Domobrana - ano/ne


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Má to smysl? :)

Ano
30
68%
Ne
10
23%
Co já vím... :)
4
9%
 
Celkem hlasů: 44
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » úte 11.8.2015, 23:43

Super, kontakty mas , chces domobranu kdyby se neco stalo, mimo jine i Povodne atd.
Jak si to predstavujes? Budete si pomahat navzajem, nebo i okoli?
A znovu se ptam, kolik mas doma potravin a vody?
Zkus mi odpovedet a pak ti reknu kam mirim

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » úte 11.8.2015, 23:49

Navzajem i okoli. Jen tak to muze fungovat - pomoc tam, kde je to potreba. Jak uz jsem psal, napr. preventivni bezpecnostni opatreni, pomoc pri povodnich apod.

Balenych potravin a vody mam doma minimum, zatim se na konec sveta nechystam. :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 0:05

A to je prave ono, chces byt pripraven pomahat pri povodnich,ale sam na ne pripraven nejsi. Takze misto aby jsi pomahal, budes si sam shanet zradlo a vodu. Osobne mam doma vzdy par balenych vod a trvanlive potraviny min. Tak na 4 dny pro celou rodinu zabalene tak aby nedoslo k jejich poskozeni. K tomu plynovy varic. A podobny blbosti. A reknu ti co me k teto priprave vedlo. Zadna apokalipsa, jen dva dny odpojena voda a elektrika. Jo a nebydlim nikde na samote uprostred sumavy. Takze byt tebou, zacal bych timto, aby jsi sice nebyl super vycvicen s organizovanou domobranou, ale pritom hladovej a ziznivej. K tomu aby jsi mohl nekomu pomahat, nebo ho zachranovat, musis byt v prve rade sam v dobre kondici a ne na obtiz ostatnim zachranarum.

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 0:14

Nebydlím v oblasti, kde by jakákoliv povodeň hrozila... Nicméně plně chápu Tvůj point a kam míříš. Uznávám, že máš pravdu. A to je právě ono - v rámci skupiny se můžeme vzájemně učit a nabízet si různé nové úhly pohledu. :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 0:26

Ja taky nebydlim v miste kde by hrozila povoden, ale vim jaky to je resit kde vezmes vodu na vycisteni zubu, kdyz nahle prestala tect voda. A taky vim jak se super mit doma nachystany hotovy trvanlivy zradlo a na to jsem prisel, kdyz jsem byl sam a zlomil jsem si hnatu. Dojit jen na zachod byl problem, natoz si zajit nakoupit;-). Od te doby to vozim i v aute a tam me to taky zprijemnilo 3 hodiny cekani na traktor s pluhem
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 0:28

Pitt:... a potom ses probral a ten kolotoc zastavili a tys slezl *88* *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 0:42

já psal někde něco o parníku, nebo letadle? Mimochodem, tobě by se to v autě taky hodilo, a pak by jsi nemusel slečnu na benzince prudit s tím, jestli šunkový, nebo sýrový panini :wink: :lol: :lol:

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 10:38

pitt: Jasně, chápu. Osobně to zatím neřeším i proto, že jsem zkrátka v lokalitě, kde je i v případě výpadku snad všech služeb (elektřina, voda, telefon) k dispozici super dostupnost jídla/pití a nákupy si člověk může v klidu objednat s donáškou domů. Ale jak říkám, chápu Tvou myšlenku a beru to...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od havran » stř 12.8.2015, 11:19

A jak ten nákup objednas bez te vody, elektřiny a telefonu?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 11:20

To jsem zvedavej, jak si objednas donasku domu, kdyz vypadnou telefony, pripadne jak ti namarkuji potraviny, kdyz vypadne elektrika :wink:

Typicka civilizacni degenerace. Proste porad zijes v domeni ze obchody budou fungovat ze vsech Okolnosti
Naposledy upravil(a) pitt dne stř 12.8.2015, 11:23, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 11:22

K vám ještě nedorazily powerbanky a UPS? ;-) Mluvím o lokálním výpadku, ne celonárodním blackoutu. To už zase narážíme na ten Rozpad. ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 11:25

Nejde o to aby jsi mel tel nabitej ty, ale aby ho mel nabitej i ten co ti ma to zbozi zaridit
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od reddog » stř 12.8.2015, 11:35

No a proto chce do domobrany nahnat co nejvice lidi a sjednotit postupy :wink:

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 11:36

Já Ti rozumím. Ale pokud nevypadne celá Praha, tak ho nabitej mít bude. Objednávám z Rohlik.cz. Navíc místní market má záložní zdroj, takže znovu opakuji - pokud nedojde k nějakému skutečně masivnímu blackoutu, tak výpadek 3-4 dnů zvládnu přežít v pohodě. ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od pitt » stř 12.8.2015, 11:38

A vem si treba jen blbou nehodu na D1, a hned je tam 10km kolona, co se tri hodiny nepohne. A bez vody se ti bude cekat podstatne hur, nez s vodou. A to nemluvim o tom, kdyby te pri cekani chytlo srani a mel by jsi si prdel za svodidlama vytirat ponozkou:-):-).

Osobne si myslim ze se chces pripravit na mega pruser, ale nejsi pripravenej na bezny komplikace

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 11:43

Hajzlpapír v autě vozím, to už mě zkušenost naučila. :-D

Ale vůbec nemluvím o přípravě na megaprůser. Domobrana přeci není jen nějaká skupinka diverzantů, kteří se v případné válce vrhnou do lesů a budou likvidovat nepřátelské tanky kapesním nožem. :-D Mluvím o běžné prevenci městského násilí, pomoci při běžných nehodách a přírodních katastrofách etc. Myslím, že v tomhle jsme si od počátku úplně neporozuměli. ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od havran » stř 12.8.2015, 11:53

Něco ve smyslu PS VB, nebo LM...

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Golani.Matkal » stř 12.8.2015, 12:01

Breitlingu, jaké by sis představoval pravomoci takového spolku dobrovolníků?

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od MikTek » stř 12.8.2015, 12:03

Na mě to působí, že to nechceš říct natvrdo, ale tvoje myšlenka je taková, že jako by jsi chtěl už v prvopočátku vycvičit lidi z okolí, aby pak mohli hlídkovat proti islamistům, kteří jak předpokládáš (jestli správně nebo špatně ať si usoudí každý sám) budou časem dělat bordel na ulici, krást, znásilňovat nám zvířata v ohrádce atd.

Podle mě by ti to bylo k ničemu, protože by to akorát vyvolávalo další spory a činy...bubák co si chce ukrást jahody ze záhonku si je ukradne a stejně ho časem někdo chytne nebo mu naloží až ho přistihne, ale tím, že bude vědět, že zdejší Franta tam číhá s kosou nebo géčkem ho donutí buď hledat jiný zdroj (zabezpečenější = větší majetková škoda) nebo eliminovat ochránce jahod...takže se tam budete mlátit než jednomu rupnou nervy a začne střílet...samozřejmě bubák uvidí, že tam nestojíš sám, takže řekne i ostatním ať ho jdou podpořit, že se o jahody rozdělí...víš kam tím mířím?

Není lepší aby přišel soused o jahody než ty o ZP, zbraň popřípadě i zdraví či život, nebo minimálně své pohodlí a bezpečí?Zní to možná sobecky, ale ruku na srdce - první místo by měla mít rodina.

Je jednoduší nosit a když ten průser uvidíš, tak zakročíš, domluvou, deskalací a když dojde z druhé strany na násilí tak i NO...

Protože nikdy se nevyhneš tomu, aby ti do "domoobrany" nalezli střelby chtívci a ego honiči, nikdy nedokažeš všechny ukočírovat a zorganizovat, protože nemáš dostatečnou motivaci kterou jim nabídneš - něco jiného je to v případě, že už jsou lidi v ulicích v ohrožení.

A navíc jak píše Pitt, koukej se na to reálně, nejsi připraven bránit ani sebe a své blízké proti žízni a chtěl by jsi budovat lidovou armádu :)

To neber jako urážku

Příspěvky: 52

Registrován: stř 25.2.2015, 19:50

Zbraň: P226

Re: Domobrana - ano/ne

Příspěvek od Breitling » stř 12.8.2015, 12:14

Golani.Matkal: Tady nejde o žádné extra pravomoci, ale primárně o to spojení stejně motivovaných lidí se stejným zájmem a snahou se zlepšovat. Čímž se opět dostávám k té úspoře nákladů a zároveň i občanské prospěšnosti.

MikTek: Jděte už někam s žízní. :-) Myslím, že jsem připraven se o bezpečnost sebe i svých blízkých postarat dobře. K tomu zbytku, co říkáš - vždy je to o tom, jak se nastaví a) přijímání (filtrování) nových členů a b) jak se stanoví následné fungování a angažovanost skupiny. Jinak jak říkám - nechci dělat domobranu proti "bubákům", ale obecně proti všem rizikovým situacím, které mohou potenciálně nastat, ať už za nimi bude stát Syřan nebo třeba Švéd. :-)

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz