Útočník těžce postřelil šéfa střihačů TV Nova


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Útočník těžce postřelil šéfa střihačů TV Nova

Příspěvek od S474N » stř 14.9.2005, 7:41

Neznámý útočník těžce postřelil šéfa střihačů televize Nova. Michal Velíšek, který byl v podvečer na procházce s kočárkem v centru Prahy, se zastal napadené ženy. Muž ale namířil zbraň proti němu a prostřelil mu břicho. Televizní technik skončil ve vážném stavu na chirurgii.

Výstřely se ozvaly na Karlově náměstí v Praze 2 krátce před 18. hodinou.

"Neznámý útočník opakovaně vystřelil na 32letého muže. Poté i s pistolí utekl. Motiv útoku zatím neznáme a po pachateli intenzivně pátráme," řekla iDNES bez dalších podrobností policejní mluvčí Iva Knolová.

Podle informací iDNES je postřeleným Michal Velíšek, který šéfuje střihačům zpravodajství televize Nova. Jeho manželkou je reportérka Novy Iva Velíšková, která je nyní na mateřské.

Velíšek byl v parku na procházce s malým dítětem v kočárku. U fontány se zastal ženy, kterou se zbraní v ruce ohrožoval neznámý muž. Ten však namířil zbraň proti němu a dvakrát po něm vystřelil. Jedna kulka prošla břichem a zranila ho i na ruce. Zasáhla také játra a ledvinu.

"Muž má těžký průstřel břicha. Ve velmi vážném stavu jsme ho převezli na chirurgii na Karlově náměstí. Záleží, jak moc je jeho poranění břicha devastující," potvrdil iDNES ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz.

Těžce zraněný Velíšek byl přepraven přímo na operační sál. "Pacienta jsme přijali. Nemohu však sdělit podrobnosti o jeho stavu, protože nemám souhlas rodiny," řekl iDNES primář chirurgie Všeobecné fakultní nemocnice Jan Bříza.

K nešťastné události se nechtěl vyjádřit ani nikdo z televize Nova. "Nezlobte se, ale k tomu se nechci vyjadřovat," řekl za všechny šéf zpravodajství Martin Ondráček.

Podle svědkyně, která byla také v parku, se mladý útočník choval divně. "Všimla jsem si, že v ruce drží zbraň. Odcházela jsem z parku a volala policii s tím, že tady je podezřelý člověk a možná má zbraň. Nevěděla jsem, jestli to není třeba atrapa, byl zřejmě zdrogovaný," řekla na místě reportérce MF DNES.

"Lidé, co ho sledovali dál, říkali, že přiložil nějaké paní k hlavě pistoli a pak vystřelil na muže, který ji bránil," dodala s tím, že by útočníka poznala. Střelec pak z místa utekl.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_ton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 60

Registrován: úte 09.8.2005, 16:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Morava

Příspěvek od GARP » stř 14.9.2005, 8:31

Ted jsem cetl prispevky ke clanku-tam je zase more debilu :evil: :evil: :evil: kteri by vsechny drzitele ZP nejradeji povesili,prinejmensim jim zbrane vzali :mad: .....
To zase bude v tisku: Zruste ZP pro lidi!!!
GARP
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 14.9.2005, 8:50

GARP: vsak uz s nimi "bojujeme" *88*, pridej se taky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » stř 14.9.2005, 9:15

Nejvíc mě fascinují příspěvky toho typu jak to od pana Velíška bylo statečné. Ty lidi to snad nemají v hlavě v pořádku. Jít proti ozbrojenému individuu a ještě mít s sebou dítě v kočárku mi přijde jednak nezodpovědné vůči tomu dítěti, ale hlavně velmi hloupé. Neříkám že by měl člověk ingorovat co se kolem děje, to určitě ne, ale tohle je sebevražedné. Měl v první řadě schovat dítě a zavolat policii .... vlastně ne, v první řadě měl mít u sebe Glocka :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 14.9.2005, 9:56

Postřelený šéf střihačů TV Nova zemřel

14. září 2005 9:31
Šéf střihačů televize Nova Michal Velíšek, kterého večer postřelil neznámý útočník, v noci zemřel. Po několikahodinové operaci podlehl devastujícím zraněním břicha. Mladý muž na Velíška dvakrát vystřelil, když se střihač na procházce v parku s kočárkem zastal napadené ženy.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_ton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » stř 14.9.2005, 10:29

Pepe píše:Nejvíc mě fascinují příspěvky toho typu jak to od pana Velíška bylo statečné. Ty lidi to snad nemají v hlavě v pořádku. Jít proti ozbrojenému individuu a ještě mít s sebou dítě v kočárku mi přijde jednak nezodpovědné vůči tomu dítěti, ale hlavně velmi hloupé. Neříkám že by měl člověk ingorovat co se kolem děje, to určitě ne, ale tohle je sebevražedné. Měl v první řadě schovat dítě a zavolat policii .... vlastně ne, v první řadě měl mít u sebe Glocka :wink:
Statečné to určitě bylo. Na tom nic nemění to, že to bylo sebevražedné a nezodpovědné vůči dítěti. Možná nebylo možné někam dítě schovat, nebyl na to čas, hrozilo prodlení nebo jen špatně vyhodnotil situaci atd. Těžko soudit s takto kusých zpráv. Spíše mne zaráží, že tam není ani slovo o té ohrožované ženě... Kam se poděla? :?
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 14.9.2005, 12:33

Tak prý už ho chytili. Jsem zvědavý, co se z něj vyklube za individuum. Třeba to bude nakonec nějaký syn nějakého chválihodného občana a dostane se mu max. léčení za peňázky daňových poplatníků.
Ale to jsou jen mé spekulace, počkáme si na fakta.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 14.9.2005, 12:35

Muž, který postřelil střihače Novy, byl zatčen

Policii se zřejmě podařilo dopadnout muže, který v úterý v parku na Karlově náměstí v centru Prahy smrtelně zranil střihače televize Nova Michala Velíška. "Muže zadrželi v Praze 4," sdělila Novinkám ve středu v poledne bez dalších podrobností policejní mluvčí Eva Brožová. Velíšek střelnému zranění podlehl v noci v nemocnici na pražském Karlově náměstí.

14.9. 2005 09:48 - 12:06 Aktualizováno
PRAHA - Těžká zranění utrpěl, když se snažil zastat paní, kterou muž ohrožoval střelnou zbraní.

"Stalo se to po půl šesté večer na Karlově náměstí. Pan Velíšek byl na procházce s kočárkem a zastal se paní, kterou někdo ohrožoval zbraní. Nakonec to odnesl sám. Jeho zranění je velmi vážné, měl prostřelené břicho v oblasti jater a ledviny, " uvedl v úterý ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz.

Záchranka Velíška převezla na chirurgii do nedaleké Všeobecné fakultní nemocnice, kde se podrobil několikahodinové operaci. Přesto v noci svým zraněním podlehl.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/65048-muz-- ... atcen.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 60

Registrován: úte 09.8.2005, 16:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Morava

Příspěvek od GARP » stř 14.9.2005, 14:38

Tak podle poslednich zprav ho nechytili-policajti si spletli dva pripady dohromady,chytili nekoho jineho...
8)
GARP
Uživatelský avatar

Příspěvky: 60

Registrován: úte 09.8.2005, 16:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Morava

Příspěvek od GARP » stř 14.9.2005, 14:39

Vsak jsem se pridal hned jak jsem to cetl :evil: . Aspon dva jsem napsal pak uz jsem musel makat :cry:
S474N píše:GARP: vsak uz s nimi "bojujeme" *88*, pridej se taky.
GARP
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » stř 14.9.2005, 16:51

Hungry píše:
Pepe píše:Nejvíc mě fascinují příspěvky toho typu jak to od pana Velíška bylo statečné. Ty lidi to snad nemají v hlavě v pořádku. Jít proti ozbrojenému individuu a ještě mít s sebou dítě v kočárku mi přijde jednak nezodpovědné vůči tomu dítěti, ale hlavně velmi hloupé. Neříkám že by měl člověk ingorovat co se kolem děje, to určitě ne, ale tohle je sebevražedné. Měl v první řadě schovat dítě a zavolat policii .... vlastně ne, v první řadě měl mít u sebe Glocka :wink:
Statečné to určitě bylo. Na tom nic nemění to, že to bylo sebevražedné a nezodpovědné vůči dítěti. Možná nebylo možné někam dítě schovat, nebyl na to čas, hrozilo prodlení nebo jen špatně vyhodnotil situaci atd. Těžko soudit s takto kusých zpráv. Spíše mne zaráží, že tam není ani slovo o té ohrožované ženě... Kam se poděla? :?
To máte pravdu. Je to nějaké podivné, bůhví do čeho se to zamíchal. Od našich novinářů asi objektivní a přesné zpravodajstí očekávat nelze, takže se skutečný průběh události asi ani nedovíme. Nekritizuju jeho statečnost o té není pochyb, jen mi není jasné čeho chtěl s holýma rukama dosáhnout. Nedokážu si představit jak chlapíkovi kterej mává pistolí říkám "Hele chlape nech jí na pokoji". Měl bych čekat že řekne "tak jó, překecals mě" a půjde domů? Když už někdo mává zbraní tak to asi není běžná hádka. Prostě neměl ani malou šanci na úspěch a přesto do toho šel. Výsledek tomu odpovídá. Nevím jak bych se v té situaci zachoval já osobně, ale beze zbraně bych do toho asi nešel. Můžete si klidně myslet že jsem zbabělec, ale je to tak. Vtip je v tom že jsem za poslední tři roky neměl u sebe zbraň asi dva dny. Hodně lidí co ví, že jsem pořád ozbrojenej si o mě myslí že jsem magor, ale tahle událost dokazuje, že asi spíš ne. Je mi moc líto jeho samotného i jeho rodiny, ale prostě mi to příjde že zemřel hloupě a zbytečně, bez reálné šance tím někomu pomoct. Ten "střelec" totiž mohl klidně potom co vystřelil na pana Velíška dokončit co začal a střelit také tu ženu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 14.9.2005, 19:04

Nehlede na to, ze tam mel jeste s sebou dite. Tuto nezodpovednost z jeho strany opravdu vubec nechapu *71**24*

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz