Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 65

Registrován: ned 02.2.2014, 18:49

Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od wagi » ned 18.1.2015, 19:28

Zdravím,
fórum jsem prohledal, většinu věcí se mi podařilo najít ale radši bych si to ještě jednou shrnul v tomto konkrétním vlákně. Rozhodl pro nákup G19 3. gen čí 4.gen
:arrow: kupovat budu v Praze - kde koupit? (nějaká výhoda tam, či jinde, nebo naopak nevýhoda)
- Respektive ohledně slev pro PČR, pokud jsou ještě aktuální potřebuju potvrzenej papír nebo stačí placka?

:arrow: zakoupit ihned něco, co nebude přímo v "krabici"? a je vhodné tím zbraň dovybavit (zbraň mám pro radost, na střelnici tak 2x za měsíc a pro svou ochranu, nebudu se účastnit soutěží)
Z práce jsem zvyklej tahat CZ 75D, takže si malinko odpočinu.
Ovšem přemýšlím jestly má cenu kupovat pod Glock svítilnu, přeci jenom člověk často chodí po nocích a mám vyzkoušeno z práce, že bez baterky ani ránu ovšem zdá se mi praktičtější pod zbraní než solo -je to k něčemu?......

:arrow: jaké pouzdro na skryté nošení na "těle"? (asi pádlo?)
- bez příslušenství, případně na baterku....

:arrow: není tu někdo, kdo chodí střílet - Praha ( dojedu) :))) Rád bych si zkusil oba Glocky najednou ( nedělá mi problém je zapůjčit na střelnici, ale rád bych pokecal s někým kdo má zkušenosti s jednotlivými modeli, či příslušenstvím a případně probral další věci ke zbrani.

Střílím rekreačně a byť nejsem úplně technickej typ už nějak tuším co bych u zbraně potřeboval a co ne, ovšem s Glocky mám minimální zkušenost, takže uvítám i rady jak toho ideálně docílit, s čím si pohrát, co vyzkoušet aby se mi nenakupilo příslušenství na 5 kvérů, který nevyužiju :))))

Takže pokud by jste někdo mohl ztratit pár minut debatou o zbrani, budu Vám velmi vděčen.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od S474N » ned 18.1.2015, 19:39

Musis mit potvrzeni:
:arrow: http://www.mpicz.cz/prodej/sleva-pri-na ... ne-slozky/

Osobne bych si nechal vymenit stojinu spouste a zvetseny zachyt zaveru.

Co se svitilny tyce - dle meho nazoru lepsi mit u sebe univerzalni svitilnu, nez tahat primo na kveru. Respektive zalezi, pokud bych byl ve vykonu sluzby a navic v nejake z exponovanych utvaru (nemyslim tim dopravaky merici rychlost), tak bych asi do toho sel, ale jinak bych se na to vykaslal. A kdyz uz podvesnou svitilnu, tak nejakou s LED (idealne Cree) a urcite ne s klasickou halogenovou zarovkou.

Pouzdra si musis vyzkouset sam, ktere ti vyhovuji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od formic » ned 18.1.2015, 21:54

kde koupit - v Praze bych doporučil obchod v Motole, velmi příjemná domluva. Obvykle tam mají obě generace.
co vyměnit - jak píše čert, koneckonců jsem udělal to samé :)
na skryté nošení se mi docela osvědčil clip draw
střílet jezdím do Květnice (hned za Prahou směr Újezd) tak jednou za týden, mám G19 gen.4
In Glock We Trust
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Bukowsky » ned 18.1.2015, 22:32

wagi:
- co se nákupu týče, jsem spokojený s Kentaurem v Dejvicích. Fajn přístup, mají tam i věci okolo, byť některé doplňky se mi daří sehnat jen přes Glockshop v Brně
příslušenství - zatím u obou Glocků jsem měnil stojinu a zvětšený záchyt závěru. Někdo to odsuzuje, jiný bez toho nechce fungovat - moje vlastní zkušenost rozhodla.
- na skryté nošení: měl jsem G19, nyní G26 - komfort při skrytém nošení dělá délka pažby versus postava :) Při využití IWB pouzdra mě G19 pořád někde dloubala. Naopak pokud nechceš IWB pouzdro, zatím ve všech případech jsem si nechal udělat na míru kydex od RH Holsters, výborná zkušenost. A i to IWB Ti udělají :wink:
- svítilna: Jak říká čert, razím taktéž cestu mít svítilnu bokem, při ukotvení na kvér to jednak chtě nechtě zvětšuje rozměry zbraně, vytváří to potřebu nechat si udělat pouzdro na zakázku a celkově můj názor je, že je lepší mít kvalitnější svítilnu na univerzální použití, než výkonem slabší, avšak dražší právě pro její dedikované využití na zbrani.
Na toto téma se chystám zanedlouho absolvovat kurz, tak pak budu snad o něco chytřejší 8-)
A střelnice - v současnosti je kolem Prahy super již výše zmíněná Květnice, ale nově, nebo spíš opět brány svého ústavu otevírá Avim na Florenci :-) Asi neexistuje lépe pozicovaná střelnice pro Prahu či dojíždějící persony...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Glockmaniak » ned 18.1.2015, 22:38

Už tu bylo všechno řečeno, tak jen za sebe přidám, že co se týče pouzdra, šel bych do pouzdra bez pojistky, kde je pistolena držena v pouzdře pouze samosvorem. Předpokládám, že s padákem s tím skákat nebudeš a na běžné nošení mimo službu to naprosto dostačuje. Ze samosvorného pouzdra to jen vytáhneš a pan Murphy bude mít minimální šanci uplatnit své zákony v ten nejnevhodnější okamžik.
Pokud chceš svítilnu přímo na rail pod Glocka, tak bych Ti z vlastní zkušenosti doporučil Streamlight TLR. Jsou to kvalitní svítilny. Je ale na zvážení, jestli si nekoupit nějakou svítilnu, kterou budeš moci používat normálně i bez zbraně na normální svícení. Pak mohu opět z vlastní zkušenosti doporučit značky Led Lenser a Fenix. Toho Led Lensera mám asi už 6 let a tahám ho s sebou všude a je naprosto spolehlivý a krásně svítí.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 32

Registrován: úte 04.11.2014, 13:43

Zbraň: G19

Bydliště: Praha Zbraslav

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od imperator_cz » pon 19.1.2015, 9:06

Nedávno jsem psal o IWB pouzdru

IWB = mezi kalhotami a tělem

Mimoto mám ještě klasické pádlo od Fobusu. Bylo 'zdarma v akci' k pistoli při koupi a vlastně jsem s ním spokojený.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 29.7.2014, 20:43

Zbraň: G19 gen3 a AR15 BF

Bydliště: Praha

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Mosquito » pon 19.1.2015, 18:23

K nákupu doporučím též obchod na Praze Motol
Potvrzení mít musíš (i když v krajním případě to udělají i bez něj, ale MPI to chce na evidenci).
Já volil gen3 protože mi sedl krásně do ruky a tak jsem nepotřeboval měnit velikost rukojeti jako má gen4
Rovnou na místě mi poradil prodavač velmi vstřícně a nic mi nenutil jako v jiných prodejnách.
Vymění na počkání co si řekneš. Já měnil jen odpor spoustě a uvažoval jsem o záchytu závěru.
Na noc mám mířidla s tritiem a svetlovodnými vlákny které jsem koupil nové (jinde) za 1/2 cenu.
Pouzdro mám od Fobuse - měli ho zdarma k pistoli a na léto chci ledvinku od Aegisu

Příspěvky: 37

Registrován: čtv 04.4.2013, 18:30

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od rocky77 » pon 19.1.2015, 21:39

Taky přidám pár "mouder" a zkušeností:

- v Praze nejraději nakupuji ve Strašnicích - Alliancze. Vstřícná a milá obsluha, široký výběr...

- mám G19 a G26 a u obou jsem udělal jedinou úpravu - záslepku pažby. A jsem spokojen.

- z pouzder mi nejvíce sedí Blackhawk s pádlem bez pojistky - mám ho na oba Glocky. Když potřebuji IWB, mám Appendix od 5.11. Plus ještě tašku přes rameno od Falco holsters...

- a jako hoši nade mnou nosím svítilnu sólo...

Příspěvky: 65

Registrován: ned 02.2.2014, 18:49

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od wagi » stř 21.1.2015, 19:58

hoši blbu vzdorně, napostujete mi sem pár typů na pouzdra - google mi vyhazuje samí pouzdra s pojistkamja, který úplně nedoporučujete.... ( uznám může to být i mýma rukama)

resp myslíte tohle:

http://www.mpicz.cz/sortiment/gl-2-nd/

a co říkáte na střelecký servis?

http://www.streleckyservis.cz/cz/zkouseni_zbrani.php

tohle vypadá celkem ok, jen nemaj 3. gen
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Bukowsky » stř 21.1.2015, 20:32

wagi: nepíšeš, jak chceš nosit - k jakému oblečení, zda uvnitř či raději na vnější straně kalhot.
Plus připočtěme nepatrný detail, že co vyhovuje jednomu, nejspíš nebude sedět druhému (drobná nuance týkající se z 98% tělesné konstituce a objemu pasu) :wink:
Všeobecně super je kydex, který se dá udělat víceméně podle Tvých konkrétních požadavků - viz mé dřívější doporučení z tuzemských výrobců například RH Holsters.
Ale mnozí si pochvalují i pádla od Fobusu, či levnou látkovou Dastu - v mém případě zatím nejpohodlnější (přesněji řečeno jediné pohodlné) pouzdro pro vnitřní skryté nošení.

Zkus být tedy konkrétnější

PS: S touto debatou pravděpodobně budeme odkázáni do sekce příslušenství, zkus tedy zapátrat tam - v tuto chvíli už to je knihovna všeho dostupného :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od kuba » stř 21.1.2015, 21:15

obecně málokdy se poštěstí že je člověk spokojenej na první pokus, resp. může to tak bejt většinou protože lidi nenarazej na nic lepčího :)

co se týče světla jak tu někteří píší, je to o preferencích, já to třeba dost kombinuju, když nosím 17 tak se světlem,

když 42 tak samo bez světla, ale v kapse mám furt svítilnu do ruky, neb two is one, one is none :)

dneska už je tak velkej výber co se týče světel na kvér že spousta co je na 1 baterku jako APL, Viridian,... ty to ani nerozšiřujou nijak extrémně.

záchyt závěru zvětšenej je zbytečnej, resp. bude záležet na úchopu jak vysokej budeš mít, většině lidí tam spíš vadí i ten základní a pilujou i ten.

co rozhodně měnit tak to je zvětšenej záchyt zásobníku u 3gen.

co se týče pouzder, vyzkoušet, osobně samozřejmě nejakej kydex vnější, ale bez pádla na průvleky, všechny co má úchyty v ose zbraně zbytečně rozšiřuje obrys.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od cmk » čtv 22.1.2015, 9:17

wagi píše:Zdravím,
fórum jsem prohledal, většinu věcí se mi podařilo najít ale radši bych si to ještě jednou shrnul v tomto konkrétním vlákně. Rozhodl pro nákup G19 3. gen čí 4.gen
:arrow: kupovat budu v Praze - kde koupit? (nějaká výhoda tam, či jinde, nebo naopak nevýhoda)
U Glocka je to jedno.
- Respektive ohledně slev pro PČR, pokud jsou ještě aktuální potřebuju potvrzenej papír nebo stačí placka?
Viz. odkaz od S474n
:arrow: zakoupit ihned něco, co nebude přímo v "krabici"? a je vhodné tím zbraň dovybavit (zbraň mám pro radost, na střelnici tak 2x za měsíc a pro svou ochranu, nebudu se účastnit soutěží)
V podstate uplne nutne neni nic.
Obecne se podle me precenuje uloha zachytu zaveru a vypousteni zasobniku - obzvlaste na civilni noseni a strileni pro radost na strelnici (kvuli zavodum uz je to neco jineho).
Dost nepravdepodobne vystrilis na ulici cely zasobnik, abys musel prebijet.
I kdyz - kdo vi, co nas za par let ceka...
Ovšem přemýšlím jestly má cenu kupovat pod Glock svítilnu, přeci jenom člověk často chodí po nocích a mám vyzkoušeno z práce, že bez baterky ani ránu ovšem zdá se mi praktičtější pod zbraní než solo -je to k něčemu?......
Muze byt... Na zavodech se ukazuje, ze strelba s baterkou na zbrani je proste rychlejsi a presnejsi... Ale to jsou zavody... V realu, i pokud mas baterku na zbrani, je lepsi mit jeste nejakou nezavislou. Preci jen - s tou na zbrani si dost pravdepodobne za zivot nezasvitis "na ostro", kdeztou s tou v kapse budes svitit kazdou chvili nekde.
:arrow: jaké pouzdro na skryté nošení na "těle"? (asi pádlo?)
- bez příslušenství, případně na baterku....
Nejlevnejsi slusny pouzdro "bez baterky" je asi Fobus (padlo, bez rotace) - sedi u tela a me osobne naprosto idealne vyhovuje sklon. Rychle nandani i sundani.
Jedina nevyhoda - da se vyrvat - kdyz ti nekdo za to pouzdro skubne spravnym zpusobem, sunda ti pistoli z kalhot I s pouzdrem behem sekundy.
Druha jistota je "Kydex na miru" (napr. RH-holsters) - s baterkou, nebo bez - co si reknes, to udelaji. Sklon jaky budes chtit, provedeni, barva... Kovove uchyty k opasku - v podstate nejjistejsi zpusob uchyceni.
s čím si pohrát, co vyzkoušet aby se mi nenakupilo příslušenství na 5 kvérů, který nevyužiju :))))
Moje rada - nejdriv strilet a strilet a strilet a pak teprve ladit. A vyhnout se radoby-modnim tacticool vecem. Mirenkari te budou presvedcovat na mikrometry (pak zjistits, ze jsou nechutne vysoky), papirovy valecnici na kovovy miridla nejlepe s tritiem, sportovci na zvetsene vsechny prvky na pistoli a na jinou stojnu... Ser na ne na vsechny... Strilej a casem sam dojdes k tomu, co se vyplati a co ne...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 37

Registrován: čtv 04.4.2013, 18:30

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od rocky77 » čtv 22.1.2015, 9:47

wagi píše:hoši blbu vzdorně, napostujete mi sem pár typů na pouzdra - google mi vyhazuje samí pouzdra s pojistkamja
Toto používám já:

http://www.alfatactical.cz/blackhawk-pi ... d-cqc.html

http://www.alfatactical.cz/511-vnitrni- ... x-iwb.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Starosta » čtv 22.1.2015, 10:09

cmk píše:Moje rada - nejdriv strilet a strilet a strilet a pak teprve ladit. A vyhnout se radoby-modnim tacticool vecem. Mirenkari te budou presvedcovat na mikrometry (pak zjistits, ze jsou nechutne vysoky), papirovy valecnici na kovovy miridla nejlepe s tritiem, sportovci na zvetsene vsechny prvky na pistoli a na jinou stojnu... Ser na ne na vsechny... Strilej a casem sam dojdes k tomu, co se vyplati a co ne...
Nemůžu si pomoct, mě ty Tvoje příspěvky prostě baví :D
Ser na ně na všechny, bůh si to (příslušenství) přebere :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od cmk » čtv 22.1.2015, 13:17

No co no :-) Kazdymu sedne neco jinyho - kdyby si tam mel dat všechno, co mu kdo poradi, bude mit z Glocka vanocni stromecek ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 29.7.2014, 20:43

Zbraň: G19 gen3 a AR15 BF

Bydliště: Praha

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Mosquito » čtv 22.1.2015, 14:31

Je nekde videt fotka jak vypada zvetsene tlacitko vypousteni zasobniku pred a po?
Vsude jsem nasel jen ten dil, ale ne jak moc to zvetsi. Mam s vypoustenim trochu problem u G19 gen3 > tlacitko mi prijde sakra maly
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 22.1.2015, 14:52

Moje rada - nejdriv strilet a strilet a strilet a pak teprve ladit. A vyhnout se radoby-modnim tacticool vecem. Mirenkari te budou presvedcovat na mikrometry (pak zjistits, ze jsou nechutne vysoky), papirovy valecnici na kovovy miridla nejlepe s tritiem, sportovci na zvetsene vsechny prvky na pistoli a na jinou stojnu... Ser na ne na vsechny... Strilej a casem sam dojdes k tomu, co se vyplati a co ne...
Luxusní příspěvek :-D :-D :-D
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od HV » čtv 22.1.2015, 15:41

Glockmaniak: Ona je to hluboká pravda. Bohužel tuto radu nelze dávat začátečníkovi, který je natěšený na to neustále něco vylepšovat. K tomu poznání si každý musí dojít sám. Je to jako říkat dítěti:"Počkej až budeš větší, to budeš litovat, že nebudeš moci chodit do školy." :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Žížal » čtv 22.1.2015, 17:13

Bouchačka se musí trochu přitunit a nakrmit pořádným žrádlem. Ale věšet na ni různé p...viny je zbytečné. :mrgreen:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Drobné rady, velká pomoc - G 19 3.gen / 4 gen

Příspěvek od Quirinus » čtv 22.1.2015, 17:57

Hele, nenech se odradit. Pěkně nakup všechny dostupný díly, hlavně bych doporučil třeba mířidla Warren tactical, a když ti nebudou vyhovovat, vždycky mi je můžeš za polovinu pořizovací ceny prodat. :lol:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz