Hodnocení práce státního zástupce


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » úte 06.1.2015, 23:47

Carlossi, ani nevíš, jak kriticky se pleteš. Nejsme v USA, kde platí zásada oportunity. V českém trestním právu platí zásada oficiality, a mělo by se žalovat i v pochybnostech, protože těžiště dokazování leží v řízení před soudem. Postupuj jinak, porušíš předpisy. Jak krásně by se žilo ve státě, kde si budu vybírat, co odžaluji, a co ne...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Carloss » úte 06.1.2015, 23:50

Na to stačí si přečíst noviny... Vzít každého jednotlivého soudce a udělat poměr nevrácenýých a vrácených kauz. K tomu odvolačky, k tomu kauzy, kdy bylo uznáno odvolání toho, kdo se odvolával a k tomu opačně. Ono těch kitérí je opravdu hodně na to, aby si k tomu někdo sednul a za 5 min. to "vyblil". Co vím, těch kauz je víc než jedna. Koukám na to jen občas a přes to jsem si tohoto problému všiml. Co taky vidím, tak je to, že případy NO řeší jen omezená skupina SZ a soudců. Možá se právě tohle vrací mnohem íc.. pak moje otázna bude nutně znít: Neměl by to skusit řešit někdo jiný? A tím se dostaneme do kruhu... Ti, co to řešej mezi sebe nikoho nepustěj. Proč? Já to vím a napsat to opravdu nechci. (to je jako s RT UTZ...)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » úte 06.1.2015, 23:56

Carlossi, tak hlavně, že to víš Ty. Upřímně, absolutně nemám páru, o čem hovoříš... :) Kdybych Tě mohl poprosit o jednu věc, já se v těch zkratkách nevyznám, pro mne piš plné termíny. Děkuji. A jinak jsem rád, že jsi mi tu problematiku osvětlil odkazem na to, že stačí kouknout do novin. Tak jsem to zkusil, a světe div se, nic jsem nenašel. Vzhledem k tomu, že z Tvých slov bych dovolil, že je takových justičních zločinů denně dvanáct do tuctu, mi to přišlo podivné. Promiň, nejsem kovaný v internetu. Kde mám hledat? :)

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Carloss » stř 07.1.2015, 0:06

Revizní Techik Určených Technických Zařízení - to je taková skupinka lidí, která mezi sebe v příslušých UTZ nikoho nepustí. Navzájem se neshodí. Náhledem do novin snadno zjistíš, kolik problematických kauz je propíráno veřejně. Nemluvě o tom, o kolika veřejnost ani neví. Že bys nenašel ani jedinou kauzu, kterou soud vyšší inštance vrátil k opětovnému projednání soudu nižší inštance, nebo kde rozhodl odlišně, než soud nižší inštance? No promiň... ale to si pak opravdu myslím své... V té statistice nejde o nic jiného, než to dostat do čísel vzhledem ke konkrétním soudům, soudcům a SZ.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » stř 07.1.2015, 0:14

Karlíku, myslet si své může koneckonců kdokoliv :) A na to, abych našel vrácenou věc soudu prvého stupně nemusím číst noviny, já sám jich mám pár, kdy soudy vyšší instance k odvolání vrátily věc zpátky. Jen tuto situaci považuji, narozdíl od Tebe, za běžnou, a považovat ji za něco mimořádného nikdo, kdo se v problematice orientuje, prostě nemůže. Mimochodem, dáme pořádnou řeč, až se potkáme na srazu. Ačkoliv vzhledem k mé popularitě abych měl s sebou policejní ochranu, viď? :)
Statistiku vytvoř, bude to zajímavý exkurz do názorového spektra laické veřejnosti. Já sám bych měl velký zájem jo vidět, prosím o její zaslání.
Jo, a téma navrhuji přejmenovat. O hodnocení práce to není, spíše kopni si do státního zástupce, nebo zastřel si svého státního zástupce :)
Naposledy upravil(a) Hatikva dne stř 07.1.2015, 0:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od jry2000 » stř 07.1.2015, 0:15

Zajimaly by mne tyto kauzy z pohledu odpovednosti statnich zastupcu - (doplneni meho prispevku vyse)

Resistance Woman Unity
http://paragraphos.pecina.cz/search/lab ... en%20Unity


Guidemedia a vydani Hitlerovych projevu
http://paragraphos.pecina.cz/search/label/guidemedia.cz

Dalsi kauzy budu doplnovat, ale musim znovu projit stranky spolku Salamoun.
Mimochodem, dáme pořádnou řeč, až se potkáme na srazu. Ačkoliv vzhledem k mé popularitě abych měl s sebou policejní ochranu, viď?

Zcela zcestny nazor. Naopak - exoticti tvorove jsou na srazech vitani :)
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » stř 07.1.2015, 0:19

Jry2000: tak to sis opravdu nemohl vybrat lepší zdroj, než Šalamoun :)))
P. S. jedu na tapatalk přes mobil. Jak se dostanu do diskuze normálně na compu, abych si mohl přečíst odkazy? Heslo pro tapatalk mi na netu nejde...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od jry2000 » stř 07.1.2015, 0:23

Na to nepotrebujes se prihlasit. Tohle je ve verejne sekci.

Ad heslo - je stejne, jen ho asi blbe zadavas :) Zkus prehodit klavesnici (pripadne z qwerty na qwertz).
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » stř 07.1.2015, 0:24

Jry2000: nezlob se, přirovnal bych to asi k tomu, kdybys zaručené informace chtěl čerpat z Blesku nebo Aha :) Já nekomentuji blogy kohokoliv, to nejsou relevantní zdroje informací. To snad chápeš. Blog vyjadřuje subjektivní názor autora. Toť vše.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Carloss » stř 07.1.2015, 0:27

Hatikva píše:Karlíku, myslet si své může koneckonců kdokoliv :) A na to, abych našel vrácenou věc soudu prvého stupně nemusím číst noviny, já sám jich mám pár, kdy soudy vyšší instance k odvolání vrátily věc zpátky. Jen tuto situaci považuji, narozdíl od Tebe, za běžnou, a považovat ji za něco mimořádného nikdo, kdo se v problematice orientuje, prostě nemůže. Mimochodem, dáme pořádnou řeč, až se potkáme na srazu. Ačkoliv vzhledem k mé popularitě abych měl s sebou policejní ochranu, viď? :)
Statistiku vytvoř, bude to zajímavý exkurz do názorového spektra laické veřejnosti. Já sám bych měl velký zájem jo vidět, prosím o její zaslání.
Jo, a téma navrhuji přejmenovat. O hodnocení práce to není, spíše kopni si do státního zástupce, nebo zastřel si svého státního zástupce :)
Vracení čehokoli kamkoli vnímám jako nedostatek. Pokud je toho víc, tak to vnímám jako nedostatech schopností. Když ještě víc, jako nedostatek systému. Ale rozhodně bych to nepovažoval za normální. Normální je, že to je natolik kvalitně připravené a odsouzené, že to je neprůstřelné... No.. u nás to normální není... To je fakt. Rád bych s Tebou dal řeč.. a nevím, proč by ses měl bát... Tak leda pověstné čepice... kterou bych Tě asi nejen já utloukl... :-)
Obrazně... pochopitelně. Pokud vím, drtivá většina střelců se modlí za to, aby střílet nemusela. Ani ne tak kvůli soudním tahanicím, ale tak nějak vůbec.. mi přijde, že máme tak nějak zvýšený respekt k životu vůbec...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » stř 07.1.2015, 0:33

Karlíku, mohu Tě ujistit, že to normální je. V ČR, Německu, USA, Británii, vyber si jakýkoliv stát, asi tedy spíše západního střihu (jak to mají třeba Arabáči, to fakt nevím), a nespleteš se :) Samozřejmě je žádoucí, aby toho bylo co nejméně, a ono toho není dramaticky moc, ale nic neobvyklého také ne. Pokud mne chcete bít čepicemi, tak doufám, že to budou nějaké s měkkou bambulí, abych nedošel k úhoně :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od jry2000 » stř 07.1.2015, 0:38

Hatikva píše:Jry2000: nezlob se, přirovnal bych to asi k tomu, kdybys zaručené informace chtěl čerpat z Blesku nebo Aha :) Já nekomentuji blogy kohokoliv, to nejsou relevantní zdroje informací. To snad chápeš. Blog vyjadřuje subjektivní názor autora. Toť vše.
To tvrdis, ze ty naskenovana soudni rozhodnuti a veskera zverejnena uredni korespondence je neco na urovni Blesku a Aha? Vcetne zvukovych zaznamu soudnich jednani apod? Delas si ze mne legraci?
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » stř 07.1.2015, 0:40

Jry2000: ano, je. A propos, kde bereš jistotu, že tam dali vše, a nikoliv jen to, co uznali za vhodné? Jdu spát, zítra si musím zasloužit nějaké bludišťáky :)

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Pupak » stř 07.1.2015, 2:45

Napjatě čekám hoši, kdy už konečně pochopíte, že z Hatikvy nedostanete nic víc, než co si můžete přečíst ve zmíněných rozhodnutích, protože on je součástí aparátu, který funguje jak funguje. Neobhajitelným věcem se vyhne nebo je jinak zbagatelizuje, nerozumíte tomu, nemáte informace, praxi, v nejhorším případě nemá pocit, že by to obecně bylo až tak špatně nebo hodí vtípek. Osobně jsem se jen utvrdil v názoru, že těmto lidem je naprosto ukradenej osud sprostýho podezřelýho, důležitý je mít všechno formálně v pořádku, aby mě nikdo nemohl popotahovat. Neradno se dostat tomuto aparátu do spárů, jakmile se mašinérie rozjede tak tě beznohýho odsouděj za kopanec, všechno bude formálně v pořádku a nikdo z nich ti nebude moct pomoct, i když by vlastně strašně chtěli, protože tisíc důvodů. Ouřad je ouřad a jalovice dá tele, páč na to máme lejstro.

Osobně si o odpovědnosti a hodnocení práce SZ hrozně rád nechám vyprávět ve státě, kde jeden takovej pán ještě se šéfem "elitního policejního útvaru" rozpoutají policejní monstrakci, po které padne vláda, ve vazbě skončí pár generálů a poslanců, pak nám krměj hlavy organizovanejma zločineckejma skupinama a kilama zabavenýho zlata, aby to celý po roce a půl skončilo jednou jedinou podmínkou a milionama náhrad z našich kapes. Prostě jen jedna partička použila státní aparát, aby odstavila od moci a veřejnejch penězovodů druhou partičku. To není bug, to je feature, k tomu totiž stát a jeho orgány primárně sloužej. Skoro do třiceti jsem si jako vysmátej študent a následně vysmátej doktorand taky naivně myslel, že stát je tu pro lidi, pak stačily dva roky reality k poznání, že stát primárně slouží k prosazování zájmů vládnoucí partičky proti všem ostatním partičkám, jejichž společným zájmem je holit a držet u huby ovce, tj. občany, voliče - daňový poplatníky. Není v zájmu ani jedný partičky, aby tady občani beztrestně používali nějaký pistolky, páč to by se mohlo obrátit proti nim, a podle toho taky kormidlujou ten aparát. A my pitomci se pak pořád dokola divíme, proč někdo dostal flastr za použití zbraně v situaci zřejmé KN nebo NO.

Nic ve zlým Hatikvo, prostě jen jinej gang :-)

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » stř 07.1.2015, 7:42

Pupaku, dobré ráno. Nic se neděje, názor máš, a je to v pořadku. Osobně mne dost překvapuje nepřátelské prostředí, ve kterém se zde pohybuji, čekal bych to od kriminálních živlů, ačkoliv ti to na plnou hubu většinou neřeknou, myslí si ovšem leckdy to nejhorší, nicméně od bezúhonných lidí je to na pováženou. Přesto, co zde musím číst, to ve společnosti nefunguje tak, že grázlům je fanděno a těm, kteří proti nim bojují, je spíláno do lumpů a gaunerů. Hezký den přeji.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od S474N » stř 07.1.2015, 8:38

Hatikva: tak si to shrnme, mame tu skupinu zvanou spolecnost, ktera se rozdeluje:

- kriminalniky - zde je logicke, ze tato skupina justici nema rada

- slusne lidi - tito se ovsem jeste deli do dalsich dvou podkategorii:

a) obycejni a neozbrojeni lide, kteri s aparatem neprisli do styku - urcite se shodneme, ze techto je vetsina, tito maji nejakou duveru ve fungovani justice a zcela nekriticky si mysli, ze funguje dobre

b) ozbrojeni slusni obcane - zamysleme se z logiky veci o kom se bavime, clovek, ktery je obvykle naprostym realistou a na zaklade nejakych faktu (at jiz osobni ci zprostredkovana zkusenost) se rozhodl prevzit zodpovednost za sebe i sve blizni v plnem rozsahu. Dal by se pouzit i primer, rozdil zamestnanec vs. podnikatel. Takovy clovek se zajima o deni v prostredi v jakem zije asi vice, nez Franta, jehoz denni naplni je prace a potom pivo s kamarady. Takovy clovek diky svemu zajmu "chca nechca" vidi ty ruzne preslapy, excesy a proste ma svuj nazor, za kterym si pevne stoji.

Nemuzes se tedy divit, ze spousta z nas je znechucena. A toto znechuceni je dnes a denne zvysovano tim, jake dalsi/nove informace se clovek z teto oblasti dozvi.

Budu rad, kdyz se nad tim pokusis zamyslet i teto strany. Jedine tak nas muzes pochopit. Muzes si myslet neco o tom, ze jsme stejni jako kriminalnici a tim se nas (minimalne ve sve hlave, zbavit), ale je to presne naopak. Nam jde o spravedlnost, pravdu a to, aby justice fungovala v rezimu "nade vsi pochybnost".

Dovolil jsem si tu hovorit v mnoznem cisle i za ostatni, pokud nekdo nesouhlasi, necht mne opravi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » stř 07.1.2015, 9:25

Satane: nic ve zlém, jen mne to nepřátelské prostředí překvapilo. Chybovost se vyskytuje ve všech oblastech lidské činnosti, justici nevyjímaje, Tvůj rank nevyjímaje, prostě je všude. A není to specialita ČR, děje se tak všude po světě. Lidé nejsou stroje,Ty nejsi stroj, já nejsem stroj, Karlík není stroj. Chybám se nevyhneš. Můžeš se snažit je minimalizovat, ale zcela vymýtit půjdou těžko. Podstatné je, aby existovaly mechanismy, kterými lze chyby identifikovat a zhojit. A ty existují. Někdy to je běh na dlouhou trať, někdy to lidé vzdají, ale Ty mechanismy zde jsou a není důvodu jich nevyužít. Justice, především trestní, není špatná, pracuje s předpisy, které jí servíruje zákonodárce, a s lidmi, které leckdy podědila z dob minulých, kdy nebylo zapotřebí procházet náročnými psychotesty, zkouškami atd. Vyčítejte justici špatnou práci, ale zkuste se zamyslet i nad tím, zda pro tu práci máme optimální podmínky (a teď nemyslím materiální). Karlík se včera podivoval, že může dojít ke zproštění obžaloby. Může. Protože se změní důkazní situace. Například. Jistě sis v US filmech všiml formule Cokoliv odteď řeknete, může být použito proti Vám. Toto pravidlo, tzv. "Miranda rule" u nás neplatí. Pak se stává, že svědci v přípravném řízení tvrdí něco, a v řízení před soudem něco jiného. A obžaloba jde do kytek. Trestní justice nemá špatné výsledky, pracuje dobře, ať už si tvrdí kdo chce co chce. Jestli může pracovat lépe? Jistě. Dejte nám nástroje. Jestli se může vyvarovat chyb? Ne. Bohužel. To se nelze vyvarovat nikdy a nikde.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od S474N » stř 07.1.2015, 9:33

Hatikva: myslim si, ze minimalne zde na foru je dostatek veci, ktere jsou ponekud (slusne receno) "nestandardni". Staci pouze cist a premyslet v souvislostech.

Chybovost se zcela nepochybne vyskytuje vsude, jen je teda rozdil, jestli nekdo spatne slepi pytlik nebo jestli jde nevinny do kriminalu. To je proste naprosto likvidacni. Dovedes si predstavit, ze bys realne byl ve spatnou dobu na spatnem miste? Zasel by ses zeptat do kadernictvi, jestli te vezmou, s neporizenou bys odesel a nasledne by te jeste zasahovka zmlatila? Mimochodem, ted se probiram pripadem toho hocha z kadernictvi. Nejak nedovedu pochopit, kde je ta chyba, protoze i z videa z rekognice je spise patrno, ze je to zamer vysetrovatele. Respektive, v tomto pripade nedovedu vubec toho vysetrovatele pochopit, ale to jsem psal v prislusnem tematu.

Hovoris o mechanismech - jsou zde konkretni priklady (typicky Krusne hory), kdy i ty kontrolni mechanismy selhaly. A to jenom proto, ze to bylo "dobre byrokraticky podano", tedy tak, aby to proslo bez ztraty kyticky. A ono to proslo.

Mimochodem osobni dotaz - prochazel si v prime souvislosti se svou praci psychotesty?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Hatikva » stř 07.1.2015, 10:08

Satane: každý státní zástupce a soudce, než se jím vůbec může stát, musí projít náročnými psychotesty. Bavíme se o porevoluční době. Tedy jsem jimi musel projít i já. A co Ty, prošel jsi někdy psychotesty, když už jsme tak osobní ? Zde na fóru je kolik věcí, které se Ti nezdají v pořádku? Pět? Deset? Z řádově tisíců a tisíců věcí... A podotýkám, že zdroje, ze kterých se zde čerpá, ať už jsou to blogy, Šalamoun, vyjádření pachatelů, nepovažuji za relevantní. Pokud by byly, rovnou odsuzujme na základě televizních reportáží, nač tvořit spis a složitě dokazovat. V tomto se prostě my dva nikdy neshodneme, protože se na to díváme jinou optikou.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Hodnocení práce státního zástupce

Příspěvek od Carloss » stř 07.1.2015, 10:29

Já psychotesty absolvoval. Pro blém chybovosti samozřejmě existuje... Co je ale větší problém je to, že když už se o chybě ví, tak v normálních oblastech lidských činností je snaha napravovat. Leč jak vím z vlastní zkušenosti, tak ne vždy tomu tak je a je snaha chyby buď bagatelizovat, nebo rovnou zametat pod koberec. V naší firmě se místo náprav dělá totéž. A vystupuji proti tomu stejně, jaio proti tomu vystupuji tady, ba dokonce ještě důrazněji. Zkrátka, když o chybě vím, snažím se ji analyzovat, napravit a poučit se z ní. Kdežto v politice a justici vnímám spíš tu bagatelizaci, popírání a zametání pod koberec. On by totiž někdo jednak musel začít myslet, pak něco dělat, nedej bůh, aby přiznal, že je něco špatně.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz