Hard Task Tactical Pistol - videokurz


Střelecké a jiné kurzy, především našich partnerů

Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Harmitsch » sob 25.7.2015, 16:52

proč chyba? Zásobník se vyhazuje, aby mohl vzpříčený náboj vypadnout zásobníkovou šachtou dolů. I v Manuálu obranné střelby od P. Černého doporučují pří vzpříčeném náboji povytáhnout zásobník. "Často" vypadne náboj ven už při vyhození zásobníku (očitá zkušenost). Prosté stažení nemusí tuto závadu odstranit. Krásně vidět ve videu na https://www.youtube.com/watch?v=Pl90yBYxAM0 (speciálně čas 0:17a dále).
A když je to až tak zaseklé, že nejde zásobník vytahnout ani dodatečně uvolnit? Pak jak říká jeden nejmenovaný instruktor "Smůla, prostě máte ten den špatnou karmu"
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od AREYOU » sob 25.7.2015, 17:20

Harmitsch
Mohu se optat "... a když je to až tak zaseklé, že nejde zásobník vytahnout ani dodatečně uvolnit? Pak jak říká jeden nejmenovaný instruktor "Smůla, prostě máte ten den špatnou karmu..." jak se toto může stát zásobník jde vytáhnou snad vždy neměl jsem ještě takovou závadu, že by nešel vytáhnout zásobní? Jinak nemyslel jsem, že někdy řeknu, že má Štěpán pravdu, ale stalo se tak jj máš pravdu Štěpáne někdy se to tak hryzne při double feedu, že opravdu zásobník nejde ven musí se zachytit závěr na záchyt a pak teprve zásobník vytáhnout.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od Harmitsch » sob 25.7.2015, 18:13

2AREYOU>Mě se naštěstí nikdy nic podobné nestalo (zásobník šel vždy ven), ale byl jsem toho očitým svědkem: v Bíteši na ICS nebo spíš asi Bojových simulacích na podzim 2011. To byl můj první "seminář". Proto mi to utkvělo v paměti. Nešel zásobník ven, nešel stáhnout závěr. Tak to šlo až s použitím nástrojů (u toho jsem už nebyl: kluci šli dozadu a řešili to, my byli na palebné čáře). Nepíšu co jsem neviděl.

Ano i já souhlasím, že na ten závěr může dojít - ale stojím si za tím, že postup uvedený na videu není chyba - jak tvrdil Štěpán (což je to, na co jsem reagoval...)
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Stepan » sob 25.7.2015, 18:50

U normálního double feedu je závěr ještě dost pootevřený a dá se stáhnout úplně a zachytit. Jestli se stalo něco jiného, tak to je sice zajímavé, ale o tom se tu nebavíme.

Jestli zásobník jde vytrhnout ze zbraně závisí taky na tom, jak moc je starý (a kolik takovýchto věcí už zažil), z jak pružného plechu je, a taky, v jaké je to zbrani a jaká délka náboje v zásobníku ještě zůstává.

Dávat návod, který v určitém nemalém procentu případů selže, a neříct vůbec standardní návod, který řešení podstatně ulehčuje, je podle mě chyba.

Edit: Děkuji za upozorněrnění na chybu ve slově standardní.
Naposledy upravil(a) Stepan dne sob 25.7.2015, 19:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od S474N » sob 25.7.2015, 18:58

Stepan: standartni navod? To jako jak se ta vlajka vytahuje nebo jak?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Starosta » sob 25.7.2015, 19:39

Štepáne, já jsem se taky učil, že první jde ven zásobník, protože pokud to jde,
Viděl jsem to takto na spoustě instruktážních videí jako "standardní" návod.

Co myslíš ty tím "standardním"? Že se stahuje prvně závěr dozadu?
To mi moc nedává smysl, dokud ten zásobník ze zbraně jde vytrhnout.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Stepan » sob 25.7.2015, 19:54

Tak jinak:
Stepan píše:Dávat návod, který v určitém nemalém procentu případů selže, a neříct vůbec standardní návod, který řešení podstatně ulehčuje, je podle mě chyba.
Dávat JEDEN návod, který v určitém nemalém procentu případů selže, a neříct vůbec DRUHÝ návod, který řešení podstatně ulehčuje A ZAFUNGUJE SKORO VŽDYCKY, je podle mě chyba.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od S474N » sob 25.7.2015, 20:13

Stepan: kdy budes mit hotove to tvoje instruktazni video? Opravdu se uprimne tesim na to, jak to bude doslova vymazleny a bez chyb a vsechny nas to posune radove dale.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Starosta » sob 25.7.2015, 22:27

Ach jo, tak radši něco k tématu, ať se přiučím:

Co je myšleno tím spouštěním do osy ruky?
Jakože tisknu spoušť "rovně vzad" v ose hlavně?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od polucias » sob 25.7.2015, 22:45

Harmitsch píše:2AREYOU>Mě se naštěstí nikdy nic podobné nestalo (zásobník šel vždy ven), ale byl jsem toho očitým svědkem: v Bíteši na ICS nebo spíš asi Bojových simulacích na podzim 2011. To byl můj první "seminář". Proto mi to utkvělo v paměti. Nešel zásobník ven, nešel stáhnout závěr. Tak to šlo až s použitím nástrojů (u toho jsem už nebyl: kluci šli dozadu a řešili to, my byli na palebné čáře). Nepíšu co jsem neviděl.

Ano i já souhlasím, že na ten závěr může dojít - ale stojím si za tím, že postup uvedený na videu není chyba - jak tvrdil Štěpán (což je to, na co jsem reagoval...)

tomu hovoríme závada 4,
a ak by si bol na orig semináry ICS tak by si sa naučil ako to odstraniť a nepotreboval nijaké nástroje, ani nosiť kvéra do opravy a za 2500 čk to dať spraviť, čo sa už k nám tiež dostalo,
takže to čoho si sa ty účastnil museli byť len simulace, čo nie je vo svojej podstate strelecký seminár, ale seminár na tréning situácií
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Hard Task Tactical Pistol videokurz Teaser

Příspěvek od polucias » sob 25.7.2015, 22:56

AREYOU píše:Harmitsch
Mohu se optat "... a když je to až tak zaseklé, že nejde zásobník vytahnout ani dodatečně uvolnit? Pak jak říká jeden nejmenovaný instruktor "Smůla, prostě máte ten den špatnou karmu..." jak se toto může stát zásobník jde vytáhnou snad vždy neměl jsem ještě takovou závadu, že by nešel vytáhnout zásobní? Jinak nemyslel jsem, že někdy řeknu, že má Štěpán pravdu, ale stalo se tak jj máš pravdu Štěpáne někdy se to tak hryzne při double feedu, že opravdu zásobník nejde ven musí se zachytit závěr na záchyt a pak teprve zásobník vytáhnout.
presne tak !

a kedže je dosti velká šanca že nakoniec aj tak bdete musieť ten záver zaisťovať, je rozumnejšie spraviť to hned ako mám na to príležitosť a ušetriť tak čas ,
ono každý kto trochu zapojí zdraví rozum a vidí nedovretý záver na zbrani s nejakým bordelom v oblasti komory tak musí zaregistrovať čo sa deje po tom čo ťahá prvý zásobník, - záver doskočí do prednej polohy, alebo nie celkom
vratná pružina totiž tlačí na ten bordel a aj do zásobníka rôznymi smermi, je tam pnutie ktoré sa najlepšie minimalizuje tým že sa vratná odstavý zaistením záveru, človek lepšie vidí aký je tam problém a zásobník ide von ľahšie,

preto každý kto rve ako prvý zásobník von zo zbrane to podľa mňa robí nesprávne a nechápe vzájomné vzťahy súčastí v zbraní a pôsobenia smeru pružín
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Fox4077 » pon 27.7.2015, 17:05

Po videu jsem začal uvažovat o kydexu, ale co zase s blackhawkem s pojistkou na ukazovák? No nic, pojistka letěla do koše a obrousil jsem výrazné vystupující hrany podél ukazováčku. U pouzdra na G17 jsou podstatně menší, než u pouzdra pro G42.
Přitáhl jsem šroubek, a prcek drží parádně. Dokonce při zasunutí dojde i k jistému zacvaknutí, v což jsem ani nedoufal.
Prostě zraju, jak víno. :)
První zlom: začínal jsem bez náboje v komoře, asi po dvou letech šel do komory;
Druhý zlom: pouzdro vždy s pojistkou, po 4 letech skončila pojistka v koši;
Kvér vždy ponášen na 04:30hod. Teď na 03:00hod. viz. video.

Asi před měsícem jsem ještě vyměnil zavírák za Kabar v plastovém samosvorném pouzdře, nosím na 10:30 v dosahu obou rukou. U nože jsem si řekl něco podobného co u kvéru.
Proč nosit nůž zavřený (nenadrcnutý), když můžu nosit "otevřený" (nadrcnutý). :wink:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od cmk » pon 27.7.2015, 22:45

Hodil jsem si Stepana do nepratel, abych ho mel v ignore listu, protoze ty nacteny teorie, jeste navic nesmyslny - na to bych mu musel sahodlouze odpovidat a vysvetlit mu, proc je hnup... Ignore-list je casove prijatelnejsi reseni - hazet perly svinim beztak nema vyznam.

Tak jen strucne - COKOLI, co tam vidis, si zkus... Nespolehej na to, ze se z knizek ze 70. let dozvis vic.

Sorry za OT.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Stepan » úte 28.7.2015, 1:08

cmk to asi nevidí, ale nevím, proč předpokládá, že to co píše, jsou perly a že já jsem svině... :D Já jsem na jeho připomínky racionálně reagoval a jeho postup vnímám tak, že nemá argumenty.

Problém je v tom, že třeba to s tím řešením double feedu je objektivní věc, můžeme si klidně spočítat, v kolika případech zásobník vytrhnout nešel a musel se nejdřív zamknout závěr vzadu, zjistíme, v kolika případech by jejich řešení bylo k ničemu. Faktory, proč někdy vytrhnout jde a někdy ne jsem tu už rozebíral.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od S474N » úte 28.7.2015, 7:51

Klidne spocitat? Tak dodej konkretni pocty...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Stepan » úte 28.7.2015, 9:42

Já data dodat nemůžu, nemám je. Mně osobně se to stalo jenom jednou a navíc jsem postupoval tím "normálním" způsobem, že jsem nejdřív zachytil závěr vzadu, takže nevím, jestli by zásobník šel vyndat nebo nešel.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od cmk » úte 28.7.2015, 10:16

Stepan píše:Proč předpokládá, že to co píše, jsou perly a že já jsem svině
Já jsem na jeho připomínky racionálně reagoval

to s tím řešením double feedu je objektivní věc, můžeme si klidně spočítat, v kolika případech zásobník vytrhnout nešel
S474n píše:Klidne spocitat? Tak dodej konkretni pocty...
Stepan píše:Já data dodat nemůžu, nemám je.
Svini nevysvetlis, ze je svine. Kokotovi, ze je kokot. Blaznovi, ze je blazen...
Tak tady to mas aspon lozeny. Preber si to jak chces. Podstatne mas tucnym pismem.

Jinak se podivej na tvar pazby Glocka dole vpredu - proc asi je tam to vykousnuti?

A co se tyce obecne toho, ze zasbnik nejde ven...
Ano, u klasicky CZ75, kdyz je naboj povysunutej, tak pres zachyt zaveru, kterej je uvnitr pomerne sirokej to muze jit blbe vytahnuyt (zasobnik obcas vlastni vahou nechce jit ven).
Ale ze by vubec nesel ven? Na vlastni oci jsem byl mozna uz u milionu vystrelu, videl jsem tisice zavad. Ale jeste nikdy jsem nevidel, ze nekomu nesel z pistole ven zasobnik.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Starosta » úte 28.7.2015, 10:18

Štěpán: Takže si to nemůžeme spočítat.
Ona to totiž není objektivní věc.
Každá zbraň v kombinaci se střelivem to bude mít jinak, stejně jako náchylnost k double feedu.
Tvoje univerzální pravda tedy není univerzální pravdou, protože černobílá je teorie, ale zelený je strom života.

Ale to ty nikdy nepochopíš, protože máš příliš mnoho práce s chytnutím se něčeho a držením se toho zuby nehty, pročež všichni ostatní jsou letadla, když ti říkají opak :roll:
Už jsem to někde psal:
Nevadí mi, že přicházíš s něčím, co je odlišné. Vadí mi, že se snažíš z ostatních dělat blbce, ač sám tomu hovno rozumíš.


Dám příklad k tématu...

V tom videu pánové doporučují po tasení s prázdnou komorou nátah slabou dlaní v přítlaku shora na závěr. Že jim to tak funguje zcela spolehlivě, pokaždé, a je na tom vidět, že to může být divotvorně rychlé.

Nevěřím.
Resp. věřím u nich, nevěřím u sebe.

Rozhodně mě to neopravňuje říct, že to je blbost a že dělají kardinální chybu, když tohle učí. Chci si to pořádně vyzkoušet, zkusit se to naučit, zhodnotit sám na sobě spolehlivost a rychlost. Pak se k tomu budu vyjadřovat (ze svého pohledu) a možná že to - oproti očekávání - zařadím i do svého jídelníčku.
A i když to nebude fungovat mně (nebo si dokonce jen myslím, že mi to nemůže fungovat), tak bych byl Štěpán, kdybych to prohlásil za blbost neschopnou spolehlivé funkce :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od cmk » úte 28.7.2015, 10:33

Vlastnosti strelcu je, ze premysli a ocekavaji, ze i lidi, se kterymi se bavi, tak premysli.
Vlastnosti Stepana je, ze papouskuje nesmysly posbirane na youtube bez toho, aby premyslel, ale o to vice vymysli voloviny o nepodstatnych vecech.
Ne, fakt musim koncit... Je to boj s trollem a ten se neda vyhrat, protoze rozum je jeden jeden, ale nesmyslnejch volovin je nepocitane...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 26.12.2013, 17:22

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Brno

Re: Hard Task Tactical Pistol - videokurz

Příspěvek od Melchisedech » úte 28.7.2015, 10:47

Natažení závěru přílakem dlaně slabé ruky jsem zkoušel a nenatáhnu a nenatáhnu :D . Funguje to někomu? Jsem asi slabý jak čaj.. Jinak video má u mě palec nahoru. Pánové ať mají brýle, třeba klidně i plavky a plavací kruh. Evidentně to umí, proto neřeším, jak kdo (ne)vypadá.

Zpět na „Střelecké a jiné kurzy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz