Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » úte 24.2.2015, 20:18

Stepan píše:Měl zbrojní průkaz? Jestli ano, tak opět stejná otázka, kterou už jsem někde psal:

JAK FUNGUJE SYSTÉM KONTROLOVÁNÍ ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI A SPOLEHLIVOSTI NAPŘ. V OBLASTI POŽÍVÁNÍ ALKOHOLU A DROG PO TOM, CO ČLOVĚK ZÍSKÁ ZBROJNÍ PRŮKAZ?

Škoda, že v restauraci asi nebyl nikdo jiný ozbrojený. V Uherském brodě bohužel asi každý za pasem nemá čezetu, jak by se slušelo... :(

npc051 - umísti svoje pindy mimo téma jinam! Když BIS varuje před aktivitou ruských agentů u nás, tak ty jsi asi jeden z nich. A to myslím úplně vážně.
Možná se někteří budou divit, ale bezvýhradně souhlasím. Dokonce si říkám že bych si měl pořídit něco malého na nošení, co bych tahal opravdu všude, protože - jako každý si občas zajdu přes poledne na jídlo a v takovémhle případě bych asi nechtěl vsadit život na to jak přesně hodím talíř po útočníkovi. A k té kontrole - vím že spousta lidí okamžitě začne protestovat, ale jestli ten útočník měl psychické problémy, okolí ho popisuje s celou jeho rodinou jako extrémního podivína (tedy dle médií, abych zase netvrdil něco s naprostou jistotu z omezeného množství informací), nezkusíme se zamyslet jak by se tomu dalo předejít? Z hlavy mě napadá že když si jde člověk obnovovat zbroják, jednou za těch pár let by mě třeba nezabilo přezkoušení ze zákona, ze střelby na střelnici a do toho klidně posezení s psychologem (a klidně jen tak u kafe, to by mu možná něco došlo že je třeba nějaký problém kdybych se třeba choval paranoidně...).
Vím že se lidi rádi navážejí do Štěpána, už třeba kvůli té nálepce exota, ale za mě jsem rád že tady přispívá - jehop dotazy a argumenty mě často připravují na rozhovory s lidma bez zbrojáku.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Stepan » úte 24.2.2015, 20:21

cmk píše:Snad mas ZP, tak vis, jak to je... Jakmile pozbyde zdravotni zpusobilosti ..., o ZP prijde.
Opravdu??? Tak jaktože ho měl, když o něm "všichni" říkají, že byl blázen?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » úte 24.2.2015, 20:22

- ty 2 hodiny tam postreleni cekali na pomoc a krvaceli? nebo uz to meli za sebou po zasahu do hlavy? - zdravotník záchranky říkal novinářům, že údajně postřelená barmanka dýchala když se k ní dostali první zdravotníci, ale už jí nešlo pomoct

- presto, ze Prima kontaktovala 158ku jeste pred strelbou, dorazili za hodne minut, tzn. ocividne proste eni v silach PCR ochranit proti podobnym excesum - tak ministr už se vyjádřil v tom smyslu, že střelec volal na primu až po té střelbě do lidí



Je potreba klast vsechny ty otazky komplexne a v kontextu... - svatá pravda [/quote]
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » úte 24.2.2015, 20:23

Stepan píše:
cmk píše:Snad mas ZP, tak vis, jak to je... Jakmile pozbyde zdravotni zpusobilosti ..., o ZP prijde.
Opravdu??? Tak jaktože ho měl, když o něm "všichni" říkají, že byl blázen?
Tak střelci bylo 62... ještě nevíme jak dlouho zbroják měl, třeba mu přeskočilo když už ho měl dlouho.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od john.hawk » úte 24.2.2015, 20:26

výcvik pčr na ,,nižším stupní" nahovno,
vybavení pčr na ,,nižším stupni" nahovno
jak to asi může dopadnout ??
nikdo nikam nepoleze, bo na takové zákroky nejsou cvičení..a to je otázka na policejní bojaře.. jak tu modernu tlačej a jak tlačej výcvíky, pak je to otázka systému ( policejní prezidium) proč nejsou zajištěny elementární podmíny služby ( plat, vybavení, výcvik)
Uherský Hradiště..takové pěkné město.. škoda že tam nebyl někdo slušný a ozbrojený na obědě..nemuselo to tak dopadnout.. apeluji na všechny noste, noste noste, nikdy nevíte kdy se to bude hodit..
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Jasik » úte 24.2.2015, 20:30

Střelec z Uherského Brodu podle ministra vnitra Milana Chovance volal do televize Prima až poté, co zastřelil osm lidí. Podle něj útoku nešlo zabránit. Hlídka, která přijela na místo tragédie, byla také pod palbou a pachateli znemožnila, aby se pohyboval po městě, řekl ministr v České televizi. Televize Prima informovala o tom, že pachatel volal před činem na linku Krimi zpráv.
http://zlin.idnes.cz/strelba-v-restaura ... ne=1005750
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od john.hawk » úte 24.2.2015, 20:33

no bylo jich tam dost..na ten vstup..ale rozkaz zněl jasně.. perimetr..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od reddog » úte 24.2.2015, 20:55

Upřímnou soustrast všem pozůstalým. Škoda nejspíše zbytečně zmařených životů. Zajímalo by mne, k čemu tam došlo a co byl "spouštěcí mechanismus".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Biggles » úte 24.2.2015, 21:49

rotmistr: ono nejde o to, jestli by tě to "nezabilo". Obecně není dobře, aby někdo měl moc cokoli povolit a zároveň nenesl za svá rozhodnutí odpovědnost, což by byl případ pokecání si s psychologem. V tomhle případě (pokud je pravda, že byl podivínem) by mělo stačit, aby okolí dalo PČR podnět a ta konala - vyžádala si ověření zdravotní způsobilosti.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od cipis » úte 24.2.2015, 22:14

„Nevíme, jak se zachová, problémy s ní i jejím manželem jsme v minulosti řešili opakovaně,” uvedl jeden ze zasahujících policistů. Podle jeho slov řešili prohřešky manželů proti občanskému soužití.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Biggles » úte 24.2.2015, 22:23

V tom případě bych viděl PČR coby spoluviníka.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od cipis » úte 24.2.2015, 22:29

Podle jednoho ze sousedů obyvatelé v ulici v minulosti sepsali petici, ve které chtěli požádat úřady, aby řešily problémy s dotyčnými manželi. Žena sousedům ale měla vyhrožovat, že je zabije. Nakonec se proto rozhodli, že petici úřadům neodešlou.

jinak zdroj:
http://www.novinky.cz/krimi/362562-zena ... anzel.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » úte 24.2.2015, 23:06

Biggles píše:rotmistr: ono nejde o to, jestli by tě to "nezabilo". Obecně není dobře, aby někdo měl moc cokoli povolit a zároveň nenesl za svá rozhodnutí odpovědnost, což by byl případ pokecání si s psychologem. V tomhle případě (pokud je pravda, že byl podivínem) by mělo stačit, aby okolí dalo PČR podnět a ta konala - vyžádala si ověření zdravotní způsobilosti.
vím jak to myslíš, sám nejsem moc příznivcem další regulace, ale přijde mi to smysluplnější než třeba plošné psychotesty. Zbroják jsem dělal spolu s jedním psychologem a ten na to měl jasný názor (a dle něho v žádném případě mezi odborníky menšinový) - psychotesty nemají smysl, protože během standartizovaného testu nepoznáš nic negativního u človška kterému není výsledek ukradený a má iq nad 90. šlo mi spíš o to, že by pro mě jako pro uživatele bylo snesitelnější udělat si jednou za pár let odpoledne, kdy třeba přítomní policisté zjistí že nějaký starý pán už nevidí ani na pět metrů vzdálený terč nebo že někdo sedí v koutku a říká že slyší hlasy. Obávám se ale že v českém prostředí by to bylo nerealizovatelné.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » úte 24.2.2015, 23:19

Upřímnou soustrast rodinám obětí vyjádřili i státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza a předseda Senátu Milan Štěch. "Na tomto případu se ukazuje, že v dnešní době brutálních scén v televizi a filmech, narůstajícího počtu informací o teroristických činech, jejich průběhu a závěrech, bohužel, nikdo nevíme, kdy, kdo a kde spáchá obdobný lidsky nepřijatelný teror. Věřím, že každý zodpovědný člověk přemýšlí o tom, kde jsou příčiny brutality a jak stav změnit," uvedl Štěch. (http://zpravy.aktualne.cz/regiony/zlins ... position-1)
No co asi rychle shledají odpovědným za střelbu? :/
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Biggles » stř 25.2.2015, 0:00

Ale vždyť to co popisuješ by měl byt schopen odhalit i lékař při periodické prohlídce ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » stř 25.2.2015, 0:23

MĚL je podstatné slovo :D :D :D
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od pitt » stř 25.2.2015, 0:26

50% držitelů ZP a 95% každodenních nositelů také považuji za psychicky labilní :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 32

Registrován: pát 27.6.2014, 23:42

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Petr_PM » stř 25.2.2015, 6:35

Přesně tak. Většina mých kolegů mě považuje za blázna jen proto, že nosím. :-(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Biggles » stř 25.2.2015, 6:55

rotmistr: Jasněže měl. Já tím jen chtěl říct, že mechanismy a pravomoci jsou a systém je využívat neumí. Nedá se tedy předpokládat, že by uměl tyto pravomoci využívat mávnutím kouzelného proutku, kdyby se mu ony pravomoce zvýšily. Naopak se vzhledem ke zkušenostem s naši státní správou předpokládat, že by tyto nově nabyvší možnosti v lepším případě jen opět nevyužívala, v horším zneužívala. Smysluplnější mi tedy nepřijde zvyšovat pravomoci, ale naučit je využívat ty, co mají.

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od MikTek » stř 25.2.2015, 7:43

Upřímnou soustrast pozůstalým.

Pokud tento čin povede k nějaké regulaci či zavádění opatření je to podle mě tupost českých úřadů a lenost se zamyslet nad podstatou věci...kolik lidí denně/ročně umře na následky dopravních nehod...kolik z toho má za vinu alkohol,psychciké nemoci a nezpůsobilost?Budeme regulovat řidičáky, nebo snad odebírat auta?
Kolik lidí denně umře na následky kouření a alkoholismu...zakázal bych zapalovače a otvíráky tím se to určitě vyřeší nebo ne? :angry:

Vytáčí mě, jak kvůli ojedinělému excesu se opět díky médiím a politikům, kteří touží po oblibě u voličů rozvíří debata o regulaci/zákazu zbraní a z legálních držitelů se budou dělat psychopati a budoucí vrazi...proč máme stát plnej tupejch oveček...

Kdyby radši rozvířili debatu o tom, jak vycvičit policisty na podobné situace a nebo třeba udělat kampaň jak se má civil bránit proti zlu ve svém okolí, když se s ním setká.

Ty kluci z terénu (PČR) jsou v tom nevinně, ale taky na ně spadne zase hromadu sra*ek...ale každej ví, že ryba smdí od hlavy.

HNUS


EDIT:
http://zpravy.idnes.cz/drzeni-zbrani-v- ... domaci_hro

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/chovan ... ni/1185400

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz