Přebíjet nebo kupovat přebíjené střelivo?


Přebíjení nábojů (postupy, rady), přebíjecí lisy a vše okolo

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Přebíjet nebo kupovat přebíjené střelivo?

Příspěvek od Starosta » pát 07.11.2014, 13:44

fejfarz: Pokud nepočítáš čas, který tím strávíš, tak jo.
Ale rozmysli, jestli by ty 2-3h (+ čas sbírání hilzen, nákup zápalek, střel, doprava, apod.) nebylo lepší strávit u flašky vína, resp. na kolik si ceníš tenhle svůj čas a o kolik je lepší (pokud tomu tak je) než přebíjení.

Uvažované náklady na střelivo by touhle "ušlou příležitostí" mohly taky narůst a úspora už nebude tak růžová. Taky to zabírá nějaké místo a občas je potřeba to nářadí poservisovat, něco vyměnit, člověk "potřebuje" rázem lepší matrice, něco pro pohodlnější/rychlejší přebíjení, atd.
Ale chápu dobrý pocit z vlastní munice a ladění...

EDIT: drobné doplnění v textu.
Naposledy upravil(a) Starosta dne pát 07.11.2014, 13:46, celkem upraveno 1 x.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 23.10.2014, 12:05

Zbraň: G17 gen4

Re: Přebíjet nebo kupovat přebíjené střelivo?

Příspěvek od AsiJura » pát 07.11.2014, 13:45

Děkuji za rychlou odpověď,
já to řeším proto, že chci střílet hodně, a budu střílet dlouhé roky. (teď mi na ZP zasychá inkoust)
Co jsem četl o přebíjení, tak měli lidi mašinky dohromady v hodnotě cca 20-30k, což je návratnost dejme tomu za 2-3 roky.
Nějak extra přesné střelivo nepotřebuju, mám to na trénink obranné střelby.
taky jsem četl že se za hodinu dá udělat cca 200ks nábojů, podle toho, jaké má člověk zařízení, pokud je to celkový čas i se sbíráním a čištěním nábojnic až po hootovou střelu, tak je to moc pěkný údaj.

Moje hlavní myšlenka je to, že si chci spočítat v reálných číslech tu finanční úsporu, protože kolikrát se stane, že kdo málo platí, dvakrát platí.
Pokud se jedna v tvém případě o cca 10KKč ročně, tak to už není malá položka, na druhou stranu si musím ujasnit, jestli není lepší těch 10000kč navíc vydělat(otázka co je pracnější, jestl ije vydělat, nebo ušetřit přebíjením)


Možná jsem se do toho už zamotal, ale jde mi o ekonomické hledisko přebíjení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Přebíjet nebo kupovat přebíjené střelivo?

Příspěvek od fejfarz » pát 07.11.2014, 14:08

Starosta : hlavní věc je ta že mě to baví a dělám to rád. Celé dohromady se střelbou a výrobou i praním nábojnic beru jako součást mého koníčku. Nábojnice sbíráš rovnou na střelnici , stejně si musíš po sobě uklidit, nákup komponentů po cestě z práce mě moc nezdrží a co se týká místa ve sklepě jsem si udělal z pár poliček a jednoho starého peřiňáku perfektní přebíjecí místo 2 x 1,5 m. U flašky sedět mě opravdu nebaví tak tohle mě přijde jako smyslu plnější činnost. Servisovat není zas tak těžké po práci otřít hadrem lis trochu zamést otázka pár minut.

AsiJura : Pokud chceš hodně střílet tak jedno operační lis nekupuj. Více operační lis při dobré manuální zručnosti 200 nábojů za hodinu v pohodě dá. Jinak sběr nábojnic se koná rovnou při střelbě nebo hned po tak že to do času přebíjení zahrnout nelze a čistění nábojnic lze dělat dvojím způsobem. Buď mokré praní (musí se ale pak sušit) nebo ve vybrační pračce a to tam v podstatě jen nasypeš a necháš několik hodin vybrovat. Pak vyndáš a rovnou s tím můžeš začít pracovat. Praní bych taky do samotného přebíjení nepočítal. To jsou takové spíš přípravné práce. Jinak rozhodnout se jestli vydělat nebo ušetřit je na tobě. Já to dělám pro zábavu a jestli tím ušetřím je pro mě druhá stránka věci.
CZ 75 TS
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Přebíjet nebo kupovat přebíjené střelivo?

Příspěvek od Starosta » pát 07.11.2014, 15:29

fejfarz: Jasně, každej podle svýho gusta ;)
Obrázek Obrázek
Kdybych střílel víc, taky mě přebíjení nemine :lol:
Jen jsem chtěl upozornit na ty drobný věci okolo, který to pak můžou natáhnout a prodražit...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Přebíjet nebo kupovat přebíjené střelivo?

Příspěvek od cipis » pát 07.11.2014, 15:37

Chlastání vína se ale také může slušně prodražit ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Přebíjet nebo kupovat přebíjené střelivo?

Příspěvek od Starosta » pát 07.11.2014, 17:40

cipis: Ani mi nemluv, sotva zacinam a uz je to v rozpoctu citit.
Nutno podotknout, ze "laufenem" prozenu porad radove vic, jak pres korek
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Přebíjení“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz