Hypoteticka situace - zastavka


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od cmk » úte 10.2.2015, 10:56

Tak ano, pakliže se bavime obecne a padne nejake reseni, najdes urcite konkretni priklady, kdy to obecne, ac není blbe, není komplexni a chce to ještě nejaky krok.

Porad si trvam na tom, ze pretocit ANO.
Doufal jsem, ze z textu je zrejme, ze kdyz ho pretocim a uvidim, ze mu to naopak zapricinilo znefunkcneni zivotnich funkci nebo potreb, ze je potreba nejak jednat dal...
V mem pripade popsano jasne vetou "pretocit ho na bok ci na zada a sledovat, jestli dejcha, komunikuje, mysli..."
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od MikTek » stř 11.2.2015, 4:23

O tom žádná, já reagoval spíš na Rough boye :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Rough boy » stř 11.2.2015, 8:44

Samozřejmě, že to je na konkrétní situaci, pokaždé jsou jiné podmínky. Ovšem jako první si chránit vlastní zdraví platí vždy, je to omíláno na všech kurzech a koneckonců to vyplývá i z logiky. Mě ale bylo proti srsti to "neotáčet" případně "vrátit xichtem k zemi". Pokud bude člověk komunikovat, nebude upadávat do šoku či nebude v bezvědomí ale bude velká šance, že si poranil páteř (na lyžích, při autonehodě), pak ho převracet nebudu. Bral jsem to podle té fotky tohoto konkrétního případu, kde evidentně otočením neublížím a vrácením xichtem k zemi mu moc nepomůžu.

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od MikTek » stř 11.2.2015, 9:26

Přesně tak, zdraví zachránce vždy na prvním místě.
Pořád se to koukám točí okolo otáčení...ten blud vypustil Štěpán, prostě jak řikáš, když je vidět, že není po autonehodě tak není důvod netočit...nebo naopka zpátky pak otáčet na držku.

Příspěvky: 6

Registrován: pát 14.11.2014, 10:53

Zbraň: Glock 42 , Glock 20

Bydliště: štát v parodickom spolku EÚ

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od brabus » ned 15.2.2015, 18:15

Keď už človek pomáha "zrůdam" tým, že platí dane...tak aj tomuto neborákovi by bolo treba pomôcť. Určite však len tak, aby som si neodniesol so sebou nejaký suvenír vo forme žĺtačky...

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Pařez » ned 15.2.2015, 19:55

Vyhýbejte se zastávkám a veřejné hromadné dopravě vůbec.Já sám tak činím mnoho let a mohu to pouze doporučit :D

Příspěvky: 222

Registrován: ned 05.1.2014, 16:04

Zbraň: Paraodnance 1911 9mm

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od Milan Praha » pon 16.2.2015, 22:01

Mně se to stalo naživo trochu v jiné formě, moje "výhoda" byla ta že na mne volala sestra sousedky že našla svojí sestru a že neví co s ním je že tam je krev a že se bojí a vcelku panicky běhala kolem vstupu na pozemek

akorát sem sebral rukavice a běžel ven (zpětně kravina - měl sem sebrat domácí nebo autolékárničku - mohlo bejt pozdě)

- na ulici už stály další dvě sousedky ale nikomu se nechtělo dovnitř evidentně (alespoň někdo zavolal rychlou)

když sem doběhl na pozemek a do baráku tak to nebyl moc pěknej pohled, vcelku nemálo krve tak sem rychle zezádu přistoupil už s rukavicema, snažil se nahmatat pulz na krku ale už byla studená (rána na hlavě) a na sporáku ještě jídlo

holt se staré pani zamotala hlava a upadla na roh stolu

spíš to píšu jako poučení jak reagují lidé a že i člověk sám reaguje pudově a ne moc logicky,
nechápu že sem tu lékárnu nevzal (alespoň že mne napadly ty rukavice)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od de-luxe » úte 17.2.2015, 19:18

Lékárnička životy nezachraňuje..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od cover72 » čtv 19.2.2015, 16:47

Já se jen zeptám -- to nikoho nenapadlo dotyčnou osobu kontrolovat/přetočit dělší větví (když zastávka někde na samotě u lesa/houbař)?
Kdyby to byla past, tak za nohu může chytnout a co pak uděláte -- vyskočíte a zatímco budete levitovat, kopnete jej druhou?

Jinak termofólii s sebou třeba já nosím v EDC, v OBI stojí 20 Kč ;-) a může se hodit nejen pro záchranu života: už se mi jednou málem stalo, že jsem díky problémům s dopravou vytuhnul přes noc v díře mezi kopci na konci světa (ve Zlínském kraji) a tam se hodí každá špetka tepla.

Jinak z mé (dvojnásobné :D ) zkušenosti většinou tyto "mrtvoly" zareagují na opakovaný hlasitější dotaz a když nereagují ani na ten, je IMO lepší jakkoli splašit policajty, ať se starají ti.

Ale opět mi to připomnělo, že bych měl do už tak přeplněné lékárničky v EDC vměstnat ještě rukavice :-/ Nebo možná raději nylonové "tacticool" (bez výztuží, to nafukuje) rukavice přímo do EDC?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od S474N » čtv 19.2.2015, 17:56

cover72: nylonove? Ja nosim tedy nitrilove.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od MikTek » pát 20.2.2015, 12:59

cover72 píše: Kdyby to byla past, tak za nohu může chytnout a co pak uděláte -- vyskočíte a zatímco budete levitovat, kopnete jej druhou?
Kdyby to byla past u lesa?Jako, že by tam čekal na zemi třeba 8h až náhodou někdo půjde okolo aby měl poloviční šanci na to ho přepadnout a další poloviční šanci, že bude mít něco u sebe..popřípadě, že zrovna půjde sám, dalších -50% :D

Hlavně, když mě chytí za nohu, tak mu šlápnu na hlavu...zkus hádat kdo to přežije :)

Příspěvky: 28

Registrován: pon 23.6.2014, 9:19

Re: Hypoteticka situace - zastavka

Příspěvek od comiks » pát 20.2.2015, 14:37

V první řadě kontrola okolí, on tam ve finale nemusí ležet jen tak solo.
Při jistotě že se nejedná o "pastičku" odsunu ruce zpod těla tak abych viděl, že jsou
prazdné a nehrozí akutně jakýkoli útok ( provedeno nohou ).
Ruce mu upravím tak, abych se co nejvíc přiblížil "stabilizované poloze" upravím polohu nohou ( taky proto že ze stabilizované polohy se celkem blbě podniká ryhlý útok ).
Zkotroluju hlavu jestli muže dýchat a nemá pusu plnou zvratku (pusu neotevírám) grcky by musely z huby vytékat.
Při téhle manipulaci už by ten člověk měj nejak zareagovat aspon mrčením pokud je zlitej měl by být cítit chlast taky tam může ležet po epileptickém záchvatu a stabilizovat mu polohu a zavolat pomoc je asi tak jediné co pro něj můžu aktuálně udělat.

Pokud je v dosahu civilizace tak po téhle manipulaci zaběhnu k prvnímu baráku a zavola se rychla pokud není počkám na příjezd autobusu ( jedná se o zastávku a ja chodím na bus max pár min před příjezdem ) a někdo z autobusu zavola rychlou.
Žádný další zásah u mě nepřichází do úvahy taky částečně po zkušenosti s ožralou, který ležel na chodníku a já se mu pokusil pomoct vstát a dostal se slovy: "Co mi to ty hajzle děláš..." pořádnou ťafku do čenichu.

BTW moje tehdejěí přítelkyně nynější "vrchní velitelka" a manželka z toho monoklu pod okem měla hodně dlouho srandu.
---------------------------------
Tož tak.....

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz