Zdrhnout nebo bojovat?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od pitt » stř 17.6.2015, 17:12

vzhledem k tomu že se to tu pomalu/rychle blíží do prdele, vyvstává otázka, jestli se v případě průseru sbalit a vypadnout pryč (kam) nebo jestli tady zůstat a bojovat za svůj barák a rodinu, nebo se pokorně podřídit, napatlat si vazelínou hlavu a vlézt někomu do prdele.

tak a teď babo raď

Příspěvky: 82

Registrován: stř 27.5.2015, 19:28

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Jablonec

Re: zdrhnout,nebo bojovat?

Příspěvek od diletant » stř 17.6.2015, 17:25

Dost tezka otazka zalezi jestli mas rodinu ,deti atd.vzhledem k tomu ze rodinu mam tak fakt nevim. Ale asi bych volil cestu uniku neposlu zenu samotnou s detma pryc.
Bejt sam tak to je jasna volba. Do rektalu nikomu nelezu a utikat to fakt ne. Ale s rodinou a malejma detma 3 a 5 let je to opravdu tezke rozhodnuti.
Co díra to problém.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: zdrhnout,nebo bojovat?

Příspěvek od Bukowsky » stř 17.6.2015, 17:29

Pitt: velice dobré téma, díky za otevření - sám se tou myšlenkou už několik měsíců zabývám...
Rozum velí pomalu budovat únikový plán a v případě vážných problémů se sbalit, smířit se se ztrátou bydlení a všeho, co nelze vzít s sebou a jít do země dle svých preferencí (poučen ze stostránkových diskuzí v jiných vláknech se záměrně vyhýbám pojmenování konkrétních zemí 8-))
Co je potřeba vzít v potaz:
- Těžko jsem jediný, kdo takto uvažuje a možná, že už je všude plno..
- Valí se sem uprchlíci (vojáci, spící agenti či jakkoliv jinak označování obyvatelé jiného kontinentu) a nevím, proč by země, které se proti tomu obrnily, měly přijímat v podstatě jen jinou formu uprchlíků (ponechme pro začátek stanou míru přizpůsobivosti jedněch kontra druhých)
- Je tady snad jistá forma vlastenectví a touha bránit si to své místo na slunci, navíc - s několikačlennou rodinou se vždy blbě utíká - opět lze názorně vidět na nových budoucích sousedech :wink:
- A to hlavní: to budeme kurva všichni jen pořád utíkat z jednoho místa na druhé před takovými smečkami? A bojovat o přežití až tehdy, kdy nebude kam utéct?

Zase jsem se vyblil, ale je pravda,že tohle téma mě už jakožto otce od rodiny nějakou dobu trápí...tedy začínáme :wink:

Příspěvky: 82

Registrován: stř 27.5.2015, 19:28

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Jablonec

Re: zdrhnout,nebo bojovat?

Příspěvek od diletant » stř 17.6.2015, 18:06

To Bukowsky : presne jak pises jak ma clovek rodinu tak premysli jinak. Utikat by bylo dost na nic a presne jak jsi psal proc by jina zeme mela prijimat jine uprchliky. Bohuzel ac zvazuji vsechny moznosti tak to porad v ramci bezepeci deti vypada na utek.
Staci kouknout na deni v ukrajine a syrii atd a predstava ze me deti jsou v miste boju je proste nepredstavitelna ,bohuzel kdyz to clovek vidi tak aby to nebyla zanedlouho realita :-(
Co díra to problém.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: zdrhnout,nebo bojovat?

Příspěvek od michalkolen » stř 17.6.2015, 18:46

Zdravim kolegove...krasne tema....take mam rodinu 7.a 5.let.Nase krasna mala ceska zemicka je pro mne srdecni zalezitost,jsem opravdu pysny na to kde ziji.A bojoval bych za ni do posledni chvile!!!Ale...bojovat???Zamerme jsem psal,ze je pro mne srdecni zalezitost ceska zeme a ne republika...Protoze republiku tvorime my,ale ruku na srdce,kolik z nas je opravdovych cechu,co delaji maximum pro svou zem.Cesi jsou poznamenany socializmem samej vykuk a smelina koukaji kde co ukrast osidit...neodvadet dane co jde poridit bez papiru.penize co si vydelaji nez aby pustili doobehu sem zpatky mezi nas nosi vetnamcum.posilaji na zahranicni ucty,do toho ten xindl na hore co s nami zameta....navic se ridime zakony unie a nechame za sebe rozhodovat ostatni,pak se nam to nelibi a tek jen ohneme hrbet ....za koho bych tedy bojoval???za unii NIKDY za Českou republiku za takovou jako je dnes,abych chranil ty zlodeje tady NIKDY abych jim vybojoval svobodu a zpatky demokracii a az bude po vsem,tak me nechaj povesit jako kralika,tak jak to udelali s legionarema....
Neverim,ze by to slo tak doprdele,ze by byla dalsi valka...ale do nepokoju a nasili v ulicich moc chybet nebude....a tak proste zbrojit a zbrojit,kdyby v ulicich doslo na pravo silnejsiho :-\
K tomuto tematu se hodi poslechnout si prozaicke rouhani Karla Kryla ,co je to vlast?
Jeste mne tak napadlo,mozna by tema nemelo znit ,bojovat nebo zdrhnout? Ale kdy zacit bojovat? :-D s celym tim ksindlem co nici nasi zem.vetnamci,cikani,zlodeji,zkorumpovany politici...srat na to co rika EU,srat na solidaritu a soucit...a vycistit krutym bojem tuto zem jednou pro vzdy.cim driv pozvedneme zbrane tim vetsi sanci mame,ze tenhle splasenej kocar bez kociho ukocirujeme....
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: zdrhnout,nebo bojovat?

Příspěvek od Carloss » stř 17.6.2015, 19:39

Na to odpoví jedno: Evoluce. Tedy vyhraje silnější, nebo přizpůsobivější. Přizpůsobivost rozvíjí sílu a síla modeluje přizpůsobení. Tak holt funguje příroda. A dokud si neuvědomíme, že jsme součástí přírody, nikoli nad ní, tak si budem klást právě takové otázky.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: zdrhnout,nebo bojovat?

Příspěvek od Bukowsky » stř 17.6.2015, 20:14

michalkolen: to už jsi se možná trochu moc utrhl ze řetězu mimo téma :wink:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Carloss » stř 17.6.2015, 20:38

Extrémě by taky otázka mohla znít: Umřít tady, nebo přežít jinde? Co je naším cílem? Podívejte se na migraci v celosvětových měřítcích... A pak taky v delším časovém období... řekněme... 1000 let. Schválně, co nám to napoví...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Int1m1thy » stř 17.6.2015, 21:16

kam az chcete utikat a jak dlouho ?


Manowar - Fight For Freedom
https://www.youtube.com/watch?v=OPzAYWK1CFo

*1582*
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od michalkolen » stř 17.6.2015, 21:19

:) jo máš pravdu,ale mě tohle vždy tak nas*re,kdyz to vidim kolem sebe...Někdy mi z toho jde až mraz po zadech a v těch chvilich<lituji> ze jsem na svet privedl sve potomky,prave ze strachu o ne,co je v budoucnu ceka...takze bojovat nebo zdrhnout???Jednoznacne bojovat!!!a za co???za svou existenci a za existenci svych deti
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Jasik » stř 17.6.2015, 21:47

Samotný člověk toho moc nezmůže, rodina je bohužel v těchto případech zpomalující faktor. Menší, dobře vybavená a aspoň trochu trénovaná skupinka bude mít větší šance ochránit sebe i blízké.
Takže, musíme o sobě vědět, vždy alespoň pár lidí, kteří se znají, ví co ten druhý umí a dokážou se domluvit. Pak bude šance na přežití větší.. Jak píše Carloss, evoluce, přežijí vlci, ne ovce...

.. země česká, domov můj....
Naposledy upravil(a) Jasik dne stř 17.6.2015, 22:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Bukowsky » stř 17.6.2015, 22:09

Jasik: Ne nadarmo Tě zovou náčelníkem :-)

Víc není potřeba dodávat a jsem rád, že tu taková parta lidí je.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od pitt » stř 17.6.2015, 22:23

to bude asi výživný téma:
takže to rozdělme
kam zdrhnout...pokud zdrhnout?
jak bojovat? hromadně na barikádách, nebo partizánsky?
jak se na to pripravit/připravujete?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Carloss » stř 17.6.2015, 22:27

Ještě je jedna možnost, když chci přežít: Dobít jiná území, porazit jiné slabší... ;-) A to není o češích, ale o evropanech... Půjdem na východ? Aspoň kouek... Na západě máme atlantik... na východ by nám třeba amík pomohl... ale kdo ví, jak by se k tomu stavěl rus... Na drruhou stranu. jisté náznaky expanze západu na východ tu již máme... Vzniká tím další turbulentní jev ve stěhování národů, nemyslíte? Není lepší být dobyvatel, než dobývaný? Kladu to jako otázky, ne že za tím implicitně stojím...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Jasik » stř 17.6.2015, 22:35

pitt:Jak se připravovat? To přece tobě nemusím říkat :-) A psát to tu, kde si to můžou přečíst i ti, co nás potencionálně následně můžou ohrožovat?
Bojujme jako oni.. Neměnit návyky, dělat co děláš, cvičit, střílet... A když bude potřeba... "Ten umí to a ten zas tohle... a všichni dohromady udělají moc.." ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od pitt » stř 17.6.2015, 22:43

jasiku, ale já z toho nic neznám a nevím....proto se zde na to ptám. Připadám ti snad jako nějaký pošahaný pako?

já mám prostě jen strach.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Int1m1thy » stř 17.6.2015, 22:49

ciste takticky nemuzeme si dovolit ztratit evropu, protoze pak budou mit celou afriku celej blizkej vychod, jizni asii a i evropu.. to uz pak nedame ;) bez amiku a rusaku nam zbyde pouze partyzansky boj... cim vetsi uzemi dostanou tim horsi to pak bude...

Připravujeme se na uzavření hranic, řekl na plná ústa ministr Chovanec

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... nec-379944

Plukovník Skácel, účastník armádních misí: Jsou to vetřelci, žádní uprchlíci! Je to invaze, kterou někdo řídí, aby nás zničil. Nedojímá mě, že se utopili

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... ili-379943
G17gen4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Carloss » stř 17.6.2015, 22:57

Ne tak docela... Tyhle turbulence přivádějí mladší toky stěhování národů na starší místa a tam se pak mísí s původními obyvateli, kteří neodešli... Tedy moc bych se nedivil, kdybychom se "rozplizli" směrem na střední východ a pak se pomalu vraceli do Evropy. Už ale jako docela někdo jiný...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Int1m1thy » stř 17.6.2015, 23:11

mas tady skoro 2mld muslimaku... kam chces utikat nemuzes utikat do nekonecna... nak mi pride ze neumis premejslet strategicky...
G17gen4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Zdrhnout nebo bojovat?

Příspěvek od Carloss » stř 17.6.2015, 23:21

čéče... můžeš... Ono to tak nějak už po desetitisíce let prostě chodí... A opakuji.. nejsme nad přírodou a jejími zákonitostmi... A nemusí jít o útěk, ale o migraci, dobývání...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz