LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavosti...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » pát 10.4.2015, 18:11

Mohl by tu napsat nekdo z tech dvou, co si objednali ten balicek? Proc se rozhodli prave pro tento?

Nejak mi to nedava logiku, protoze kdo prosel kurzy, tak si vetsinou svuj IFAK sklada sam, pripadne voli hotove reseni od toho, kde byl na kurzu (jako treba ty IFAKy i s pouzdrama od Aegis). Tak by me zajimal ten duvod, proc dotycni zvolili prave LPD, zvlast, kdyz jsem tady v tematu nic pozitivniho necetl.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » pát 10.4.2015, 20:19

Jasik:
- Já vlastně neřekl pořádně ani A.
Řekl jsem co je pneumothorax a jak funguje dekompresní jehla.
Jak jsem psal dřív, pokud jsem to řekl špatně můžeme se o tom určitě bavit.
Ohledně jiných možností vím prd a tak o nich nemluvím.

- Nesnažím se prodat žádnou svoji variantu.
Typově ten balíče poskládal Dr. Keith Brown z H&H Medical.
Jednoduše jsem důvěřoval jeho úsudku.

- Co do dalšího dotazu, kdyby to někdo udělal po svém a pak obviňoval mě.
Z některých mám občas pocit že je vysoká šance toho, že se oběsí i na tom obvazu.
Možná proto jsem tam taky řekl, že to video rozhodně nestačí a lidi by měli najít někoho kdo ty jehly píchá běžně, aby jim řekl jak to dělat.


S474N
- Zákazníci mě neotravují.
Naopak se jim můžu věnovat více, pokud s hlupáky neztrácím čas.


Int1m1thy
Ikdyž to asi neznamená že teď spolu budeme chodit na pivo, díky za odkaz. ;-)


Jasik
Ten RATS turniket už jsem do zastavení oběhu krve utažený měl.
Jak na noze, tak na ruce. Co Vy?


Žížal
Být přemotivovaný jednoduše není možné, pokud se bavíme o nástrojích k záchraně života.


S474N
Nejdůležitější je tam obvaz se škrtidlem a to přece není žádná raketová věda.
Stejně jako použít pásku, rukavice, nebo fix.. I nacpat ten vzduchovod do nosu je jednoduché. Pořídit proto nástroje a pak znalosti mi tak dává stejnou logiku, jako znalosti a pak nástroje.
Naposledy upravil(a) HonzaSafarik dne pát 10.4.2015, 20:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » pát 10.4.2015, 20:35

HonzaSafarik: osobne se nejspise nezname, nicmene na kurzu jsem byl spolecne s jinymi kabrnaky, kteri meli i tak docela honicku. Jasne, muzes byt genialni...

Tim chci rict, ze karma je svine, tak aby ses o tom na nejakem z kurzu sam nepresvedcil, ze co vypada lehce a jasne je v realu trosickuj inak.

EDIT: jestli mel Jasik nekdy utazeny turniket? *3* *47* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Jasik » pát 10.4.2015, 21:33

Pane Šafaříku a měl jste Vy někdy utažený juctional turniket (ať už SAM, AAJT nebo combat CRoC) na břišní tepně nebo stačí na hlavní tepně zásobující dolní končetiny v oblastí třísel? A ne jen tak nějak, ale skutečně "do zeleného" (AAJT na břiše je fakt super, doporučuji po jídle :-)) ?
Rychle googlujte, ať vůbec víte, o čem mluvím :-)
A jinak ne RATS jsem ještě nepoužil, používal jsem na jiných, na sobě a jiní na mně pouze C.A.T, SWAT a SOF-TT. Jsem tedy dostatečně kvalifikován o tom s Vámi diskutovat? Myslím, že na to asi jo, ale rozhodně se necítím kvalifikován na to, abych své znalosti prodával jiným. Poradit můžu, ale ne prodávat. Já si totiž dokáži přiznat, že "vím, že nic nevím"..

EDIT:
Typově ten balíče poskládal Dr. Keith Brown z H&H Medical.
Jednoduše jsem důvěřoval jeho úsudku.
Hmm, takže někde na netu jste si našel pana doktora, jeho balíček a udělal to podle toho. Tak to je praktická zkušenost jak stehno.
Víte, několik lidí odsud zná osobně profesionály, kteří nám osobně radili co nosit v IFAKu podle toho v jakých situacích se člověk nachází, co je univerzální atd.. Lidé se zkušenostmi z misí, SOG, ale i civilní emergency medicíny. Informace máme z očí do očí a ne nakoukané z netu nebo načtené z knížek..

Vzduchovod - jo, to je taky prča... Těšíte se na kurz, až Vám ho někdo bude strkat do nosu? To jste předpokládám sám na sobě nezoušel :-))
Naposledy upravil(a) Jasik dne pát 10.4.2015, 21:49, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » pát 10.4.2015, 21:38

Jasiku, tak si sjed dve tri videjka na TveTrubce a hned budes i doktor s atestaci *88* :lol: *40* *49* *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od havran » pát 10.4.2015, 21:45

Pane Šafaříku, bude sraz fóra, nechtěl byste to tam přijet odprezentovat? Zbude-li na me místo a dorazim, rad bych to viděl naživo a v praxi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » pát 10.4.2015, 21:50

Havran: myslis jako prezentace na tema "rychlokurz prace s YouTube aneb profesionalem v cemkoliv do deseti minut"? *40*

Na to by se mozna z EU dala dostat i nejaka dotace.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od havran » pát 10.4.2015, 21:56

Varianta dvě. Kluci co maj kurzy a nemaj ten zazracnej afak, by se mohli u pana Šafaříka akteditovat a pak valit vlastni kurz. Pane Šafaříku?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » pát 10.4.2015, 22:02

Ale jemu preci nejde o akreditace, certifikaty nebo proste "administrativni pindy"! Hlavne preci aby byla zabava!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Biggles » pát 10.4.2015, 22:08

No jestli s hlupákama neztrácí čas, tak má docela problém, pokud není schizofrenik...jinak totiž prošustruje den co den, a to bude v místnosti sám...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Int1m1thy » pát 10.4.2015, 22:27

jinak na odborniky bacha... jedno velky zvire z letecky jak sam o sobe rikal... tedka uz v duchodu nam do hlavy tlouk ze skrtidlo maximalne na 10min pak ho sundat... a to nemluvim o dalsich vecech jako treba hemostatika, jehli na pneumotorax u kterych dokonce rikal ze amerikansky vojaci na nich maji ventily a kdyz potrebujou tak si ufouknou aby mohli bojovat dal s pneumotoraxem :D :D :D :D a nejmodernejsi skrtidlo ktery zna je na principu Swat skrtidla nebo toho cim vam meri tlak doktor :D atd... ten deda zkoncil s prvni pomoci tak v 90 roce a to bylo par tydnu zpatky ;) a dalsi a dalsi blbost...

Takze jediny lidi komu verim a co koukam tak maji pravdu jsou CLSaci atd. ;) pripadne zahranicni lidi ale to bohuzel pouze z videi...
G17gen4

Příspěvky: 1

Registrován: pát 08.11.2013, 14:55

Zbraň: více

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od kodl10 » pát 10.4.2015, 23:57

Potřeboval bych vysvětlit termín „vydám trest smrti“

Podle mého, při užítí daného výrazu:
Pokud vydám někomu „trest smrti“ tak očekávám že zemře (jsem vrah a přežití oběti není žádoucí).
Podle videa :
Pokud vydám „trest smrti“ tak poté co jsem učinil vše k jeho úspěšnému dokončení to z nějakého neznámého důvodu za vynaložení nemalých nákladů beru zpět.
Proč? Tak jsem se snažil, nejsem tak trochu kretén.

Teď vážně:
Institut nutné obrany je o tom že v případě, že sem ohrožen na životě nebo zdraví (u majetku mám pochybnost) tak použiji vše k tomu abych přežil „JÁ“ nebo „mí blízcí“, život útočníka opravdu není mojí prioritou. Po úspěšné obraně volám pčr, záchranku a právníka. V případě, že jsem schopen tak poskytuji základní první pomoc s tím co mám (čili nic, místo a čas vybral útočník).

Autorovi:
Pokud se ve Vaší mysli objevuje téma „mám ZBRAŇ = mám MOC“ a prezentujete výsledky svých úvah takovým to způsobem, doporučuji nechat se vyšetřit či změnit medikaci. Pokud je to „úderné a šokující“ kvůli prezentaci vypovídá to mnohé o Vaší inteligenci a charakteru.

P.s. hodně mi to připomíná:
https://www.youtube.com/watch?v=ZOoJoTAXDPk
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » ned 12.4.2015, 21:25

Ok. Znovu se zeptám jestli jsem v nějakém videu, kde předvádím co se z toho balíčku jak používá, řekl něco co neplatí? Nebo mi řekněte kde jsem mluvil o něčem odbornějším než by někdo mohl vidět jako jednoduše do češtiny přeložený návod.

Řekněte mi jaký je rozdíl, když mi někdo něco říká metr předemnou a pouští snímky na projektoru a když mi někdo něco říká přes web, půl světa odemě a pouští mi snímky na plochu?

Já vidím rozdíl v:
Osobně si to pak můžu vydrillovat a být při chybách hned opravený.
Přes web si to můžu pustit během týdne 10x
A když mám k sobě kolegu a materiál pak ty samotné drilly fungují stejně.

Ano, ten nosní vzduchovod už jsem si předtím zavedl.
Můžete se zeptat kluků z víkendového kurzu, jaký to pro mě byl problém.

Pokud někdo pochopil to video, jako prezentaci uvědomění si moci,
pak došlo k velmi nešťastnému nedorozumění.
Snažil jsem se prezentovat úroveň zodpovědnosti kterou, jak jsem vypozoroval ze všech co si myslí že nosit nějaký zdrav. materiál se zbraní je blbost, málo-kdo vnímá.

Na to navazuje další nešťastná věc.
Pár lidí si myslí že jsem anti-gun. To v žádném případě. Naopak.
Jsem ale proti pitomcům co své střelecké fantazie domýšlejí jen po hlasitou ránu a následné měření dicků v hospodě, kolikže to střelili gangsterů na stejný počet ran.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Carloss » ned 12.4.2015, 21:39

Myslím, že máš zcela pomýlenou představu o lidech, kteří nosí zbraň pro osobní obranu. Nevím o nikom, kdo by čekal, až někoho bude moct smáznout. Všici se shodujeme na tom, že se snažíme kritickým situacím spíše vyhýbat, natož aby si pak poměřovali své ego v hospodě počtem oddělaných lumpů. O tom, že by někdo chtěl vynášet nějaké rozsudky a pak i tresty v podobě smrti už ani nemluvím.

Ovšem jestlil se tak cítíš Ty, je to Tvá věc. Jen prosím nesrovnávej s drtivou většinou ostatních ozbrojených se sebou samotným.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Lars » pon 13.4.2015, 10:12

Již delší dobu se snažím do diskuze na fóru nevstupovat (neboť diskuzi s některými považuji za natolik nesmysluplnou, že si lze jen těžko představit horší způsob, jak utrácet svůj volný čas), nicméně v tomto případě chci připojit pár poznatků.
Honzu Šafaříka jsem měl možnost poznat osobně na víkendovém TECC kurzu v Dolní Lomné.
Mezi účastníky kurzu patřil k nejaktivnějším a zjevně viditelná byla jeho snaha proniknout do podstaty všeho, co jsme se učili a odnést si co nejvíce jak z výkladu samotného, tak z praktického tréningu při modelových situacích.
(jen tak mimochodem pro Jasika - ano, potvrzuji Honzovo samozavedení nosního vzduchovodu, a to v době, kdy se jen obtížně hledal první dobrovolník, který si vzduchovod nechá zavést od někoho druhého).
Co se tedy týká Honzova produktu (LpD) - oceňuji snahu seznámit se s tím, co prodává ohledně praktického využití jednotlivých komponentů LpD - a ani náhodou nemám důvěru v podobný přístup u některých zavedených army/outdoor shopů.
Na druhou stranu už tady někde v počátku vlákna zaznělo, že orientovat LpD výhradně na "nosiče" není nejšťastnější, všichni myslím víme, co se prodává v autolékárničkách a že to stačí tak zhruba na ošetření odřeného kolena po pádu z kola. Rovněž povědomí širší veřejnosti ohledně první pomoci a schopnost a ochota ji druhému poskytnout dalece pokulhává za dobou minulého režimu (myslím 80. a 90. léta min. století) - a tady bych poprosil o nereakce od těch, co v té době "tahali kačera", či ještě byli, jak se tak říká, "na houbách".
Shrnuto - tady vidím velkou rezervu, kam by produkt LpD mohl být cílen, protože mezi střelci ti, kteří se o problematiku poskytnutí první pomoci zajímají, již nějaké své vlastní lékárničky mají; ti, které téma první pomoci a osobní lékárničky neoslovuje, si ji jako produkt LpD tak jako tak nepořídí.

Další věcí pak je obsah videa (trest smrti), které leckomu může připadnout jako dejme tomu konraproduktivní. Ač formu prezentace (výklad myšlenky) nepovažuji za ideální, díky tomu, že jsme během víkendu na toto téma několikrát zabrousili, samotnou myšlenku chápu a rozumím jí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od polucias » pon 13.4.2015, 13:12

ja by som sa k tomu pripojil tiež v tom zmysle, že myšlienka nie je to zlá, ani úmysel, aj keby išlo čisto o podnikateľský, prečo nie,

ale tá forma prezentácie je veľmi nešťastná,
TECCu sa venujem druhým rokom, na viacerých Basikoch a ADV, som osobnom kontakte s ľuďmi od cacm a ani by ma nenapadlo niečo rozprávať do videa o tom ako sa čo používa,
pretože základný pocit z tých videi je ten , že nie je dôležité čo viete ale čo nosíte - a že defakto musíte inak ste hlupáci
nie či rozumiete vôbec ako správne prvá pomoc má vypadať


preto mi tá forma prezentácie príde veľmi nevydarené a aj po určitom čase keď sa tam vyladia chybičky tak zostane v tejto nemalej komunite strelcov (potenciálnych zákazníkov) horká príchuť

minimálne mal počkať p. Š do kurzu TECC aby sa vyvaroval vyhlásení pri určitých produktoch ktoré sú na hranici absurdnosti

ja osobne mu držím palce, len nech trochu viac uvažuje než niečo uverejní na webe
(viem o čom hovorím z vlastnej skúsenosti)
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Jasik » pon 13.4.2015, 14:31

Díky Larsi a Lukáši za příspěvky. S Lukášem se shodujeme v tom, že i po několika kurzech kterými jsme (i společně :-) prošli, bychom na videu nikomu neradili.
Byl jsem požádán panem Šafaříkem prostřednictvím SZ, abych informace shrnul a debatu uvedl zpět do neutrálního bodu "nula", protože jsem možná svým prvním příspěvkem mohl něco naznačovat a navádět čtenáře k závěrům. Jak tu znám místní přispěvovatele (mnohé osobně), vím, že si dokážete udělat vlastní názor a písemně ho podat daleko lépe než já.

Doufal jsem, že se ozvou lidi z kurzu a to se stalo, možná by mohl ještě napsal pan Šafařík to co psal mně o tom, co znal a naučil se nového na kurzu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Biggles » pon 13.4.2015, 15:02

Hurá, má za sebou jeden kurs, klaňme se profíkovi :lol: :roll: :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » pon 13.4.2015, 19:35

Moje video číslo 3.
Věřím že to vyvrátí většinu nedorozumění.
https://youtu.be/9t6lQ8kjT6I

Judicious Use of Deadly Force by Massad Ayoob:
https://youtu.be/m7sbHfBg92w
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » pon 13.4.2015, 19:37

Biggles:
Má za sebou několik desítek hodin kurzů.
Ale díky tomu víkendovému už i 5 hodin supervizovaných drillů.

Jasik
Nejintenzivnější nový poznatek byl rozhodně zástava tepenného krvácení u vysokých amputací. To byla informace o kterou jsem nikdy nikde ani nezavadil.

Jak jsem psal do SZ, zhruba 50% teorie mi byla známá, ale bylo určitě příjemné si to všechno znovu poslechnout v koncentrované formě.
Dalších 50% byly nové informace, které daly všem těm dílčím nějaký řád a odpověděli proč zrovna to, nebo ono...

Polucias
Které jsou na hranici absurdnosti?

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz