Jakou kulovničku pro radost?A v jaké ráži?


Lovecké, sportovní (i "odstřelovačky") a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Jakou kulovničku pro radost?A v jaké ráži?

Příspěvek od michalkolen » úte 12.5.2015, 23:12

Zdravím kolegové.Chtěl bych si pořídit néjakou opakovací kolovničku pro sportovní střelbu s optikou.Ale váhám nad ráží.Vzhledem k ceně munice.Z časových důvodů přebíjet nebudu nikdy.Takže budu pouze kupovat.Mohl by jste někdo porovnat ceny nábojů o kolik se liší jejich cena?Popřípadě jen doporučit tovární náboje se kterým jste spokojeni a ty ceny už si dohledám.Tady u nás je pouze 50m.střelnice a tam se dá střílet jen klasická mířenka a vzhledem k tomu,že času je opravdu málo,neplánuji dojíždět nikam jinam a trávit tam celé odpoledne nebo den,i když bych moc chtěl.Jezdím tak jednou až dvakrát do měsíce a i s cestu mi to zabere 2-3.hod.A to je fakt maximum co tomu mohu obětovat.Pak jsem limitovaný cenou je to totiž dárek k mým 30-cátinám a ještě musí zbýt na oslavu :D má přectava je tak max.20.tis.A to uź za komplet.Kulovnička,optika,nožičky. :?
Chtěl jsem maloražku trumbholle ald to jste mi tady docela rozmlouvali.Tak jsem koukal po pouźitých kulovnicích v ráži 223 nebo 308 a nebo 30-06 ty se za nějaký slušný peníz sehnat nechají.
Proto bych prosil o nějakou radu ohledně té rázě popřípadě i kulovničky.Něco s uherského brodu s varmint hlavní? :?
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Jakou kulovničku pro radost?A v jaké ráži?

Příspěvek od cmk » stř 13.5.2015, 9:04

Raze: urcite .223 - od 10 Kc sezenes pouzitelne naboje co strili, od 20 Kc pouzitelne naboje do odstřelovačky. A lze "z druhé ruky" občas sehnat i levneji.
Chudoba z Liberce .223kou vyhral i nejakej závod na 1km.

Zbran: na Tve strileni nepotrebujes zbran + optiku za kilco... Veatherby Vanguard ci Marlin s tezkou hlavni na strileni pro radost bohate postaci.
A sklo - Hawke SideWinder ci Vortex Viper ci něco v te cene a kvalite také...

A ja, naprosto nedotcen odstrelovackous puskou jsem s nejlevnejsim Marlinem s tezkou hlavni (i když raze 308) strilel na 100m pod 1MOA.

Kdybych mel momentalne chut koupit levnou hotovou odstrelovacku, koupim presne tohle:
http://www.strelectvi.cz/forum/p-223-we ... 32840.html

Pokud by mi slo FEST o cenu, koupim tohle:
http://www.zbraneliberec.cz/obchod/zbra ... -opakovaci
Je to sehnatelny i levneji v razi .223.

Pocitej s tim, ze za 20 uz budes potrebovat něco strilenyho...
Hawke SideWinder 4-16 nebo 6-24 je kolem 9-10, puska pod 11 nejde, spis 12 a vic, Weatherby ještě o něco vic, k tomu montaz na optiku...
Kdyby sis dal limit 25, budes na tom o chlup lip...

Pokud bys chtěl tuplej joooo usetrit a mel to spis pro zabavnou strelbu, pak:
http://www.prodej-zbrani.cz/kulovnice/s ... x144p.html
Opet - sehnatelne i v razi .223
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Jakou kulovničku pro radost?A v jaké ráži?

Příspěvek od michalkolen » stř 13.5.2015, 19:47

Děkuji za info a rozbor raže :D ňeco takového jsem myslel :) deset kaček za ráu není tolik.A co ty výrobky od cz?Mam možnost tam odtud pořídit za hodně rozumný peníz.Líbí se mi třeba tato. https://www.czub.cz/cz/catalog/364-kulo ... NATED.aspx
A jaké jsou ty ceny v 308.? U té munice?
A jaký je rozdíl v nárokách na optiku mezi 223. A 308.???
Asi to moc řeším,ale tuto zbraň už neprodám,pač to bude vzpomínka na jeden životní mezník :P
Co se týče té finančnï hranice.O co ppřitlačim na zbrani a to musím ubrat na picí akci :?
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Jakou kulovničku pro radost?A v jaké ráži?

Příspěvek od michalkolen » ned 31.5.2015, 20:51

Tak jsem nakonec koupil tu cz527 varmint v 223. A fakt nádhera něco takového jsem si dlouho přál :D
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Zpět na „Opakovací“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz