"Instruktori" strelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od kuba » stř 05.8.2015, 11:12

já se s nikým nehádám. napsal jsem co jsem pochopil, ty jsi to vysvětlil, to stačilo. psát nějaké sz a dotazovat se někoho jak to myslel když ho ani neznám to není čas.. to bych nedělal nic jiného.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cipis » stř 05.8.2015, 11:16

10:59
DRILLY.CZ Jelikož mě jeden dement na jednom fóru nařknul z toho, že obhajuji prst na spoušti při čištění budovy, tak znova jako na začátku opakuji, že prst mimo spoušt na videu od Vickerse je za mě OK. Reakce na Víta jj sedí mám to stejně byla na to, že taky nemám realnou zkušenost s opravdovím čištěním budovy kde by proti mě stál živej pachatel (a díky bohu za to), nikoliv na to, že bych SCHVALOVAL PŘESUN S PRSTEM NA SPOUŠTI! Richard.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » stř 05.8.2015, 11:21

podle mě by hlavně měl být instruktor empatický a klidný :lol: :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od cipis » stř 05.8.2015, 11:24

:thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » stř 05.8.2015, 11:30

pitt
i na této změně pracuji snažím se jde to pomalu, ale snažím se. Kubovi sem se omluvil, příště si napočítám do 120ceti a pak teprve budu reagovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » stř 05.8.2015, 11:33

to ale bylo myšlený obecně...i když částečně i jako narážka na tebe :wink:
ale jak už bylo řečený a platí to všude - i člověk kterej je ve svým oboru TOP, nemusí být dobrý učitel. protože neumí ty informace správným způsobem předat, nebo ve svých studentech o ty informace neumí vyvolat zájem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od kuba » stř 05.8.2015, 11:36

koukám že urážky u drilly cz jsou na prvním místě, hlavně všude psát že se nechci hádat. skvělý.. ale dementem už mě nikdo dlouho nenazval. možná že ty psychotesty by u některejch lidí byli na pořádku dne.. pokud je člověk takhle impulzivní a nasrávací... možná i pepřák je pro něj moc.. každopádně už na tebe reagovat nebudu, natož něco psát.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Starosta » stř 05.8.2015, 11:57

Tyvole chlapi, tady se zase sere druhým do huby a porovnávaj se klacíky, nebuďte tak vztahovačný, jak baby.
Tak trochu k tématu...

Instruktora (z mého pohledu) dělá kvalifikace, tedy to, co umí. Nedávám příliš váhu na certifikáty, spíš zkušenosti.
Pokud má někdo vypsáno 10 certifikátů a někdo 10 položek jako (cvičil PČR, cvičil kontraktory v Iráku, mistr světa amoleta v IPSC,...) - je asi jasné, čemu dám přednost.
Zase ale záleží, jestli chci bojařský výcvik, speciální taktiku, přípravu na NO, nebo na soutěž...

A pak, obrázek řekne víc, než tisíc slov a jedno video víc, než 100 obrázků.
Jak by to měl poznat laik - to je otázka. Asi stejně, jako dobrého podlaháře - podle referencí :?
V době internetu a YouTube nějaký rozdíly pozná snad i laik.

No a dobrého instruktora dělá navíc schopnost to předat. Tedy rozumný přístup, široký přehled, učební metody, spoleh, dohoda, "poradí, pomůže", kladné slovo z úst (opět ty reference), atd. atd.


Pokud bych měl specifikovat "samozvaného instruktora" - člověk bez kvalifikace, zkušeností, referencí, sebekritiky, oplývající velkohubostí.
Prostě něco jako já, kdybych se tím chtěl živit :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od john.hawk » stř 05.8.2015, 12:19

for kuba : co takhle prestat pouzivat argumentacni fauly ? to se si myslis o jinych neco a pak to prezentujes jako tvuj nazor vypovida neco spatneho o tvych schopnostech. proc by na drillech.cz v sekci bezpecnost bylo neco jineho a na fb pod dizkuzi by areyou zastaval opacny nazor ohledne prstu na spousti ? udelal si to schvalne a nasral si i mne. kazdej kdo na drillech byl ti to muze rici jak to u nas chodi. ty jen kritizujes bez hlubsi znalosti..je to fakt od tebe hloupe..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od kuba » stř 05.8.2015, 12:25

jak jsem psal, pochopil jsem to jinak holt, ay mi to vysvětlil, řekl jsem ok, pak dobra. mohl bych tu jako on se 1000krat opakovat, ale kdyz napisu neoc co neni pravda, ci se spletu klidně to přiznám. nemám s tím problém. alespon o sobě jako jiní netvrdím že jsem bez chyby a tu chybu případně uznám. o tom jste asi nikdy neslyšeli že? jsem rád že jste si ze všeho co jsem u napsal odnesli jen tohle. psát na fora opravdu nemá smysl, myslel jsem si že po roce se něco změní ale je to furt stejné.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Carloss » stř 05.8.2015, 12:37

Já s těma referencema od zákazníků, freuentantů, posluchačů... jsem k tomu do jisté míry poněkud skeptický... Mají svoji váhu, ale zdalek ane 100%. Jde o to, že většinou se člověk dozví buď jedno, nebo druhý. Přičemž ono ani není černobílé. Navíc v těchto případech jde vždy téměř 100% o subjektivní názor (to, co vyhovuje a líbí se jednomu může naprosto zklamat jiného). Jde o to, že jako neznalý dané problematiky (a je fuk v jaké oblasti lidské činnosti) půjdu po referencích. Kde je získat? Vytipuju si několik firem. Jak zjistím jejich zákazníky? Nejjednodušší je se těch firem zeptat... Jenže ti mi nedaj kontakty na zákazníky, u kterých totálně propadli... Pak nějaký free fora a podobně... Tam se objevuje několik skupin lidí. Ti spokojení, ti nespokojení, škodiči a ti z nejrůznějších důvodů... A teď v tom guláši hledej... Prostě nějaký certifikát, který někdo vydal mi buďto napoví rovnou, protože o vydavateli něco vím, nebo se na vydavatele obrátím, jak byl s tím, komu jej vydal spokojený. A můžu si udělat hlubší průzkum, komu dalšímu ten vydavatel certifikáty vydával.

Nastínil jsem příklad s tím systémem řízení jakosti: V živote neuvěřím firmě, kteerá se bude prokazovat certifikátem od stejného vydavatele, jako má můj zaměstnavatel (z pochopitelných důvodů nejmenuji). Naproti tomu co jsem pracoval před tím, tak vím, že jiný "certifikátor" to dělá opravdu poctivě. Tak i dalším jeho "obětem" bych docela i věřil.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » stř 05.8.2015, 12:53

souhlas s Carlossem...a aniž bych to teď myslel nějak konkrétně - to jen tak pro jistotu.
osobně hodně dám i na způsob vyjadřování prodávajícího/firmy/instruktora/učitele (každý ať si přebere)
pokud "poskytovatel služby/zboží" často a většinou plive po konkurenci, shazuje ji a sebe staví jako to jediné správné, tak se snažím vyhledat někoho jiného....ve mě toto nebudí důvěru a ukazuje mi to nedostatek sebereflexe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » stř 05.8.2015, 13:11

Vratím se do debaty a obsahu vlákna :-) už budu hodnej :inlove: .
Vychází mi z komentářů, že certifikáty, prodělané kurzy nejsou záruka ničeho, že zpětná vazba a následná chvála od lidí také o ničem nevypovídá, že přehnaná snaha se prosadit je taky špatně. Hmmm pak je to vlastně jedno, protože existují i instruktoři (osobně toto slovo nemám rád a nikdy sem se takto nepasoval ani pasovat nebudu) kteří nebyli na žádných kurzech, nemají žádné zkušenosti z boje atp. a stejně mají naplněné jejich kurzy (nechci nikoho jmenovat).
Mě z toho vychází jen jedno, že jde o osobní sympatii nebo něco v tom smyslu. Já doufám, že všichni co zde reagujete jste na kurzech byly a ty instruktory si vybrali dle klíče který předkládáte.
Za mě mohu říct, že se chytám ještě si udělat ty kurzy na brokovnici a mám už asi nějakou představu kam bych šel, ale stejně se ještě zeptám lidí kteří na kurzu brokovnice byli jak se jim tam líbilo zda by šli znovu a zda to nebyla ztráta času. Jestliže z více zdrojů na nějakou školu uslyším chválu/negativa v mém rozhodování to určitě něco zanechá.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od Piggy » stř 05.8.2015, 13:13

Vrátím se k původní otázce: kdo je "skutečný" a kdo "samozvaný" instruktor?
Skutečný instruktor může být trojího druhu:
1. osoba, která v rámci nějakého systému/školy/organizace získala příslušný kvalifikační stupeň a má na to papír/pásek/odznak/klobouk/cokoliv.
2. osoba, která získala oprávnění provozovat výuku/výcvik (koncese, certifikace, akreditace apod.), v podstatě totéž se státním razítkem.
3. osoba znalá dohlížející na osobu neznalou ve smyslu § 59/2 c) ZoZ
Samozvaný instruktor je osoba, která nesplňuje uvedené podmínky a jejich splnění předstírá.
Přitom v obou skupinách mohou být jedinci více i méně zkušení či schopní. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » stř 05.8.2015, 13:57

AREYOU - co a kde ty máš za kurzy? ......klidně soukr.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » stř 05.8.2015, 14:18

To není žádné tajemství :-) máme to veřejně here http://www.drilly.cz/?page_id=2136
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od pitt » stř 05.8.2015, 14:31

Dekuji.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od daveG17 » stř 05.8.2015, 14:33

Problém vidím i v tom, že při obranné nebo "bojové" střelbě se blbě dohledávají (ověřují) dobří absolventi kurzu i praxe samotného instruktora.
Pokud budu hledat někoho, kdo mě naučí sportovní disciplínu, tak se podívám na výsledky závodů. Jak střílel můj instruktor, jak jeho ovečky. A mám jasno celkem rychle z tepla kanclu po pár minutách na webu.

Satan: ještě se vrátím k té kyvce - dávat si ji na 20 m a sestřelovat z ní mince libovolného nominálu vidím jako plýtvání municí, časem a tak nějak vůbec za zdroj zbytečné frustrace :lol: Chápu, že svou návodnou otázkou chceš naznačit, že soudce těžko uzná nutnou obranu proti útočníkovi, kterému jste rozhodili kopyta na 25 m. Ale udělám dobrý skutek a poradím ti - dej si ji na 10m, s pořádným závažím - ať je pěkně svižná a nejlíp ať ještě kmitá schovaná za párkem no-shootů, každý v úvrati kyvu. Až budeš schopný tam dát pravidelně double alpha se splitem max 0,25 sec, neškrábnout nezúčastněné, bude to fajn. :wink:
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od AREYOU » stř 05.8.2015, 14:43

Jinak jsem ted na náš FB dal video od polskej instruktorů všichni kovaní v OS pokud sem dobře pochopil a dokonce tam mají i instruktora přímo z USA taky profík. To video je zajímavé a novátorské třeba natahování zbraně s prstem na spoušti atp. koukněte na to, takže pak babo raď co a jak :-).

pitt není zač, rádo se stalo...se snažím být hodnej snad mi to jde :-) měním se :lookround:

Daveg17 k těm kyvkám my používáme třeba takové panáky co simulují lidi (někdy lidi co simulují panáky :-) )viz video https://www.youtube.com/watch?v=iy-Kp8Vjodo čas 10 sec a dál. Kyvku nemáme musíme nechat udělat lze poradit návod?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: "Instruktori" strelby

Příspěvek od 4mike » stř 05.8.2015, 15:04

google - swinger target
např: https://www.youtube.com/watch?v=i0L2FL0XTCI
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz