"Instruktori" strelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Biggles » pon 03.8.2015, 20:17

citace: "tak zrovna podle toho jestli někoho vyloučili z důvodů bezpečnosti na IPSC, nebo na LOSu, bych kvalitního instruktora neposuzoval." Konec citace. Já klidně i posuzoval, resp. je to jeden ze střípků k posouzení, viz výše, co jsem psal (mimochodem reaguji taktéž napříč diskuzí a konzistentně). Jízlivost v tvém případě není na místě, opět jsi projevil její míru v nepřímé úměře ke své schopnosti porozumět psanému textu. Tím bych to ukončil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od havran » pon 03.8.2015, 20:29

Pitte, já ti rozumím, v podstatě to shrnul DaveG17, aspoň tak jak to chápu já.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » pon 03.8.2015, 21:21

Ano, presne toto jsem napsal a napsal jsem NEKOHO, nenapsal ksem instruktora,jenze ty sis to prebral tak aby se ti to hodilo. Rozumny clovek to pobral tak ze instruktor bojove strelby nekoho "vyuci", ten se prihlasi na nejakou soutez a toho vyhodi kvuli cemukoli, tak to nemusi nevypovidat o kvalitach instruktora.

Vidis a ja bych to vyhodnotil tak ze jsi mel opet potrebu dokazat svoji dokonalost porozumneni vsemu, ovsem bez pochopeni vsech souvislosti. Tim bych to uzavrel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Biggles » pon 03.8.2015, 21:59

Tvůj boj, žes nepochopil na co a jak reaguju. Já se celou dobu bavím o "instruktorech" (přesně v dikci tématu), to že ty tvrdíš, že ti jde o "žáky" je argument vůči mně zcela mimo mísu (i lehce OT). Chceš flame? Na to si najdi jinýho vola :lol: :wink:
A mimochodem, když se chceš s někým bavit, zkus se naučit aspoň jeho nick, pokud to pro tebe není moc složitý :lol:

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Golani.Matkal » pon 03.8.2015, 22:08

To asi u Bigglese chápe málokdo... :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » pon 03.8.2015, 23:07

jak už jsem říkal.....podle toho jak se to tobě hodí....

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cmk » úte 04.8.2015, 0:22

Na (Pitt a Biggles) vasem pomerovani pindiku jsem pochopil, ze se asi shodnete, ze instruktor by mel ucit to, v cem je kovanej - co sam umi, co nejakou dobu dela a co umi predat... Chapu spravne?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od daveG17 » úte 04.8.2015, 16:09

Int1m1thy píše:ooooooooooohhh so much danger namirit nad val :D
Hm. Jasně. Je to úúúúplně f pohoděěěě.
Zajištění bezpečnosti je takový řetězec, víš? A) za pohybu a přebití prst mimo spoušť B) vždy míříš a střílíš do bezpečného prostoru. A když to porušíš - tak to sudí trestá. Protože nechtěně vystřelit nad val trochu problém je. Třeba v Bělé rozhodně. I z pistole to dopadne do míst, kam chodí lidi na procházky a venčit psy. Nedejbože z pušky. Pak ten dopad hledej v Proskovicích a vysvětluj např. mladé rodině, proč má díru v kočárku a miminu. Náhoda je blbec. Mi to prostě příjde jako kur..a danger. Zvlášť, když to vidím z pozice rozhodčího. Chápu, že po těch letech střílení a pískání IPSC mám trochu paranoidní představy o bezpečnosti, ale taky jsem těch náhodných výstřelů pár viděl...naštěstí byly všechny do země nebo do valu, protože žádný idiot v tu chvíli nemával kvérem nad val s prstem na spoušti zrovna když zakopnul a instinktivně sevřel prsty.

CMK - za mě totéž "co sam umi, co nejakou dobu dela a co umi predat", s důrazem na co umí předat. Znám instruktora (víc asi do SZ, ne tady konkrétně), který IPSC umí dobře, nějakou dobu to dělá a umí to předat. Znám kluka, který IPSC zvládá mnohem líp, dělá to dýl a bojí se, že by to neuměl vysvětlit, tak instruktora nedělá.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Steiner » úte 04.8.2015, 18:09

hmmm tak to já znám pár trenérů i z jiných sportů než střeleckých, kteří to neumí, nedělají to, ale umí to kurevsky dobře vysvětlit a naučit... a jsou to páni Trenéři a Instruktoři opravdu s velkým T a I ... takže asi tak...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » úte 04.8.2015, 18:15

"co sám umí" - kdo posoudí zda to umí?
"co nějakou dobu dělá" - jak dlouho je dost?
"a co umí předat" - kdo zase posoudí zda to umí předat?

Osobně si myslím, že jde o to co ten člověk předává pokud obrannou střelbu měl by projít kurzama na takovou to střelbu, pokud sportovní střelbu zase by měl být kurzován v tomto směru. To stejné by mělo platit i o rozhodčím pokud je někdo rozhodčí kde posuzuje nějaké taktické prvky a následně za tu uděluje penalizace měl by mít za sebou kurzy kde se naučil nějaké dovednosti. Stejně to asi platí i v IPSC, že rozhodčí musí být kurzován nevím ptám se? Dříve sem se snažil získat nějaké informace o rozhodčích jinde a dost těžce sem narazil tak prosím neberte dotaz na IPSC rozhodčího jako nějaký rejpanec jen se ptám :-). Ty vole už musím kolem všech chodit po špičkách :-).

Steinar sedí nikde není psáno, MIKE TYSON bude i skvělej trenér boxu.

Jak psal imperator_cz "Zrovna o kvalitě instruktorů střelby by měla vypovídat spíše kvalita jejich žáků a také samotné hodnocení od těch žáků." Ano, taky si myslím, nejlepší ukazatel je hodnocení od lidí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od kuba » úte 04.8.2015, 22:59

hodnocení od lidí je prostě taky zaujaté. když poprvé přijde člověk na střelnici a zrovna tam bude nějakej chytrolín a bude to dobře vysvětlovat (takovej ten styl že všude byl a od všeho má klíče) tak spousta lidí mu uvěří, bude říkat jak je to skvělej instruktor. ale střílí nahovno. většinou do té doby než najde někoho normálnějšího.

takže protože někdo nezažil něco normálního tak mu třeba přijde dobré to jedno.

pokud ale člověk co tu nějakou dobu učí střelbu, řekne o někom jiném, jo ten je dobrej či něco podobného to má pro mě váhu. nebo někdo v koho mám já důvěr u že to dokáže odhadnout tak potom mu budu asi věřit. ale vzhledem k poštu systémů a "škol" u nás. si holt každej může rozhodnout kdo je dobrej. ale až tak když vyzkouiší třeba 3-4 jiné lidi aby měl to srovnání.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » úte 04.8.2015, 23:34

Souhlasím, že hodnocení od lidí co nikde jinde nebyli není úplně objektivní, ale hodnocení od lidí co byli jinde a pochvalej já osobně beru za dobrej ukazatel. My se vždy snažíme to co říkáme a předvádíme i demonstrovat tedy odstřílet což není úplně všude zvykem jak jsem pochopil (i z vlastní zkušenosti potvrzuji nechci jmenovat). Jestli někdo střílí "na hovno" je dost těžké určit pokud se teda nebavíme o kurzu sportovní střelby kde čas a zásahy Alfa zóny hrají prim.
OK, a jak je to s rozhodčím který vlastně taky jakoby předává znalosti střelci? Jak poznáš, že ten rozhodčí je dobrej a něco umí, že to není ten brouk pytlík?

Otestovat více škol je určitě rozumná volba dát na svůj vlastní úsudek né na výkřiky do tmy ten je takovej a ten zas makovej.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od daveG17 » stř 05.8.2015, 0:43

AREYOU: neboj, kolem mě nemusíš po špičkách :lol: no k těm rozhodčím...u IPSC je to podmíněno délkou praxe jako střelec, pak musíš udělat zkoušky a projdeš školením, pak to má další vývoj (podle odpískaných bodů je to Range Officer, Chief Range Officer, trochu speciální odnož je Stats officer, jinou praxi máš potřebnou na Match Director...a pokud už jsi dost dobrý a regionální asociace tě doporučí na IROA - mezinárodní rozhodčí, pořád ještě nemáš vyhráno - ostatní IROA se k té kandidatuře vyjádří a stačí jedno "veto" od stávajícího IROA a máš smůlu).
A k tomu předávání zkušeností mezi rozhodčím a střelcem - to jsi myslím vedle. Rozhodčí má za úkol několik věcí, ale se sestupnou prioritou je to bezpečnost všech zúčastněných, rovné podmínky pro všechny střelce, vstřícný přístup k závodníkům, plynulý chod závodu atd... Z principu nemá co komu předávat, nemá střelci pomáhat řešit situaci před ani po zahájení střelby (i za nápovědu od spolustřelců během řešení situace je postih). Závodníkům radí leda v otázce bezpečnosti - např. "pozor na tomhle terči, pokud ho chcete střelit z této pozice, je to mimo bezpečný úhel a bude následovat DQ". Popis většiny situací je "závodník řeší situaci volným způsobem z vyhrazeného prostoru" a dotaz "Jak to mám střílet?" snad ani nikdo nepoloží. Protože odpověď bude "Jak chceš - free style!" :D

Jinak souhlasím - asi jako všude jinde mluví za instruktora výsledky jeho žáků. Intruktor sám nemusí být totální špička - kolik mistrů světa v jakékoliv disciplíně mělo za trenéry bývalé mistry světa? Jsou disciplíny, kde je nějak standardizovaný postup získávání trenérských tříd a člověk má jakous-takous šanci na klid duše aspoň v tom směru, že ten proces eliminuje neschopné a nevhodné trenéry/instruktory. V obranné střelbě to bohužel nemáme (pokud se pletu, tak mě opravte).
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od kuba » stř 05.8.2015, 0:52

rozdhodčí je od toho aby rozhodcoval ne někoho učil. dobrej rozhodči je ten co zna 100%pravidla, určuje je ve prospěch střelce (tím myslím že se nesnaží za každou cenu někoho ojebat/vyhodit) a dělá to pro co tam je.

ono ty výkřiky o kterejch tu mluvíš, když člověk něčím projde, dostane určitej náhled na věc a i z videa třeba dokáže poznat že je naprosto zbytečný někam jezdit. či z toho co píše. když někde píšeš že není třeba dávat prst ze spouště, tak promiň ale už jenom na tom je vidět že ten "background tam není" třeba..

co se týče té střelby. furt je to obrana zbraní a pokud ve sterilitě střelnice s minimálním stresem netrefí pořádně terč, jak chce trefit pořádně toho útočníka pod 100násobně větším stresem? ono stačí kolikrát blbý FXa a najednou člověk zjistí že v tom baráku je to zas o něčem jiném...

dál, píšeš že zásahy a čas nejsou důležitý v obranné střelbě, já třeba tvrdím že jsou. je to o úhlu pohledu. pokud umím přenést za chůze na terč rychleji jsem i v té obrannce/bojové střelbě efektivnější. většina střetů je "dynamických" málokdy tady narazíš asi na "negra" jako v africe, kterej ti bude stát uprostřed cesty a budeš si moct vklidu zamířit. ne. on se bude hejbat a já taky. jednoduchej test. dej si nějakou středně rychlou kyvku na střelnici. a za chůze ji zkus trefovat, pokud nemáš zvládlou techniku střelby, kolikrát ji asi trefíš? samozřejmě, v obrannce kolikrát stačí abys vystřelil, nebo v bojové střelbě, abys dostal čas, ale primárním úkolem asi je se trefit nemyslíš?
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od S474N » stř 05.8.2015, 7:24

A tu kyvku si ma dat jak daleko? Ja jen, ze trefovat dvoukorunu na 20 metru je urcite skvely pocin, jen netusim, jak to potom vysvetlovat u soudu...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » stř 05.8.2015, 8:17

daveG17
děkuji za naprosto perfektní osvětu k IPSC rozhodčím, čoveče koukám jako blázen vůbec jsem netušil, že je to tam takto vymyšlené. K předávání zkušeností učení střelce rozhodčím sem to myslel asi jinak než lze pochopit např. v IPSC. Nechci se nikoho dotknout tak to s dovolením stáhnu na naše dril soutěže. Více lidí už nám říkalo zda by jsme nechtěli dělat i dril soutěže na brokovnice jelikož nemáme nikdo s brokovnicí větší zkušenost tak se do toho nehrneme, ale jako novinku na 2016 to plánujeme vidím to tak, že navštívím min. 2 různé školy a udělám si dva kurzy na brokovnici. Po těchto kurzech pak jako rozhodčí mohu mít nějaký přehled a vím jak penalizovat střelce pokud udělá nějakou taktickou nebo dovednostní chybu. Stejně jako v krasobruslení například. Pakliže bych si žádnou znalost (kurz) na brokovnici neudělal neměl bych z čeho vycházet, abych mohl hodnotit střelec. Tak jako příklad pokud budu penalizovat střelce za špatné krytí, špatné krájení atp. a řeknumu "tady máš proceduru za špatné krytí" tak ovlivňuji střelce neb ten se příště bude krýt tak aby nedostal procku, no snad je to trochu srozumitelné jak jsem to myslel.

Kuba
nemohu úplně souhlasit s tím, že z videa které navíc není strojeno a je natočeno přímo ze soutěže lze na 100% někoho odsoudit, ale souhlasím, že si nějaký obrázek udělat lze. Dále se rozepisuješ přímo k mé osobě což tedy nevím zda je úplně na místě neb toto vlákno se nejmenuje AREYOU, ale dobrá zeptám se kde a kdy sem psal "někde píšeš že není třeba dávat prst ze spouště"? Rád bych na tu otázku od tebe dostal odpověd, protože je to strašně zavádějící.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od kuba » stř 05.8.2015, 10:45

satan: nějak nechápu tvůj výkřik dotmy, takže nějak nevím jak na něj reagovat.

areyou: ano nevěnuje ale nějak jsem nevěděl jak jinak to pojmout. myslím že na fb zrovna o tom byla diskuze. že při procházení místnosti máš prst rovnou na spoušti. resp. psal to tam někdo jiný a ty jsi to tam komentoval že to vidíš stejně.

a ano i na základě videa, když vidím pár věcí tak prostě vím, že sem rozhodně ne.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » stř 05.8.2015, 10:55

kubo
ty vole ty seš megapíčus já jsem tam nic takového nenapsal :roll: . Napsal jsem naopak, že mi prst mimo spoušt připadne OK a dotyčného jsem se zeptal jestli by chodil s prstem na spoušti. On mi na to odpověděl, že by chodil s prstem na spoušti, ale že je to z jeho strany jen čistá teorie, že nikdy nemusel ve skutečnosti čistit dům kde by očekával skutečného pachatele...atd. na to jsem mu já odepsal jj sedí mám to stejně...čímž sem mínil to, že sem taky nikdy (a jsem za to rád) nemusel skutečně stát se zbraní proti pachateli a čistit dům. To, že sem to testoval s airsoftkou neberu na úroven realné zkušenosti.
OK hele debatu s tebou končím, protože to co tady předvádíš není žádná diskuze, ale bullshit a překrucování!

Všem co si chtějí udělat obrázek o té diskuzi doporučuji kouknout na náš FB je to pod videem od Vickerse.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od kuba » stř 05.8.2015, 11:04

nj holt, pochopil jsem to takhle. jestli je to jinak. tak dobrá, holt jsem četl něco jiného :)

nicméně nikomu tu nenadávám do megapíčusů, naopak, vyjadřuji se normálně v diskuzi, jestli tvoje ego není schopno diskutovat, za to já nemůžu. je vidět že z toho co jsem psal sis toho moc nedonesl.. asi se opravdu nevyplatí nic nikam psát, neb házení perel sviním....
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » stř 05.8.2015, 11:10

Kubo,
omlouvám se za tu nadávku prostě mě to vytočilo jsem horká hlava, znova se omlouvám. Pokud si něco pochopil jinak měl si se k tomu vyjádřit přímo u nás na FB nebo mi napsat SZ řekl bych ti to, ale ne si něco myslet a tady to veřejně říct, že sem něco takového obhajoval nebo říkal.
Psal jsem to i CMK říkám to znovu nechci se s nikým hádat nemá to pro mě smysl a myslím, že pro nikoho to se na takovou debatu člověk může vys..t.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz