Glock 17 Gen4 - přebíjené náboje ano či ne?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Glock 17 Gen4 - přebíjené náboje ano či ne?

Příspěvek od Řepa » sob 25.4.2015, 19:13

Dobrý den,
nevím zda je to nutné,já všechny vyrobené náboje žehlím. Pak je ještě kontroluji, zda padnou volně do komory. Asi ta kontrola není nutná,protože po žehlení tam jdou jako hrnec na .....
Před operací žehlení to ale není vždy pravidlem.
Proto raději žehlím.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock 17 Gen4 - přebíjené náboje ano či ne?

Příspěvek od Pařez » ned 26.4.2015, 19:23

Řepa:kontrola určitě není na škodu.Určitě lepší než se pak j...t se seklým nábojem v komoře..
Já jsem si nechal vyrobit kalibr (takovou železnou kostku s dírou uprostřed..),abych pokaždé nemusel vyndávat hlaveň a lehce ověřil projde/neprojde.. tzv. poka-joke :D
Jinak "zažehlení" probíhá i matricí na osazení střely,takže není bezpodmínečně nutné používat solo matrici.

EDIT:nemusí jít jen o nezažehlenou, ale i vydutou nábojnici (po předchozím výstřelu).Někdy se podaří špatně zkalibrovat (nedojede se lisem na doraz) při vypichování staré zápalky...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Glock 17 Gen4 - přebíjené náboje ano či ne?

Příspěvek od fejfarz » ned 26.4.2015, 20:06

K tomu bych dodal, že při přebíjení plášťovou střelou není nutno žehlit extra matricí vždy mě stačilo zaškrtit usazovací matricí ani jsem žehlící neměl. Problém nastal, když jsem začal přebíjet olovem. To by se mělo usazovací matricí jen usadit a neškrtit, protože by se při tom jakoby nahrnulo a pak náboj nejde do komory jak má. Olovo tedy nejdřív usadit usazovací matricí a přežehlit a zaškrtit žehlící matricí. Jinak po žehlení není nutno zkoušet zda půjde do hlavně. Lze to občas prověřit, ale je to zbytečné. Do hlavně projde vždy.
CZ 75 TS

Příspěvky: 40

Registrován: úte 29.10.2013, 10:56

Zbraň: ppk, SW shield

Re: Glock 17 Gen4 - přebíjené náboje ano či ne?

Příspěvek od doktor4x4 » úte 28.4.2015, 7:42

Střílím olovo čistý i plastovaný. Nezaškrcuju, nežehlím. Není problém s níčím. Jen je potřeba měnit délku náboje podle tvaru střely. Jinak pravidlo čím delší, tím lepší.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz