Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » stř 12.8.2015, 17:08

S474N:
Nevypadla, jen jsem zmenil nadpis, protoze ted resim II. zbran pro skryte noseni, viz. https://forum.mujglock.com/post153078.html#p153078 . Info o tom mas hned cca monitorovych 2 cm nad svym prispevkem :-).

Golani.Matkal:
Nemam jeste zadnou averzi na zadneho z vyrobcu, jsem zacatecnik a tudiz jsem o nejakem P2000, nebo USP Compact vubec nevedel. V zahranicnich testech top zbrani pro skryte noseni (vetsinou subkompaktu) taky nebyly.

Diky tedy za tip, pridam si je do seznamu k prip. vyzkouseni budou-li je tedy na strelnici mit.
Heckler & Koch P2000
Heckler & Koch USP

Jeste zkusim o nich neco pohledat na internetu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 17:10

Magic: tak tu laskave nedelej bordel a na jednotlive veci si delej extra temata *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od mihlit » stř 12.8.2015, 19:37

Magic:
Velká část moderních zbraní má převážně skryté či automatické pojistky. Ty je obsluhovat nemusíš. Pokud zbraň správně chytneš a zmáčkneš spoušť, samy se odjistí a zbraň vystřelí. Tyto moderní zbraně nejsou jako staré policejní cz kompakty, které i při pádu z malé výšky mohly samy vystřelit.

K tomu, co píšeš i na vedlejším fóru, tak pro to chtít pojistku nevidím variantu "bojím se, že to samo vystřelí" jako důvod. Pojistka věci komplikuje (co se ti tu někteří snaží říct), takže si fakt musíš zvážit, jestli ji chceš/potřebuješ nebo ne. Moderní zbraň je bezpečná a nevystřelí, dokud nezmáčkneš spoušť. Pokud nechceš aby vystřelila, tak ji zkrátka nemačkej :)

Je běžné, že se ti nezdá nosit zbraň nataženou a s nábojem v komoře, ale i taková zbraň je bezpečná a sama nevystřelí. Pokud pro to nemáš důvěru, což někdo prostě nemá, tak to lze řešit tím, že začneš nosit zbraň nataženou s nepoužitou novou sušilkou v komoře. Pokud po půl roce nošení uvidíš, že na ni není otisk úderníku, víš, že zbraň skutečně sama od sebe nevystřelí a můžeš ji pak později snáze důvěřovat s nošením ostrého náboje v komoře. Pokud budeš potřebovat zbraň mezi tím použít, tak jen natáhneš závěr, kde místo nabití (nošení prázdné komory) přebiješ sušilku za ostrou (nošení sušilky).

Před tím, než jsem se rozhodl pro shielda s pojistkou jsem chtěl walthera pps (ještě v té době g43 nebyl), tedy zbraň bez pojistky a nosit jsem ho plánoval s nábojem v komoře. Dokud nezmáčknu, nevystřelí. Jinak předpokládáš správně - apendixové pouzdro, zbraň natažená s nábojem v komoře a u shielda ještě zajištěna pojistkou (jinak klidně i bez).

Bez náboje v komoře bych _já osobně_ nenosil. Opět s ohledem na události použití zbraně (v čr) co si pamatuji, část byla při potyčce, či dokonce leželi na zemi (o všech případech nevím, tak raději nepíšu jak velká část). Na to se hodí jedna ruka se krýt, než natahovat závěr. Natahovat o pouzdro či kalhoty se mi taky nelíbí. YMMV
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 19:39

mihlit: pokud te nekdo mydli hlava nehlava, tak si troufam rict, ze tu ruku stejne "neuvolnis" pro vytazeni zbrane. Da se to velmi lehce nasimulovat a muzes se sam presvedcit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Golani.Matkal » stř 12.8.2015, 19:42

Satane, máš samozřejmě pravdu. Ale mihlita v jistém směru chápu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Biggles » stř 12.8.2015, 19:47

No vcelku nemá, resp. s nošením bez náboje v komoře tu svojí pravdu jen prohlubuje (ale to zabíháme dost OT). Ono je něco jiného uvolnit jednu ruku a něco jiného uvolnit obě (případně jednu a kus těla nebo jednu a nějaký předmět - aby bylo jak natáhnout jednoruč.). Mimochodem ten argument není validní a z dlouhodobé argumentace místních nosičů "bez". Pokud mám konflikty předvídat tak abych stihnul natáhnout, tak je předvídám dostatečně na to, abych "jen" tasil :D
Naposledy upravil(a) Biggles dne stř 12.8.2015, 19:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 19:50

Biggles: no hlavne aby se neuvolnil sverac. *40*

A jak jiz bylo napsano, tady je to OT, tzn. debaty na noseni v komore nebo mimo se mohou smerovat do prislusnych temat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Golani.Matkal » stř 12.8.2015, 19:50

Já osobně nosím bez náboje v komoře s plným vědomím toho, že při konfliktu bych byl zpožděn o nutnost poslat náboj natažením závěru do komory. Přesto mi to tak vyhovuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » stř 12.8.2015, 19:57

S474N
Diky za tip, presne to jsem chtel udelat a zarazil mne pitt viz. https://forum.mujglock.com/post153056.html#p153056 .

mihlit + Golani Makal:
Ta nejistota tam u mne je a cvicny naboj nezni zpocatku spatne. Tedy tolik pokud bych se rozhodl pro zbran bez pojistky (G43 + Walther PPS). Umozni mi to alespon prikladat tomu mensi vahu a spise se ridit tim jak se mi zbran drzi a jak se mi s ni strili, coz je asi dulezitejsi.

Kdybych vzal nakonec Shielda s pojistkou, tak cvicny naboj nemusim resit a muzu nosit ostry naboj v komore, s tim ze jednou rukou snaze sundam pojistku, nez-li natahovat zaver. Tzn. pokud se vzijete do smysleni v tomto duchu (nebo co pise mihlit, ze ma obavu z toho, ze mu nekdo vezme zbran), tak mi jako laikovi stale prijde stale lepsi a hlavne rychlejsi sundat pojistku palcem, nez-li natahovat jednou rukou zaver. To ostatne nez-li jsem stihl odeslat tenhle prispevek potvrdili dalsi a presto, ze to je OT pro mne a spoustu dalsich to muze byt dulezite kriterium pro vyber zbrane kdy Shield > G43/PPS.

Samozrejme kdokoliv bez pojistek s ostrym nabojem v komore na tom bude jeste lepe, to bez debat. Myslim ale, ze se minimalne zpocatku budu ja osobne proste smyslenim radit k prave mihlitovi a Golani Makalovi, tzn. budto pojistka, nebo nenosit naboj v komore.

Btw. Kdyz uz to vezmu do extremu, tak muze zrejme nastat i nezadouci deaktivace pojistky pres obleceni a pak uz je nenatazeny naboj v komore asi jedina jistota.

Vyber zbrane - moznosti vyzkouseni
Jinak obecne mam obavu, ze jsem celkem nahrany, protoze na strelnici v Ostrave (Corado) maji z techto subkompaktu jen Glock 43 a tudiz ty dalsi nevyzkousim. Budu muset sehnat nekoho ochotneho, kdo by mne z toho nechal vystrelit a udelat si vylet.

Posledni moznost je stat se dvojitym strelcem (jednou diky ZP a podruhe diky nakupu) a vzit to bez vyzkouseni podle teorie, coz bych nerad.

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Golani.Matkal » stř 12.8.2015, 20:03

Magic: vždy jsem chtěl Glocka, fascinuje mne jednoduchost zbraně, dostupnost dílů, spolehlivost. A fascinuje mne pořád, chovám k této značce takovou úctu, že jsem zakladateli poslal k nedávným narozeninám blahopřání. Přesto mám HK. Důvod? Glock mi nesedí v ruce. Může za to ale moje ruka, ne zbraň. Proto jsem tady.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 20:07

Golani.Matkal: no pravdou je, ze vono zadny mujHK forum ani neexistuje *4* *47*

Magic: to je prave to, ze noseni uvnitr komory/mimo si musi kazdy vyhodnotit sam. Sto lidi, sto nazoru. Nicmene "srat" si na zbran pojistky je podle me nejvetsi chybou - umele si clovek zvysuje riziko toho, ze se neco nepovede aneb cim vic soucastek, tim zvysujes riziko selhani nejake z nich.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Golani.Matkal » stř 12.8.2015, 20:11

Satane, ne v ČR, ale HK fórum existuje. Teď budu kupovat .45 na skryté nošení, skrytější, než jak to dokážu nyní, a zase to nebude Glock, ač jsem se vyznal k úctě k této značce. Bohužel, moje ruka je s Glockem inkompatibilní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » stř 12.8.2015, 20:20

Dobre, budu pojistce prikladat mensi vahu. Preci jen vzdycky muzu nosit zbran bez naboje v komore pokud je to tedy podle toho, co pisete jako lidi se zkusenostmi mensi zlo, nez-li mit pojistku.

Nejaky tip kde vyzkouset alespon toho Shielda a PPS?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 20:26

Magic: uz jenom z toho, ze ty kvery moc lidi nema by te mohlo trknout to, ze to asi nebude az takova hitparada, jak se ti mozna zda *4* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » stř 12.8.2015, 20:34

Ja myslel, ze to bude mit za vinu i vyroba v USA (Shield). Kdybych mel vybirat jen podle dostupnosti, tak skoncim u Glock 43 :-).

Hele ted jsem nasel vybornou vec, ktera mne ujistuje v tom Shieldu - https://www.youtube.com/watch?v=jsQWGS-P9Pk . Uz mu tak vylozene moc nakloneny nejsem :D. Mozna si to ale jen vykladam spatne a priznani odpovednosti a stazeni zbrani do servisu na jejich strane je velke +.
Naposledy upravil(a) Magic dne stř 12.8.2015, 20:37, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Golani.Matkal » stř 12.8.2015, 20:35

Satane, je potřeba rozlišovat i důvod, proč nejsou určité gvery mezi lidmi rozšířené, a nabízí se cena (speciálně u HK a SigSauer)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 20:55

Golani.Matkal: tak schvalne, proc? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 105

Registrován: stř 15.7.2015, 22:12

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Golani.Matkal » stř 12.8.2015, 21:00

Satane, cena HK a Sigů je oproti Glocku úplně jinde. Třeba i tohle lidi odrazuje. A pak zoufalá zákaznická podpora. Opravdu zoufalá. Musel jsem se obrátit na slovenského importéra. Bohužel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 74

Registrován: pon 10.8.2015, 0:35

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od Magic » stř 12.8.2015, 21:06

U mne je v tomto ohledu cena az na jedne z poslednich pricek. Nejsme tak bohati, aby jsme si kupovali levne veci. Myslim, ze tohle by melo pro ochranu zivota platit minimalne dvojnasob.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pomoc s výběrem Walther PPS vs M&P Shield vs Glock 43

Příspěvek od S474N » stř 12.8.2015, 21:26

Golani.Matkal: no a to je docela argument. Kdyz mohu mit substitucni vyrobek, tak proc bych platil dvojnasobek? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz