CIZINA - zbrane, zakazy, apod.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Biggles » pát 24.7.2015, 20:52

Myslím, že poměrně pochopitelně jsem popsal možnou situaci s kategorizací, ostatně to vychází ze zákona a odkaz na stránky zkušebny, kde jsou některé doplňky kategorizovány, to podporují. Že to nechápeš (nedává ti to smysl), opravdu není můj problém. Psal si tu cosi o "laseru na pistoli". Nijak jsi to nespecifikoval, nejsi schopen nikterak doložit svojí bajku, naopak máš plnou klávesnici blbejch keců. A to dokonce v situaci, kdy ti nikdo neodporuje, protože pozadí nezná a chce po tobě jen doložení oné bajky. Ty musíš mít setsakra malý péro, že hned takhle vyskakuješ :roll: :D

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Carloss » pát 24.7.2015, 20:53

Ja po laseru netouzim. A jasne jsem napsal, ktery model je cuzs kategorizovan. Jen umet cidt a hledat. Ten kdo tu mlati prazdnou slamu a vydava jpp za bezpodminecnou pravdu jsi tu ty.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od reddog » pát 24.7.2015, 21:04

Ralph1:
Ja si naopak velmi rad tve vyjadreni precetl a myslim si, ze vzdy zalezi i na tom, jaky clovek danou vec posuzuje. Konec koncu i ten prodejce (treba AS doplnku) to tady nevyrabi na kolene v garazi, ale vozi to sem. Treba z Ciny. Silne pochybuji, ze by ke kazdemu "zakazanemu doplnku" vyrizoval zvlast papiry a nasledne je pak prodaval bez nich. Navic tech "z Ciny" uz jsem individualne poslanych taky videl par a blahe pameti okolo zadne streckovani nebylo. Takze ja ti verim, nemam duvod to videt jinak. Za kazdym rozhodnutim je treba videt cloveka, ktery je zduvodnuje.
A neklesej na mysli s tim potrestanim kazdeho dobreho skutku, oni se trestaji i ty zle :mrgreen: , tak nezanevri a podel se klidne dal. Kazdy si z toho vezme sve a je-li vse dle pravdy, pak ty sam nedelas nic spatne. Naopak. Seznamujes nas se zkusenosti nekoho druheho.

A aby bylo jasno. Hlavne tedy SZ a jinym statnim zamestnancum, kteri sem zavitaji. Nikdo tady (ja tedy urcite ne) nenavadi k porusovani platnych zakonu a rozhodne si nemyslim, ze by se zde chtel vyzbrojovat laserem nejaky terorista. Kazdy z nas vi, ze montazi na zbran muze mit pruser a kazdy taky vi, ze je v tom v pripade pruseru proste sam.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Carloss » pát 24.7.2015, 21:54

Ja se taky rad dovedel neco noveho. Jen jsem upozornil na verejne overitelnou realitu. Prave proto by jiste nejen me to vyjadreni uradu zajimalo, uz pro porovnani s dosud realizovanym.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Carloss » pát 24.7.2015, 21:55

A z pohledu zakona ruzne tlumise a lasery podle me zakon porusuji. Proc si to myslim jsem psal.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od formic » pon 27.7.2015, 12:21

Ralph1 píše:Biggles: a neni to tim ze hollowpoint ani normalne nekoupis?
koupíš... např.:
http://www.alfatactical.cz/magtech-nabo ... 50-ks.html
In Glock We Trust

Příspěvky: 98

Registrován: ned 26.6.2011, 11:36

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Ralph1 » pon 27.7.2015, 13:17

ja uz k tomu skutecne nemam a ani nechci vic napsat, jen ze se jedna o tohle: http://www.midwayusa.com/product/359170 ... subv359170. Ukazuji jen typ, objednavano to bylo z jineho shopu. Uz tam neni.

Nejsem u soudu abych neco dokladal pisemne, a jeste pro vas specialne overene notarem. To by jste chteli kdybych to tady dal. A i tak by to bylo stejne JPP. Protoze to nechcete aby to tak bylo. A tak dokola a dokola a dokola

Reddog to pochopil, za jeho post velmi dekuji, ostatni ..... at si mysli co chteji, kazdy jedinec si z toho vezme co chce hlavne on, ze? A pokud se moje info nekomu nehodi do kramku nebo do mysleni, je jen ciste na nem :-)

Zvlasni, ze zrejme dospelej chlap v diskuzi o dovozu a laseru mysli na penisy ostatnich uzivatelu fora. To je k zamysleni
Naposledy upravil(a) Ralph1 dne pon 27.7.2015, 13:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Biggles » pon 27.7.2015, 13:18

Ne, jen konstatuje, že musíš mít dost velkej mindrák, když hned vyskakuješ jak čertík z krabičky - to je k zamyšlení.
A skutečně by mne zajímala ona zkušebna. On člověk nemusí být hned u soudu, aby (pokud má být důvěryhodným) dokázal doložit svá slova. To co jsi postnul totiž (dle mne) splňuje definici jednoho ze zakázaných doplňků zbraně (obdobné zkušebna kategorizovala coby "A"), takže snad to není přehnaná zvědavost.

Příspěvky: 98

Registrován: ned 26.6.2011, 11:36

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Ralph1 » pon 27.7.2015, 13:30

Jen se vam chtel napsat jak to probihalo kdyz si to kamarad objednal. Kdyz to tady nejakou dobu resite. A ocividne to tady asi nikdo nikdy nekupoval, neobjednaval. S tim, ze by to nekoho zajimalo. Skutecne nepojedu do svedska za nim aby mi rekl kde ma ten papir. Neni treba to dale resit. Tak se to proste stalo.

Jak pise Reddog, zalazi na cloveku ktery o tom rozhoduje. Je mozny, ze jiny by to nepustil. Tento rozhodovatel rozhodl tak, ze to pustil. A celnici to pustili taky. Hodne promnennych.

A rozhodne to neuvadim jako pravni stanovisko. Uz od sameho zacatku pisu , ze popisuji jen co se stalo v realu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Biggles » pon 27.7.2015, 13:54

Já netvrdím, že tvému kamarádovi se nepoštěstilo si onen laser pořídit (ostatně jako spoustě dalších v různých AS variantách), jsem ovšem přesvědčen, že neprošel žádnou kategorizací zkušebny (už jen proto, že žádná nevisí na jejich stránkách).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od daveG17 » pon 27.7.2015, 15:06

STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Biggles » pon 27.7.2015, 15:22

Jo, předpokládám, že by se to v doplňcích objevilo.

edit:
§ 4 (Zákon o zbraních)
Zbraně kategorie A
Zbraněmi kategorie A jsou
....
c) doplňky zbraní
....
3. laserové zaměřovače.

Pokud (obdobně jako u té munice - napadá mne v historii pěkný náběh na vidle s EFMJ) by chtěl provést kategorizaci, protože si není jist, jestli ukazovátko lze vnímat jako dle citace výše, rozhodne zkušebna. Pokud rozhodne, její rozhodnutí bude zveřejněné (u Ralphem1 postované věci si myslím, že je kategorizace zjevně zbytečná, ale to je jen můj názor). Podle absence rozhodnutí a zjevnosti postovaného výrobku soudím, že kategorizace provedena nebyla, natož aby nebyl výrobek zkušebnou považován za "A"(pokud by provedena byla). Domnívám se, že během přenosu informací pošta - celník - kamarád - Ralph1 došlo k "drobnému" informačnímu šumu.

edit 2:
Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

To je citace § 279, odst. 1 tr. zák. Snad dostatečná k vysvětlení, jestli se zakázaný doplněk stává zakázaným doplňkem až po montáži na zbraň.

edit3:
To že se různě prodávají "laserové zaměřovače" přičítám jen známému "kde není žalobce, není ani soudce". A radši bych do toho nerejpal :D

Howgh.

Příspěvky: 2

Registrován: úte 09.1.2018, 16:42

Zbraň: Glock 19 GEN5

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Hadoxx » úte 09.1.2018, 18:29

Zdravím Vás,
Chtěl bych obnovit tohle téma, protože jsem nikde nedohledal co a jak v Bulharsku.
V létě se chystám s rodinou do Bulharska (letecky) a už teď mám divný pocit, že budu bez zbraně. Prosím Vás, ví někdo jak je to v Bulharsku s pepřákem, nožem atd? Chtěl bych mít alespoň něco u sebe.
Moc všem děkuji.
Glock 19 GEN5, Browning HP 35, Sa Vz 58 tactical

Příspěvky: 2

Registrován: úte 09.1.2018, 16:42

Zbraň: Glock 19 GEN5

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Hadoxx » pát 12.1.2018, 16:25

Zdar.
Tak jsem nakonec napsal přímo na ambasádu do Sofie. Bylo mi zděleno, že pepřák je legální. Snad to někomu pomůže.
Mějte se.
Glock 19 GEN5, Browning HP 35, Sa Vz 58 tactical

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz