Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Příspěvky: 30

Registrován: ned 12.1.2014, 19:53

Zbraň: CZ

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od petrc » pon 02.3.2015, 12:30

Je to o něco víc, než jsem čekal ... jen tak zkusmo jsme zavolal do MPI ... a mám ho prý donést, že se na to podívají, že 3,5kg je přece víc, než by se v daných tolerancích dalo očekávat ...

... takže ladit budou v MPI :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od S474N » pon 02.3.2015, 13:18

Jeste nam mozna napis, ja si tu spoust meril. *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 30

Registrován: ned 12.1.2014, 19:53

Zbraň: CZ

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od petrc » úte 03.3.2015, 8:16

První pokus pomocí závaží - postupně jsem na spoušť zavěšoval více a více závaží - skončil jsem na 3,5kg (když jsem to pak zvážil na přesnější váze, tak to bylo 3,4kg)
Druhý pokus - zavěsil jsem na spoušť kýbl a přidával vodu.
V obou případech mi to vycházelo v rozmezí 3,4-3,5kg. Měřeno na konci spouště. Není to nic přesného, ale pro orientaci +- ...

Příspěvky: 10

Registrován: stř 25.2.2015, 21:50

Zbraň: Glock 19

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od Chemik » ned 22.3.2015, 8:27

Tak se taky přidám.... Na G19 s origo stojnou vystříleno cca 500 ks.
Pořídil jsem za 165,- 2kg stojnu a začal zjišťovat, co se kde vlastně
leští :). Koukal jsem na návod který mi celkem dost pomohl (hlavně
dodal kuráž se do toho pustit). Za 2 hodinky hotovo, styčné plochy
vyleštěny "na zrcadlo". O víkendu jdu vyzkoušet rozdíl....podám report.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od Rough boy » ned 22.3.2015, 22:12

Já teď akorát vracel všechny pružiny a stojinu u G17 zpět do originálu. Důvod je jednoduchý - když na střelnici vezmu po G42 do pazoury G17 s pružinami a stojinou ghost rocket, je to hrůza. Teď už vím, co HV a cmk mysleli tím "nauč se nejdřív střílet s kvérem bez úprav". Má to něco do sebe.

Příspěvky: 4

Registrován: pon 20.7.2015, 12:55

Zbraň: G17 gen 4

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od Prudnyk » sob 01.8.2015, 12:00

Zdravim pani bol som vyskusat moju g17 gen 4 prvg krat na strelnici ... Co sa tyka mojich postrehov tak som to vkuse strhaval ale to je asi normalne a nic neobvykle kedze som z tej zbrane nikdy nestrielal ... Potom som skusil kolegovu g17 s uoravenou stojinou tusim tam mal 1.5 kg a vsetko skoro do stredu a tak ma hned napadlo ze by som tam vymenil stojinu za 1.5kg tiez ... Chcem sa s vami poradit ci mam ist do toho alebo to chce cas a vela susenia avystrielanych nabojov ? Da sa zvyknut na tak tvrdu spust? :D diky za nazory

Příspěvky: 28

Registrován: ned 30.3.2014, 21:22

Zbraň: K100

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od dogee » stř 21.10.2015, 10:48

tento víkend jsem měl v ruce na KVZ závodech Glock 17 (za boha si nevzpomenu jestli gen 3 nebo 4) a ten měl neskutečnou "bodovou" spoušť, ale neměl funkční pojistku na spoušti!

úprava vypadala takto:
1) Stojina spouště Glock 2kg
2) pružina spouště Glockmeister Competition Trigger Spring
3) ale hlavně tam je vyfikundace, kdy se do rámu musí vlepit cca 3mm silná guma, která asi blokuje to spoušťovou pojistku (foto nemám)

dal jsem pár ran, funguje to a na střelnici hooodně dobrý :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od S474N » čtv 22.10.2015, 0:29

A neni to spis kvuli delce chodu spouste (resetu)?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 28

Registrován: ned 30.3.2014, 21:22

Zbraň: K100

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od dogee » čtv 22.10.2015, 8:06

byla to "bodová" spoušť, skoro žádný namačkávání, prostě nic-pak odpor-a bum

a reset byl taky fajnovej :) ale jak přesně to funguje, to fakt nevím, sorry

Příspěvky: 148

Registrován: ned 05.2.2012, 2:06

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od ZrušenýUživatel » čtv 22.10.2015, 17:50

Jiné úpravy tam nebyly? Guma může vymezit volný chod před spuštěním, dokud se chytá reset. Potom zkracuješ/ohýbáš packu na táhlu spouště nebo naopak ubíráš na kostce úderníku, aby to spadlo co nejrychleji v kombinaci s danou stojinou. Otázkou je, jak dobře pak drží úderník. (nápověda: moc nééé) Tovární spec říká tuším aspoň 2/3 tloušťky packy a mj. odstraněním volného chodu je téměř až zcela vyřazená pádová pojistka.

Příspěvky: 28

Registrován: ned 30.3.2014, 21:22

Zbraň: K100

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od dogee » čtv 22.10.2015, 23:03

Přidávám jak jsem koupil a na glocky nejsem expert ;) takže vím ze tam byla měněna stojina, pružina za competition a ta cca 3mm gumicka. Jestli bylo někde něco pilovano tak mi to nebylo řečeno. :(

A pojistka min. na spoušti fakt mimo provoz, takže zbraň podle mě jen na střelnici.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od HV » pon 26.10.2015, 9:56

Ta vlepená guma zmenšuje zadní doraz a tím dochází k tomu, že spoušťová pojistka nezapadne a neplní svoji funkci. Pokud to není záměr, dělá se to tak, že se upiluje kousek té západky tak, aby při kratším chodu mohla jistit spoušť. Pokud se tak neučiní, jedná se o úpravu snižující bezpečnost zbraně, což pravidla téměř všech střeleckých soutěží vylučují.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 146

Registrován: stř 19.8.2009, 22:44

Bydliště: Západ

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od DrU2 » ned 06.11.2016, 14:10

Nevim, kam to uplne soupnout :huh: , tak to pisnu sem.

V ramci ladeni spouste(lesteni atd.) jsem preliznul vodici plosky na ramu. Nejdrive papirem 1500kou a pak 2000kou, to bylo ok, plosky byly leskle dost.....ale jeste jsem to chtel polestit, tak jako stojinu a tahlo spouste, tak jsem to zlehka preliznul Dremelkou a lestici pastou.
Na ploskach jsem tim asi strhnul nejakou niklovou vrstvu :evil: nebo co tam je :( .

Prosim zkusenejsi, pro muj klid duse, muzete me nekdo uklidnit, zda je to ok resp. nicemu to nevadi nebo mam jit shanet novy ram :huh: ?
Dekuji

Edit: "Dilo" jsem dokonal :huh: , prelestil jsem to jeste jednou, aby povrch byl "barevne" souvisly. Ted se to leskne jak psi kule. Ne, ze by pred tim nelesklo, ale ta barva souvisla nebyla.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od Rough boy » ned 06.11.2016, 14:19

Na těch předních kolejničkách je vidět, že jsi se probrousil na měděnou vrstvu. Takže jsis to nejspíš opravdu strhnul. Řekl bych, že krom náchylnosti kolejniček ke korozi a zvětšené vůle ve vedení závěru nic nehrozí.

Příspěvky: 146

Registrován: stř 19.8.2009, 22:44

Bydliště: Západ

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od DrU2 » ned 06.11.2016, 14:30

Myslel jsem si to same, ale stejne jsem se radeji zeptal, kdyby napadlo nekoho neco dalsiho :huh:
Ja se neprobrousil, ale prolestil :lol: a to jsem to nemel na moc rychlo :huh: .
Vylestene plochy do zrcadla maji odolnost vuci korozi timto zvysenou, navic po kazdem strileni poctive cistim a mazu, tak snad ok.
Vuli jsem take zkousel a je by oko stejna :huh: . Ono ty vrstvy jsou v mirach desetin ci mene, tak na presnost, kterou stejne zkazim myma rukama, to mit vliv asi moc nebude.
Naposledy upravil(a) DrU2 dne ned 06.11.2016, 16:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od Rough boy » ned 06.11.2016, 14:40

Asi tak, vyprděnej bych z toho nebyl. Na přesnost to mít vliv nebude a máš prostě odlehčenej model :mrgreen:

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od pelanj » pon 14.8.2017, 15:43

Tak jsem taky trochu poladil spoušť. Z G26 gen 4 s 2kg stojnou, ale zajetou (cca 5 tisíc ran, z druhé ruky) se mi střílelo naprosto geniálně, tak jsem nadšeně zakoupil G17, vyměnil stojnu (měl jsem doma náhradní) a pořád proti G26 nic moc. Na doporučení kolegy Tomaka, kterého jsem viděl v akci s jeho Glockem, jsem trochu poleštil plochy a mírně upravil pružiny - jako pokus, jestli to má smysl, jelikož jsem měl po ruce náhradní. Spoušť byla mnohem lepší a i se to projevilo pozitivně na střelnici:) Nicméně, amatérsky zprasená pružina spouště bylo dočasné řešení (a taky praskla po necelém půl roce), naštěstí jsem měl už u Brownells objednaný set ZEV Competition spring kit a ZEV V4 connector. K tomu jsem tam jenom pro legraci přihodil titanovou blokaci úderníku od Lone Wolf. Dohromady cca 1000 Kč.

No a výsledek je naprosto super. Spoušť je lehčí a na resetu prostě výborná. Pořád je znát "drhnutí" při odblokovávání úderníku. K naprosté dokonalosti by to chtělo ještě spoušť s rovným předkem, kde nekouká pojistka spouště (nejlépe se stavitelnými dorazy vpředu i vzadu). To možná realizuji v budoucnu, zatím to není nutné.

Bez závady cca 500 ran, většinou tovární SB. Jediná závada byla včera - jako by se nezresetovala spoušť (ani to necvaklo na prázdno, zápalka úplně čistá) - ale taky jsem to možná málo pustil, takže dokud se to nestane znovu, připisuji tu závadu sobě.

Mimochodem, vyměnil jsem taky plastová mířidla za kovová Glock, jelikož přední tečka je tam asi dvojnásobná a už ji konečně pořádně vidím. Na rychlosti to není zatím znát, ale přesnost šla nahoru.

Takže za mě je to asi nejlépe investovaný litr (plus mířidla) - jelikož je to jenom výměna komponentů za "tovární", tak velice snadno proveditelná úprava.

Příspěvky: 1

Registrován: pát 14.6.2019, 1:09

Zbraň: 19,17

Re: Vyladění chodu spouště a resetu u G17 Gen 4.

Příspěvek od kubass » pát 14.6.2019, 11:12

Ahoj,

potřeboval bych poradit se spouští na 19 Gen4. Na jednom sousedním fóru bez odpovědi, takže je asi čas to zkusit zde:)

Mám 17 Gen3, kterou jsem koupil z druhé ruky... vrátil jsem origo stojnu, přeleštil co bylo třeba a jsem naprosto spokojen.
Před měsícem a něco jsem koupil lehce jetou 19 Gen4, udělal jsem totéž, ale prostě to není ono...


* Gen 4 má na táhle spuště v místě zvedání blokace úderníku takovou bublinu a ta bublina jezdí po závěru. Příjde mi, že je to něco pro lepší spolehlivost aby se nekroutilo táhlo a zvedalo pojistku ale fakt netuším,
* Gen 4 táhlo je jinak tvarované v místě, kde se upíná pružinka zajišťující předepnutí - že by jinej průběh pružiny?
* Ještě jsem tu na fóru dočetl o jiném domečku Gen4...

Každopádně zajímalo by mě, jak co nejvíc přiblížit Spoušť Gen4 té na Gen3

1. koupit táhlo 19 Gen3 a vyměnit? #Vzhledem k jinému domečku to asi nebude šťastný nápad...
2. koupit o trochu silnější pružinku spouště?
3. lehce přeleštit tu bublinu na táhle? #Zas na druhé straně předpokládám, že to táhlo rakouští soudruzi nezměnili bez nějakého důvodu...
4. pohrát si s (pr)ohnutím táhla v místě, kde se chytá pružinka spouště?

Asi bych se vyhnul změně stojny za 2kg, nechci delší chod

P.S. původní majitel 19ky tam měl nějakýho Ghosta a ten částečně sedřel vrchní vrstvu táhla v místě, kde jezdí po stojně, takže jsem to musel před zaleštěním obrousit aby tam nebyl schodek. Otázka je, jestli to bez té vrchní vrstvy není měkčí a s větším odporem. Každopádně že by se výrazněji opotřebovávala nepozoruji.


P.P.S Pokud je zde vhodnější vlákno, tak prosím o přesunutí.

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz