Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Sport


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od mihlit » úte 11.8.2015, 10:53

Pro začátečníka je vždy odrazující, že si chce pořídit zbraň, chce poradit jakou (pokud jen nechce od ostatních schválit/pochválit svůj výběr a rady ho ve skutečnosti nezajímají). Přitom se mu obvykle nedostane konkrétní odpovědi - jen aby zkoušel, osahal, zastřílel si a vybral si. Ono to není o tom, že nikdo nechce poradit, ale skutečně i když se to nezdá na první, ani druhý, ani třetí, ... pohled, tak je to nejlepší a správná rada. S moji zbraní, která se mi dobře drží i ovládá, líbí se mi spoušť, nastřílím velmi dobře. Kolega ale moc ne a jeho se mu zdá mnohem lepší. Zato mě se ta jeho drží špatně, spoušť mi přijde gumová a blbě se mi z toho střílí. Kdo má pravdu, která pistole je lepší? Já nebo kolega? Oba a to se právě všichni snaží říct tím vyzkoušej si to.

Na to, co ti poradí na střelnici, tak se nad tím sice zamysli, "zpracuj to", ale neber to jako jediný správný zdroj informací. V Brně chodím do dvou střelnic. V jedné se dozvíš, že CZ je pořádná kvalitní česká zbraň, která super střílí a je to etalon kvality, zatímco glock je jen zrecyklovaná pet lahev a nepoužitelná hračka. V druhé střelnici je naopak glock etalonem kvality, s dostupností dílů i aftermarket doplňků, který se neúspěšně snaží získat ozbrojené složky ČR, zatímco zbrojovka přibližného strojírenství Uherský Brod napadá výběrová řízení, která prohrává, až vláda výběrové řízení zruší a přidělí CZ bez soutěže přímo a policisté, armáda, celníci jen v koutku duše stále doufají, že jednou dostanou něco kvalitního a použitelného. O CZ se dozvíš, že je to nepřesně vyrobená sra..ka, která má naštěstí levné díly, protože je jen otázka času, kdy praskne jaký čep či se podělá něco jiného.

Co platí v každém sportu - chceš-li dělat nějakou sportovní disciplínu. Zajdi si na nějakou soutěž a tam si promluv s lidma, co tu soutěž dělají a omrkni co používají. Nečekej ale, že když Franta mistr republiky používá XY, tak ty když koupíš to samé, budeš střílet stejně. Je to totiž o tom popsaném v prvním odstavci - každému nesedne stejná zbraň stejně.

Na závěr ti ještě jednou napíšu moje doporučení, co jsem psal. Než pořídíš cz nebo i něco jiného, vyzkoušej grandpower k100 nejlépe ve sportovní verzi x-calibur, možná ti sedne, možná ne, ale určitě doporučuji vyzkoušet. Z CZ 75 TS jsem nestřílel, tak neporovnám. Z poladěného Shadowa ano a nesedl mi, nestřílelo se mi z něho dobře, nechtěl bych ho.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Int1m1thy » úte 11.8.2015, 14:14

mihlit: ale aby v tom GPecku nedostal hlaven od CZUB :D

Magic: Celkem drsne video s temi zabery na zbran. To mne od Glocka teda docela dost odrazuje. Ja se prave divim, ze si ho vzhledem k tomuto nekdo vubec kupuje.

To jako vazne ? :shock: 1272 ran full auto ti pride malo ? :D a ze potom jeste i dokonce funguje ? :D AR15 ve stejnym testu dala 830 ran potom bouchla hlaven. Kalach vydrzel 265 ran ale tam byl jinej problem a po oprave fungoval dal.
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 14:26

Morris:
Ty jsi toho tady mimo jednoho videa bez komentare tedy vazne hodne napsal. Urcite to bude pro dalsi zacatecniky hledajici info prinosne.

Z meho pohledu to vypadalo asi takhle:
Zacatecnik: Poradite mi prosim X, nebo Y nejlepsi na Z?
Morris: youtube.com/blabla
Zacatecnik: Tak to je teda sila, bla bla
Morris: Je videt, ze se vyznas ve zbranich.

Hodne si z toho clovek odnese. :roll: Kdybych se v nich vyznal, tak tu nepisu. To uz je vzdalene receno jako kdyby ucitel prisel do hodiny, nacmaral na tabuli "AHOJ", podival se na tridu a rekl zakum na prvni hodine prvni tridy zakladniho stupne, ze je videt jak dobre umi psat.

Biggles:
Nevim, co mam koupit za zbran, jinak bych tu to vlakno preci nezakladal (viz. prvni prispevek). :D

Myslim ale jinak, ze od tematu ve smyslu toho na co ji chci (to vim) jsem neodbehl, takze je to stale to same.

Neforemnou kostku urcite taky jak jsem psal vyzkousim. To bych si pred finalnim vyberem a rozhodnutim neodpustil. Uz kvuli tomu, co psal mihilit.

mihilit:
To, ze budu osahavat a strilet uz jsem psal v prvnim prispevku. Tohle vlakno mne ma dovest jen k seznamu zbrani, ktere si poznacim (napr. CZ 75 TS, Glock 17, apod.) a pak si je vyzkousim at uz zapujcenim na strelnici, nebo od nekoho tady (strelecky klub v okoli, cokoliv), kdo mi to umozni. Nasledne se teprve podle sebe rozhodnu, co vzit. Je mi jasne, ze praxe (moje ruka, konkretni zbran, terc) > teorie (forum).

Jinak K100 urcite bude-li ta moznost zkusim. Pouze mne trosku odrazuje to, ze jsem o ni nikde jeste neslysel. To ale bude asi spise tim, ze zacinam a ne vsechny znacky jsou tak "zvucne" (marketing).

Int1m1thy:
Viz. co jsem psal Morrisovi. Pristalo mi tu video, ja na nej klepl a dival jsem se, co se na nem stalo se zbrani, coz jsem okomentoval jak jsem nejlepe umel, resp. co mne zrovna napadlo. To, ze full auto negativne ovlivnuje zbran jsem jako zacatecnik absolutne nevedel. Nevim jestli to byla snaha nekoho nachytat a pak mu napsat, ze tomu nerozumi, ale ted uz rozumim, ze Glock 4 gen. na tom neni s vydrzi a zivotnosti spatne.

===

Btw. zacinam mit pocit, ze jsme se tu docela zacyklili, nebo se proste nove prispivajicim nechce cist cela ta dlouha nudle prispevku a tak se to tu porad opakuje.

Diky ale za ty prinosne reakce s modely, resp. info o napr. CZ 75 TS, Springfield XDM. Tyhle jsem po svem vlastnim prvotnim vyberu puvodne nezvazoval vyzkouset.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Morris » úte 11.8.2015, 14:31

pocital som totiz s tym, ze tomu aspon trocha rozumies.

Vies, kedy sa zbran najviac opotrebuvava?
Pri strielani. Vystrielat 1.500 ran za par minut, to je extremny zatazovy test. To, ze to ta zbran vydrzala je perfektna ukazka jej spolahlivosti a kvality pouzitych materialov.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Int1m1thy » úte 11.8.2015, 14:37

XDM ne !!!! zkus Smithe M&P9 ;)
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 14:39

Diky za vysvetleni, ted uz tomu rozumim. Predtim jsem nad tim full auto a rychlosti vystrileni zase tolik nepremyslel. Taky jde hlavne asi o to kolik naboju tim proslo bez vycisteni + teplota. G17 4. gen urcite zkusim a mam ji v seznamu zbrani, ktere zkusit chci predtim, nez-li se rozhodnu.

Ted uz se druhy den probiram zbranema pro skryte noseni, kde bych rad jako 2. kratkou zbran neco takoveho poridil.

Edit:
Dobre, pridam si Smithe M&P9 na seznam. Divam se, ze ma vahu 0,7 kg.

Btw. kdyz uz budu zkouset spolu s dalsimi zbranemi take G17, tak nemam zvazit zkousku G34?
Naposledy upravil(a) Magic dne úte 11.8.2015, 15:12, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od GLOCK69 » úte 11.8.2015, 14:58

Jak to tak čtu na více fórech, tak čím dál víc nabývám dojmu, že si někdo dělá legraci....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 15:00

Z koho, z ceho, proc?

Tohle bude asi jeden z tech prispevku s hlubokym skrytym vyznamem o ktery se uz nikdo nepodelil. V kazdem pripade je hodne k tematu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Žížal » úte 11.8.2015, 15:43

GLOCK69 píše:Jak to tak čtu na více fórech, tak čím dál víc nabývám dojmu, že si někdo dělá legraci....
To by byla ještě ta lepší varianta. Tohle je spíš majitel nového řidičáku, který přišel prudit mezi staré zkušené řidiče. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 15:55

Jestli zadost o pomoc nazyvas prudenim, tak jsem jednoznacne prisel prudit mezi stare zkusene glockare.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od pitt » úte 11.8.2015, 15:58

jak sis mohl všimnout, tak moc mířenkářů tu nebude, takže myslím že téma tvé sportovní střelby je tak trochu vyčerpané.
zajímavější je druhé téma a to kterou zbraň na nošení,nicméně si myslím že docela předbíháš, protože vzhledem k tomu že nastříleno nemáš nic a nanošeno už vůbec, tak by bylo nejlepší začít jednou zbraní a následně řešit druhou...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 16:02

Mas pravdu, ze by to bylo lepsi, ale hrozim se tech vsemoznych lhut (dodacich apod.), tak to chci mit z krku najednou a to vc. byrokracie na PCR s jejich prihlasovanim a vystavovanim prukazu zbrane.

Zrovna si delam nejaky vlastni vyber (opet teoreticka rovina), tak pak asi na to udelam nove vlakno, abych to tady do tohoto ke konci offtopicem pretekajiciho uz nemichal a nezmatl prip. lidi, kteri by resili to, co ja.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od pitt » úte 11.8.2015, 16:19

prosím tě už hlavně žádný další vlákno nezakládej. Tak jako tak, když tě tak čtu si otevřeš vlákno v burze.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 16:22

Proc myslis? Jako ze bych prodaval po unahlenem nakupu, nebo nakupoval pouzitou?

Nemyslim si, ze se ani jedno bude v dohledne dobe konat, ale nemuzu to ani vyloucit.

Pokud jde o nove vlakno, tak dobre, dam to tedy pak sem a pouze zmenim predmet. Uz ted ale vidim jak se to bude michat dohromady.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od cipis » úte 11.8.2015, 17:17

Co máš proti XDM? Já si nemám nač stěžovat a i kámoš, co má G17, pochválil :)
Int1m1thy píše:XDM ne !!!! zkus Smithe M&P9 ;)

Příspěvky: 33

Registrován: stř 14.8.2013, 5:07

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od jajirka » úte 11.8.2015, 17:22

Zkus taky nějaký klon coltu 1911, dělaj se i devítce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 17:26

Mas prosim na mysli nejaky konkretni model?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Quirinus » úte 11.8.2015, 17:56

V ideálním světě by bylo sice super osahat si všechny zbraně a ráže a zjistit co ti nejlépe sedí, ale to je utopie. Pokud to nebude vše v jeden den za stejných podmínek, tak to stejně vzhledem k nedostatku zkušeností nedokážeš objektivně zhodnotit. Takže na dlouhé zkoušení všech možných a nemožných modelů kašli.

Kup si tu, co se ti nejvíc líbí. Z těch 3 vypsaných v topicu neuděláš chybu s žádnou. Ve finále je úplně jedno, jestli se ti něco drží lépe nebo hůře. Po pár stech nebo tisících ranách si stejně zvykneš na všechno. A nebo zbraň lehce doladíš, aby ti vyhovovala.

Pokud se ti líbí nějaká sportovní disciplína, tak se koukni s čím střílejí ti nejlepší a to si kup. Zaprvé je malá šance, že zrovna ty bys byl takovej exot, co potřebuje něco úplně jiného. Za druhé při srovnání s elitou nemusíš ani vteřinu přemýšlet, jestli je problém ve zbrani nebo v rukách. No a za třetí, když po čase opravdu usoudíš, že jsi vybral špatně, bude dostatečný počet potenciálních kupců, aby ses pistole nemusel zbavovat s velkou ztrátou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Magic » úte 11.8.2015, 18:03

Tak pod tohle, co napsal Quirinus se klidne podepisu, presne tohle jsem si od zacatku myslel, ze udelam.

Vsechno neni v mych silach ozkouset, ale chtel jsem v jeden den zkusit ty, co mam aktualne v seznamu:
CZ 75 Shadow
CZ 75 Tactial Sports
Glock 17 4 gen.

Glocka si asi budu muset pujcit na strelnici v Ostrave, tak uvidim jestli to jeste pak stihnu.

Pak tu pribyly jeste tyhle navrhy vzdy po 1ks od uzivatelu:
Springfield XDM
Smithe M&P9
K100

Budou-li je tam mit asi taky nevidim problem to zkusit.

Nikdo se mi ale neozval na dotaz jestli mam mimo G 17 4 gen. zkusit jeste tu G34, tak na to jeste pockam.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Pomoc s výběrem G17 vs CZ75 Shadow vs CZ75 Tactical Spor

Příspěvek od Quirinus » úte 11.8.2015, 18:18

Klidně G34 zkus, když budeš mít tu možnost. Ale oproti G17 tam moc rozdílů není, má delší lauf a závěr s dírou (pro odlehčení), takže delší záměrná a asi se to i lépe chová při opakovaných výstřelech. Jen už je to v podstatě ryze sportovní zbraň. G17 se dá i nosit, je na to mraky pouzder atd. G34 je na střelnicích spíš rarita (aspoň co já vídám). Možná to ale používají kluci na IPSC, třeba se někdo ozve. :-)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz