Hard Task Tactical Pistol - videokurz


Střelecké a jiné kurzy, především našich partnerů

Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Bukowsky » úte 21.7.2015, 10:10

Štěpáne, kurva - proč to děláš?
To musíš za každou cenu hledat na všem nějakou blbost? Pochopil jsi vůbec, co je cílem toho videa?
Kdyby jsi se místo těch keců raději zaměřil na hodnotnou část prezentace místo toho, aby jsi řešil pravidla slušného chování... Pokud máš takové puzení, jistě jsou i jiná fóra, kde to jistě někdo ocení..

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Stepan » úte 21.7.2015, 10:23

Účelem videa je předat nějaké informace a když pánové na videu vypadají jako přísní agenti při výslechu a ne jako lidi, tak to jde proti smyslu videa. Na problém jsem už upozornil a v diskuzi na tohle téma nebudu pokračovat a na útoky proti mojí osobě nebudu reagovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od pitt » úte 21.7.2015, 10:33

Me ty bryle tam taky uplne nesedi....alespon nekde. Ale troufam si rict ze moje rozlisovaci schopnosti ksou tak dostatecne aby z videa dokazali tuto drobnost vytesnit a vnimam video jako veeelice poucne.
P.s. Moje rozlisovaci schopnosti - stredni skola s odrenyma usima, zadnej atomovej vedec nejsem.
Kdyby jsi se Štěpo potreboval na cokoli zeptat, rad ti pomuzu;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od S474N » úte 21.7.2015, 10:34

Stepan: pokud jsou ti dva neduveryhodni nebo se ti nelibi, tak je jednoduche reseni - nekoukej na ne a sve informace si doplnuj zejmena pres Wiki (jak to ostatne uz dlouhodobe predvadis). Ti co tam prispivaji jsou totiz nepochybne slusny a duveryhodni. Jen teda nevim, jak jsou na tom s odbornymi znalostmi *3* :lol:

EDIT: je zajimave, ze za nejakou hodinu casu uz to Stepan dvouhodinove video stihl cele shlednout *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Starosta » úte 21.7.2015, 10:52

Štepáne, opravdu mám pokračovat v téhle konverzaci, která začíná tvým bohorovným zvoláním "dělají základní chybu tím, že nosí na videu sluneční brýle" a pokračuje tím, že "pokud to nevím, jsem natvrdlý"?

Uvědomuješ si, že děláš z komára velblouda?
To, že je to slušnost při komunikaci z očí do očí, ještě přece neznamená, že na instruktážním videu by to byla nepřekonatelná překážka, porušení slušnosti, elementární chyba a nevím, co ještě.

Možná napiš klukům, že jim pomůžeš vylepšit PR: když dělají takové přešlapy, zřejmě se nemůžou normálně uživit a s tebou by byli ve vatě.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od reddog » úte 21.7.2015, 16:32

Damy a panove.
Nechejte klidne Stepana s jeho poznamkou k nevhodnosti noseni slunecnich bryli pri konverzaci tak. Je to jeho nazor. Vnimani videa posune k vetsi sledovanosti (jestli ty bryle fakt vadi :mrgreen: ) a jako pridanou hodnotu pak hezky naberete dalsi detaily z videa. Posledujete jej tim vicekrat a prohloubite teoreticke znalosti, ktere pak muzete zkouset. Stepan vas (nas) tim vlastne posouva dal a to je dobre a slunickove :D :D :D
Pravda, pri osobnim hovoru jdou slunecni bryle dolu, jinak je mam na xichtu skorem furt. Modri vedi :mrgreen: . Toz co bysem to netoleroval aji u jinych :wink:

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Golani.Matkal » úte 21.7.2015, 16:48

Ovšem co když má konverzační partner skla Heliovar? :-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od S474N » úte 21.7.2015, 17:18

Golani.Matkal: tak si budeme neco myslet o socialne slabsich. Mineralni fototropni skla Heliovar jsou uz davno za zenitem. Aktualne frci samozabarvovaci plast (treba Transitions/Acclimates) *3* :lol: *88* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Glockmaniak » úte 21.7.2015, 22:04

Štěpáne, když jsi takový neustálý kritik všeho, tak natoč pro ostatní vlastní střelecké video. Jistě bude po všech stránkách bezchybné. Nedokážu pochopit, proč na střeleckém výukovém videu kritizuješ brýle. To je fakt hodně mimo.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od john.hawk » stř 22.7.2015, 8:20

na štěpána je přísloví, že každej se zabývá tím, na co má.. tedy štěpán se zabývá brýlemi protože na to on má.. je to odborník na komunikaci a brýle.. střelecké video a věci v něm nemůže kapacitně obsáhnout co se týče do detailů protože to zkrátka není jeho parketa..
Já se zabývám právě těmi dalšími věcmi..:) protože se myslím že na to mám.. :D Musím se na něho ještě párkrát podívat..jsou tam věci o kterých přemýšlím..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Rough boy » stř 22.7.2015, 8:32

Je tam pár dobrých tipů, které jsem si hned včera na střelnici vyzkoušel a hned mě to baví víc. Pěkné video, podle kterého se střelec může zdokonalovat, já mu dávám :thumbsup:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Stepan » pát 24.7.2015, 0:08

Zatím jsem shlédl jenom části videa, mám zatím následující připomínky:

Proč pan Müller zmiňuje pouze výhodu dlaňové pojistky a nezmíní VELICE důležitou nevýhodu? (že při obranné situaci prostě nemusí dojít ke 100% správnému úchopu a i přesto je zbraň potřeba použít?)

Proč se pan Müller tak dlouho věnuje nabíjení náboje do komory před použitím zbraně, když předtím vysvětlil, že nosit zbraň bez náboje v komoře nedoporučují? To, co tam předvádí (posun závěru tlakem dlaně), závisí i na typu použité zbraně. Třeba u zbraně s kohoutem a/nebo s tužší vratnou pružinou by to mohlo jít mnohem hůř. Prostor, který tomu věnovali, by mohl některé začátečníky vést k tomu, že to začnou trénovat, začnou nosit s nábojem mimo komoru a případně se jim to krutě nevyplatí.

Pan Charvát vypadá v brýlích a sluchátkách s intercomem velice hloupě. Často taky moc nedává smysl, co říká. Někdy se asi vyplatí si takové video a scénář připravit dopředu, případně to taky nechat zkouknout někomu, kdo umí česky.

Nevím, jestli bylo nutné dávat na konec ty přežblepty, slovo píča samo o sobě moc zábavné není. Taky bylo vidět, jak špatně měli to video připravené. Kdyby si to napsali dopředu, tak by si třeba mohli všimnout, že kromě výhody by se slušelo zmínit i důležitou nevýhodu a podobně.

V celém videu je trochu matoucí míchání spisovné a hovorové mluvy.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od john.hawk » pát 24.7.2015, 9:27

Štěpáne, zajímavé postřehy, musím tě pochválit, o věcech je potřeba stále přemýšlet, analyzovat a podrobovat kritice.
Ohledně perfektního úchopu zbraně, nevím přesně co tím myslíš ? v jaké sebeobranné teoretické situaci by jsi neměl dobrej úchop ? můžeš to prosím tě nějak dále rozvést ??
Souhlasím s tím, že by bylo lepší uvést všechno pro a proti.. výhody i nevýhody.. člověk se zamyslí a pak si vybere..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od cmk » pát 24.7.2015, 23:12

Stepane - jsi kokot :-)

a) bryle - cele video je tocene na strelnici... A na strelnici se co??? NOSI BRYLE... A jake? No s balistikou ochranou kurva chlapi... A když mají bryle s balistickou ochranou, které jsou tmavsi, tak je mají na sobe - i při nataceni

b) naboj v komore - ty nad tim lamentujes uplne stejne blbe jako rucnikaroi nad koranem a hledas naprosto nesmyslny vyklady naprosto jasnych věci...

c) pan Charvat pouzil svoje standardni sluzebni vybaveni. Pouziva ho v praci, pouziva ho při treninku, pouziva ho při zavodech a pouzil ho i při nataceni.

d) rozsah zminovani vyhod a nevyhod - kdyby kluci řekli VSECHNO co vedi a u vseho by rozebrali vyhody a nevyhody, mohli to vydat na pokracovani - takových 7 dilu po hodine - na každý den v tydnu jeden... A ještě by nerekli všechno...

e) prdel a pica na konci? - znas jiny video, kde by ses i na zaver pobavil krom toho, ze ses něco naucil?

Cim dal vic uvazuju, ze si Te hodim do Ignore-listu, ale bohužel vim, ze ty tvoje hovadiny se nasledne resi a cituji, tak se jim stejne nevyhnu...

Rekni nam, cos v oblasti zbrani a strelby dokazal ty?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Fox4077 » sob 25.7.2015, 10:21

Tak já taky něco plácnu.
Tmavé brejle sice nic moc, ale důvod byl asi ten, že se občas potřebovali juknout na nápovědu a bez brejlí by vypadali nepatřičně, jak by čučeli všade jinam, jen ne do kamery. :)
A ta sprostá slova na závěr? Myslím si, že už byla jaksi navíc. Ono je to přeci jen vtipnější, když takhle končí Tele Tele.
V každém případě jsem si z toho odnesl pár věcí, třeba to kydexové pouzdro na 3 hodině, do něj asi půjdu. Ještě mě napadla taková blbost :o ale asi se u kydexových pouzder nebere v potaz výstražník, což? Teď jsem si jej přeměřil :oops: a má nějakých 0,6mm. A to už je slušný zoubek u pouzdra založeném na co nejtěsnějším přilnutí ke kvéru.
Pak mě ještě zaujalo natahování závěru třením dlaně, to tam měl vratnou průžu z propisky? :P Já mám málem problém natáhnout svou zánovní G42 standartním způsobem. A to je vlastně pro mně taky jediná piha na Géčkách, kdyby ty drážky místo 0,3mm byly třeba, aspoň 0,5mm, tak chrochtám blahem. 8-)
Na závěr snad jen takové povzdechnutí, pokud se, chraň Bůh, někdy dostanou do průseru, tak jim ten jejich výcvik a schopnosti, zdejší banánová justice, omlátí o hlavu.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Stepan » sob 25.7.2015, 11:29

Další věc - jak tam protlačují kydexová pouzdra a jediné vhodné umístění - je to naprostý nesmysl. Zmiňovaná obrovská nevýhoda měkkých pouzder - že se můžou sevřít - no a co? Na rozdíl od tasení nikdo nepotřebuje při vracení zbraně do pouzdra spěchat a není problém zbraň vrátit do jakéhokoli pouzdra. Při soutěžích, výcviku atd je to samozřejmě nepohodlné a zbytečně to zdržuje.

Asi by bylo potřeba si trochu vyjasnit, pro koho přesně tohle video je. Protože pro normální lidi, kteří budou denně nosit skrytě, byly rady o pouzdrech úplně mimo.

Pro cmk:

a) Video nebylo točeno jako reportáž o probíhajícím výcviku na střelnici, ale jako instruktážní video, kdy jsou oslovováni přímo diváci. To jsou DVĚ RŮZNÉ VĚCI. Asi jsis mohl všimnout, že to, že diváky oslovují s brýlemi na očích, zdaleka nevadí jenom mně.

b) Náboj mimo komoru - mám dojem, že jsi vůbec nepochopil, co jsem psal, zkus to přečíst znova. Chtěl bych vidět, jak by to samé předváděl s tou P07, jak jí tam taky používali, a ne jenom na jeho Glocku, který navíc může mít měkkou vratnou pružinu. Navíc některé Glocky - například starší třetí generace, mají extrémně kluzké závěry, je to skoro jako teflon.

c) Co je divákům do toho, co pan Charvát používá při výcviku? Tohle nebyl výcvik, ale instruktážní video.

d) Všechno rozhodně říct nemusejí, ale když jednou větou řeknou výhodu, tak nevím, proč by druhou větou nemohli říct nevýhodu, když je navíc hodně důležitá.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Harmitsch » sob 25.7.2015, 14:16

Nemyslím si, že by všechny rady ohledně pouzder byly úplně mimo.

ad látkové pouzdro: Vyplynulo z toho, že látková pouzdra mají nevýhodu - mohou se sevřít (nebo to snad není pravda?), a tak kladou při vracení do pouzdra větší nároky na pozornost. V situaci, kdy (nedejbože) musíme zbraň použít předpokládám spoustu adrenalinu - ruce se třesou, dýcháme jako po 10 km běhu... Asi by nebylo nejlepší tam pobíhat s pistolí v ruce, je-li "po všem". Mohl by přijít někdo třetí (i PČR), vyhodnotit nás jako útočníka se všemi důsledky. Co tedy s ní? Ano, dát do pouzdra. A opravdu nechci riskovat možnost, že se mi ve výše popsaném stavu pistole netrefí do pouzdra, zarazí se, budu s ní muset zbytečně manipulovat, a snad dokonce i omylem vystřelím a poraním sebe nebo okolní lidi. Běhal jsem se SIGem P239 v látkové vnitřní Dastě. Na ukládání do pouzdra jsou opravdu většinou nutné obě ruce. Ono se totiž fakt zmáčkne. Proto bylo logické řečení vnitřní Fobus (Mít RH holsters kopyto na SIGa, jdu do kydexu).

ad pouzdro s pojistkou: na Jericho mám pouzdro od IMI s pojistkou. Pojistka je opravdu dobrá. Při jejím zmačknutí nehrozí, že bych sjel prstem do lučíku a zavadil o spoušť. ALE pro nošení bych ho nechtěl. Měl jsem ho na pár kurzech, a alespoň jednou se mi stalo (na každém kurzu), že jsem se úplně dobře ukazovákem netrefil a pojistku dokonale nezmáčknul. Výsledek? Opožděné tasení. Chceš tohle riskovat až půjde o život?

Kydexové pouzdo nemám (plánuju). Je dělané přesně na míru - což je určitě ohromná výhoda. Mimochodem. Jaké oblečení bys raději - univerzální konfekci, nebo šité na míru? Co víc dodat.

---
Tohle video není žádné dogma. Má ukázat, jak by se to mohlo dělat. Chytrý a soudný člověk si z toho vybere to, co mu vyhovuje. Nebo alespoň bude přemýšlet o tom jak to dělá sám, zda by se na tom nedalo něco zlepšit. Autoři mají nemalé zkušenosti z praxe a ve videu je spousta z nich. A zadarmo. Prkotiny jako tmavé brýle za ostrého sluníčka opravdu neřeším.
--

Já své Jericho a SIGa také popisovaným způsobem nenatáhnu. A co? Tak to nebudu používat, i když to vypadá, že opravdu může pár desetinek ušetřit. Ve videu se přece neříkalo, že pouze tohle je jediná nejlepší cesta jak tasit a natáhnout. Ale něco ve smyslu "tohle se nám osvědčilo..." (když pominu, že vždy preferují nošení s nábojem v komoře)

EDIT: Jericho tak natáhnu (SIG ani náhodou) - kupodivu to jde, ale ruka se musí na závěr hodně přitlačit. Ale věřím, že po dlouhém opakování "by se to podalo" (kdybych tedy preferoval náboj mimo komoru)
Naposledy upravil(a) Harmitsch dne sob 25.7.2015, 16:56, celkem upraveno 1 x.
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Stepan » sob 25.7.2015, 15:33

Další připomínka (tentokrát závažná) - řešení double feedu: Řešení je popisováno tak, že se vytáhne zásobník ze zbraně, minimálně dvojím stažením závěru odstraní nábojnice z komory, atd.

To je chyba! Při téhle závadě může být zásobník povytaženým nábojem (který je sám pevně držen na místě závěrem) držený pevně ve zbrani. Zásobník by se musel silou vyrvat (tedy nikoli pouze "vytáhnout") ze zbraně, někdy není za co, například u glocka není zásobník se standardním dnem skoro za co chytit. A někdy se nedá ani vyrvat.

Proto se u téhle závady ČASTO uvádí, že první krok je stažení a uzamčení závěru v zadní poloze, aby se uvolnil povytažený náboj!

Takže řešení závady, co je popsané na videu, je chybné, protože se často vůbec nedá použít, a kdyby se ho člověk pokoušel aplikovat, mohl by se zbytečně vystresovat (jaktože se ten zásobník nedá vyndat?!) a ztratil by spoustu času zbytečně.

Za mě první opravdová chyba, co je ve videu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Int1m1thy » sob 25.7.2015, 16:05

stepane ted kecas protoze to jde vyndat a dokonce ve stresu to vyndas jeste lip nez hledat nakej blbej cudlik zachytu... tim nerikam ze si tim nemuzes ulehcit praci. Ale nerikej ze to nejde
G17gen4

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Carloss » sob 25.7.2015, 16:26

Já jen čekám, kdy Štěpán přijde s tím, že co je zadarmo nemůže bejt kvalitní...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „Střelecké a jiné kurzy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz