Přebíjené LIMIT spolehlivost


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od franta599 » čtv 22.1.2015, 16:13

no jedu zitra do AT do Plzne s nima uvidim co mi na to reknou kazdopadne bych nerad glocka na kousky

Příspěvky: 8

Registrován: pát 03.1.2014, 22:11

Zbraň: CZ75B

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od martin75 » čtv 22.1.2015, 16:28

Ahoj,

mám doma také tuto šarži, tak jsem volal do Limitu co se to děje a jestli to mám někam vrátit. Bylo mi řečeno, že:
- jestli odešla CZ75 Duty, tak je to prý "známý problém" a chyba zbraně, která je z plastu, prý to zbrojovka běžně řeší jako reklamaci

- u pistole Jericho a Glock prý mají nějaké okénko, kdy nábojnice není ze všech stran těsně obklopena kovem, takže to může vést k "ufouknutí" - pokud je tedy přebíjená nábojnice přebíjena již poněkolikáté a v onom místě oslabena. To je asi to, k čemu došlo na druhé fotce

- u ostatních zbraní by neměl být prý naprosto, ale naprosti žádný problém. Prý je všechno zkoušené, testované a kontrolované. A i kdyby nábojnice byla plná až po okraj, tak to prý musí pistole pohodlně ustát.
Jak jsem koupil, tak prodávám...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Rough boy » čtv 22.1.2015, 18:05

Zajímalo by mne, zda si uvědomují, že porušují předpis č. 338/2002 Sb., konkrétně § 7, odst. 2, písm. c - Při přebíjení nábojů lze používat pouze nepoškozenou nábojnici.
Pokud se nábojnice nevejde do komory a při odpálení si "ufoukne" tak, že zničí celej kvér, je nasnadě se domnívat, že byla k přebíjení použita nábojnice vadná. Z čehož vyplývá, že kontrolou prochází leda h....
Je zvláštní, že když na netu narazím na fotky rozškublých zbraní, tak je to ponejvíce ve vláknech o spolehlivosti jednoho nejmenovaného střeliva, či v pár případech si za to mohl střelec, co si sám přebíjí a skoro vždy se k nějakému experimentu přiznal.
No nic, hezky se k tomu postavili a vyjádřili. To mě utvrdilo v tom, že od nich už mi nesmí přes práh ani zápalka, i kdyby prodávali nepřebíjený za korunu pade.

Edit:
Nemyslí oni náhodou tohle tím místem, kde není nábojnice těsně obklopena kovem? To místo na fotce, kde nepoškozená nábojnice 9mm luger je dostatečně silná, takže to při výstřelu s nepoškozenou nábojnicí a potažmo kvérem nic neudělá???

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 61

Registrován: stř 21.3.2007, 11:58

Zbraň: Glock 19

Bydliště: KH, pracovne PHA

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od krtek » čtv 22.1.2015, 19:39

Uvidíme, s čím se vytasí Zbrojovka, každopádně první slova jejich zástupce byla, že v návodu k použití zbraně jasně stojí, že se má používat originální střelivo a ne přebíjenky, čili to s tou reklamací asi nebude tak snadné. Samozřejmě, že Limiťáci budou tvrdit, že oni za nic nemůžou.

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 22.5.2014, 21:40

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od karlos01 » čtv 22.1.2015, 21:41

takhle vypada moje serie S307
8-10 v pytliku je nafouknutejch tak ze to G19 nezere
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od franta599 » čtv 22.1.2015, 22:23

karlos01 : naprosto přesne tohle je ten problem glock to už nesežere :?

Příspěvky: 8

Registrován: pát 03.1.2014, 22:11

Zbraň: CZ75B

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od martin75 » čtv 22.1.2015, 22:33

franta599 píše:karlos01 : naprosto přesne tohle je ten problem glock to už nesežere :?
Glock s tím může mít problém, říkal pán. Můžete se ho optat co s tím, mobil je na stránkách. http://www.limit.cz/kontakt/

Minimálně by to tedy chtělo všechny přebíjenky před použitím zkusit zda projdou a nafouknutý vyřadit.

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Pupak » čtv 22.1.2015, 22:53

Tomu pánovi zavolám, až budu potřebovat vyprávět dětem před spaním nějakou pohádku, takovou snůšku výmyslů v pár větách aby člověk pohledal. Jasně, CZ Duty se běžně rozletí na prvočinitele po celý střelnici, ale to neva, CZUB to bere jako reklamaci. Jericho je taky blbý, ale ostatní stovky a tisíce druhů zbraní v ráži 9L jsou naprosto v poho, nejspíš je všechny zkoušeli.

Nedal bych to do pistole ani kdyby byly zadarmo.

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 22.5.2014, 21:40

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od karlos01 » pát 23.1.2015, 10:30

martin75 píše:
franta599 píše:karlos01 : naprosto přesne tohle je ten problem glock to už nesežere :?
Glock s tím může mít problém, říkal pán. Můžete se ho optat co s tím, mobil je na stránkách. http://www.limit.cz/kontakt/

Minimálně by to tedy chtělo všechny přebíjenky před použitím zkusit zda projdou a nafouknutý vyřadit.
no to jsem prave musel zacit delat, pred odjezdem na strelnici vysypat pytlik a vsechy omerit
takze opruz.
Jeste mam 800 tehlech nepovedenejch vcelicek, pak uz mi limit do baraku nesmi.

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od franta599 » pát 23.1.2015, 10:35

Tak jsem dopadl jak sedlak u chlumce jako reklamaci mi to pry mužou vzit ale sance na uspech neni takže to vzdavam muj glock to proste nežere tzn hazim to na bazar hunting za 3kč/kus a rovnou jsem si koupil tovární a limit mi do baraku už nesmí

prebijene naboje jsou pry určite v toleranci (z čehož vyvozuju že mam "nahovno" zbran) - ironicky rečeno .... fakt už nevim co si mam myslet bud ma mimo toleranci zbrojovka glock komory na naboje nebo limit použiva poškozene naboje -> vyberte si .... :bomb: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Rough boy » pát 23.1.2015, 11:02

franta599 píše:...jako reklamaci mi to pry mužou vzit ale sance na uspech neni
To by mohl posoudit někdo jiný, viz čtvrtá odrážka shora:
http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava- ... tu-dotazu/

Příspěvky: 8

Registrován: pát 03.1.2014, 22:11

Zbraň: CZ75B

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od martin75 » pát 23.1.2015, 11:04

franta599 píše: prebijene naboje jsou pry určite v toleranci (z čehož vyvozuju že mam "nahovno" zbran) - ironicky rečeno .... fakt už nevim co si mam myslet bud ma mimo toleranci zbrojovka glock komory na naboje nebo limit použiva poškozene naboje -> vyberte si .... :bomb: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Můžete změřit přesně ten rozdíl mezi nafouklou a normální nábojnicí? Limit píše, že dodržuje C.I.P. standardy - tady jsou ty rozměry a tolerance je tam 0.02 mm na průměr.

http://www.cip-bobp.org/homologation/up ... page28.pdf

http://www.cip-bobp.org/homologation/up ... en-cr1.pdf

Takže jestli je nafouklá nábojnice širší o půl milimetru nebo kolik, tak to v toleranci podle všeho nebude.

Ještě jsem koukal, že na těch stránkách C.I.P. Limit homologaci nemá - na rozdíl třeba od Alsy...

Možná by byla legrace vzít takovej jejich pytlík a poslat to znalci, ať ty tolerance zkontroluje...

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od franta599 » pát 23.1.2015, 11:26

mam to zmereny limit 9.98 tovarní SB 9.88 -nejširši rozmer ale meri se to docela složite možna v praci si na to vemu digitálni mikrometr jeste že delam frezaře :D komora zmerena na 9.95 (baj voko)

Příspěvky: 8

Registrován: pát 03.1.2014, 22:11

Zbraň: CZ75B

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od martin75 » pát 23.1.2015, 11:33

franta599: No jestli dobře koukám, tak v těch normách C.I.P. vidím průměr P1 = 9.93 s tolerancí 0.02 mm. Tak ať se Limit vytasí s tím, jak ty tolerance tedy dodržuje...

Jinak pokud by mi jejich střelivo zničilo zbraň, tak se s nima budu klidně soudit. Mají mít takovou kontrolu kvality, aby ty normy dodrželi. Když mají nekvalitní nábojnice, tak ať to někdo kontroluje kalibrem. Rozhodně nevidím OK, přenášt odpovědnost na zákazníka, pokud dodám na trh zboží, které neodpovídá deklarované kvalitě.

Co by na to řekl asi http://www.cuzzs.cz/cs/ ?

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od franta599 » pát 23.1.2015, 12:11

Pro me takhle značka je uzavrena no dal to resit nebudu nic se nevyresi ... 740 jich ted mam ty proste prodam holt pod cenou a už jedine tovarní

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Tomak » pát 23.1.2015, 12:37

...moc pěkný čtení :oops: :oops: :oops: doma jich mám tak ještě 700 ks, takže večer u bedny všechno vysypat a zkoušet do komory. Teď prvně se mi stala s limitem stejná záležitost jako výše popsaná. Šprajcnutá nafouknutá nábojnice v komoře, nedovřenej závěr nešel ani tam, ani zpátky !!! Celkem zajímavě se vyndavala ven !!! Tak člověk aspoň ví, jak do budoucna s limitem :oops:
Jinak zničených zbraní je mi moc líto, ale hlavně, že ruce atd. jsou v cajku !!
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Pupak » pát 23.1.2015, 13:13

Pokud jsem to dobře pochopil, příčinou destrukce byla nábojnice roztržená někde u dna, kvůli čemuž šel tlak dovnitř těla pistole. To vypadá, že nábojnice byla nějakým způsobem zeslabená nebo poškozená, což těžko zjistíte zkoušením do komory. Tam se nemusí vejít ani dobrá nábojnice ve špatně udělaným (zažehleným) náboji a naopak vadná nábojnice v dobře udělaným se vejde. To byl případ i těch dvou zničených pistolí, které zjevně ty průserové náboje nabily a odpálily.

Jak říkám, do pistole bych to nedal, mám se rád. Pokud bych to chtěl řešit, je to zralý nejspíš na úřad/znalce a soud, což bude na dlouhý lokte a peníze.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Rough boy » pát 23.1.2015, 13:39

Pokud bych byl v pozici majitele pár set ks nábojů, tak to řeším jako tady kluci - vysypu to do kanálu (samozřejmě obrazně řečeno). Pokud by mi to ale rozškublo kvér, tak pošlu stížnost na ČOIku. Oni se tím zabývat ze zákona musí, resp. Ti musí dát k tomu vyjádření, jakým způsobem bylo reflektováno na Tvou stížnost. Znalce si pak přizvou oni.

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od franta599 » pát 23.1.2015, 13:44

Pupak: ono ty nabojnice praskaj totiž presne v tom miste kde jsou rozšiřeny a kuli čemu nejdou do komory 1.5 mm nad žlábkem už jsou hodnekrát vystřeleny tudiž zeslabený

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od cipis » pát 23.1.2015, 13:45

ČOIka ti nebude řešit konkrétní případ. Ta bude řešit max. to, že to někdo odmítne vůbec reklamovat, nepostupuje podle zákona atd. A už vůbec nebude zvát/platit znalce na kvér atd.
V prvé řadě standardní reklamace, pokud neuznají, tak je na reklamujícím, aby si sehnal znalce, opět reklamoval a pokud i přesto nic, tak už soud atd., podle toho, jak se na to cítí a co mu k tomu ten znalec řekne.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz