Střelba gangů v restauraci na jihozápadě Švédska. Nejméně dv


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Střelba gangů v restauraci na jihozápadě Švédska. Nejméně dv

Příspěvek od S474N » čtv 19.3.2015, 16:24

Střelba gangů v restauraci na jihozápadě Švédska. Nejméně dva mrtví

Nejméně dva mrtvé a 15 zraněných, z toho několik těžce, si vyžádala v noci na dnešek střelba v restauraci v Göteborgu na jihozápadě Švédska. „Není tu naprosto nic, co by naznačovalo terorismus,“ ujistila ale policejní mluvčí Ulla Brehmová. Střelba podle ní patrně souvisí s násilím mezi gangy.

Policie dosud nikoho nezatkla a na tiskové konferenci odmítla sdělit, zda by některé z obětí byly policii dříve známy. „S vážnými incidenty, kdy jsou gangy připraveny použít násilí, se v Göteborgu setkáváme už několik let. V tomto směru není pro nás (dnešní střelba) překvapením,“ řekl policejní mluvčí Klas Friberg, jehož citoval švédský list The Local.

Jeden těžce zraněný muž je prý v kritickém stavu, stav dalších čtyř vážněji zraněných je stabilizovaný. Několik dalších lidí utrpělo lehká zranění. Mrtvými jsou muži ve věku 20 až 30 let. U restaurace hoří svíčky. Pro rodiny a přátele obětí bylo zřízeno krizové centrum.

Očitý svědek švédské televizi řekl, že do restaurace Var Krog och Bar ve čtvrti Biskopsgarden vstoupili dva muži a začali střílet z automatických zbraní. „Neměl jsem příležitost přemýšlet nad tím, co se děje. Uviděl jsem, že kamarád krvácí, a snažil jsem se krvácení zastavit, jak jsem to jen rukama mohl udělat,“ řekl svědek, který odmítl uvést své jméno. K restauraci patří podle agentury AP ještě sport bar a noční klub.

Žádné podrobnosti o případných podezřelých policie neuvedla, nicméně upozornila, že Biskopsgarden je znám násilím mezi gangy. Na spekulace o motivech je podle policejní mluvčí ještě brzy, nicméně jsou prý náznaky, že opět šlo o vyřizování účtů mezi zločinci. „Měli jsme tu v uplynulých letech podobné problémy se střílením, ale nikdy takového rozsahu,“ řekl ráno policejní mluvčí Björ Blixte.

Ve středu se střílelo též v sousedním Dánsku, tři lidé byli zraněni při střelbě na parkovišti v suterénní části nákupního centra na jihu Kodaně. Tamní policie uvedla, že přestřelka pravděpodobně vypukla mezi členy znepřátelených gangů.

Právě Švédsko a Dánsko mají podle listu The Local konstantně problémy s gangy, například Hells Angels, Banditos a přistěhovaleckými gangy. Skupiny mezi sebou bojují o kontrolu nad obchodem s drogami. Ve Švédsku jich působí asi 50 a policie v uplynulém roce a půl zabavila na 200 zbraní, z toho 50 automatických. V Göteborgu se odehrály desítky přestřelek, z toho velká část právě ve čtvrti Biskopsgaden, kde je řada lidí nezaměstnaných. Tyto přestřelky však mají oběti jen vzácně.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.lidovky.cz/strelba-ve-svedsk ... ranici_ele
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Střelba gangů v restauraci na jihozápadě Švédska. Nejmén

Příspěvek od reddog » čtv 19.3.2015, 20:51

nějaké gangy - jasně, blonďaté hlavy si zrovna ve Švédsku budou řešit problémy vzájemným střílením. Proč tam tam nějak cítím něco rozhodně jiného, než že si místně narození Švédové půjdou navzájem zašpásovat se zbraněma na veřejnost. Tak nějak jsem dosud ani netušil, že ve Švédsku nějaké běžné střílení nějakých gangů je. Tedy vlastně mimo přistěhovalců, kteří z nedostatku honění do práce mají zápal kosti od blbosti a protože jsou ve svých zemích nespokojeni, tak jdou dělat bordel tam, kde je ve své naivitě mezi sebe berou a ani po nich v těch zemích nechtějí práci či jinou smysluplnou činnost, kterou by jim vštěpovali normální evropské povědomí o společném životě v práci a radosti. Moc bych se divil, kdyby ty gangy byly muslimoprosté.

Příspěvky: 45

Registrován: čtv 27.6.2013, 21:11

Re: Střelba gangů v restauraci na jihozápadě Švédska. Nejmén

Příspěvek od HonzaLBC » čtv 19.3.2015, 22:32

A nepomohlo by jim, kdyby zákonem zakázali, aby členové gangů vlastnili automatické zbraně?
Jsem slyšel, že kdyby ty zlý a špatný zbraně zakázali, tak by bylo všude sluníčkovatě :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Střelba gangů v restauraci na jihozápadě Švédska. Nejmén

Příspěvek od Biggles » sob 21.3.2015, 3:38

To je člověk hned klidnější, když ho nevykuchaj teroristi, ale terorizující gangy :lol: :D Jo, jih Švédska je jedna z oblastí v Evropě, kde se to multikulti obohacení fakt povedlo :lol: :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelba gangů v restauraci na jihozápadě Švédska. Nejmén

Příspěvek od pitt » sob 21.3.2015, 13:01

To hafan. Svedsko je fakt co se tyce motogangu hodne brutalni. MC se tam dost rezali jeste pred muslimacema. Takze bych se fakt nedivil kdyby to bylo opravdu muslimuproste.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz