Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Žížal » sob 10.1.2015, 9:05

Věc má z politického hlediska i druhou stránku :
http://www.bbc.co.uk/czech/korespondent/100.shtml

Neříkám, že to souvisí, ale určitě to není o tom, že se arabáči jen tak vynořili z moře.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Starosta » sob 10.1.2015, 11:25

Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Hatikva » sob 10.1.2015, 15:18

Všimli jste si, jak po vhození asi granátu se slzákem vybíhá postava, a v tom se záznam zastaví? Na všech zdrojích je to zastavené, alespoň mne se to sekne. Vám taky? Nebo je chybka u mne? Že by vybíhal ten muslimský šmejd, oni ho oddělali, a z humanitárních důvodů, aby se pravdoláskaři nepodělali, to střihli?

V 0:36 se to prostě zastaví a střih. Ale vypadá to na úmysl, protože francouzský komentář jde dál, jen obraz stopne a střih.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od kašpar » sob 10.1.2015, 15:35

hatikva: zkus tohle

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahrani ... chodu.html

docela koukám jak to fransozky swat takticky zvládl.

Nejprve dobrovolník co vběhl dovnitř sic se štítem, ale ten by mu byl asi platný jak mrtvému zimník, kdyby měl musulman nějakou trhavinu a čekal právě až na něj vběhnou a pokračování u vchodu a de facto střelba proti sobě :shock:
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Hatikva » sob 10.1.2015, 15:45

Kašpare, děkuju. Ten zmrd odletěl jak papírový čert. Čím ho to sejmuli by mne zajímalo...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Starosta » sob 10.1.2015, 16:06

Mě spíš překvapilo, jak s tím štítem přeběhl před kolegy na pravé straně, ale co mu asi zbývalo...
Čekal bych ale, že se za ním pustí ten další se štítem - a všichni zůstali u dveří.

Nechci soudit, dovnitř vidět není a asi věděli, co dělají - ale přišlo mi to jak "vypusťte psa a počkáme, až ho vyžene ven".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Žížal » sob 10.1.2015, 16:17

Chlapi , neslintejte tak nadrženě u těch videi, ať jako krvelační psychouši neskončíte na psychotestech. Velky bratr vás vidí...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od pitt » sob 10.1.2015, 16:55

kašpar píše:hatikva: zkus tohle

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahrani ... chodu.html

docela koukám jak to fransozky swat takticky zvládl.

Nejprve dobrovolník co vběhl dovnitř sic se štítem, ale ten by mu byl asi platný jak mrtvému zimník, kdyby měl musulman nějakou trhavinu a čekal právě až na něj vběhnou a pokračování u vchodu a de facto střelba proti sobě :shock:
Zda se me to,nebo kluci v kuklach u toho vchodu ve finale opravdu palili proti sobe?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od S474N » sob 10.1.2015, 17:22

Dle meho nazoru ten jeden mel taser - ten obrys zbrane by tomu nasvedcoval (i kdyz tak by mohl vypadat i kver se svitilnou), nicmene sel k zemi tak rychle, ze by to nebylo realne jinak mozny.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Steiner » sob 10.1.2015, 17:56

S474N: pálili i ostřelovači z protější budovy a kukláči měli i brokový pumpy

Mimochodem mně překvapilo, že na něho šli pistolema jednoruč, zajímala by mně úspěšnost takové střelby, protože na to kolik bylo vystřelených ran jim trvalo dost dlouho než ho složili. Tak nějak jsem žil v přesvědčení, že tyhle akce se dělají "chirurgicky přesně" ale tady je vidět jen hrubá síla a palebná převaha a nekonečná doba od začátku zásahu (od otevření dveří po poslední výstřel) - tohle spíš vypadá jak frontální útok vojenské jednotky, než jak zásah policejní zásahovky. Taky by mně zajímalo, kolik z těch kukláčů to schytalo od drbana a kolik zranění bylo z friendly-fire.

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Hatikva » sob 10.1.2015, 18:02

Steinere, a bylo jich i moc, naproti tomu, nač jsem zvyklý od nás... Ale když o tom zapřemýšlím, jak jinak to šlo udělat. Jediný vchod, žijící rukojmí, nevím, nejsem odborník.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od pitt » sob 10.1.2015, 18:03

To cert. Pochybuju ze na teroristu,kterej predtim sejmul 4 lidi pujdou s taserem. Kor zasahovka. Podle me je to svitilna.
tohle uz byla regulerni prestrelka a vzhledem k tomu kolik jich tam bylo,tak se ani vedivim strelbe jednoruc. 1.jednoruc se lip schovas za stit
2.volnou rukou si muzes "hlidat" kolegu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od cover72 » sob 10.1.2015, 18:12

Hatikva, prý tam šli i druhým vchodem zezadu, ale nedokázali je obra otevřít simultánně.
Už tak to měli obtížné v tom, že koordinovali současný začátek zásahu proti tomu únosci v obchodě a těm dvěma v tiskárně.

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Hatikva » sob 10.1.2015, 18:15

Cover72: prostě machři

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Steiner » sob 10.1.2015, 18:15

Hatikva: já vím, že od klávesnice se to dobře bojuje a po bitvě je každej generál ... ale za 8 hodin obklíčení se dá takových "vchodů" do budovy připravit určitě víc.

Tohle byla spíš demonstrace síly a odhodlání - bez ohledu na rukojmí budeme rychle a bez cavyků likvidovat všechny teroristy, žádný velký tanečky kolem, šup dovnitř, bum-bum-bum, mise splněna. Já osobně si myslím, že to není špatná taktika. Dalším potenciálním útočníkům se tak zužuje manévrovací prostor a ztrácí pro ně smysl brát rukojmí a žádat propouštění svých kumpánů nebo aby policie nezasahovala proti kumpánům jako v tomto případě. Že to teď stálo možná pár životů rukojmích? Asi jo, ale pravděpodobně to zachránilo životy dalších do budoucna. Podle hesla "s teroristy se nevyjednává".
Naposledy upravil(a) Steiner dne sob 10.1.2015, 18:19, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Hatikva » sob 10.1.2015, 18:18

Steinere, teď řeknu něco, co se asi nehodí, ale za mne taková demonstrace síly je velmi účinná, i když u toho zařve pár rukojmí. Myslím, že bych je obětoval. Jinak bych mluvil, pokud by mezi rukojmí byl někdo můj.
Akorát nechápu, kudy zdrhla ta holka a že je furt na útěku.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Steiner » sob 10.1.2015, 18:20

Hatikva: amen. Vidím to úplně stejně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Starosta » sob 10.1.2015, 19:24

Ty čtyři ale údajně zařvali ještě před tím, než začal policejní útok - resp. už během vstupu útočníka do objektu.

Taky mi původně přišlo, že snad stříleli proti sobě, ale podle posledního videa (kameraman stál čelně ke vchodu) byl útočník v době poslední střelby ještě uvnitř a ten úhel si obě strany jistě velmi dobře uvědomovaly. Proto i ta dorážečka mezi dveřmi nablízko, kdy si tam ten policajt přikročil co nejblíž...

Ten pád z ničeho nic by asi skutečně mohl vysvětlovat taser, ale spíš jsem sázel na brokovnici z pravé strany.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Hatikva » sob 10.1.2015, 19:35

Tyhle jednotky jsou profi, vědí moc dobře, co dělají. Dostat do pracek bych se jim nechtěl. A české zásahovky nevyjímaje.
Jo, a oba zásahy francouzských speciálů usmrtily toliko teroristy. Žádná další civilní oběť není hlášena. Dobrá práce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Starosta » sob 10.1.2015, 20:46

Obrázek
Žížal píše:Chlapi , neslintejte tak nadrženě u těch videi, ať jako krvelační psychouši neskončíte na psychotestech. Velky bratr vás vidí...
Hele, až půjdem na ty psychotesty, tak si podáme ruce - protože Ty s tím avatarem tam už budeš sedět v čekárně :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz