Hypoteticka situace - zastavka


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od S474N » stř 04.2.2015, 22:25

Predstavte si, ze prichazite k odlehle zastavce, kde se vam zjevi nize uvedeny pohled. Bohuzel zjistite, ze mate vybity mobil. Jak se zachovate? Zkuste se prosim vic rozepsat. *4*

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Bukowsky » stř 04.2.2015, 22:51

S474N: Hypoteticky... :-)
Nenechal bych ho jen tak být, to je jasné...zjistil bych, kam je nejblíž k civilizaci (je otázkou, jak moc odlehlá zastávka by to byla). Primárně bych začal shánět nejbližší procházející osobu ( mobil dnes mají všichni a jak už jsem si na vlastní kůži ověřil, ne všichni chodí po venku bez rezervního zdroje, nebo s nenabitou baterkou - to svého času pouze já a pár bolestivých zkušeností mě naučilo mít rezervní šťávu).
Pokud by to ale bylo úplně mimo, vydal bych se směrem, kde se dá čekat nějaká pomoc a volal bych rychlou, nebo švestky...tomuhle stvoření by mě nic na světě nepřinutilo dát dýchání z úst do úst, kdyby to bylo třeba :-D
Přijít blíž, obrátit ho a zjišťovat životní funkce - to mi s ohledem na lokalitu a scénu připadá celkem hazard - mohla by to být nějaká smaženka, která by první dýchající bytost v dosahu mohla vyhodnotit jako smrtelnou hrozbu a ohnat se svým nástrojem vášně (stříkačkou), nebo čímkoliv jiným, co by mohl mít v rukách.
Celkově, asi bych se snažil dohledat nejbližší telefonní spojení - i kdybych frajera shledal plným života, těžko bych ho bez pomoci transportoval někam do civilizace sám.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Carloss » stř 04.2.2015, 23:52

Hypotetocky:

Asi bych byl k "poškozenému" O CHLUP přívtivější... Do jedné ruky... spíš té pravé - silné "nástroj"... Pohledem ověřit okolí. Jestli ho někdo hlídá - pozoruje situaci... Nohou bych mu vytáhl ruce zpod těla. Hned ze dvou důvodů: 1. abych zjistil jeho reakci, 2. abych viděl, jestli v nich něco nemá... A zde se nám to začíná už příliš větvit...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 05.2.2015, 5:25

Budu si drzet odstup a reknu nekomuj jinymu at zavola polise, kdyz nikdo jinej nepride a nebude v dosahu tak budu cekat na autobus ( proc bych tam taky jinak byl ze :D ) a tam uz nekdo bude mit phone ( ridic bude mit urcite ) ze se tam vali bezdak at si to prijedou vyresit... v zadnym pripade nemam povinost mu nejak jinak pomahat a ani nebudu... v zadnym pripade snim nekomunikuju a neresim ho pokud nebude on neco resit...


PS: ze svych zkusenosti vim ze oni takhle spi normalne... takze to neni tuhik ani skoro tuhik pokud nemrzme :D
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od S474N » čtv 05.2.2015, 7:04

Int1m1thy: tak ono klidne muzes byt jenom v lese na houbach a prochazet okolo *4*

Carloss: takze vnimas nejake riziko? Nesel bys mu hned pomoci?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Carloss » čtv 05.2.2015, 8:25

Riziko existuje vždy a všude. Takže jde spíše o to vyhodnotit jaké a jak moc intenzivní. Tím, že se "to větví" jsem měl na mysli, že už bych to rozebíral až moc... Třeba by mohl mít prázdné ruce, nbo by v nich mohl mít zbraň, nebo jen jehlu... Podle toho jednat. Měl-li by je prázdné, asi ho otočit... Kdyby v nich něco měl, dát to opatrně od něj dál. Taky jde o to, jestli se hne, nehne, hekne, nehekne... je to celý složitější proces a dle mě vyžaduje neustále být ve střehu a adekvátně reagovat...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od cmk » čtv 05.2.2015, 11:25

Jak uz jsem psal...

Mluvit na nej, nohou do nej dloubat, zkusit (nohou) pootocit na bok ci na zada, porad se ho snazit probrat a nejak sledovat, jestli dejcha. Zaroven cekat, jestli nekdo pojede...
Jestli jdu na autobus, dost pravdepodobne během par minut ten autobus pojede - nemá cenu nekam behat hledat pomoc, kdyz se za chvili objevi sama.
Bez rukavic bych na nej asi moc nesahal a nepriblizoval se...
Proto spis jen to postuchovani nohou...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Jasik » čtv 05.2.2015, 11:28

Čistě teoreticky podle fotky - v tom oblečení vůbec nemusí být člověk..

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od kregan » čtv 05.2.2015, 11:34

Zhruba podobně.
1. rozhlídnout se, jestli někdo neni poblíž
2. promluvit na něj
3. pokud bez reakce - lehce ale citelně kopnout nohou do žeber
4. pokud bez reakce - zjistit jestli dejchá
5A. pokud nedejchá, pokládám ho za mrtvýho a na PČR volám až z domova, případně řeknu někomu s mobilem po cestě
5B. pokud dejchá slabě/lapá po vzduchu aktivně hledám někoho s mobilem pro zavolání pomoci/pokoušim se zastavit kolemjedoucí auta atd.
5C. pokud dejchá normálně, řeknu někomu s mobilem po cestě

čistě teoreticky

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od hermenet » čtv 05.2.2015, 12:58

Jasik: Jo, vypadá to spíš jako potkan.

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od MikTek » čtv 05.2.2015, 13:15

Leží si na ruce takže připadají dvě varianty, buď bezvědomí nebo silná opilost, takže v rychlosti rozhlédnout, nikdo nikde?
Hlasité oslovění, nereaguje?
Nasazuju rukavice, otáčím ho, zjištuju vitální funkce-
- pokud jsou v pořádku, zkouším bolestivý podnět (štípnutí do ucha, tváře, palcem promačkávám oblast pod lícní kostí), pokud stále nereaguje, uložím do stabilizované polohy, pod něj dám deku a na něj taky (nebo termofolii) zastavuju první auta a přikazuju volání 155, postiženého neopouštím a pravidelně sleduju vitální funkce, v mezičase pátrám po příčině jeho stavu (pokud z něj táhne chlast tak mám jasno...a nepátrám - nezaměnit chlast a typický pach při glykemickém šoku), pokud se mi podaří zastihnout někoho s telefonem na 155/112 oznamuju svoje jméno, funkci, kde jsem, co se stalo, přibližný věk postiženého, pohlaví, stav jeho vitálních funkcí, viditelná zranění či anomálie, do příjezdu kontroluju stav (pokud nemám strach šácnu peněženku, a diktuju na dispečink jeho údaje, popřípadě hledám kartu diabetika apod.)

- pokud nejsou vitální funkce aktivní (nezvedá se hrudník, nelze nahmatat tep), zahajuji obnovu základních životních funkcí KP resuscitaci ->

1. zakloním hlavu
2. předsunu čelist
3. vyčistím dutinu od zvratek a smetí
4. provedu 2 hbitější vdechy do plic a sleduju zda se zvedá hrudník a vzduch se mi nevrací
5. začnu s nepřímou masáží srdce a můžu sem tam i provést vdech - umělé dýchání není nutné
6. v mém případě připojuji AED a při nahození srdce švihnu výboj
7. sem tam zkontroluju zda jsem vitální funkce neobnovil
8. nepřestávám dokud nepadnu, nebo není na místě ZZS

S KP resuscitací nezačínám pokud jsou jasné známky smrti = posmrtná ztuhlost+odkrvení, rozklad těla, odňatá hlava (což na obrázku nemá :)), pokud si tímto nejsem jist, zahajuj stejně KPR.

Varianta pro šupáky:

nasazuju rukavice, rozhlížím se, šacuju peněženku, dopíjím zbytky rumu co na záběru nejsou vidět, naskakuju do kradené škodovky a srážím babičku opodál, které jsem si původně nevšiml a ted mám strach, že to viděla.

variantu pro šupáky nedoporučuju pokud budu poblíž já s Géčkem za pasem :)

Možná jsem něco opoměl, psal jsem to v rychlosti a nečetl to po sobě.

E: moc se omlouvám...nechápu jak jsem to mohl napsat, ale jak jsem říkal nečetl jsem to po sobě...v bodě 5 jsem opravil...dýchání není nutné - masáž srdce 100% vždy...stlačení hrudní kosti se lehce stlačují i plíce a tím pádem se zlehka okysličuje tělo (dostatečně pro přežití orgánů) opravdu se omlouvám za tak dementní chybu...mám to najeté v praxi jako úkony, ale takhle jsem to psal poprvé, snad si to někdo nezapamatuje blbě :)
Naposledy upravil(a) MikTek dne sob 07.2.2015, 5:43, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Piggy » čtv 05.2.2015, 13:33

Trochu se v tom ztrácím: to jako když bude bez pulsu, tak s ním budu funět z úst do huby a na masáž srdce se vykvajznu? No vlastně když mám v kapse defibrilátor, proč ne?
Já jenom že momentálně se propaguje spíš opačná doktrína.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od S474N » čtv 05.2.2015, 13:39

Ono po pravde, ja to sem hodil zejmena z toho duvodu, jestli byste sli rovnou na vec nebo jestli by vam zrovna v tomto pripade bylo neco divneho. Je tedy zbytecne resit konkretni provedeni zjisteni zivotnich funkci nebo ozivovani, jen mne zajimalo, jestli vas trkne to prostredi a o koho jde. A jestli i presto byste do toho sli.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od E-Ryc » čtv 05.2.2015, 13:48

Prijde mi, ze poloha nohou neodpovida kolapsu (ale jak nekdo napsal, ruka rika opak). Takze zcela uprimne, asi bych nasal svezi houmidkovy oder a sel si stoupnout proti vetru.

Proste fotka nedava zadne informace o okoli a prostredi (igelitky s nasbiranym bordelem, uz zmineny oder, pohled z druhe strany do obliceje...).

Narozdil od MikTeka bych ani nevytahl defibrilator, ani nerozstrilel dva okradajici se humusaky, takove vlhke internetove sny nemam...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Žížal » čtv 05.2.2015, 14:29

Na té zastávce je skoro tma , nikoho tam nevidím ... :mrgreen:

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Steiner » čtv 05.2.2015, 14:37

MikTek: ty u sebe nosíš deku, termofolii a AED???

já bych mu nejdřív pevně svázal ty boty tkaničkama k sobě a pak ho otočil na záda ... když by komunikoval, tak bych. se s ním nějak domluvil co potřebuje, když by nekomunikoval tak do stabilizované polohy a vyrazil bych hledat pomoc :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od S474N » čtv 05.2.2015, 14:54

Steiner: zajimave reseni, to by slo pouzit v pohode i textilni pouta.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Steiner » čtv 05.2.2015, 15:35

S474N: no to by sice šlo, ale když by pak našli exlýho houmlesáka s poutama na nohách a na plastovým zámku tvoje otisky, tak by to asi nebylo nic moc příjemnýho, což ... :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 05.2.2015, 15:38

SATANE: co ja vim tak oni takhle spi uz sem ji par videl... takze jesli lezi na lavicce nebo na zemi je sumak... vzivote na nic takovyho nesahnu... ale je krasny koukat kolik hrdinu a zachranaru je tady :D ale kdyz se v jinym topicu resi pomoct nekomu kdo je napadenej tak nikdo nic :D radsi dostanu nakou nemoc nez pruser s organy :D :D :D
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Žížal » čtv 05.2.2015, 16:00

Klidék , to je jen jako . Ve skutečnosti by ten slizák nikoho nezajímal... *64*

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz