Balisticko-Sluneční brýle.


Nezařazené příslušenství (optiky, pouzdra, obaly) a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od Fox4077 » pon 16.6.2014, 18:34

Tak jsem uvažoval o slunečních brýlích s nějakou balistickou ochranou, nemaje znalostí a přehledu, pořídil jsem a spokojenost. Zde na fóru jsem nenašel nějaký pokec, tak něco za sebe.

Nejprve jsem zakoupil brýle Bollé (Francie) za 910,- asi milimetrový škrábaneček na zorníku, vrzající panty a rámeček kolem zorníků nelícující a s mírnými otřepy. To bych čekal u brýlí od pana Wonga za 100,- ne však zde. Obratem šly zpátky do balíku a raus.

Druhý pokus, a vypadá to, že finální, je s brýlemi Revision (USA) za 2010,- a vše v pořádku.
Přikládám i fotky, já si vzal standart kouřová skla s hnědým rámkem, ale je více variant.
Druhá fotka by měla být po zásahu brokovnicí s 10 metrů s 2mm broky.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 152

Registrován: stř 05.4.2006, 11:36

Zbraň: teprve bude

Bydliště: Praha

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od j.e.n.i.k » úte 17.6.2014, 7:32

Ja mam zkusenost s brylemi ESS Flyby, i kdyz ty uz se zrejme nevyrabeji.. Kazdopadne zatim vydrzely 6 let s tim, ze je v lete nosim temer kazdy den, pouzdro videly naposled kdyz jsem z nej pred lety vybalil a nejevi znamky, ze by mne chtely opustit..

Ale vim, ze tema bryli se resilo a psalo se prave o znacce ESS..
j.e.n.i.k
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od dali » úte 17.6.2014, 21:18

Já mám ty Revisiony v polarizační variantě a zatím naprostá spokojenost. Měl jsem před tím obyčejné (nebalistické) polarizační brýle a je to značný posun v kvalitě nahoru. Taky mají mírně "vysunutý" ten skřipec na nos z měkké gumy. Kromě pohodlnosti to vede k tomu, že jsou o kousek dál od obličeje a nemlží se a nepatlají.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od Fox4077 » pát 25.7.2014, 10:59

Tak jsem neodolal a koupil si ještě variantu s fotochromatickými zorníky. Jsem nadšen, super optika a reagují v řádu vteřin.
Budu je nosit non stop, jsou šik a především ochrana zraku před pepřákem či kyselinou, alespoň na jeden odvetný úder.
Ty první jsem věnoval partnerce, aby mě nezakousla, až zjistí, že tyhle stály 3 klacky :bomb:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od Int1m1thy » pát 25.7.2014, 13:50

to sem taky cumel jak ty BOILE vrzou....
G17gen4

Příspěvky: 228

Registrován: čtv 15.5.2014, 16:00

Zbraň: Glock 19 a jiné

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od Phoenix308 » sob 08.11.2014, 12:00

zdravíčko , Bollé mam polarizační Swat a naprosto v pohodě cena 1700kč , nemají jedinou vadu.....(kupovány ve značkovém obchodě) :wink: nožičky mi u těhle nevržou , ale jinak je stačí mallilinko povolit :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: stř 29.1.2014, 9:55

Zbraň: G17, CZ 858

Bydliště: Řepsko

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od Cerberus » ned 09.11.2014, 8:44

Tak jsem nakonec vyměnil starší notně zdrápané ESS ice za Revision hellfly, vybral jsem variantu zelený rám, ohnivá skla. Napostá spokojenost, líbí se mi po všech stránkách, ale maj jednu obrovskou nevýhodu, jsem jak paranoik a neustále dávám pozor, aby se nepoškrábaly, neboť na to lesklém zorníku je vidět opravdu každý škrábaneček a otisk prstu.
Nepotřebuju kurz sebeovládání. Potřebuju, aby mě lidi kolem přestali srát!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od Shi » čtv 11.12.2014, 14:55

Já jsem si pořídil ESS ICE, následně jsem je ještě doplnil o jeden kousek od ESS a to ESS Crossbow supressor - jejich ručičky jsou tenké a přiléhají, tzn netlačí když máte nasazená sluchátka nebo přilbu.
Fox4077 píše: variantu s fotochromatickými zorníky. ...
Budu je nosit non stop, ..
Prý se díky tomu oko pomalu odnaučuje samo regulovat velikost zornice podle množství světla, takže nošení nonstop nemusí být z dlouhodobého hlediska zrovna ideální volba.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od cover72 » čtv 18.12.2014, 14:26

Já používám průmyslové brýle. Zatím nejnižší třídu ochrany -- proti nábojnicím a zbytkům prskanců prachu to stačí --, případně bych šel do třídy 'B' či "S", kdybych ji někde viděl.
Přijde mi, že ty oficiální balistické brýle mají čistou marži nad 1000% a takové věci z principu nekupuji.

Pointa je, že ty průmyslové brýle prochází certifikované přesnou zkouškou: dlouho jsem hledal, co jednotlivé třídy znamenají, a nakonec našel. Takže pokud to zajímá i někoho jiného, viz příloha, stránka 4.

(Třída B je 6mm ocelová kulička 0,86g 130 m*s^-1 = 4,2kJ; třída S je 22mm 48g kulička 5m*s^-1; kolik může vážit jeden brok a na kolik zpomalí 10m od laufu?)
Přílohy

[Přípona pdf byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 18.12.2014, 20:35

cover72: nekdy je zkus porovnat, kvalitna optiky je uplne nekde jinde...
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od dali » pát 19.12.2014, 9:54

Jo, čísla jsou čísla a marže na tacticool věcěch je nepochybně vysoká. Ale stejně se přiznám, že u brýlí jsem zcela vědomě podlehl marketingovému videu z testu naživo pomocí brokovnice :P

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od Shi » pát 19.12.2014, 16:15

Chtěl jsem jít taky cestou pracovních brýlí, ale s kvalitní optikou, proto jsem si nakonec vybral jakési Uvexy (uvex genesis ?). Bohužel můj oblíbený dodavatel je nesměl zpětně dodávat z USA do Evropy a evropského maloprodejce jsem tehdy nenašel.

Nakonec jsme s kolegy udělali hromadný nákup brýlí ESS v USA, protože ceny v ČR jsou šílené. Navíc jsem hledal nějaké, pro které existují dioptrické vložky, a tuhle variantu pro nás, slepejše, ESS vyřešenu má celkem slušně.

Máš nějaký konkrétní tip na vyzkoušené průmyslové brýle se slušnou nezkreslující optikou?

ESS ICE má silný polykarbonát (2,4 mm) a vynikající optické provedení a odolá střele ráže .15 letící rychlostí 200 m/s, což je (pokud jsem se někde nesekl) těleso o průměru pod 4 mm s energií něco kolem 7,5 kJ. Používám je jak na zahradě, tak na lyžích a zatím dobrý.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Balisticko-Sluneční brýle.

Příspěvek od cipis » pát 19.12.2014, 17:20

energie je 1/2mv^2 ;-)

Odolnost zorníku je jedna věc a odolnost obrouček, nožiček a samotného nosu a očnicového oblouku je věc druhá. Tzn. může být sklo neprůstřelné jak chce, když ale není pořádně upevněné, tak ti to neprůstřelné sklo proletí hlavou i s tou "zadrženou" střelou.
Tato jednoduchá konstrukce brýlí nemůže z principu zadržet moc velkou energii. Proto v těch dalších třídách jsou pouze uzavřené brýle anebo obličejové štíty. Tam už větší výdrž zorníku má smysl.

Ony se ty brýle ani nezkouší na tu střední a vyšší energii, to až ty zavřené a štíty. Je to ta EN166, ve které je to popsáno:
F - náraz nízkou energií (45 m/s)
B - náraz střední energií (120 m/s)
A - náraz vysokou energií (190 m/s)
Test se provádí kuličkou o minimální hmotnosti 0,86g.

Tzn. F je 0,87J, B 6,192J a A 15,523J

S je 43g o rychlosti 5,1 m/s, tedy energie 0,559J

Nechápu, kde jste nabrali ty kJ :D Že by zadávání v g místo kg?

Edit: Lidské oko jako takové by mělo vydržet do cca. 1J, proto třeba japonský základ airsoftu měl limit 90m/s s 0,20g kuličkou - 0,81J

Edit2: Jinak ESS ICE má certifikaci CE EN166(F), protože, jak jsem psal výše, na nic jiného ani nejde certifikovat, protože to nejsou uzavřené brýle ...

Ta certifikace je vyražená na každém zorníku, např. obyčejné prac. brýle za necelou stovku mají 1F, F je ta odolnost viz. výše a 1 je optická třída (1 má nejmenší odchylky).

Zpět na „Ostatní příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz