Přebíjené LIMIT spolehlivost


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Rough boy » pát 23.1.2015, 13:53

Vůbec nemáš pravdu. Správní orgán má povinnost se zabývat jednotlivými podněty. To stále platí...

Příspěvky: 8

Registrován: pát 03.1.2014, 22:11

Zbraň: CZ75B

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od martin75 » pát 23.1.2015, 13:59

Rough boy: Samozřejmě:
http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava- ... tu-dotazu/

Česká obchodní inspekce prošetří podání spotřebitele, když prodávající ...
...
- nabízí výrobky, které budí podezření, že nejsou bezpečné

- používá nekalé obchodní praktiky: například uvede nepravdivé údaje o výrobku nebo poskytované službě, uvede nepravdivé údaje nebo zamlčí některé informace, které mohou zásadním způsobem ovlivnit rozhodování spotřebitele, takže spotřebitel např. zakoupí výrobek nebo službu, které by se znalostí těchto informací nezakoupil, neuplatní právo, kterého by jinak využil, apod. Klamavou obchodní praktikou je i prodej padělků.


Takže pokud výrobce tvrdí, že jeho výrobek splňuje určité normy, on nesplňuje a někomu to pak málem urve pazouru, měla by to ČOIka řešit.

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Pupak » pát 23.1.2015, 14:21

franta599 píše:ono ty nabojnice praskaj totiž presne v tom miste kde jsou rozšiřeny a kuli čemu nejdou do komory 1.5 mm nad žlábkem už jsou hodnekrát vystřeleny tudiž zeslabený
V tom případě to může bejt vodítko třeba k tomu, který podrobit dalšímu zkoumání, ale do pistole bych to stejně nedal. Tobě to do Glocka nevleze, ale do ČZ třeba jo, ty rozstřelený pistole to prostě nabily.

Co se týče ČOI, jako cesta se jeví ten nebezpečnej výrobek, ovšem nejlepším výsledkem bude zákaz prodeje a pokuta. Ten zákaz asi bude následně použitelnej v reklamačním sporu, ale ČOI ho za nikoho rozhodně řešit nebude.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od cipis » pát 23.1.2015, 15:47

Ale podnět pro ČOI není ten zcela konkrétní případ reklamace. A nikdy nebyl.
U ČOI se dají napadnout prodejní podmínky, záruční podmínky, atd. Ale ČOI nebude řešit konkrétní případ reklamace. Bude řešit maximálně třeba to, že ti neodpoví do 30 dnů atd. Rozhodně ale nebude dělat testy na cuzzs apod.
Nekalé obchodní praktiky na to těžko někdo napasuje, možná opravdu to podezření na nebezpečný výrobek. Ale na to výrobce předloží certifikát ze zkoušek, rozhodnutí o CIP atd. atd. Tedy dle certifikátu to bude bezpečné.
Je to prostě tak, že si těch třeba 500 nábojů musí někdo poslat na zkoušku (když mu odmítnou reklamaci), na základě zkoušky pak to vyreklamuje znovu a bude to řešit s prodejcem, včetně úhrady nákladů. Až když prodejce nebude spolupracovat či bude postupovat nezákonně, tak teprve přijde na řadu ČOI.

Chápu, že se nikomu do toho nechce, že je jednodušší to prodat na bazaru, ať si to řeší někdo jiný (nezapomeňte ale, že v tom případě ručíte za skryté vady 6 měsíců vy a ne výrobce), ale prostě jinak, než že se to pošle na zkušebnu, tak se to nevyřeší.

Příspěvky: 8

Registrován: pát 03.1.2014, 22:11

Zbraň: CZ75B

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od martin75 » pát 23.1.2015, 16:03

Tak jinak - chápu, že se nikomu nechce platit drahý znalecký posudek, případně najímat právníky... Co tedy vzít rozbitou zbraň a hrst těch nafouklých patron a oznámit to na policii jako normálně podezření na prodej nebezpečného střeliva, kde hrozí riziko dalších škod, úrazů a případně i smrti pro podobně postižené. Ono jako ti ty střepy zbrojovka vrátí, tak stejně to budeš muset nějak řešit...

Ať si to policie prozkoumá jak chce a nechá si zpracovat posudek, kde chce. Ještě bych tam připsal, že si o výsledku svého podnětu přeji být písemně informován...

Podle jejich závěru bych se pak řídil - když napíšou, že všechno je naprosto OK, tak nemá cenu se soudit. Pokud dostane Limit flastr, tak by náhrada škody měla být samozřejmostí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Rough boy » pát 23.1.2015, 16:31

Pokud by se to dostalo do správního řízení, tak znalce pro potřeby znaleckého posudku přidělí stát, netřeba si ho platit.
Samozřejmě to neřeší reklamaci kvéru. Řešilo by to situaci, kdy firma evidentně mabyla dojmu o svých "neprůstřelných" argumentech, které by se jim s velkou pravděpodobností ve správním řízení rozsypaly jako domeček z karet.
Ztotožňuji se ale i s názorem, že nejvíc jim ublížíte tím, že ty šmejdy přestanete kupovat.

Příspěvky: 8

Registrován: pát 03.1.2014, 22:11

Zbraň: CZ75B

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od martin75 » pát 23.1.2015, 16:37

To, že si to už nikdo nekoupí, je jasné. Myslel jsem, že se tu řeší co s těma, který mají doma takových patron stovky či snad i tisíce, případně co s těma, kterým to zničilo zbraň.

Správním řízení? Já bych dal střepy z bouchačky do pytlíku, k tomu zbytek nábojů, případně nákupní doklad kdy a kde jsem ty šmejdy koupil a odnesl na policii s tím, že mám podezření, že se prodává nebezpečné střelivo. To by policie mohla prošetřovat v krajním případě i jako obecné ohrožení, to snad není správní řízení (to se jede podle správního řádu), ale podle trestního řádu a zákona o policii. Samo, že v případě potřeby nějakého zhodnocení si policie nechá provézt potřebné zkoušky na svoje náklady.

http://www.policie.cz/clanek/postup-pol ... ameni.aspx

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Pupak » pát 23.1.2015, 16:51

Klidně to policajtům pošli, ale nečekej víc, než oznámení o odložení a nejspíš to tak bude i správně, na trestnej čin to nevypadá a nebezpečný výrobky jim řešit nepřísluší. Ten posudek by si měla nechat udělat ČOI, pokud ho uzná za nutnej při řešení (ne)bezpečnosti výrobku. I když takové rozhodnutí vydá, tak při sporu o náhradu škody za rozstřelenou pistoli (utrženej prst nebo cokoli) ti nejspíš moc k ničemu nebude, protože se bude řešit příčinná souvislost v konkrétním případě.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Tomak » pát 23.1.2015, 20:13

První kontrolovaná stovka série S 311. 14 ks se přesvědčivě nevejde do komory. Zkoušeno v hlavni z G19 a MP9. Tak tomu se říká úspěšnost !!!
Oprava : většinu špatných z celkových 500 ks kontrolovaných v komoře hlavně G 19 vzala komora hlavně MP9.
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od kabro » ned 25.1.2015, 21:39

Taky jsem býval zákazník Limitu,ale již 9 let si jejich přebíjenky nekupuji, nebyl jsem ochotný tu kvalitu platit,takže mě Limit donutil si náboje přebíjet (chvála Bohu za to...), ale komponenty jsem několik let bral a byly naprosto v pořádku, nyní beru komponenty jinde,ale ne skrz kvalitu.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Tomak » úte 27.1.2015, 13:00

kabro : přemýšlím vážně o přebíjení, tak mě zajímá, jestli všechno, cos bral za komponenty byly opravdu ok ?? Od Limitu uvažuju o střelách a možná i zápalky. Střely myslím v pohodě a se zápalkou sem taky neměl jedinkrát problém.
Takže dotaz zní : máš zkušenost se střelama i se zápalkama pozitivní a s čistým svědomím bys je doporučil ??
Cenově jsou ty jejich FMJ super a olovo střílet nechci.
Dík předem :wink:
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od kabro » čtv 29.1.2015, 0:18

pro Tomak:
Ahoj, nevím jestli se něco změnilo za 2 roky,co od Limitu neberu komponenty,ale nikdy jsem neměl se žádným z komponentů problém a jestli je kvalita stejná,tak s čistým svědomím doporučuji.
O nábojích si tohle nemyslím, bohužel jsem narazil taky na pár balíčků,z kterých jsem neměl radost,ale taky je pravda,že při tom množství nábojů je velká pravděpodobnost,že se něco nepovede (a to je neomlouvám) a bohužel pro Limit jsme se tady ozvali jen my co spokojeni nejsme,ti co jsou spokojeni si sem nejdou vylévat srdíčko.
Jinak samozřejmě není nad přebitý náboj,tam si kvalitu pohlídáš sám.

Příspěvky: 32

Registrován: úte 04.11.2014, 13:43

Zbraň: G19

Bydliště: Praha Zbraslav

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od imperator_cz » čtv 29.1.2015, 10:03

Ahoj.
Zatím jsem vystřílel cca 800 Limitů a pouze jeden problém.
Trochu jste mě vyděsili jak to tady pročítám :-(

Dneska jsem při nudném confcallu zkontroloval 500ks Limitů ze série S311.
Zvolil jsem si celkem malou toleranci. Co jednoduše nezapadlo samo do komory, tak jsem dával stranou.
Bylo jich 30ks. Tyto jsem napáskoval do zásobníků a zkoušel jsem jestli je v G19 dokážu stažením závěru zasunout do komory tak, aby byl závěr úplně uzamčený. Následně opětovným stažením vyhodit.
Výsledek je, že 4 ks nešly do komory vůbec zasunout a 11 nešlo vyhodit.

Takže celkem 15 z 500 úplně na hov.. Mám slušně omlácenou malíkovou hranu ruky :-)
Tu věc s roztržením rámu moc nechápu. Myslel jsem, že zbraň nevystřelí pokud není závěr dokonale zamčený.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Rough boy » čtv 29.1.2015, 10:42

Jeden drobný praktický poznatek - na střelnici jsme teď opakovaně řešili zaseklou nábojnici v komoře u G17. Nešla vytáhnout ani kleštěmi, nebyla po ruce tyčka k vyražení. Vzal jsem z roštu nábojnici .308 WIN a její drážku jsem zaklesnul do drážky šprajcnuté nábojnice v komoře. Dno .308 Win jsem opřel o skluzavku a po lehkém zapáčení krásně nábojnice vyjela z komory. Doporučuji na páčení použít mosaznou nábojnici.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od john.hawk » stř 04.2.2015, 11:08

za mně s Limity a Koutným nebyl nikdy žádnej big problém, všechno šlapalo jak mělo a pár závad jsem odstranili a pokračovali vesele dál.. těch závad bylo procentuálně 5 procent.. nic vážného..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 102

Registrován: ned 18.6.2006, 11:05

Zbraň: Glock 17 + 26

Bydliště: Zlín

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od Zefran » stř 04.2.2015, 11:47

Tak tohle je pravda na vkusu kazdeho strelce zvlast. Ale jak kdyz si prebiju vlastni naboje a mam 5% zavad, coz je 5x za 100 ran, tak jsem nasrany jak prase. U mych naboju je to ma chyba a vim kde ji hledat, pak si za to sam naliskam. Ale abych mel tolik zavad na zakoupenych nabojich, byt taktez prebijenych, to bych urcite neprekousnul...

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od cipis » stř 04.2.2015, 13:20

Hawku, nechceš si ty svoje statistiky trochu projít a napsat správný závěr? Nějak ti to totiž nesedí. Prvně píšeš o 4/8000, pak 300/30000, no a teď finálně 5%, což na těch 30k bude 1500 špatných nábojů, což je neskutečné množství.
nico píše:
john.hawk píše:za svoji maličkost můžu zodpovědně říci že Limity střílím posledních 15 let, pohybuji se na střelnicích a při pořádání různých střeleckých akcí, kde se deně vystřílí více jak 6-8 tisíc 9mm Luger jen od firmy Limit Zlín, jsem nezažil že by někomu zůstala v hlavni střela a že by se mu takto zničila zbraň. Moje zbraň má tedka nalítáno jen s Limity něco přes 25 tisíc výstřelů a vše je ok.
Z várky 8 tisic tak byli asi 4 selhané, což je zanedbatelné množství..
Za mně jsou 9mm Lugry od pana Koutného v pořádku a není se čeho bát..nepanikařil bych..
u 45tek nejsem schopný posoudit..nestřílím tuhle ráži..
john.hawk píše:moje G19 nafrkáno asi něco přes 30 tisíc, selhané náboje asi v poštu 300 ks, vždy vadou munice..hlavně přebíjené..na zbrani jsem v podstatě měnil akorát spoušt..za lepčí..jinak normálka vše funguje tak jak má..prostě Glock..
To se ta statistika za posledních 5k ran teda sakra zhoršila. Používáš stále Limity, nebo ti tolik selhává něco jiného? Pokud ano, proč jsi od těch výborných Limitů od "pana Koutného z firmy Limit Zlín" přešel na horší střelivo?

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od kabro » ned 08.2.2015, 21:01

Pro cipis:
Na tuhle otázku se odpovědi od Hawka asi nedočkáš,co jsem si pročítal jiné vlákno,kde se hodně angažoval,tak na otázky které se mu nehodí do krámu buď neodepisuje,nebo to okecá,aby se dostal někam jinam....
.....no jo a za chvíli sem příjde s tím,že netrčí furt u pc a nevšiml si otázky,ale vážně by mě zajímalo jak to má s těma Limitama,snad to uvede na pravou míru.
Týden zpět jsem mluvil s jedním střelcem světového formátu,který velmi dobře zná munici Limit a ten si velmi stěžoval na přesnost jejich přebíjené munice za poslední měsíce.
Už jsem tady kdysi krátce přispěl do tohoto vlákna,ale až teď jsem si uvědomil,že se mě minulí rok dostalo 500 ks Limitu,z toho 2 nebo 3 náboje byli tak slabé,že jsem nevěřil,že střela vyletěla z laufu,pro rozebrání a zkontrolování tam ku podivu nebyla.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od john.hawk » pon 16.2.2015, 9:40

ahoj, no když jsem něco napíšu, tak mi pak hafo lidí píše, že tlačím koutného s limitama..
Proto bude lepší se zeptat lidí co ode mně berou, jak byli spokojeni.. aby to bylo jaksi ,,objektivnější"
V současné době Limity bohužel nepoužívám, mám jiný zdroj..take naposledy se ve velkém stříleli limity v roce 2013 přes 10 tisíc kusů během jednoho dnu..a nic mimořádného se nestalo..:)
no a moje zbraň stárne a stárne, tož se číslo co už má zasebou mění a mění..navíc ji i půjčuji.. tož tak..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Přebíjené LIMIT spolehlivost

Příspěvek od cover72 » čtv 19.2.2015, 13:47

Teď mi něco došlo.
Ta moje roztržená P11 byla také s Limity -- ale ne přebíjenkami, nýbrž továrními.

Ale! Už před havárií se mi s posledními balíčky stávalo, že po samonabití závěr nedokázal napasovat nábojnici celou do komory a musel jsem mu pomoci praštěním do závěru:

Obrázek

A některé "limit-novovýroba" náboje byly tak dlouhé, že se sekaly pod skluzavkou:
Obrázek

A až potom, opět s "Limit-novovýroba", přišla ta úplná destrukce.

Kuracina napsal, že hlaveň rupla kvůli řádkovému vměstku a pod skluzavkou se ty náboje sekaly proto, že tolerance devítek jsou značné a subkompakt Mk.7 nebyl připravený na ty nejdelší.

Ale jak tu vidím, kterak Limity odpráskly i Jericho a nevešly se do komory Glocků bez doražení, říkám si...
No, že ani Limity tovární, z jejich novovýroby (za 4,5Kč je prodává Beareka, takže se teď jedná o nejlevnější továrně vyráběné devítky), zřejmě nebudou "to pravé ořechové", protože Limit má, zdá se, problém s přeměřováním úplně všeho.

Dostřílím zbytek sáčku továrních LZ -- Mk.12 s americkou hlavní vydrží i případné opakování "podivností" -- a dál budu asi raději brát AlsaPro.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz