K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, míní s


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od Biggles » sob 27.12.2014, 19:39

Ono je rozdíl zfušovat a rozdíl odsoudit podle nejlepšího vědomí a svědomí. Tedy v okamžiku, kdy vůbec nepochybuju o tom, že to dotyčnej udělal, byly provedený všechny úkony a důkazy a není nic, co by říkalo "hele vole vono to bude možná jinak".
Takže pokud se "něco nepovede", a to se může stát, tak jo, omluva, odškodnění ze státní kasy. Pokud je to prasárna naší skvělý justice ("Krušný hory", nejspíš tohle - podle dostupných informací), tak taky svlíknout z taláru soudce, vyhodit státního zástupce a nechat ty lemply kydat hnůj a doživotně je nechat dotyčným platit rentu z každý kupky onoho hnoje...

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od střelec z Havířova » sob 27.12.2014, 19:57

to cmk: ...Nevinnej clovek je odsouzenej na 13 let...
Jde-li o pana Pechance, pak ten byl odsouzený na 17 let... a po 13 se jej podařilo dostat na svobodu.

to Lock: ... Soudce je nezavisly ...
Soudci jsou tak nezávislí, že ani nejsou vázání dodržováním zákonů ČR. Jinak co se týká náhrady škody způsobené zaměstnancem při neprokázaném úmyslném pochybeni se to obyčejně tam, kde tzv. "mají koule", řeší vyhazovem, alespoň v soukromém sektoru.

... neni to tak jednoduchy a kdyby bylo, kdo by si risknul toho soudce jit vykonavat? ...
V normální společnosti, která již bohužel patří asi minulosti, vykonávat funkci soudce bylo velikou ctí a bylo to vždy spojeno s velice vysokou pozicí ve společenské hierarchii. Ale dnešní reál holt mnohdy připomíná kyč a je to všechno jaksi jinak.

Mně osobně to vychází tak, že když je zákon proti mně, pak je uplatněn v plné sazbě, ale je-li zákon na mé straně (nebo měl by-li být), pak se to jaksi očůrá, vždyť se zas až tolik nestalo a podobně. A asi nejsem jediný, kdo má takovéto zkušenosti. Proto chápu, mnohdy i za hranou, vyjádření některých diskutujících na tomto fóru. Soud, který nectí presumpci neviny dle mně ani soudem nazvat nelze. To je už přesné naplnění litery zákona o organizovaném zločinu.

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od Pupak » sob 27.12.2014, 22:42

Biggles píše:Ono je rozdíl zfušovat a rozdíl odsoudit podle nejlepšího vědomí a svědomí. Tedy v okamžiku, kdy vůbec nepochybuju o tom, že to dotyčnej udělal, byly provedený všechny úkony a důkazy a není nic, co by říkalo "hele vole vono to bude možná jinak"....
Měl jsem za to, že skutek je nutno především nade vší pochybnost prokázat, nějaký vědomí, svědomí a přesvědčení je možná přesně ten důvod, proč si jde sednout nevinnej. In dubio pro reo, lepší deset vinnejch nepotrestanejch, než jeden nevinnej odsouzenej. Tak aspoň já chápu právní řád, ale od doby, co ho těch 200 aktivistů začalo dobrosersky "vylepšovat", už je presumpce neviny a důkazní břemeno na straně státu asi jen přežitek.

Příspěvky: 15

Registrován: úte 13.9.2011, 22:46

Zbraň: cz 75

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od slukař » pon 29.12.2014, 10:13

Jak jste přišli na to, ze je Pechanec nevinnej. Oni ho pustili na podmínku, ne proto, že by uznali justiční omyl. Takže i o odškodnění si může nechat jen zdát.

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od Hatikva » pon 29.12.2014, 11:32

Víte, jsem přesvědčen, nebo alespoň doufám, že 99% státních zástupců, soudců, vykonává svou práci poctivě. Je celkem pochopitelné, že negativní postoje zaujímají v drtivé většině ti, kteří nemají takzvaně úspěch ve věci (civilněprávní výrazivo, ale myslím, že hezky srozumitelné i pro trest). Jedovatou slinou píší ti, kteří z nějakého důvodu měli co do činění s OČTŘ buď přímo osobně, anebo prostřednictvím přátel, rodiny... V tom druhém případě musíte vážit, nakolik se chtěl ten druhý udělat takzvaně lepším ve vašich očích,což je lidskou přirozeností. Ono se není asi čemu divit, když kritika přichází od pachatelů. Jak říká můj kamarád, chceš snad, aby Tě lumpové chválili? Pokud už ale k pochybení opravdu dojde, jsou nastaveny mechanismy, které fungují dobře. Říká se, že nevinných jsou plné věznice, ale to je klišé... Je možné, že se mnou nebudete souhlasit, což mne mrzí. Omlouvám se, že jste mne museli číst a na druhou stranu díky, že jste mne četli.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od střelec z Havířova » pon 29.12.2014, 12:47

to Hatikva: ...doufám, že 99% státních zástupců, soudců, vykonává svou práci poctivě. Je celkem pochopitelné, že negativní postoje zaujímají v drtivé většině ti, kteří nemají takzvaně úspěch ve věci (civilněprávní výrazivo, ale myslím, že hezky srozumitelné i pro trest). Jedovatou slinou píší ti, kteří z nějakého důvodu měli co do činění s OČTŘ buď přímo osobně, anebo prostřednictvím přátel, rodiny...

Ano, přesně jste mne vystihl - nemám úspěch ve věci. Ale mám zkušenosti. Jaké zkušenosti máte Vy? Říká se: myslet, znamená ho.no vědět. Pokud nemáte osobní zkušenost, žijete v blahé nevědomosti. A pokud již dojde k pochybení, pak nejsou nastaveny žádné opravné mechanismy, které by fungovaly dobře. Alespoň mně se dosud nepodařilo je zatím najít. A to, co se na první pohled příčí zdravému selskému rozumu, mi vždy zavání manipulacemi a kriminalitou. U případu Pechanec jsem osobně nebyl, u případu Houštecký jsem také osobně nebyl, ale když u vyšetřování smrti mé ženy vyšetřovatel a posléze SZ nemají zájem o svědecké výpovědi, pak mi to připadá minimálně podivné. Ale dozorujícímu státnímu zástupci, ke kterému jsem se dle zákona odvolal to také nevadilo. Oni asi prostě mají nafasované věštecké koule, ve kterých jasně a bezpochyb vidí pravdu a proto nějaké svědky nepotřebují.
V mé záležitosti bylo moje konání uznáno jako NO. Už se nějaký ten pátek snažím získat odpověď na jednoduchou otázku: byla-li NO, pak ji musel předcházet útok. Proč a na čí pokyn bylo další vyšetřování zastaveno? Pokud by bylo vše, jak píšete a čemu zřejmě i věříte, pak už bych měl mít tuto jednoduchou otázku dávno zodpovězenou. Vzhledem k tomu, že svět není dokonalý, pak uznávám, že se něco občas může zvrtnout. Problém ale nastává, když jen já svými zkušenostmi (doklady) jsem schopen zaplnit šanon. Pak je asi někde něco špatně.

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od Hatikva » pon 29.12.2014, 13:14

To střelec z Havířova: máš pravdu, na vlastní kůži zkušenosti nemám, stíhán, a tedy ani odsouzen, jsem nikdy nebyl. Mám bohaté zkušenosti pracovní. Ale a priori nejsem Tvůj nepřítel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od de-luxe » pon 29.12.2014, 14:47

střelec z Havířova

Já tvůj případ neznám a ani z tvojí otázky nejsem moudrej. Na tvůj dotaz (pokud to nebyla jen řečnická otázka) ti asi bez znalosti věci nikdo neodpoví..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od de-luxe » úte 30.12.2014, 11:37

A usnesení o odložení té tvojí věci máš? Tam bude to gros, z čeho vycházet...

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od střelec z Havířova » úte 30.12.2014, 21:29

Usnesení KRPT5672/Tč-2012-070373 jsem nikdy nedostal a nikdy ani neviděl, neboť v té době jsem již nebyl podezřelý ze spáchání TČ a taktéž jsem nikdy nedostal oficiálně informaci, že mé jednání bylo posouzeno jako NO. Toto jsem se dozvěděl od reporterů TV, když po natočení vyjádření mluvčí PČR k věci, mne navštívili s tím, co já k tomu uvedu. Uvedl jsem, že nemám žádnou zprávu od policie v této věci. Pak jsem se dozvěděl, že ani na takovéto vyrozumění nemám nárok.
Přílohy

[Přípona pdf byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona pdf byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona pdf byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od Hatikva » úte 30.12.2014, 22:25

Střelče, zrovna usnesko KRPT-5672 by nás tady asi zajímalo víc... Nebo tedy alespoň mne. Dovozuji, že ve věci KRPT - 5672 jsi byl podezřelý minimálně z výtržnictví, spíše však z ublížení na zdraví, možná ve stádiu pokusu, nebo z obého , ale skutek neznám. Odkládací usnesení se podezřelým standardně nezasílá (viz § 159a odst. 6 tr. řádu). Takže pokud jsi je nedostal, jistě ne proto, že jsi už v té době, jak říkáš, nebyl podezřelý, ale proto, že to není povinnost orgánu, který takové usnesení vydal. Ale jak říkám, čerpám jen z toho, co mi říká zkušenost, Tvou kauzu neznám a rozhodnutí jsem neviděl. Mimochodem, jak jsi uspěl se stížností proti odložení věci těch dvou?
Naposledy upravil(a) Hatikva dne úte 30.12.2014, 22:54, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od cipis » úte 30.12.2014, 22:36

Vždyť píše, že ho nikdy nedostal a ani neviděl :(

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od střelec z Havířova » stř 31.12.2014, 10:07

V této fázi bych měl prosbu na administrátora, zda by nemohl přesunout poslední příspěvky v tomto tématu, které se týkají střelby v Havířově do příslušného témata z zájmu dodržení tématické "čistoty" diskuse. Děkuji a pokračování na:

strelba-v-havirove-utok-nebo-obrana-t6968-40.html

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od Shi » čtv 01.1.2015, 17:24

Hatikva píše:Víte, jsem přesvědčen, nebo alespoň doufám, že 99% státních zástupců, soudců, vykonává svou práci poctivě.
Jedna věc je poctivě (ať už to přesně znamená cokoliv), druhá věc je kvalitně. Já se s různými orgány (většinou ne s OČTŘ) setkal několikrát, a kvalitně odvedlo práci tak 20% z nich. Většinou mají orgány zavedené osvědčené a formálně téměř neprůstřelné mechanismy, jak se nepříjemného občana zbavit (s minimem úsilí něco skutečně vyřešit).
S OČTŘ jsem se setkal vždy pouze coby oběť TČ krádeže/poškozování cizí věci a oslněn jsem tedy příliš nebyl.

U mě v práci je to podobné - nepoctivý tam není snad nikdo, nicméně kvalitně se snaží pracovat pouze zlomek lidí, ti ostatní chodí do práce s vizí, že když neudělají průšvih, tak dostanou plat a je jim celkem jedno co za nimi v globále zůstává jako výsledky.

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: K vraždě se přiznal někdo jiný. Ničí selhání to není, mí

Příspěvek od Hatikva » čtv 01.1.2015, 17:48

Shi: upřesnuji - poctivě a drtivá většina také kvalitně. A Šuhaj je takovým jedním. Věřte či ne, ale trestní soudnictví u nás funguje patrně nejlépe ze všech oblastí justice. Ale jistě není vše růžové, to ani netvrdím. Nepřál bych vám však vidět opatrovnické věci, obchodní, apod. K Tvému postestku, milý příteli... Z podstaty věci je primárním cílem OČTŘ postihnout pachatele, čímž neříkám, chraň bůh, že poškozený je nepodstatný. To v žádném případě. Poškozený je nezastupitelnou osobou, která může poskytnout nesmírně cenné informace k pachateli. A která musí dojít náhrady. Ale státní zástupce nezastupuje poškozeného, nýbrž stát. Někdy se stane, že poškozený si myslí, že jsem tam s ním. Morálně jistě ano, právně však nikoliv. Od toho je institut zmocněnce, či se může za svá práva brát poškozený sám.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz