ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od cmk » pát 03.4.2015, 16:22

Jeden psychiatr mi kdysi rikal... "Vis, jakej je v Bohnicích rozdil mezi doktorem a pacientem? Doktor ma klice."
Stehlikova to potvrzuje :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od cmk » pát 03.4.2015, 16:25

Int1m1thy píše:ale Karasek zase naprosta tragedie... neumi mluvit ani se smysluplne rychle vyjadrit, to ze mluvi k veci, obrazne a pragmaticky na tom nic nezmeni, jeho projev je nudny a nezajimavy a podle me se na pozici komunikace s medii a verejnosti naprosto nehodi...
Jsem rad, ze zijeme ve svobodne spolecnosti, kde lze mit i naprosto odlisne a ojedinele nazory, se kterými lze pomerne slusne nesouhlasit.
Kdyby se David choval bulvarne, snizil by se na uroven Smoldase, Stehlikovy a Jilkovy - otázka je - chteli bychom to?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Pařez » pát 03.4.2015, 17:06

cmk: my třeba ne,žel bohu společnost stojí a padá na PR :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Int1m1thy » pát 03.4.2015, 17:14

cmk mas sz...

parez presne tak

dal se ktomu vyjadrovat nebudu aby tu nebyl zase flame...
G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Pařez » pát 03.4.2015, 17:41

Jj dobrý nápad.. :) Celkově byl tento pořad vo h...ě, tj. přesně zapadající do schématu propagandy ČT,kterou nikdo normální stejně nesleduje a blbům nepomůže ani svěcená..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Int1m1thy » pát 03.4.2015, 18:10

jinak abych pochvalil tak lidi z nasich v publiku a pak pani z MV...
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od reddog » pát 03.4.2015, 18:16

David Karásek dostal dalsi moznost. Vyuzil. Zabojoval. Zapracoval na sobe. A to je dobre. A priste snad bude jeste lepsi. PR loze LEXu ma ted opet dalsi material k rozboru a jiste posune vnejsi prezentaci zase o kus dal. Kdo z nas k tomu ma co konkretniho rict, necht se projevi, idealne i s navrhem JAK danou vec zlepsit. Internet je plny vsevedoucich geniu, tak ted maji prilezitost "po valce kazdy generalem" avizovat sve navrhy na zlepseni.

On to reditel LOSu napsal pekne. Mne se take libi, kdyz lide daji najevo svou svobodnou vuli v uvazovani a vubec mi nevadi, kdyz je jejich uvazovani rozdilne od "vetsiny" ci je proste ostrejsi, drsnejsi, proste sve. Ale kdyz uz to tak nekteri pisete, dejte si tu praci a predstavte si, ze to dotycne osobe rikate zocivoci.

Parez:
to o propagande a CT je v mnoha pripadech bohuzel pravda

cmk:
rozesmal jsi mi den, s temi klici v blazinci, jen bacha, aby si ty klice ti blazni nepujcovali prilis casto :wink:

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od hermenet » pát 03.4.2015, 19:28

Pevně věřím, že v LEXu udělali před pořadem válečnou poradu a připravili si strategii (udělali, připravili?).
Celkově se mi vystoupení pana Karáska zdálo dobře promyšlené: Slušný a skromný člověk, spíše introvert odolává a neztrácí tvář ani pod přímým útokem běsnící čarodějnice.
Taky mi bylo líto, že tam nezazněly některé argumenty (paní z MV zmínila uliční výbory, bohužel nikdo neokřikl paní Stehlíkovou, že model držení zbraně jako privilegium jsme už také měli a jmenoval se Lidové milice), ale domnívám se, že argument s dalším střelcem ve hře, který tu kdosi vzpomínal, si v LEXu rozmysleli v rámci strategie a udělali asi spíš dobře. Je to argument, který by se v klidné debatě sice dal úspěšně hájit, ale je na čistě hypotetické rovině. Baví-li se společnost o konkrétních preventivních opatřeních, je lichý (Jak zajistit přítomnost střelce ve všech možných situacích? Povinně vyzbrojit občany? Divák přece nechce hru na divoký západ...). V téhle vřavě by podobná argumentace zbytečně vygradovala emoce a mohla by vyprovokovat nějakou zlou repliku protistrany, na kterou už by nebyl prostor reagovat.
Byla chyba, že se pan Karásek pouštěl do argumentů, které vyžadují více než jednu větu, což v ringu nemusí vyjít, protože člověk může vždycky dostat po tlamě dřív, než dořekně pointu (nehledě na inteligenční schopnosti a soustředěnost pojídačů různých slaných sušenek).

Příspěvky: 37

Registrován: čtv 04.4.2013, 18:30

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od rocky77 » pát 03.4.2015, 20:21

Příprava strategie a vystupování v této debatě vůbec samozřejmě proběhla...

Způsobů a forem, jak v ČT vystupovat, se nabízelo vícero... S ohledem na typ diskuze, osobu moderátorky a výběr "anti-gun" řečníků, byla nakonec zvolena taktika ukázat střelce jako kultivované, psychicky vyrovnané lidi, kteří jsou schopni diskutovat klidně, neagresivně a věcně... Doufali a předpokládali jsme, že protistrana se nechá strhnout a bude působit agresivněji, nevyrovnaněji a nevěrohodněji, čímž naše strana vyjde u diváků pocitově a emocionálně lépe... Domnívám se, že cíl by splněn...

V typu pořadu, jakým je Máte slovo jde především o to, vyvolat v divácích pozitivní pocit... Věcné argumenty jsou až na druhém místě, neboť tento pořad nedává příliš prostoru k tomu, abyste měli šanci své argumenty vysvětlit a obhájit... Navíc Jílková do nás (zejména do Davida Karáska) šla opravdu tvrdě... To však neznamená, že by se neměly věcné argumenty vytahovat vůbec, protože je potřeba ukázat, že i argumentačně je člověk připraven... Riskuje sice pak to, co se stalo včera, tedy že vysloví argument a již nedostane šanci jej vysvětlit, ale s tím se musí počítat...

S ohledem na cíle, s jakými LEX do debaty šel, a na průběh a obsazení debaty se domnívám, že to dopadlo dobře...

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Pařez » pát 03.4.2015, 21:26

Ještě k té Džamile.. Bývalá ministryně pro lidská práva,ochránkyně a bojovnice za práva všemožných menšin prohlásí, že "zájem většiny je nadřazen zájmu menšiny".Ukázkový příklad pokrytectví,nemyslíte?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od FRENKY » pát 03.4.2015, 21:34

Ale Mlho, o tom zde jiz dobrou ctvrthodinu hovorim(e) :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Pařez » pát 03.4.2015, 21:37

Nedalo mi to a chtěl jsem jen zvýraznit a podtrhnout charakterové vlastnosti oné paní :)

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od střelec z Havířova » pát 03.4.2015, 21:59

To Pařez: Ještě k té Džamile..

Když je něco současně krásné a inteligentní, pak je to zaručeně chlap. Ale když není splněna ani jedna z těchto podmínek - pak nevím. Asi je to nějaká kombinace Ludolfova čísla a klasického latinsko-amerického tance Cha-cha...

Paní Jílkovou bych po tomto vystoupení (ve vztahu k panu Karáskovi) neváhal označit slovem hulvát a pak viz výše.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Pancho Kid » sob 04.4.2015, 13:07

Tak jsem to se značným sebezapřením dal.
To že je Jílková pipina jsem jsem věděl. Místy mi za ní bylo i trapně. Ale že je vyloženě hulvát, to mne zarazilo. Na druhou stranu bych to snad i pochopil - asi to má v popisu práce, být "kontroverzní"
Ce mne ale dostalo, je Džamila....dyť ona se chovala jak uraženej fracek.. nesmyslný výkřiky "do tmy" a osobní ataky a již výše probíraná prohlášení a tvrzení....tvl todle bylo ministryní. Každopádně, k týhle paní bych nešel léčit ani svýho křečka.
Zbytek příznivců psychotestů asi nemá cenu komentovat - jen emoce a Tejc politik (ten aspoň říkal věci, který dávaly trochu smysl).
Jinak díky všem vystoupivším odpůrcům testů. Bylo zřejmé, že jsou připraveni, argumentovali smysluplně a hlavně se nenechali tou krávou Jílkovou rozhodit.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od střelec z Havířova » sob 04.4.2015, 20:28

To Pancho Kid: "hlavně se nenechali tou krávou Jílkovou rozhodit"

Nevím tedy, ale myslím si, že byste se měl omluvit veškerému skotu a hlavně kravám. Srovnávat tato ušlechtilá zvířata s p. Jílkovou - to jste teda přepískl. Ublížily Vám krávy nějak, že je tak ponižujete?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od reddog » ned 05.4.2015, 0:09

OT:
Cmk:
Promin Honzo, nejak jsem prehledl, ze snad uz nereditelujes. Obcas se stejne beztak zapomenu, tak mne prosim omluv :wink:

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od nico » ned 05.4.2015, 9:49

Tak Džamila touto větou utvrdila diváky především v tom, že není menšina jako menšina.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od hermenet » ned 05.4.2015, 11:27

Ne každá menšina je privilegovaná. Kdybychom byli privilegovaná menšina :wink: , nikdo by neřekl ani popel, protože by měl strach, že by si s ním příslušníci privilegované menšiny úředně pohovořili.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od Biggles » ned 05.4.2015, 12:07

Jasně, že mohla argumentační rovina být položená víc bulvárně - vzhledem k formátu pořadu, jistěže mohl být výstup ještě lepší, zvlášť když "protivníci" byli snad ti nejslabší, co mohl odzbrojení obyvatelstva chtivý establishment najít. Nicméně já bych to přesto hodnotil pozitivně, profi lobistu LEX ve svých řadách zjevně nemá a za podmínek, které jsou, je myslím vidět velmi slušný posun.
Nicméně největší službu (ovšem právě díky klidu a argumentům D.K.) "naší věci" prokázala Džamila a spol. spolu s pí. Jílkovou. Po tomhle je může brát vážně jen lobotovaná lama po kilu koksu :D A jestli někdo zapomněl, jak zdatná byla coby ministryně, tak měl neocenitelnou možnost si to připomenout (bohužel podobnej "návrat v čase" není možnej u jinejch a možná důležitějších událostí).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: ČT1 - MÁTE SLOVO - Přísnější podmínky pro držení zbraní

Příspěvek od pitt » ned 05.4.2015, 21:42

tak až teď jsem měl možnost se na to podívat.
Já jsem za ten pořad rád a jsem rád že to proběhlo jak to proběhlo.
nestřelci se projevili jako hysterické p.če, kdežto střelci mluvili klidně, věcně a chovali se celkově slušněji

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz