G17 gen4

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od AsiJura » pát 31.10.2014, 12:22

Asi tak nějak, ta ženská se neuměla ovládat, to jsem ale netušil co za hysterku bude následovat na konci.
Mach ten názor podal dobře, podpora a širší využití AZ je na místě a vhodná, ale strašit tam pořád odvodem mladých kluků do A je přehnané.
Zmínil tam dokonce, že by chtěl nasazení AZ v zahraničních misích vysloveně zamezit v zákoně. Což si myslím, že naopak dost mladých odradí(je mi 25 znám pár dalších dobrodruhů, kteří by čundr na pískovišti uvítali, ale zároveň se nechtějí závazkem u velké army vzdát svého civilního života.
Proto, i v rámci svobody občana samotného, mělo být nasazení v zahraničí podporováno, umožněno, ale určitě ne nařízeno někomu v AZ.
Tuším že na určité dobrovolnosti funguje nasazení v zahraničí i u Armády jako takové.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od S474N » pát 31.10.2014, 12:44

LadaN: a to ma s tim spolecneho co? Pokud je mi znamo, tak ta pani se tam nepredstavovala (tedy pokud se bavime o te na stopazi 26:35)

Radimathor: jenom pro zajimavost, v tomto state ma byt podle tebe jeho obcan hrdy presne na co?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od pitt » pát 31.10.2014, 12:51

Kdo neskace neni cech....hop,hop,hop.....Jaaaarda Jaaagr........Gott na hrad,Skoda superb je v DE prodavanejsi nez VW PASSAT. Kellner je ve 100 nejbohatsich. P.CECH je povazovan za nejlepsiho brankare Paula White a Dolly Buster byli svetozname herecky....to asi tak vse....

p.s. poradi at si urci kazdy dle svych priorit.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od Jurda » pát 31.10.2014, 13:04

Pitte to je pravda, je tu na co být hrdý. A byl by člověk ještě hrdější na čr kdyby neexistovali vlastenci typu Kocába, Šabatové a podobného odpadu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 17.4.2014, 10:20

Zbraň: Glock 19

Bydliště: všudezdejší

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od Radimathor » pát 31.10.2014, 13:10

Satan: jde především o povinnost, kdyby tu nebyly jakodemokraté, kecalové a pokřivení politici tak je na co být hrdý - máme historii, máme tradice(se bohužel někam vytratily :( ) a našlo by se toho víc. Já mám svůj náhled takovej, neb od 1992 jsem s krátkým přerušením sloužil a to do dnes stále platí. Kdo nechce plnit povinnost tak může jít kam se mu zlíbí, nesnáším posery, zašíváky a vykrucovače.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od S474N » pát 31.10.2014, 13:13

Radimathor: a dovedes pojmout to, ze X lidi nema stejne ci podobne ambice jako ty? Nebo dokonce, ze maji opacny nazor? Neni to nahodou o tom, ze kazdy svec by se mel drzet sveho kopyta/remesla? V cem je profesionalni armada tak spatna?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 24.10.2013, 8:37

Bydliště: Chrudim

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od LadaN » pát 31.10.2014, 13:14

S474N .... protože jsem celý záznam přeskákal (na některé výlevy fakt nemám žaludek), tak jsem nabyl dojem, že tou novomanželkou byla myšlená ta hysterická paní z 42:33
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od pitt » pát 31.10.2014, 13:22

nevím jaké jsou aktuální podmínky pro vstup do AZ, ale osobně bych do nich klině vstoupil.
Pro mne by bylo odpovídající třeba týdenní vstupní kurz a pak třeba každého půl roku 4 denní cvičení. Pro firmy třeba sleva na dani pro daného zaměstnance. Dokážu si představit že jako držitel ZP a aktivní záloha bych měl nafasovanou zbraň a sám si s ní mohl trénovat, v případě povodní,atd bych byl povolán na nezbytně nutnou dobu. V případě konfliktu by mne spíše než národní hrdost hnala na "barikády" nutnost bránit svůj majetek a svoji rodinu.
to jen tak zhruba můj názor.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od Shi » pát 31.10.2014, 13:29

Já vím proč nemám televizi. To je vážně hrůza. Dobrovolnost nejlépe podpoříme tím, že ji zrušíme. A vlastnenectví pro změnu nařídíme. To je jako z Orwella.

Od Stropnického jsem nečekal nic a i tak mě dokázal znechutit. A ten tragéd, který text zákona zřejmě dával dohromady, to je taky kapitola sama pro sebe.

Kruci armáda tu 20 let zřejmě nemá ani koncepci, ani vizi, ale zato ví že potřebují navýšit rozpočet (aby se mohlo víc bezkoncepčně nakupovat a utrácet), a zavést odvody a poviný výcvik, aby měli komu velet. No to je fakt paráda.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od Jurda » pát 31.10.2014, 13:30

V čem je profesionální armáda špatná?! No v tom, že je krom několika útvarů absolutně nebojeschopná. Nejsou prachy na naftu do aut, na vybavení pro nováčky (ve Vyškově fasovali nedávno tepláky vzor 82). Mám několik známých po útvarech po celé republice a slyším od nich vesměs to samé. Některé historky jsou přímo neuvěřitelné jako z černých baronů. Nežerou to, jdou si to tam odsedět za 22 čistého.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od pitt » pát 31.10.2014, 13:35

tak, tak .....armáda se sama degradovala tím že se stala pro spoustu lemroidů snadným zdrojem obživy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od Starosta » pát 31.10.2014, 13:37

Jurda: Počkej, a Ty myslíš, že když odvedou desetinásobek branců, že budou mít najednou lepší vybavení než z roku 82?
Nebylo by účelnější minimalizovat náklady a maximalizovat profesionalitu personálu?

Mně teda přijde hromadný odvod jako blbost z tohoto pohledu.
Druhá věc je, že mladým vojna něco do vínku přidávala - ale za sebe jsem rozhodně pro profi verzi armády.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 17.4.2014, 10:20

Zbraň: Glock 19

Bydliště: všudezdejší

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Povinná vojna pro každého?

Příspěvek od Radimathor » pát 31.10.2014, 13:39

Satan: chápu co myslíš, pochopím to, rozumím. Jenže, základní výcvik je potřeba pro případ krize, v dnešní době se to nedá srovnávat s vojnou co byla dřív, funguje to úplně jinak, každej jen vidí to co bylo a to je špatně, jsou nové metody, postupy, přístup k vojákům a nejvíc kecaj ti co o tom nic moc neví (nemyslím tebe). Ono totiž potom ti s jinými zájmy, názory, odpůrci a odmítači armády budou úplně nejvíc ze všech křičet o pomoc a ptát se kde je armáda, odpověď je jednoduchá - protože jste na to všichni z vysoka kálely a měly kecy okolo a tak podobně, tak jaksi armáda :( není :(

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz