Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1

Registrován: sob 18.1.2014, 19:43

Zbraň: ruce :)

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od Grasel » ned 04.1.2015, 14:53

Žádný statisky nemá, jen blbě plácá... U PČR se taky občas podobný exces vyskytne a ti mají psychotesty všichni, chodí pravidelně k lékaři, mají povinné střelby a taky se stane občas nehoda. A to jsou většinou mladí chlapi. To prostě nejde vyloučit ani jakýmkoliv způsobem eliminovat, prostě kdo si hraje se sirkama tak se občas spálí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od MRBLUE » ned 04.1.2015, 16:22

Stepan
Neviem ake mas znalosti ohladne polovnych skusok a ziskania polovneho listka,ale ked som si zaciatkom 90tych rokov robil polovnicky listok,musel som absolvovat rocny kurz zakonceny skuskou pred komisiou. Bola to taka mala maturita,az na to ze predmetov bolo viac. Samozrejme boli aj prakticke strelby z gulovnice a brokovnice. Mimo to musel kandidat pocas roka vykonavat aj prax v reviri. Nemyslim si ze sa od vtedy znizili naroky. Ziskanie zbrojneho preukazu bolo oproti tomu "prechadzka ruzovou zahradou".

A ak na zaklade excesov par nezodpovednych jedincov ziadas nieco sprisnovat, jeto dost nestastne. Potom by sa mohlo stat ze koli poctu nehod motorkarov a ich nasledkom dostane vodicak na motorku len niekto kto prejde testom podobnym narocnostou tym pre kozmonautov.
A koli tomu ze nasilne trestne ciny sa vacsinou stavaju v noci, od 20,00 do 05,00 bude zakaz vychadzania.
Treba vychovavat a nie zakazovat.
Naposledy upravil(a) MRBLUE dne pon 05.1.2015, 10:19, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od Piggy » ned 04.1.2015, 19:05

Stepan píše:Myslivec si nešťastnou náhodou prostřelil hlavu. Proč se to přihodilo? Buďto to byla neopatrnost způsobená ztrátou duševních schopností vlivem věku (72 let je pro některé muže už hodně), nebo něco zcela normálního u myslivců - neodborná a nebezpečná manipulace se zbraní.
1. Myslíš jistě snížení duševních schopností kvůli poruše zdraví, ne vlivem věku.
2. Neopatrnost nepatří k projevům zdravotní poruchy - to spíš neobratnost, zpomalené reakce či zapomnětlivost, což by také mohla být příčina nehody.
3. Byla-li by neodborná a nebezpečná manipulace se zbraní u myslivců zcela normální, muselo by těch případů být alespoň o řád víc - a takový myslivec by stěží přežil 40 let.
4. O tomto konkrétním nebožtíkovi nic nevím - ale v obecné rovině nutno vždy pomýšlet také na možnost sebevraždy maskované nehodou.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od cmk » pon 05.1.2015, 9:59

Nekdy mezi Silvestrem a Novym rokem jsme prisli na to, proc myslivci strileji po lidech...
Oni totiz lovi vlkodlaky. A jakmile tu chlupatou bestii dostanou, najdou ji posleze jako zastreleného cloveka.

PS: sorry, za cernej humor - odpovida dobe vzniku teorie
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od Shi » pon 05.1.2015, 15:16

Stepan píše:Mezi nohy si položil dvě pušky a jedna z nich nešťastnou náhodou vystřelila. Projektil zasáhl muže přímo do hlavy.
Porušil hned dvě pravidla:
1) Transport nabité a ke střelbě připravené pušky autem, tedy v podstatě "mimo honitbu".
2) Mířil si na hlavu.

Zatímco 1) je normální lidská chyba - zapomněl vybít, což se stát může, tak 2) je projev naprosté idiocie a ignorance elementárních pravidel.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od Carloss » pon 05.1.2015, 16:16

Tak pokud byl přesvěčen, že ani jedna nabita není, pak dvě je mimo mísu. Tedy dvě vyplýva z jedna.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od cipis » pon 05.1.2015, 16:55

Víš, co se říká, považuj zbraň vždy za nabitou.
Tedy stav dva nesmí nikdy nastat, protože je to pojistka stavu jedna.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od Carloss » pon 05.1.2015, 17:09

S tím samozřejmě souhlasím... Ač nejsem myslivec, tk by mě vživotě nenapadly obě věci. Buď jsem v honitbě, tedy nesedám do auta a manipuluju s jednoznačně nabitou zbraní.. i kdyby nakrásně nabitá nebyla, nebo nejsem v honitbě a zbrň prostě vybiju a několikrát zkontroluju, mám zlomenou, otevřenej závěr nebo něco... Tak, aby nabitá být neb´mohla a bylo to patrný na první pohled. Když by to patrný nebylo, pak je pro mě nabitá a podle toho se k ní chovám.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od corwin.m » úte 06.1.2015, 9:20

No ještě je tu jedna varianta.
Co když ta zbraň nebyla jeho, ale toho řidiče teréňáku nejspíše jak píší v článku svědka Zoltána ten kamarádovi řekl na podrž mi flintu je vybitá atd.. a dotyčný který ji přebral a pak se stala nehoda si ji nezkontroloval?
Podle mě v tomto případě by policie mohla stíhat toho kdo mu zbraň dal, ale nejsem si vůbec jistý možná se pletu?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od Carloss » úte 06.1.2015, 9:34

No.. zajímavé... Asi by šlo o nedbalost majitele, teda jako z pohledu zákona. Jistě i o nedbalost poškozeného, bo když mě někdo půjčí zbraň s tím, že je vybitá, tak i kdyby to konroloval přímo předemnou, přijde mi normílní si to zkontrolovat sám osobně. Obdobně při vracení, i kdyby se z ní mezitím nestřílelo a v dosahu střelivo nebylo.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od corwin.m » úte 06.1.2015, 9:44

Carloss: ano mám to stejně jakmile dostanu zbraň do ruky i když jí přede mnou někdo kontroluje a pak mi jí podá tak si jí kontroluji sám protože jsem už párkrát viděl jak při kontrole dotyčný stáhne závěr několikrát dozadu, ale už se nepodívá na komoru nebo nedá ránu jistoty.Na tu vizuální kontrolu komory si já dávám pozor a pokud to na daném místě jde tak dávám ránu jistoty vždy.
No ale dokážu si živě představit jak si jí dotyční pořádně nezkontroloval a pak jí podal kamarádovy kterej mu věřil a bylo to.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od cipis » úte 06.1.2015, 10:08

Proč nedbalost majitele? Jako, dyť jsem to psal snad jasně, ne?
Každá zbraň se považuje za nabitou a tak se k ní chová. Pokud není někdo schopen dodržet tyto naprosto základní bezpečnostní pravidla, tak se pak nesmí divit, že má v hlavě průvan.
Nezlobte se na mě, ale prostě větě "není to nabité" nevěřím ani největšímu kamarádovi na život a na smrt.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...

Příspěvek od Shi » úte 06.1.2015, 14:45

Už na začátku minulého století byla formulována dvě jednoduchá pravidla:
1. Každá zbraň je nabitá, pokud není zjevný opak.
2. Hlaveň musí vždy mířit bezpečným směrem.

V praxi pak to první pravidlo znamená zhruba tolik, že se pro jistotu ke každé zbrani, která není rozebraná, chovám jako by byla nabitá. Druhé pravidlo pak říká, že si ani vybitou zbraní nemířím na hlavu.

Možná by se při zkouškách místo znalostí toho, co je "dvojka, dvoják, dvojička, dvojče, ..." a podobných chujovin, měla zkoušet znalost tohoto jednoduchého a více než 100 let starého konceptu ...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz